Carolina – Boston 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 3:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 4:5 (2:3 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Anaheim Ducks
cz Utorok 19.11.2013, 01:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:03:53)

Dnešní utkání sledovalo 18 614 diváků.

Tři hvězdy utkání:
    1. Brian GIBBONS (PIT) 1 + 1
    2. Marc-Andre FLEURY (PIT) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    3. Ryan GETZLAF (ANA) 1 + 0

Československá stopa v utkání:
    Dnes se na ledě nepředstavil nikdo z českých nebo slovenských hokejistů.

Ano, závěrečné vteřiny se již nehrálo, oba týmy věděly, že již se nic nestane, po brankové "smršti" ve třetí třetině se nakonec z vítězství v poměru 3:1 radují domácí hokejisté a těžko říci, zda jde o zasloužené vítězství. Hosté podali dobrý výkon, ale v koncovce byli dnes o něco méně produktivnější, než domácí.

60:00

59:47
    Ale útočnou akci Ducks končí hvizd rozhodčích, kteří vykazují hru ze třetiny Penguins do středního pásma, je po nadějích.

59:36
    Hosté to ještě zkouší, Fasth opouští branku.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Penguins mají puk na svých hokejkách a jsou ve třetině soupeře.

58:40
    Pittsburgh ve třetině Anaheimu, který se tak připravil o možnost zabojovat o vyrovnání.

58:18
    Vylučuje se, Penguins si zahrají přesilovou hru, Dustin Penner dostává dvě minuty za držení.

58:08
    Fasth stále setrvává ve své brance a nyní pouze přihlíží, jak po střele Kunitze zazvonila tyč jeho branky!

57:42
    Beuchemin netrefuje branku z levé strany, od modré.

57:25
    Blíží se závěr třetí třetiny, Fasth se již ohlíží, zda nemá opustit branku, zatím nedává svolení.

56:53
    Protiútok Penguins dva na jednoho zakončuje střelou z pravé strany Sutter, ale Fasth skvělou reakcí chytá puk do lapačky, šance Anaheimu stále žije.

56:30
    Fleury rozehrává, domácí dostávají puk ze třetiny.

55:40
    Orpik bojuje o kotouč s Perrym, domácí obránce úspěšnější.

55:02
    Před dotírajícím Glassem raději Fasth ukrývá puk ve své lapačce, přerušená hra, komerční přestávka.

54:36
    Penguins rozehrávají, ale přes čtveřici napadajících hráčů Ducks je to hodně těžké.

53:29
    Hosté přebírají aktivitu, není divu, prohrávají o dva góly a závěr třetí třetiny se blíží.

51:40
    Hosté napadají rozehrávku Penguins, domácí však hrají hodně dobře.

50:57
    Palmierimu se puk postavil při střele z pravé strany a nakonec letěl i mimo branku.

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, domácí znovu vedou o dva góly.

49:45
    Puk ve třetině Ducks, souboj za brankou Fastha.

49:08
    Icing Anaheimu, nepřesná rozehrávka, hra se stěhuje před Fastha.

47:56
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Ryan Getzlaf pouze nevěřícně a hlavně znechuceně kroutí hlavou na lavičce Ducks, souboj dvou kapitánů je srovnaný, nyní se trefuje i SIDNEY CROSBY, kterému nedokázal nikdo odebrat kotouč a ten končí, po střele z pravé strany, "pod víkem" branky Ducks. Asistence: Jevgenij Malkin a Joe Vitale.

47:34

47:10
    Ducks již opět před Fleurym.

46:55
    Domácí se osvobozují vyhozením puku a mohou prostřídat.

46:19
    Střelu Fowlera dokázal Fleury vyrazit.

46:10
    Ducks v přesilovkovém rozestavení.

45:34
    Joe Vitale fauluje Perraulta za brankou Ducks a dostává dvouminutový trest, přesilová hra Anaheimu.

45:20
    Anaheim právě vstřelil branku!
    No vida, to se nám to rozstřílelo! RYAN GETZLAF zůstal zcela osamocen před Fleurym a pohotovou střelou překonává zblízka gólmana Penguins, hosté snižují na 1:2. Asistence: Ben Lovejoy a Corey Perry.

