Chabarovsk – D. Moskva 1:4 (kon.) | Vladivostok – Viťaz 0:1 (kon.) | Novokuzneck – Kazaň 0:2 (kon.)
Novosibirsk – Novgorod 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Záhreb 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – S.Moskva 3:2 (kon.)
Ufa – Dinamo Minsk 5:2 (kon.) | Nižnekamsk – Doneck 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (po pr.)
Riga – Jekaterinburg 3:1 (kon.) | Lev – Barys 2:3 (po pr.) | HC Slovan – Omsk 3:1 (kon.)
Lev Praha
2:3 (0:1, 1:0, 1:0)
Barys Nur-Sultan
Utorok 19.11.2013, 19:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Čas 19:00 je už tradičným pre domáce zápasy oboch československých klubov pôsobiacich v KHL – slovenský Slovan Bratislava a český Lev Praha. V tomto prenose sa bližšie pozrieme na zápas druhého menovaného, ktorý doma privíta Barys Astanu.

bHC LEV Praha je český hokejový klub, ktorý pôsobí v KHL druhou sezónou. S celou históriou klubu je to oveľa zaujímavejšie, ako by ste si mohli mnohí myslieť. Všetko sa začalo v roku 2010, kedy sa pôvodný klub – Lev Hradec Králové, ktorého žiadosť o vstup do KHL zamietol český zväz. Nakoniec sa vedenie klubu rozhodlo, že bude hrať zápasy v Poprade. Všetko nakoniec skončilo tak, že KHL zamietla žiadosť o účasť v sezóne 2010/11. Avšak, vedenie nadnárodnej súťaže otvorilo možnosť na vstup Levu do KHL od sezóny 2011/12. V Poprade sa ľudia tešili z KHL len rok po ktorom sa klub oficiálne presťahoval do Prahy. V minulom ročníku sa Pražania dostali na poslednú chvíľu do play-off, kde však skončili hneď v prvom kole na hokejkách CSKA Moskva, ktorá im nedovolila vyhrať ani jeden zápas.

V tomto ročníku je zatiaľ Lev na tom veľmi podobne ako v tom minulom. Momentálne sa nachádza na šiestom mieste, ktoré zaručuje play-off. V ostatných piatich zápasoch zaznamenali Pražania jedinú prehru a štyri víťazstvá, z ktorých bolo jedno po samostatných nájazdoch a druhé po predĺžení. Posledný zápas vyšiel Levu dobre. Avangard Omsk zdolal na jeho ľade 3:2. po samostatných nájazdoch.

Barys Astana je kazašský tím, ktorý pôsobí v Kontinentálnej hokejovej lige od jej začiatku v roku 2008. V doterajších piatich kompletných ročníkoch, ktoré Astana odohrala v KHL sa vo všetkých dostala do play-off, no skončila v nich za každým v prvom kole. Naposledy s Traktorom Čejľabinsk, ktorý sa neskôr stal finalistom celej súťaže, pomerom 3:4.

Čo sa týka základnej časti, ešte Astana nezažila lepšiu sezónu, akú prežíva momentálne. Barysu patrí so ziskom 56 bodov druhé miesto Východnej konferencie. V ostatných piatich zápasoch sa hosťom nedarilo úplne ideálne, tri vyhrali a v dvoch o body prišli. V poslednom kole sa predstavila Astana v Bratislave, kde jej domáci Slovan dve tretiny stačil, no v tretej ukázal Barys svoju výkonnosť a do metropol Čiech prišiel s trojbodovým ziskom po víťazstve 6:2.

HC LEV Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpäa, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Humphries, Nakládal – Azevedo, Novotný, Klepiš – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Ridderwall, Cingel, Pacovský

HC Barys Astana: Eremejev – Litviněnko, Savčenko, Blochin, Semjonov, Barker, Lundin, Grebensčikov – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Žailaunov, Upper, Puškarjov – Dawej, Boyd, Bochenski – Rachmanov, Poliščuk, Gavrilin

Rozhodca: Gašilov, Ščenyov – Gorděnko, Tomilov.

00:01

00:02
    V domácej bráne Vehanen, klietku hostí bude hájiť Eremejev.

