Astana – FC Ballkani 0:0 (kon.) | Besiktas – Bodö/Glimt 1:2 (kon.) | Čukarički Belehrad – Fiorentina 0:1 (kon.)
Ferencvároš – Genk 1:1 (kon.) | Helsinki – Frankfurt 0:1 (kon.) | Légia Varšava – Zrinjski Mostar 2:0 (kon.)
Nordsjælland – Trnava sk 1:1 (kon.) | Solún – Aberdeen 2:2 (kon.) | Plzeň – D. Záhreb 1:0 (kon.)
Aston Villa – Alkmaar 2:1 (kon.) | Breidablik – Gent 2:3 (kon.) | Brugge – Lugano 2:0 (kon.)
Razgrad – Fenerbahce 2:0 (kon.) | Ljubljana – KÍ Klaksvík 2:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Lille sk 1:1 (kon.)
Zorja Luhansk – Tel Aviv 1:3 (kon.)
HJK Helsinki
0:1 (0:1)
Eintracht Frankfurt
cz Štvrtok 09.11.2023, 18:45 • Bolt Arena, Helsinky (FIN) • Európska konferenčná liga • Skupina G

Ode mě je to pro dnešní večer vše, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou! (20:53:46)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:4. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 6:13.

Je konec! Duel mezi domácími Helsinkami a Bundesligovým Eintrachtem Frankfurt končí výsledkem 1:0 pro hosty.
    První půle nabídla docela vyrovnaný fotbal s více šancemi před brankou domácích, avšak ani Buta, Götze či Larsson míč do branky v 7. minutě neprotlačili. Mrzet je to však tolik nemuselo, neboť v 31. minutě prchl domácí obraně Fáris Šajbí a zakončil nechytatelně na zadní tyč. Ten samý hráč vzápětí zaznamenal i druhý gól v zápase, avšak ten pro ofsajd neplatil.
    Do druhé půle vstoupili lépe domácí, blízko brance byl střelec prvního gólu Šajbí, ale brankář Mäenpääho z blízka nepřekonal. V 61. minutě pak mohli vyrovnat domácí, avšak Hostikka na hraně ofsajdu brankáře Trappa neprostřelil. O sedm minut později se už Helsinky dočkaly trefy, kterou však Tenhovi neuznal pro faul hlavní sudí Gaillouste. Velké drama pak přineslo nastavení, když nejprve zakončovali Peltola i Olusanya mimo, na druhé straně pak neuspěl ani střídající Aaronson. Asi největší šanci na vyrovnání pak měl další novic na trávníku Kouassivi-Benissan, ani on však gólmana Frankfurtu nepřekonal. Domácí Helsinky poté ještě tlačily, avšak obrana Eintrachtu všechny akce soupeře dokázala ubránit.

90+6

90+5
    Na druhé straně je pískán nedovolený zákrok proměnu na Ferriho, domácí už nemají moc času.

90+5
    Z rohu se ale domácí neprosadili, následně navíc je pískán faul na brankáře Trappa.

90+4
    Neuvěřitelné! Skvělou akci HJK zakončoval Kouassivi-Benissan, avšak brankář Trappa jeho střelu vyrazil na roh!

90+3
    Nacho Ferri fauluje, Helsinky mohou do útoku.

90+3
    Centr Olusanyi zakončoval z akrobatické pozice Rogić, k jeho smůle však branku nůžkami netrefuje!

90+1
    Po ubráněném rohovém kopu mohl rozhodnout z brejku 2 na 1 Paxten Aaronson, americký fotbalista však branku Mäenpääho těsně minul!

90+1
    Ollila vybojoval na levé straně další roh.

Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Helsinkám se čas velmi rychle krátí, avšak skóre je stále 1:0.

90
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Niels Nkounkou, přichází Elias Baum,
    ze hřiště odchází Éric Dina Ebimbe, přichází Ansgar Knauff.

89
    Po rohovém kopu hlavičkoval Peltola, jeho zakončení však mířilo kousek nad branku!

88
    Soiriho nástřel vypadl brankáři Trappovi z rukou za brankovou čáru, domácí mají roh.

87
    Dina Ebimbe odehrává míč co nejdál, to však teď Frankfurtu stačí.

86
    Střídání v týmu HJK Helsinki:
    ze hřiště odchází Santeri Hostikka, přichází Roope Riski,
    ze hřiště odchází Lucas Lingman, přichází Anthony Olusanya.