44:54
    Devatenáctiletý Fin Olli Maatta pálí z levé strany a před brankou puk za záda Fastha tečuje BRANDON SUTTER, domácí vedou již o dva góly. Asistence: Olli Maatta a Brian Gibbons.

44:39
    Diváci ještě aplaudují Malkinovi, který odvedl skvělou práci při gólu Gibbonse.

43:52
    Malkin obkroužil celou třetinu a z pravé strany přihrává dobře postavenému BRIANU GIBBONSOVI, který se ve svém premiérovém utkání v NHL zapisuje poprvé v kariéře mezi střelce. Asistence: Jevgenij Malkin a Tanner Glass.

43:25
    Ducks ve třetině soupeře, ale obrana Penguins nepouští soupeře do zakončení.

42:29
    Na druhé straně pálí z pravé strany Sbisa, Fleury vyráží.

41:59
    Sutter zkouší pozornost Fastha střelou z pravé strany, gólman Ducks pozorný.

41:15

41:10
    Vypadá to, že ani druhou přesilovou hru domácí nevyužijí.

40:42
    Vhazování ve středním pásmu, puk mají domácí.

40:25
    Ducks vstupují do třetí třetiny oslabeni o vyloučeného Perryho, který si posedí na trestné lavici ještě padesát vteřin.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:22 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Pittsburgh Penguins: 12

Anaheim Ducks: 5

Druhá dvacetiminutovka je u konce a ani po čtyřiceti minutách jsme se dnes v Consol Energy Center gólu nedočkali. Na obou stranách kralují obrany a hlavně "čarují" oba gólmani. Přesto se hraje skvělý hokej, plný šancí, rychlých a pohledných kombinací, rozhodně je na co se dívat!

40:00

39:53
    Beauchemin vyhazuje puk ze třetiny a osvobozuje svůj tým.

39:38
    Penguins v přesilovkovém rozestavení.

39:15
    Nyní se již vylučuje, Corey Perry fauluje při neskutečném "kolotoči" soupeře ve třetině Ducks a dostává dvě minuty.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

38:30
    Vypadá to, jako by Pittsburgh měl k dispozici přesilovou hru.

38:10
    Penguins ve třetině soupeře.

37:23
    Ducks ve třetině soupeře, ale nedostávají se ke střele.

36:38
    Jenže puk zachytávají hokejisté v bílém, ve středním pásmu.

36:20
    Puk za brankou Penguins, domácí formují svůj útok.

35:27
    Sbisa se dostal do samostatného úniku po svém návratu z trestné lavice, ale nepřekonal Fleuryho.

35:18

34:55
    Puk ve středním pásmu, druhá přesilovková formace Penguins zatím nedokáže získat útočné pásmo.

34:35
    Hosté se brání s Fowlerem, Lovejoyem, Perrym a Getzlafem.

34:11
    Vhazování po levici Fastha, domácí posílají na led druhou přesilovkovou formaci s Niskanenem, Martinem, Sutterem, Bennettem a Jokinenem.

34:03
    Letang netrefuje branku z levé strany.

33:40
    Penguins to při přesilové hře zkouší s Kunitzem, Nealem, Letangem, Malkinem a Crosbym.

33:25
    Vhazování před Fleurym, ale puk získávají domácí.

33:18
    Sbisa dostává za krošček na Suttera dvě minuty, první vyloučení v utkání, Penguins si zahrají přesilovou hru.

32:45
    Hosté zřejmě definitivně otupili aktivitu svého soupeře z úvodu třetiny.

32:15
    Střela Selänneho z levé strany, Fleury vše kontroluje máchnutím lapačkou do prostoru, puk míří nad branku.

31:50
    Vhazování před Fleurym, ale domácí bleskově "otáčí" a již jsou ve středním pásmu.

30:33
    Další zákrok Fastha, který je sice doslova v "ohni" střel, ale dle oficiálních statistik je na tom o něco lépe, než jeho protějšek Fleury v této třetině...