00:22
    Do zakončenia sa dostali hostia. Najprv pálil Poliščuk, následne sa snažil dorážať Antropov. V oboch prípadoch vyšiel zo súbojov úspešne Vehanen.

01:30
    Prvý úspešný zákrok v zápase si pripísal aj na druhej strane Eremejev.

01:44
    Hostia spravili chybu pri prechode cez útočnú modrú. Vhadzuje sa v strednom pásme.

01:53
    Řepík sa dostal k strele, jeho pokus zrazila obrana Astany na ochrannú sieť.

02:12
    Bochenski sa vyrútil dopredu ako víchor, Vehanen si z jeho pokusom strieľaným z jazdy poradil.

02:53
    Pacovský to skúšal efektnou prihrávkou z otočky, no tá nebola efektívna. Nenašla totiž adresáta.

03:41
    Němec dostal namazané na modrú čiaru, no jeho strela nemala potrebnú presnosť.

04:26
    Vehanen zastavil strelu Blochina a podržal ju vo svojej výstroji. Bude sa vhadzovať pred fínskym brankárom.

05:46
    Litvinenko výborne prečítal rozohrávku, vystrelil po ľade, následne si svoje zakončenie aj sám dorazil, no Vehanen to v oboch prípadoch zvládol k spokojnosti domácich tribún !

06:26
    Semjonov zaviezol puk za svoju vlastnú bránu, čo oba tímy využívajú na poslanie čerstvých síl na ľadovú plochu.

07:06
    Ďalší úspešný zákrok Vehanena po strele práve z hokejky Semjonova. Hosťujúci hokejista napriahol od modrej.

07:23
    Ryan O'Byrne dostáva dve minúty za krosček. Početná výhoda pre Astanu.

08:12
    Barker sa odhodlal k strele od modrej čiary, fínsky brankár si poradil aj s týmto pokusom.

08:50
    Lev sa vymanil z tlaku a puk poslal, čo najkratšou cestou von zo svojej tretiny.

09:06
    Domáci po druhý raz počas oslabenie vyhadzujú puk do bezpečia, postaral sa o to Klepiš.

09:23
    Domáci sú v plnom počte, hrá sa v rovnovážnom stave.

09:48
    Maxim Semjonov to prehnal s dôrazom v súboji pri mantineli a dostal dvoj minútový trest za vrazenie na mantinel. Presilová hra aj pre Levov.

09:56
    Oystrick vypálil, no Jremejev si na jeho strelu pripravil vyrážačku.

10:38
    Puk skončil mimo ľadovej plochy.Domáci si žiadajú vylúčenie za zdržovanie, no u rozhodcov so svojim návrhom nepochodili.

11:18
    Gavrilin prečítal domáci zámer, vybojoval puk a poslal ho do bezpečia.

11:56
    Po páde Azeveda sa vylučovať nebude. Hra pokračuje plynule ďalej.

12:06
    Barys je už samozrejme v plnom počte. Kazašský celok sa teraz oslobodil za cenu zakázaného uvoľnenia.

12:42
    Vehanen chcel pomôcť, no napokon mohlo pre Lev dopadnúť jeho vykorčuľovanie z brány zle, ale Poliščujk sa nakoniec nedostal k puku.

13:25
    Pripomenul sa aj mladučký slovenský útočník Cingel, ktorého tvrdá rana bola zrazená na ochrannú sieť.

13:50
    Novotný vyzval na strelu Azeveda, ktorý ponuku prijal, no Jeremejeva neprepálil.

15:15
    Jeremejev prikryl puk.

15:28
    Opäť budeme hrať pred Jeremejevom. Hostia poslali puk cez všetky čiary.

15:56
    Žailaunov sa snažil pohotovo, z otočky nájsť nejakého svojho spoluhráča, no jeho zámer nikto z hostí nepochopil.

16:57
    Po obrovskej šanci sme videli na každej strane ! Pred Jeremejevom neuspel Cingel, z následného brejku sa Bochenski rútil na Vehanena, no fínsky brankár ostal neprekonaný !

17:44
    Pokus Gavrilina skončil len na kope tiel pred Vehanenom. Fín v bráne českého celku zasahovať nemusel.

18:45
    Azevedo strieda, puk zaviezol za bránu. Pomaly, ale isto sa nám rozbehne posledná minúta úvodnej časti.