85
    Centr střídajícího Haugeho jen prolétl nad hlavami všech fotbalistů a zatočil se za branku.

84
    Přihrávku Paxtena Aaronsona přečetl obránce HJK a odkopává balon do zámezí.

83
    Hosté rozehráli akci od brankáře Trappa po levé straně, Hráči trenéra Topmöllera už se snaží hlavně držet míč a zbytečně ho neodevzdávat soupeři.

82
    Hodně vysoko zahrál nohou Filip Rogić, hlavní sudí Gaillouste píská do píšťalky.

81
    Smolčič dokázal ubránit dva ofenzivní fotbalisty Eintrachtu, rozehrávat bude gólman Trapp.

80
    Kevin Trapp zakopává míč pouze do autu, zápas ještě určitě není rozhodnutý.

79
    Nkounkou zvládl ubránit obránce Helsinek Soiriho, Frankfurt pokračuje autovým vhazováním.

78
    ze hřiště odchází Fáris Šájbí, přichází Jens Hauge,
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Paxten Aaronson.

77
    V 77. minutě hlavní sudí poprvé vytahuje žlutou kartu, který ukazuje Auréliovi Butovi za ostrý zákrok proti pošupujícímu Keskinenovi.

76
    Hosté nedokázali potrestat chybu v rozehrávce Helsinek, pokračovat však budou alespoň autem.

75
    Velké zmatky domácí defenzivě teď nadělal jeden z fotbalistů Helsinek, který místo odkopu trefil míč pouze před gólmana Mäenpääho, kde se nacházel útočník Frankfurtu Nacho Ferri, ten s ale naštěstí pro domácí míč nezpracoval.

74
    Od noh Nkounkoua odkopává balon střídající Kouassivi-Benissan.

73
    Šajbí prodloužil přihrávku Smolčiče za sebe, kde se však nikdo nenacházel.

72
    Avšak jejich akce skončila až za brankovou čarou, odkop tak bude mít Kevin Trapp.

72
    Hosté zastavili útok finského celku nedovoleně, rozehrávat tak budou na půli hřiště domácí.

71
    ze hřiště odchází Hassane Bandé, přichází Kevin Kouassivi-Benissan,
    ze hřiště odchází Georgios Kanellopoulos, přichází Filip Rogić.

71
    ze hřiště odchází Umar Marmúš, přichází Nacho Ferri.

70
    Na druhé straně Frankfurt se svým útokem neuspěl.

68
    Peltola poslal parádní centr na zadní tyč, kde jej skvěle trefil Miro Tenho, kvůli ofsajdu jednoho z jeho spoluhráčů ale branka pro ofsajd neplatí. Velká škoda pro Helsinky.

67
    Pyry Soiri faulován v blízkosti branky hostů vracejícím se Šajbím, standardka pro domácí.

66
    Šájbího centr vyboxoval mimo šestnáctku brankář Mäenpää.

66
    Hlavní sudí musí před zahráním ještě uklidnit hráče obou týmů.

65
    Hosté vybojovali další rohový kop.

63
    Po krátké odmlce je v útoku také Eintracht, který teď nechává domácí fotbalisty běhat bez balonu.

61
    Helsinky byly blízko vyrovnávací trefě! Kanellopoulos při svém zakončení trefil jen spoluhráče Bandého, od jehož zad se balon odrazil přímo na kopačky Hostikky, který zakončoval sám před gólmanem Trappem. Bezprostřední blízkosti ale finský útočník trefil jen gólmana hostů. Navíc by e určitě v případě branky zkoumalo postavení útočících hráčů.

60
    Bandé se přes přesilu obránců Frankfurtu neprobil, ale následně stoper Pacho odehrává balon zase jen na obutí domácích fotbalistů.

59
    A útočná snaha HJK bude pokračovat dalším rohem v krátkém sledu událostí.

58
    I další roh zvládla obrana Bundesligového celku odvrátit, avšak domácí stále zůstávají v držení míče.

57
    Odražený míč posílal zpátky do vápna Ollila, kde jej také zakončil stoper Tenho, avšak brankář Trapp jeho hlavičku chytá.

56
    Přihrávku Soiriho do vápna sráží na rohový kop stoper Pacho.

55
    Hosté z Německa vstoupil do druhé půle více aktivněji, naopak domácí borci se musí hlavně zaměřovat na defenzivní stránku hry.

54
    Fáris Šajbí byl po skvělé přihrávce od Marmúše osamocen před gólmanem Helsinek, tváří v tvář brankáři Mäenpääovi neuspěl!