29:57
    Rychlý protiútok Perryho a Getzlafa, Fleury vše vyřešil ke spokojenosti domácího publika.

29:07
    Malkin nepřesně přihrává Dupuisovi, ten se nedostává ke střele.

28:25
    Ducks pod drtivým tlakem Penguins.

27:33
    Pálí z druhé strany i Letang, tentokrát již trefuje Fastha, který přerušuje hru.

27:26
    Střela Maatty z levé strany míří pouze vedle branky.

26:45
    Ducks se až nyní osvobozují, ale nedošli dál, než do středního pásma.

26:04
    Bekhendový pokus Malkina Fasth chytá a přerušuje nepříjemný "kolotoč", který domácí točí od úvodních vteřin před brankou Ducks.

25:45
    Niskanen netrefuje od modré branku, Penguins zůstávají v útočném pásmu.

24:58
    Cogliano se dostal po parádním pasu za obránce Penugins, z levé strany však střílí pouze do připraveného Fleuryho.

24:10
    Převahu Pittsburghu v úvodu druhé dvacetiminutovky vyjadřuje i poměr střel na branku v této části – 5:1 pro Penguins!

23:46
    Další zákrok Fastha, tentokrát pálí z pravé strany Martin.

22:42
    Ani Adams nadvakrát nepřekonává skvěle chytajícího Fastha, úvod druhé třetině jasně patří domácím.

22:16
    Dupuis netrefuje branku z pravé strany, škoda, to byla dobrá pozice ke skórování!

21:23
    Ano, Getzlaf se prosmýkl k brance, ale Fleury je pozorný a jeho teč chytá.

21:16
    Nyní se již hosté osvobozují a mohou zaútočit.

20:36
    Střelu Jokinena i posléze Maatty od modré, z levé strany, Fasth dokázal pokrýt, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Anaheimu.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:28 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Pittsburgh Penguins: 3

Anaheim Ducks: 12

V první třetině se toho více již nestane, oba týmy předvedly výtečný hokej, kterému chyběly pouze ty góly. Hrálo se ve velmi svižném tempu, oba týmy si vytvořily poměrně dost dobrých příležitostí, ale na gól si musíme počkat do další třetiny.

20:00

19:38
    Domácí mohou ještě zaútočit, ale odchází střídat a puk pouze nahazují do útočného pásma.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.

18:45
    Po střele Kunitze z levé strany zasahuje Fasth, který přerušuje hru.

18:35
    Závěr první třetiny patří zase domácím, dočkáme se prvního gólu?

17:58
    Crosby v další šanci, ale na levé straně se dostal ze střeleckého úhlu a Fastha znovu nepřekonal.

16:57
    Vitale zaváží puk do útočného pásma, domácí se ale nedostávají ke střele.

16:33
    Crosby tečuje těsně před Fasthem, ale gólman Ducks se nenechal zaskočit.

15:56
    První třetina rychle spěje ke svému závěru, hraje se rychlý a pohledný hokej, leč zatím bez branek.

14:50
    Domácí čtvrtá řada nyní "svírá" svého soupeře před jeho brankou.

14:02
    Martin pálí z levé strany, Fasth vyráží.

13:40
    Puk za brankou Penguins, ale hosté se k němu nedostali, domácí rozehrávají.

12:50
    Nicméně po skvělé úvodní pětiminutovce sledujeme nyní hokej téměř bez šancí, oba týmy zpřesnily defenzivu.

12:30
    Nyní se zdá, že taktovku utkání převzali zase hosté, kteří jsou často v útočném pásmu.

12:04
    Před Palmierim raději chytá puk Fleury, který přerušuje hru, komerční přestávka.

11:02
    Ofsajd, puk se po vhazování před Fleurym ocitl těsně za modrou, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

10:27
    Před Boninem se vrhl Fleury po puku a přerušuje hru.

09:55
    Parádní zákrok Fleuryho proti střele Perreaulta z pravé strany.

09:10
    Penguins získávají mírnou převahu.

08:25
    Hosté kombinují ve střední pásmu, ale je z toho pouze nahozený puk, Ducks střídají.

