Stuttgart – Leverkusen 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Mainz 0:0 (kon.)
VfB Stuttgart
1:1 (1:0)
Bayer Leverkusen
cz Nedeľa 10.12.2023, 15:30 • MHPArena, Stuttgart • Nemecká Bundesliga • 14. kolo

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (17:32:44)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 10:14. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:7.

Máme za sebou utkání 14. kola Bundesligy, ve kterém domácí Stuttgart remizoval s Leverkusenem 1:1.
    1. poločas byli zaslouženě lepší domácí, kteří množství svých šancí využili ve vedoucí gól, který v minutě 40. vstřelil Fuhrich.
    Ihned po změně stran vyrovnali hosté zásluhou Wirtze. Granit Xhaka mohl v 54. minutě dokonat obrat, ale trefil jen tyč.
    Zápas plný šancí nabídl pouhé dva góly a proto si oba tými připíšou do tabulky po bodu.

90+5

90+4
    Střela Hofmanna byla velmi nepřesná.

90+2
    Rohový kop bude zahrávat domácí Stuttgart.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90
    Tahova hlavička nebyla příliš nebezpečná.

89
    Schickova hlavička byla sražena na rohový kop.

88
    Jonathan Tah se nejlépe zorientoval ve skrumáži a pálil jen o pár čísel vedle!

87
    Rohový kop budou mít k dispozici hráči Bayeru Leverkusen.

85
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Deniz Undav, přichází Džong Woo-jong,
    ze hřiště odchází Josha Vagnoman, přichází Anthony Rouault.

85
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Piero Hincapié.

84
    Hra je přerušena, neboť na hřišti leží Josha Vagnoman.

82
    Rohový kop budou zahrávat domácí.

81
    Domácí hráči drží míč a vyčkávají na skulinu v hostující obraně.

79
    Edmond Tapsoba předvedl skvělý obranný zákrok.

77
    ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Leonidas Stergiou,
    ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Jamie Leweling.

76
    Nepřesnou kombinaci předvedli domácí.

74
    Útočným faulem se provinil Wirtz.

73
    ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Patrik Schick.

73
    Střela Frimponga nebyla nebezpečná.

72
    Rohový kop bude mít k dispozici Leverkusen.

71
    Rukou zahrál Maximilian Mittelstädt a zhatil útočné naděje domácích.

70
    Střela Undava z otočky byla velmi slabá.

69

67
    ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Jonas Hofmann.

66
    ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Silas.

65
    Atakan Karazor za svůj úder do tváře obdržel žlutou katu.

63
    Bayer teď drží tlak a hraje s míčem na útočné polovině.

61
    Hra je přerušena, neboť na hřišti leží Atakan Karazor. Ten zblokoval střelu Grimalda.

60
    Rohový kop budou zahrávat hostující hráči.

58
    Střela domácího kapitána byla nepřesná a spíše ohrozila diváky na tribuně.

56
    Tahova přihrávka byla velmi nepřesná a odevzdal míč soupeři.

55
    Grimaldova střela byla zblokována a brankář si s ní poradil.

53
    Tapsobova hlavička nebyla dostatečně razantní.

52
    Rohový kop budou zahrávat hosté.

50
    Serhou Guirassy se dožaduje penalty po faulu na jeho osobu, nicméně hlavní rozhodčí je opačného názoru.

49
    Granit Xhaka napřáhl ke střele z velké dálky. Orazítkovala tyč. Teď měli domácí obrovské štěstí.

47
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Autorem branky je FLORIAN WIRTZ, asistoval mu Victor Boniface!!!

Granit Xhaka narýsoval skvělou průnikovou přihrávku na Victora Boniface, který našel FLORIANA WIRTZE. Ten tváří v tvář brankáři proměnil a vyrovnal.

46
    Po Wirtzově individuální akci budou hosté vhazovat u rohového praporku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:35.

Máme za sebou první poločas, po kterém domácí Stuttgart zaslouženě vede 1:0.
    Obrovský nápor hned z počátku poločasu si vypracovali domácí, ale fantasticky kraloval gólman Hrádecký. Obrovskou šanci na 2. straně měl Adli, ale napálil jen tyč.
    Hra byla nahoru dolů, nicméně převahu měli domácí, kteří za svou snahu byli v 40. minutě odměněni v podobě vedoucí branky. Undav předal míč Vagnomanovi, který po skvělém průniku předal míč Fuhrichovi, jenž do prázdné brány proměnil.
    Stav je tedy 1:0.

45+5

45+4
    Střela Fuhricha byla nepřesná.

45+4
    Domácí nic nepřipouští a drží Bayer na vlastní polovině.

45+2
    Skvěle se teď vrátil Alejandro Grimaldo, který založil útok hostí.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45
    5. roh VfB bude následovat.

43
    Hostující hráči budou zahrávat rohový kop.

42
    Opaření hosté se snaží s výsledkem něco udělat.

40
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Autorem branky je CHRIS FUHUCH, asistoval mu Josha Vagnoman!!!