19:24
    Barys Astana dala gó!
    Hosťom sa podarilo streliť takzvaný gól do šatne ! Treba však podčiarknuť, že čisté svedomie pri tomto zásahu nemá Vehanen, ktorý zle vykorčuľoval za bránu, puk mu tam vzal Upper, ktorý ho poslal pred odkrytú bránu TALGATOVI ŽAILAUNOVI, a ten nemohol nedať. Asistencia : Dmitrji Upper.

20:00

Po prvej tretine teda vedie favorit zápasu z Astany nad domácim Levom najtesnejším možným rozdielom. Počas prvej časti sme sledovali veľmi vyrovnaný hokej, dokonca by som povedal, že mierne navrch mali opticky domáci, no po chybe brankára Vehanena sa do kabín odchádza za nepriaznivého stavu z pohľadu českého zástupcu v KHL. Ďalší priebeh a vývoj zápasu sa dozviete v našom presne, ktorý pokračuje od 19:50.

20:01

20:11
    Hra je prerušená. Lev si pri rozohratí svojej akcie pomohol prihrávkou rukou.

20:23
    Lev Praha dala gól!
    Domáci si ani nemohli priať lepší vstup do druhej tretiny. Okamžite po jej začiatku sa im podarilo vyrovnať, dostali gól do šatne, no zo šatne dali ! Martin Švec získal to vyskúšal strelou, ktorá bola zrazená k Jiřímu Novotnému. Ten vymyslel krásnu prihrávku a JAKUB KLEPIŠ sa nemýlil. Asistencie : Jiří Novotný, Martin Ševc.

21:05
    Za hákovanie dostal Konstantin Puškarjov menší trest. Presilová hra pre Lev.

22:33
    Martin Thörnberg sa dostal do dvoch sľubných pozícií, no v oboch ho skvele vychytal Jeremejev !

22:55
    Starčenko vyhodil puk do bezpečia, toto oslabenie Astana prežije bez ujmy.

23:44
    Hostia sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, na ktorého konci bol Puškarjov. Ten si však na Vehanena neprišiel.

24:18
    Vhadzujeme pred Vehanenom. Levi poslali puk cez všetky čiary.

24:53
    Lukáš Cingel sa dostal ku svojej druhej strele v tomto zápase, no jeho pokus bol, rovnako ako ten prvý, zrazený.

25:23
    Boyd to skúsil strelou z druhej vlny, no úspešný nebol.

25:57
    Rachmanov s všimol, že Vehanen je trošku von z brány, tak to skúsil, no Fína neprekvapil.

26:37
    Rachmanov tentoraz tečoval strelu od modrej, no ani tentoraz úspešný nebol.

26:53
    Řepík to skúsil strelou priamo z jazdy, no to nezmenilo nič na tom, že Jeremejev úspešne zasiahol.

27:27
    Pacovský to skúšal z bezprostrednej vzdialenosti, no Jeremejev si puk pri tyči postrážil.

28:09
    Ridderwall dostal výborný puk, prehodil si ho, no zakončiť sa mu nepodarilo.

28:53
    Vehanen to v ťažkej situácii zvládol pred Dawesem, ktorý sa snažil dorážať.

29:08
    Ďalšia strela, ktorá skončila vo Vehanenovom náruči a bude sa po nej vhadzovať v útočnom pásme.

30:09
    Antropovove zakončenie z rýchleho brejku si Vehanen postrážil a puk vyrazil.

30:39
    Nikolaj Antropov dostáva dve minúty za hrubosť. Zapojil sa totiž do roztržky pred Vehanenovou svätyňou.

31:25
    Mäenpaa vystrelil od modrej, no s jeho pokusom nemal Jeremejev problémy, mal totiž odkrytý výhľad.

31:52
    Ďalšia rana Levov, tentoraz v podaní Šveca, no aj tá bola zrazená.

32:15
    Jakub Klepiš sa dlho točil v útočnom pásme Levov ako na kolotoči, napokon vystrelil, no Vehanena neprekonal.

32:49
    Řepík sa dostal do zakončenia, no na Jeremejeva to nestačilo.

33:12
    Puk letel vysoko nad hornú tyč, hráči sa ho snažili sklepnúť dole, no píska sa prihrávka rukou.