07:38
    Orpik nahazuje puk do útočného pásma, Malkin se dostává ke střele z pravé strany, Fasth vyráží.

06:08
    Hraje se dlouho bez přerušení, oba týmy se dostávají často do zakončení, sledujeme výtečný hokej.

04:55
    Crosby se nedostal k puku v útočném pásmu, hosté se osvobozují.

03:36
    Malkin ztrácí puk ve středním pásmu, ten se ale nakonec dostává zpět na hokejky domácích hráčů.

02:55
    Vitale projel z levé strany až před Fastha, toho ale bekhendovou střelou nepřekonal.

02:30
    Hosté nahazují puk do útočného pásma, oba týmy střídají.

01:42
    Utkání začalo ve svižném tempu.

00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Engelland, Letang, Maatta, Niskanen – Kunitz, Crosby, Bennett – Dupuis, Malkin, Neal – Jokinen, Sutter, Gibbons – Glass, Vitale, Adams

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Beauchemin, Fistric, Fowler, Lovejoy, Allen, Lindhölm – Penner, Getzlaf, Perry – Beleskey, Bonino, Selänne – Etem, Perreault, Palmieri – Smith-Pelly, Cogliano, Winnik

Rozhodčí: L'Ecuyer, Lee – Murchison, Murray.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Pittsburgh Penguins přivítá na svém ledě Anaheim Ducks.

PITTSBURGH PENGUINS
    Penguins se přetahují o vedení v pořadí Metropolitní divize s Washingtonem Capitals. Aktuálně jsou druzí se ziskem čtyřiadvaceti bodů a na svého velkého rivala ztrácí pouze bod. Tým z hlavního města má o jeden odehraný zápas navíc, lepší výchozí pozici v boji o první příčku má tak Pittsburgh. Ten v posledním zápase utrpěl nepříjemnou porážku 1:4 na ledě New Jersey, kde je dvěma zásahy "popravila" legendární česká osmašedesátka.

Nejproduktivnějším hráčem Penguins je Sidney CROSBY, který nasbíral pětadvacet bodů za devět gólů a šestnáct asistencí a aktuálně mu patří druhé místo v pořadí kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je Jevgenij MALKIN, který má na svém kontě osmnáct bodů za tři góly a patnáct asistencí, aktuálně mu patří čtyřicáté místo v bodování NHL.

ANAHEIM DUCKS
    Anaheim se postupně znovu vypracoval mezi nejlepší týmy celé ligy. Aktuálně má stejný počet bodů, jako Chicago, které vede pořadí celé ligy se ziskem dvaatřiceti bodů, ale k tomu obhájcům titulu stačilo odehrát jedenadvacet zápasů, Ducks mají o jeden odehraný zápas navíc. Anaheim vede pořadí Pacifické divize pouze s jednobodovým náskokem před druhým San Jose a třetím Phoenixem. Oba pronásledovatelé mají také o zápas méně. Dnes se na ledě Pittsburgu bude Anaheim pokoušet přerušit nepříznivou venkovní sérii, kdy z posledních tří zápasů pokaždé prohrál a získal pouze bod!

Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Corey PERRY, který nasbíral třiadvacet bodů za dvanáct gólů a jedenáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená sedmé místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který má na svém kontě také třiadvacet bodů za deset gólů a třináct asistencí, aktuálně mu patří desáté místo v bodování NHL.

Češi na ledě
    V sestavě Pittsburghu figuruje sedmatřicetiletý gólman Tomáš VOKOUN, který je ale aktuálně na listině zraněných hráčů.
    V sestavě Ducks nepůsobí žádný český hráč.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 44. Gibbons (Malkin, Glass), 45. Sutter (Maatta, Gibbons), 48. Crosby (Malkin, Vitale) – 46. Getzlaf (Lovejoy, Perry)

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Beauchemin, Sbisa, Fowler, Lovejoy, Allen, Lindhölm – Penner, Getzlaf, Perry – Beleskey, Bonino, Selänne – Etem, Perreault, Palmieri – Smith-Pelly, Cogliano, Winnik

Rozhodca: L'Ecuyer, Lee – Murchison, Murray

Diváci: 18 614