54
    Ollila zastavuje rodící se rychlý brejk hostů zahráním balonu do autu.

53
    Omar Marmúš odchází na ošetření na pomezní lajnu, jeho spoluhráči pokračují mezitím v zápase.

52
    A hosté budou u míče pokračovat i nadále, avšak až po ošetření egyptského útočníka Marmúše.

51
    Eintracht v začátku druhého poločasu přidal na aktivitě, tentokrát se snažil centr Nkounkoua na branku usměrnit Marmúš, úspěšný však nebyl.

50
    Další Nkounkouho centr raději odehrává Soiri na další roh.

49
    Nkounkou velmi dobře prošel kolem dvou obránců, následně však jeho přízemní centr odkopává do autu stoper Helsinek.

49
    Hosté zůstávají po rohovém kopu v držení balonu.

48
    Zajímavou pobídku Šajbího tečoval kolenem Dina Ebimbe, k jeho smůle však branku netrefil. Eintracht však pokračuje rohem.

47
    Kapitán domácích Tenho přerušil akci Frankfurtu odkopem až ke gólmanovi Trappovi.

47
    HJK se přes pravou stranu nedostalo, následně však odkopal pouze do zámezí Smolčič a Helsinky tak pokračují v útočném snažení.

46
    Úvodní výkop druhého poločasu provedli domácí fotbalisté.

46

Po první půli je stav v Helsinkách, kde hraje domácí celek HJK s Eintrachtem Frankfurt, 1:0 pro německý celek.
    Hosté se mohli dostat do vedení už po rohu v sedmé minutě, avšak po nádherném zakončení Buty a zákroku finského gólmana v brance domácích, nedokázali míč mezi tři tyče uklidit ani Götze, ani Larsson. Hosty to zase příliš mrzet nemuselo, neboť v 31. minutě zakončil svou akci krásnou ranou Fáris Šajbí. Ten samý hráč dostal míč do branky ještě jednou, avšak jeho gól kvůli ofsajdovému postavení neplatil.
    Výkon Helsinek je pro mě zatím nad očekáváním, domácí určitě nezalezli a jen nevyčkávají, snaží se také útočit a potrápit obranu soupeře. Pokud budou v nastoleném trendu pokračovat, mohou při troše štěstí pomýšlet i na bodový zisk.

45+2

45+2
    Dina Ebimbe přihrával patičkou pod sebe, jeho pas však nenašel kopačky nabíhajícího Larssona.

45+1
    Z následného rohu vybojoval míč nadvakrát brankář Eintrachtu.

45+1
    Rychlý protiútok Helsinek přerušil až skluzem v pokutovém území Smolčič, o penaltu se však nejednalo.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45
    Po nákopu brankáře Helsinek postupoval do útoku Bandé, jeho následný centr se však stočil za brankovou čáru. Odkopávat tak bude německý gólman Frankfurtu Trapp.

44
    Prodloužení Götzeho mířilo jen na kopačky domácích fotbalistů.

43
    Dva hráči Frankfurt si dávali u míče přednost, čehož využil Kanellopoulos který jim míč sebral a následně se nechal faulovat Pachem.

42
    Domácí rozehráli nakrátko, jejich následný centr sice byl zblokovaný, i tak ale zůstávají v držení balonu.

41
    A akce týmu z hlavního města Finska bude pokračovat rohem.

40
    Další akci začne obrana domácího celku na polovině hřiště.

39
    Fáris Šajbí dostal míč znovu do branky, jeho gól však kvůli ofsajdu nemůže platit.

38
    William Pacho dost zariskoval při vlastní rozehrávce ve vlastním pokutovém území, ekvádorský stoper však nakonec zvládl situaci vyřešit s přehledem.

37
    Po přihrávce Marmúše centroval do pokutového území Götze, jeho centr ale byl sražen přímo do náručí finského brankáře Helsinek.

36
    Hostující krajní fotbalista Niels Nkounkou v ofsajdovém postavení.

35
    Dina Ebimbe fauloval u postranní lajnu Ollilu, hlavní rozhodčí Gaillouste píská.

34
    HJK ztratilo míč a dopředu si to znovu namířil střelec branky Šajbí, tentokrát však v útoku neměl dostatečnou podporu, a tak otočil pouze dozadu.

33
    O rychlou odpověď se snažili domácí, avšak jejich první akce úspěšná nebyla. Z té druhé však Keskinen získal roh.
    31. Fáris ŠÁJBÍ - 0:1

31
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! FÁRIS ŠÁJBÍ převzal míč na polovině hřiště od Schirího, následně s balonem postoupil až na hranu pokutového území, kde vypálil. Jeho kroucená střela zapadla přesně k tyči, brankář Mäenpää byl bezmocný. Asistence: Iljás Schirí.