34:14
    Upper to vyskúšal strelou švihom, no puk skončil vysoko nad cieľom určenia, konkrétne na ochrannej sieti.

35:27
    Cam Barker hákoval v šanci hráča Leva. Dostáva menší trest. Domáci majú k dispozícii presilovú hru.

35:51
    Mäenpää so svojou strelou pridlho otáľal, následne ju nerobilo problém obrane Astany zblokovať.

36:27
    Domáca akcia nemala dlhého trvania. Astana ju prerušila už v zárodku.

36:49
    Martin Ševc hral bez prilby, čo sa samozrejme nemôže a je za to menší trest, ako za hociktorý faul. Presilovka pre hostí.

37:58
    Po zmätku pred Vehanenom sa podarilo domácim oslobodiť.

38:51
    V momente, kedy je Lev v plnom počte sa puk odrazil ku Vehanenovi, ktorý ho radšej prikryl.

39:30
    Aj druhá časť hry sa nám pomaly, ale isto chýli ku svojmu koncu. Skúša to ešte Astana.

40:00

Po druhej tretine máme stav vyrovnaný. Domácim vyšiel vstup do druhej časti hry fantasticky, už v prvej minúte sa podarilo vyrovnať Klepišovi. Odvtedy sa stav nemenil a my budeme netrpezlivo čakať, či sa bude meniť v tretej tretine, ktorá začína od 20:42. Srdečne vás k jej sledovaniu pozývam.

40:01

40:05
    Začala sa nám posledná tretina tohto zápasu. či to však bude aj posledná časť tohto zápasu, sa rozhodne až v najbližších minútach.

40:15
    Starčenko sa tlačil dopredu, no k strele nebol pustený.

41:04
    Maxim Semjonov dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre. Presilová hra pre Lev.

42:06
    Oystrick to v nádejnej pozícii napálil len priamo do výstroje Jeremejeva.

42:32
    Zrazená Ševcova strela sa dostala na hokejky hosťujúcich hráčov, ktorí puk poslali do bezpečia.

43:03
    Němec sa ukázal ako srdciar, vletel do strely Starčenka. S nepríjemnou grimasou sa ledva dostal na hráčsku lavicu.

43:36
    Pacovský vyriešil brejk dvoch proti jednému strelou, ktorá trafila Jeremejeva priamo do masky.

44:07
    K delovke napriahol aj Azevedo, ktorého pokus bol zrazený tesne nad.

45:08
    Aktívnejší v doterajšom priebehu tretej tretiny je určite Lev, Barys ešte poriadne nebol na puku.

46:16
    Upperovu strelu tečoval Puškarjov, no Vehanen včas spojil obe nohy a puk chytil.

47:03
    Jeremejev si počkal na hvizd rozhodcu. Vhadzovať sa bude pred mužom v maske Astany.

47:19
    Klepiš prihral priamo na hokejku Boydovi, ktorý preveril pozornosť Vehanena. Obaja brankári sú dne postrachom útočiacich hráčov.

47:43
    Jeremejev vyrazil Oystrickovu strelu do roku ľadovej plochy.

48:25
    Jaakola to myslel dobre, prihrával do jazdy Němcovi, no ten puk nespracoval a tak z toho ej až zakázané uvoľnenie.

48:37
    S nenápadnou, no o to nebezpečnejšou strelou Rachmanova si Vehanen dokázal poradiť !

49:19
    Na túto strelu však už bol prikrátky aj Vehanen, Astana sa dostáva do možno kľúčového vedenia. Nikolaj Antropov našiel medzi kruhmi v ideálnej palebnej pozícii ROMANA STARČENKA, ktorý to napálil do brány Pražanov nechytateľne ! Asistencie : Nikolaj Antropov, Alexej Litvinenko.

51:32
    Mäenpää nahodil puk na zadný mantinel.Levi sa usadili v útočnom pásme, potrebujú hrať práve tam.

52:11
    Antropov si mohol pripísať na konto druhú asistencii za sebou, to by však nemohol Rudenko tvárou v tvár Vehanena zlykať ! Mohlo byť rozhodnuté.

