Everton – Chelsea 2:0 (kon.) | Fulham – West Ham 5:0 (kon.) | Luton – Manchester City 1:2 (kon.)
Tottenham – Newcastle 4:1 (kon.)
Fulham FC
5:0 (3:0)
West Ham United
cz Nedeľa 10.12.2023, 15:00 • Craven Cottage, Londýn • Anglická Premier League • 16. kolo

Ode mě je to pro dnešní večer vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (17:20:50)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:10.

Je konec! Londýnské derby mezi Fulhamem a West hamem končí za jasného stavu 5:0 pro domácí Cottagers.
    V první půli si sice první šanci vypracovali Kladiváři, ale pokus Ward-Prowse vyrazil německý gólman Leno. A tak se skóre v 22. minutě otevíralo na druhé straně, když si na přesný centr Tom Cairneyho naskočil Raúl Jiménez a poslal Fulham do vedení. V 31. minutě to už bylo o dva góly, a to když se po propuštění balonu od Iwobiho trefil Brazilec Willian. O deset minut později pak využil výhody rohového kopu Tosin Adarabioyo. Do šaten se tak šlo za stavu 3:0.
    O poločasové pauze vyšlo střídání domácímu kouči Silvovi, který poslal do hry místo zraněného Williana Harryho Wilsona. Velšský záložník se stal důležitou postavou v 60. minutě, když napřáhl zpoza šestnáctky a jeho překrásná rána skončila až v síti. Definitivní podobu výsledku pak dal v 89. minutě Carlos Vinícius, kterému připravil gól do prázdné branky právě Wilson.
    Fulham tak zvítězil jasně 5:0 a navázal na totožnou výhru proti Nottinghamu. Naopak West Ham se musí po výhře nad Tottenhamem otřepat z těžké porážky.

90+5

90+5
    Utkání se dohrává za potlesku domácích diváků. Fulham si jejich potlesk určitě za dnešní předvedenou hru zaslouží.

90+4
    Reedův nákope zpracoval Coufal pro Decordovu-Reida, který už obrací dozadu.

90+3
    Bowen hledal za obranu nabíhajícího Mubamu, ale neuspěl. Na druhé straně táhnul útok Pereira, který poté přihrával před branku, kde se ale Carlos Vinícius k míči nedostal.

90+2
    West Ham United kombinuje s hracím předmětem na vlastní polovině.

90+1
    Zápas se už bude spíše dohrávat, tentokrát ale musel ještě sudí Tierney použít svou píšťalku, když odpískal nedovolenou hru Součkovi.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Fulham právě vstřelil branku!
    Domácí střílí pátou branku utkání, celkově už desátou v posledních dvou duelech! Perfektně načasovaný nákop od Reeda směřoval na nabíhajícího Harryho Wilsona, který mířil sám na gólmana Fabianského. V poslední moment navíc přihrál na CARLOSE VINÍCIUSE, který uklidil balon do prázdné branky. Asistence: Harry Wilson.

89
    Akírd zasáhnul před Decordovou-Reidem, Fulham vhazuje.

88
    Wilsonovi balon odskočil a poté fauloval Emersona, West Ham rozehrává.

87
    Coufal chtěl balon potáhnout po pravé straně, ale předkopl si balon jen do autu.

86
    Tomáš Souček se sice zbavil Reeda, avšak poté jej od míče zbavil Andreas Pereira.

85
    A videorozhodčí vzápětí potvrdil, že se stoper Fulhamu nedotkl v pádu míče rukou.

85
    West Ham přeci jen měl šanci na snížení, po práci Benrahmy zakončoval Mubama, ale trefil jen do rány padajícího Basseyho.

84
    Vladimír Coufal si nezpracoval přihrávku od Bowena ideálně, a tak si stoper Bassey připsal další úspěšný obranný zákrok.

83
    Divin Mubama se chtěl obtočit kolem obránce, avšak poté jej z druhé strany překvapil Tom Cairney a odzbrojil ho.

Matěj Skula

Góly: 22. Jiménez (Palhinha), 31. Willian (Iwobi), 41. Adarabioyo (A. Pereira), 60. H. Wilson (Cairney), 89. Vinícius (H. Wilson)

Karty:   45+1. Palhinha (FHM), 76. Ballo-Touré (FHM) – 18. Cresswell (WHU)

Fulham FC: Leno – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson (72. Ballo-Touré) – Palhinha (80. Reed), Cairney (C) – Iwobi (80. Decordova-Reid), A. Pereira, Willian (46. H. Wilson) – Jiménez (72. Vinícius).
    Náhradníci: Rodák – Tete, Lukić, Muniz.

Tréner: Marco Silva

West Ham United: Fabiański – Coufal, Zouma (C) (64. Ogbonna), Aguerd, Cresswell (46. Mavropanos) – Souček, Ward-Prowse, Fornals (46. Palmieri) – Bowen, Kudus (64. Mubama), Paquetá (64. Benrahma).
    Náhradníci: Anang – Kehrer, Cornet, Ings.

Tréner: David Moyes

Rozhodca: Tierney – Ledger, Meredith