30
    Hostikkův centr odvrátila i napodruhé obrana týmu z Frankfurtu nad Mohanem.

29
    Hlavní rozhodčí ještě vše vysvětluje kapitánům obou celků.

28
    Rozehrávka rohového kopu je ještě pozdržena, neboť na trávník velmi pravděpodobně přilétl nějaký předmět. Hlavní sudí nechává vše zapsat do zápisu o utkání.

27
    Levý obránce Helsinek Olila vybojoval pro svůj celek první roh.

25
    Kanellopoulos vybojoval proti Williamovi Pachovi alespoň aut v prostoru u střídaček obou týmů.

24
    Domácí obránci pod velkým tlakem ztratili balon, německý celek se však u hracího předmětu taky dlouho neohřál.

23
    Nkounkovou centr se nejprve snažil zakončit Marmúš, což mu nevyšlo, následně do míče zpoza šestnáctý práskl Schirí, jeho dělovka ale ohrozila jen diváky na tribuně.

22
    Hezkou ofenzivní akci teď podnikli i domácí, po přihrávce Hostikky centroval pod sebe Peltola, obrana Eintrachtu ale dokázala akci Helsinek zastavit.

21
    Mario Götze sice prohrál hlavičkový souboj, Frankfurt ale bude pokračovat autovým vhazováním.

20
    Nkounkou se přes obránce Soiriho nedostal a následně také finského zadáka fauloval.

19
    Centr od rohového praporku prodlužoval na Butu jeden z fotbalistů hostů, domácí obrana však nebezpečí včas zažehnala.

18
    Nepříjemný nástřel Nkounkoua na branku vyráží brankář Helsinek na rohový kop.

18
    Odkop Mäenpääho míří jen na kopačky hostujících hráčů, finský klub se bude muset zase bránit.

17
    Na druhé straně zakončoval Omar Marmúš, jeho pokus však mířil jen nad horní tuč.

16
    Obranu Frankfurtu teď trochu provětral Hostikka, který pak prohrával pod sebe, kde ale byl pouze tuniský záložník hostů Schirí.

15
    Po narážečce Götzeho s Butou zakončoval portugalský fotbalista, brankář HJK ale dokázal míč nadvakrát zkrotit.

14
    Dina Ebimbe, střelec dvou branek z posledního vzájemného měření sil, udržel míč i přes trojici hráčů soupeře u svých kopaček.

13
    Další útočná snaha hostů končí v rukavicích brankáře Helsinek.

12
    Zmatky si při odkopu zbytečně přidělal finský stoper Halme, který nedokázal odkopnout míč mimo své pokutové území. Napodruhé se mu to ale neštěstí pro něj povedlo.

11
    Schirí udržel míč na trávníku jen pro hosty, kteří však s balonem nenaložili dobře.

11
    Nákop na nabíhajícího Larssona byl příliš dlouhý a doskákal až za brankovou čáru, odkopávat bude domácí gólman.

10
    Snahu ohrozit branku Kevin Trappa teď vyvinuli domácí, kterým se povedlo i nacentrovat, avšak pobídku Peltoly odkopává mimo šestnáctku záložník hostů Larsson.

9
    Domácí Bandé se zahnal pouze do autu.
    7. Obrovský závar před bránou HJK.

7
    Neskutečný závar před brankou HJK! Po přetaženém rohu nejprve zakončoval efektně patou Buta, jehož pokus skvěle vyrazil brankář Mäenpää. Poté ještě byli blízko brance Götze s Larssonem, ani jeden z nich však míč do branky protlačit nedokázal!

6
    Hosté se ale k míči přeci jen dostali, jejich rychlý brejk zakončoval Omar Marmúš. Jeho střela byla tečována na roh.

5
    Hosté dobře napadali a získali také míč, pak si však Nkounkou až příliš předkopl míč, který mu utekl do zámezí. Aut pro domácí.

4
    Centr z levé strany odvrátil Götze pouze na kopačky soupeře.

3
    Na obranné polovině hostů přidržen za dres Keskinen vracejícím se Butou, hlavní rozhodčí píská proti brance Frankfurtu.

3
    Hosté obléhali pokutové území HJK, jejich snaha vypramenila až v centr od Buty, který ale přeletěl všechny fotbalisty na trávníku.