53:14
    Puk teraz lietal z hora na dol. Celú situáciu ukľudnili až hostia tým, že vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

54:13
    Domáci to teraz prepískali pri prechode cez útočnú modrú. Ofsajd.

54:19
    Barys už evidentne nemá záujem útočiť. Ďalšie zakázané uvoľnenie hosťujúceho celku.

54:55
    Klepiš sa síce dostal k strele, no tá bola zrazený vysoko nad.

55:11
    Vehanen nemal so strelou Rudenka mieriacou presne na stred brány najmenší problém.

56:52
    Strela Němca narobila Jeremejevovi problémy, no napokon si s ňou poradil a vyrazil ju do bezpečia.

57:00
    Domácim sa čas zúfalo krátki, hosťom sa zas ťahá. Dokážu domáci vyrovnať ?

57:42
    Vehanen je už na hráčskej lavici. Lev to skúša v šestici !

57:49
    Hostia okamžite poslali puk von zo svojej tretiny cez všetky čiary.

58:07
    Oystrick pokryl puk a nedovolil hosťom postup na odkrytú klietku Pražanov.

58:52
    Vehanen sa musel pre vhadzovanie v strednom pásme vrátiť do svojej brány, no už ju opäť opustil.

59:08
    Neuveriteľná sa stáva skutočnosťou ! Stav sa podarilo domácim vyrovnať ! Všetku zodpovednosť na seba vzal JIŘÍ SEKÁČ, ktorý sa natlačil z pravej strany do Jeremejeva, ktorého dokázal prekonať ! Bez asistencie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Budeme hrať nad rámec riadnej hracej doby. Zdalo sa, že ako Barysu bodoval naplno v Bratislave, bude aj v Prahe, no túto možnosť odvrátil v poslednej minúte vyrovnávajúcim zásahom Sekáč. Ostaňte verní nášmu prenosu aj v predlžení, prípadne samostatných nájazdoch.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:20
    Klepiš ukľudňuje hru za bránou, odkiaľ rozohráva.

60:55
    Dopredu trielil Azevedo, no Blochin bol silnejší a od puku ho odstavil.

61:22
    Jiří Sekáč to urobil veľmi podobne, ako pred pár minútami pri vyrovnávajúcom zásahu, tentoraz si už Jeremejev dal pozor.

61:34
    Zackrisson mal pred sebou prázdnu klietku, no proti Levom zaúradovala aj smola a domáci hráč sa k zakončeniu nedostal.

63:21
    Rudenko trošku nešťastným a nešikovným riešením vyhnal svojich z útočnej tretiny.

64:36
    Samostatné nájazdy sa konať nebudú, pretože Astana rozhodla o svojej výhre v závere predĺženia ! Hostia sa dostali do rýchleho brejku, potom, čo domáci nevyužili svoju šancu, prepadli v útočnom pásme, rozhodol o zápase TALGAT ŽAILAUOV strelou, ktorá prepadla cez Vehanena do brány ! Bez asistencie.

V momente, kedy to už vyzeralo, že sa bude o všetkom rozhodovať v samostatných nájazdoch, prišiel brejk hostí, ktorý o všetkom rozhodol. Astana tak ukončuje návštevu po Československu so stratou jediného bodu. Ďakujeme vám za pozornosť pri sledovaní dnešného zápasu a tešíme sa opäť zajtra, kedy pre vás pripravujeme prenosy opäť. Onlajny prajú pekný zvyšok večera. (21:32:13)

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 21. Jakub Klepiš (Jiří Novotný, Martin Ševc), 60. Jirí Sekáč (Bez asistencie) – 20. Talgat Žailaunov (Dmitrji Upper), 50. Roman Starčenko (Nikolaj Antropov, Alexej Litvinenko), 65. Talgat Žailaunov (Bez asistencie)

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpäa, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Humphries, Nakládal – Azevedo, Novotný, Klepiš – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Ridderwall, Cingel, Pacovský
    Barys Nur-Sultan: Jeremejev – Litviněnko, Savčenko, Blochin, Semjonov, Barker, Lundin, Grebensčikov – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Žailaunov, Upper, Puškarjov – Dawej, Boyd, Bochenski – Rachmanov, Poliščuk, Gavrilin

Rozhodca: Gašilov, Ščenyov – Gorděnko, Tomilov