Deniz Undav u čáry našel nabíhajícího Joshu Vagnomana, který přetlačil Grimalda a nacentroval míč na CHRISE FUHRICHA, který doklepl míč do prázdné bráný.

39
    Dan-Axel Zagadou se snažil nacentrovat na Undava, ale jeho pas byl velmi nepřesný.

39
    Faulem se provinil Adli na Antona.

38
    Volný přímý kop budou zahrávat domácí.

37
    Chybnou rozehrávku Bayeru se snažil využít Undav, ale jeho střela byla spíše propagační.

37
    Střela Maximiliana Mittelstädta skončila nad bránou.

36
    Domácí hráči kombinují s míčem a čekají na skulinu v obraně Bayeru.

35
    Po zastavení Wirtze budou hosté vhazovat poblíž šestnáctky domácích.

33
    Hra už je v plném proudu. S míčem hrají domácí.

31
    Hra je přerušena, neboť Waldemar Anton krvácí po souboji s Adlim a bude muset být ošetřen.

30
    Hlavička Adliho po rohovém kopu skončila nad.

29
    Po Grimaldově střele budou hosté zahrávat rohový kop.

28
    Josha Vagnoman se dostal k dobré možnosti na centr, ale jeho pokus byl hrubě nepřesný.

27
    Hlavička Jonathana Taha skončila nad domácí bránou.

26

25
    Obrovsou šanci měl Serhou Guirassy!
    Ten sám po průnikové přihrávce tváří v tvář brankáři Bayeru selhal. Lukáš Hrádecký předvedl famózní zákrok.

24
    Po sérii odrazů se k míči dostal Victor Boniface, jehož střela nebyla moc nebezpečná a brankář Alexander Nübel si s ní poradil.

22
    Standardní situaci v podobě volného přímého kopu budou rozehrávat domácí.

21
    Jeremie Frimpong si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

20
    Hostující hráči klidní hru a čekají na chybu v obraně domácích.

19
    Deniz Undav si všiml, že brankář Bayeru stál vysoko a vyzkoušel to. Jeho střela však neměla potřebné parametry.

18
    Domácí hráči se skvěle vrátili a zamezili brejku Leverkusenu.

17
    Lukáš Hrádecký skvěle vyrazil Undavovu střelu na rohový kop.

16
    Angelo Stiller předvedl skěle přepnutí a po ztrátě vybojoval míč zpět.

15
    Deniz Undav se snažil centrovaný míč sklepnout na jednoho ze svých spoluhráčů, nicméně jeho pas byl nepřesný.

14
    Deniz Undav vybojoval autové vhazování poblíž šestnáctky hostí.

12
    Victor Boniface se snažil protlačit s míčem, ale ten mu utekl s míčem až za čáru.

10
    Adli si nabíhal na dlouhou průnikovou přihrávku. Ta ale byla až příliš dlouhá a vhazovat budou domácí.

9
    Po skvělém prostrčení od Victora Boniface se míč dostal k Amine Adlimu, který z úhlu napálil tyč. Teď měli domácí velké štěstí.

8
    Obrovský nápor Stuttgartu. S tím hosté nepočítali a jsou pod velkým tlakem.

7
    To snad není možné! Serhou Guirassy nacentroval míč, který brankář vyrazil. Na třikrát skvěle na brankové čáře hráči Bayeru vyrazili míč na roh.

6
    Odilon Kossounou obdržel žlutou kartu za faul na pronikajícího Deniza Undava.

5
    Velmi aktivním pressingem vybojoval Atakan Karazor hlavičku, která nebyla však nebezpečná.

4
    Hráči Bayeru vytáhli napadání, a proto domácí nepřesně rozehrávali.

3
    Obrovskou šanci měl po akci Undava Chris Führich, jeho6 střelu vyrazil na roh brankář Hrádecký.

1
    Hra je hned zprvu přerušená, neboť Odilon Kossounou je v péči lékařů. Dostal zásah do oblasti hlavy.

1

Úvodní výkop mají k dispozici domácí.

Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

VfB Stuttgart: Nübel – Vagnoman, Anton (C), Zagadou, Mittelstädt – Stiller, Karazor – Millot, Führich – Undav, Guirassy.
    Náhradníci: Bredlow – Haraguči, Džong Woo-jong, Leweling, Milošević, Rouault, Silas, Stenzel, Stergiou.
    Trenér: Hoeness S.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Kossounou, Tah, Tapsoba – Frimpong, Xhaka, Palacios, Grimaldo – Adli, Wirtz – Boniface.
    Náhradníci: Kovář – Amiri, Andrich, Hincapié, Hložek, J. Hofmann, Schick, Stanišić, Tella.
    Trenér: Alonso X.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.

Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu a vítá, Vás u dnešního utkání 14. kola Bundesligy, ve kterém 3. VfB Stuttgart hostí vedoucí Bayer Leverkusen. Ten si může upevnit 1. místo v tabulce po včerejším výbuchu Bayernu Mnichov 1:5 ve Frankfurtu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.