2
    Další rozehrávka začne až u stopera Eintrachtu Pacha.

1
    Frankfurt se po brave straně nedostal, avšak ani útok na druhou stranu ovoce pro Helsinky nepřinesl.

1
    Poprvé kopl do míče útočník hostů Marmúš, a my tak jdeme na to!

1

Viditelnost už se zlepšuje, zápas za chvíli začne.

Domácí fanoušci hned v úvodu zahájili své choreo s použitím pyrotechniky, začátek duelu se tedy o pár minut odkládá. Kouř totiž velmi zhoršil už tak špatnou viditelnost nad finským hlavním městem.

V Helsinkách je dnes podvečer docela nevlídné počasí, nad stadionem zůstává mlha. Snad se ale přírodní podmínky nezhorší a zápas se odehraje normálně ve správném termínu.

Trio hlavních rozhodčích, kteří pochází z Francie a byli nominováni do dnešního duelu, přivádí aktéry obou celků na hrací plochu V Helsinkách.

HJK Helsinki: Mäenpää – Soiri, Tenho (C), Halme, Ollila – Peltola, Lingman, Kanellopoulos – Bandé, Hostikka, Keskinen.
    Náhradníci: Öst – Hämäläinen, Da Graca, Rogić, Riski, Paananen, Raitala, Kouassivi-Benissan, Olusanya, Tanaka, Hetemaj, Toivio.
    Trenér: Toni Korkeakunnas

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Pacho, Buta, Smolčić – Dina Ebimbe, Larsson, Schirí, Nkounkou – Götze, Marmúš, Šájbí.
    Náhradníci: Grahl, Ramming – Jakić, Hasebe, Hauge, Aaronson, Knauff, Baum, Ferri.
    Trenér: Dino Topmöller

Rozhodčí: Gaillouste – Berchebru, Evrard.

Německý klub se v minulém ročníku umístil na sedmém místě a díky této příčce si letos zahraje znovu skupinu evropských pohárů. V minulé sezoně se však Eintracht přestavil v nejprestižnější Lize mistrů, kde dokonce postoupil i do osmifinále, kde však jeho cesta skončila na kopačkách fotbalistů Neapole, přesněji pak Victora Osimhena. Nigerijský forvard nasázel proti celku z Bundesligy tři branky v dvou duelech. V letošním ročníku se zatím „Die Adler“ drží v první polovině tabulky.
    Celku z Frankfurtu nad Mohanem stačilo v kvalifikaci o EKL porazit pouze bulharský klub Levski Sofia, což se svěřencům Dina Topmöllera po výsledcích 1:1 a 2:0 podařilo.
    Ve skupině G platil Eintracht spolu s PAOKem za favorita, což se zatím při pohledu na tabulku potvrzuje. Německý celek dokázal Aberdeen porazit 2:1, avšak poté s řeckým klubem stejným poměrem prohrál. Poslední duel EKL si ale museli „Die Adler“ užít, neboť nebohé Helsinki rozstříleli 6:0. Za hvězdu toho večera můžeme považovat Juniora Dinu Ebimbeho, který zapsal dvě branky a k tomu i asistenci.

Finský klub je už od roku 2017 s jednoletou přestávkou tradičním mistrem ligy své země. Finská Veikkausliiga se hraje systémem jaro – podzim, a proto odehrál klub z hlavního města poslední ligové utkání 21. října. I letos HJK vyhrálo celý ročník.
    „Klubi“, jak je klubu z Helsinek přezdíváno, se po neúspěšných pokusech v kvalifikaci Ligy mistrů a Evropské ligy usadil v základní skupině Evropské konferenční ligy. Do skupiny mu los přidělil německý Eintracht Frankfurt, řecký PAOK a skotský Aberdeen.
    Ve skupinové fázi však zatím platí HJK za otloukánka. Po třech zápasech mu totiž svítí jen jeden bod a hrozivé skóre v „tabulce pravdy“ 3:10. Ten jediný bod získali svěřenci Toniho Korkeakunnase za remízu s Aberdeenem. Duel proti PAOKu Helsinki těsně prohráli 2:3 a na zápas proti Frankfurtu určitě fotbalisté HJK chtějí určitě rychle zapomenout, neboť na trávníku německého celku dostali šest branek a odjížděli s debaklem.

Příjemný čtvrteční podvečer, i v prvním listopadovém týdnu pokračují základní skupiny všech tří evropských soutěží. Dovolte mi Vás provést zápasem HelsinkiEintracht Frankfurt, jehož začátek je naplánován na 18:45. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.