Everton – Chelsea 2:0 (kon.) | Fulham – West Ham 5:0 (kon.) | Luton – Manchester City 1:2 (kon.)
Tottenham – Newcastle 4:1 (kon.)
Luton Town
1:2 (1:0)
Manchester City
cz Nedeľa 10.12.2023, 15:00 • Kenilworth Road, Luton • Anglická Premier League • 16. kolo

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:12. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:6. (16:59:12)

Je konec! Manchester City nakonec zvládl duel na půdě Lutonu a vítězí 2:1. Mnohem aktivnější byli po celou dobu prvního poločasu favorizovaní hosté. Už ve třetí minutě mohl skóre otevřít Foden, ale Kaminski výborně zasáhl. Ve 20. minutě domácího brankáře prověřil Rodri, ale Kaminski byl znovu připraven. Domácí brankář poté zlikvidoval ještě další zajímavé průnikové přihrávky na Fodena a Grealishe. V závěru nastavení pak přišel šok. Elijah Adebayo totiž z poslední akce první půle hlavou otevřel skóre. Hosté mohli vyrovnat v 60. minutě, jenže Días trefil břevno. O dvě minuty později ale krásnou střelou rozvlnil síť Bernardo Silva a o další tři minuty později rozhodl o triumfu hostů Jack Grealish.

90+7

90+5
    Rúben Dias na vlastní polovině zboural soupeře a nabídl domácím ještě jednu rozehrávku. Luton bojuje s favoritem až do úplného závěru.

90+4
    Luton se usadil poblíž velkého vápna Manchesteru City, jenže hráči v červeném kombinovali tak dlouho, až se sami zahnali mimo hrací plochu.

90+3
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Manuel Akanji.

90+2
    Domácí zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Jeho exekuce se chopil Ross Barkley, ale branku hostů neohrozil.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu Luton Town:
    ze hřiště odchází Tom Lockyer, přichází Jordan Clark.

89
    Aké znovu dlouhým autem přiblížil Manchester City k pokutovému území. Hráči v bílých dresech mají v závěru utkání duel pevně v rukou.

88
    Další přízemní centr z levé strany hřiště schoval bez problémů do rukavic připravený gólman domácího celku Thomas Kaminski.

87
    Nathan Aké se z pozice stopera vydal na výlet po levém křídle, jenže obránce v červeném dresu jej dokázal čistým způsobem zastavit.

86
    Rúben Dias nakopl míč na hranici velkého vápna, kam sprintoval Nunes, jenže proti dvojici obránců v červeném se nedokázal uvolnit do střelecké pozice.

85
    Domácí brankář se musel zapojit do rozehrávky. Charlton Morris poté táhl míč vpřed, jenže asistent rozhodčího si všiml ofsajdu Adebaya.

84
    ze hřiště odchází Ryan Giles, přichází Tahith Chong.

83
    ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Matheus Nunes.

83
    Tom Lockyer tělem výborně zablokoval napadajícího soupeře a nechal míč proskákat do rukavic vyběhnutého Kaminského.

82
    Alfie Doughty odcentroval od rohového praporku k přední tyči, kde bez problémů odkopl míč ven ze šestnáctky Phil Foden.

81
    Ross Barkley krásným pasem přenesl hru na levou stranu, kde se k míči dostal Brown, jenže vybojoval pro domácí celek rohový kop. Do vápna už spěchají urostlí hlavičkáři.