Atlético Madrid – Almería 2:1 (kon.) | Cadiz – Osasuna 1:1 (kon.) | Barcelona – Girona 2:4 (kon.)
Atlético Madrid
2:1 (2:0)
UD Almería
cz Nedeľa 10.12.2023, 14:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španielska LaLiga • 16. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:15. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 13:11. (16:06:41)

Atlético přehrálo poslední Almeríi 2:1, ale na tři body se nakonec nečekaně nadřelo.

V úvodu to přitom vypadalo na vcelku jednoznačnou záležitost. Nejprve nebyl Griezmannovi uznán gól pro ofsajd, ale v 17. minutě se už skóre měnilo. Opět Griezmann odebral míč Chuminu a předal ho Álvarovi Moratovi. Ten obešel bránícího Montese i vybíhajícího brankáře Maximiana a zakončoval do prázdné brány. O pět minut později byl Griezmann i u druhé gólové akce. Balón nahrál doprava Llorentemu, který ho naservíroval před bránu Ángelovi Correovi a ten se nemýlil.

Hosté před přestávkou přeci jen naznačili, že se ještě nevzdali, ale zlobit začali především po změně stran. V 62. minutě se konečně dočkali i kontaktního gólu. Po tečované střele Lopyho ještě brankář Oblak ukázal výtečný reflex, s dorážkou Léa Baptistãa už však nic nezmohl. Almería pak i nadále zlobila. Oblaka zaměstnali například Arribas či obět Baptistão, ovšem vyrovnání už nepřineslo ani více než pětiminutové nastavení.

90+6

90+6
    Domácí se ubránili. Balón ještě zůstal na kopačkách celku z Andalusie a zatím se pokračuje...

90+5
    Witsel odvrátil centrovaný míč k Léovi Baptistãovi, jehož střela byla sražena. Roh a asi poslední šance pro Almeríi.

90+5
    Žlutou kartu si ještě prohlédl domácí Koke.

90+4
    Rohový kop hostí. Arribasův centr jeden ze spoluhráčů zasáhl, ale hlavou balón neusměrnil mezi tyče. Na pravé straně se pak dostal k míči Ramazani. Po jeho centru se však bude kopat od brány.

90+3
    Llorente vypíchl míč Ramazanimu a rozběhl se dopředu, aby podpořil Griezmanna. Francouz mu vrátil míč na pravé křídlo, ale Llorente tam zůstal sám a musel si tak počkat na podporu. Protiútok Atlética je tedy již hodně zpomalený.

90+1
    Rozhodčí nastaví druhý poločas o pět minut!

90
    Koke uvolnil Marcose Llorenteho, který vběhl z pravé strany až do pokutového území. Na levačku si ale netroufl jít a tak zkoušel pálit pravou nohou. Před sebou měl ale obránce, kterého trefil.

89
    Nyní centroval z pravé strany Llorente. Depay balón hlavou jen lehce lízl a skluzující Rodrigo Riquelme na zadní tyči nedosáhl.

88
    Memphis Depay si zpracoval dlouhý pas, srovnal si míč kolem obránce na pravačku a kousek za šestnáctkou vypálil. Jeho projektil skončil nad bránou.

87
    Střely celkem – 11:16

85
    Střídání v týmu UD Almería:
    ze hřiště odchází Alejandro Pozo, přichází Arnau Puigmal,
    ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Largie Ramazani,
    ze hřiště odchází Lucas Robertone, přichází Iddrisu Baba.

83
    Domácí přebírají iniciativu. Snaživé Almeríi, která dosud nestřídala, už možná odcházejí po sympatickém výkonu síly. Antoine Griezmann byl teď ale v ofsajdu.

82
    Zajímavá série narážeček Madridských! Depay ve finále narážel za obranu Riquelmemu, ale k balónu měl blíže brankář Maximiano.

79
    Balón poletoval před bránou domácích. Snahu Almeríe ukončil útočný faul Montese na Witsela.

79
    Hosté usilují o vyrovnání! Ránu Léa Baptistãa z pravé strany šestnáctky boxoval Oblak. Pozo pak získal pro hosty roh číslo třináct.