Amsterdam – Brighton 0:2 (kon.) | Karabach – Leverkusen 0:1 (kon.) | Linz – St.Gilloise 3:0 (kon.)
Haifa – Villarreal 1:2 (kon.) | Rennes – Panathinaikos 3:1 (kon.) | Servette – Tiraspol 2:1 (kon.)
Slavia – AS Rím 2:0 (kon.) | Toulouse – Liverpool 3:2 (kon.) | AEK Atény – Marseille 0:2 (kon.)
Bergamo – Sturm Graz 1:0 (kon.) | Real Betis – Aris Limassol 4:1 (kon.) | Freiburg – Bačka Topola 5:0 (kon.)
Häcken – Molde 1:3 (kon.) | Rangers – Sparta Praha 2:1 (kon.) | Lisabon – Raków 2:1 (kon.)
West Ham – Olympiakos 1:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
0:2 (0:1)
Brighton & Hove Albion
cz Štvrtok 09.11.2023, 18:45 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Európska liga • Skupina B

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:12. (20:48:04)

Druhá půle nám přinesla téměř stejný fotbal, který jsme viděli v první polovině. Hosté byli hodně na balónu, předváděli parádní kombinace. Naopak u domácích to bylo trápení a křeč, a to zejména v koncovce. Brighton se do dalších zápasů povzbudil výhrou, zatímco u Ajaxu po dvou posledních výhrách v domácí soutěži to vypadá, že jsou opět mimo formu. Také si nejspíše nezahrají jarní část evropských pohárů. Jinak je určitě důležite vyzdvyhnout dnešní výkon Simona Adingry a Ansu Fatiho, tahle dvojka dnes fugovala na jedničku a uvidíme, zda to tak bude i v dalších zápasech.

90+4

90+3
    Roh se jim nepovedl, a tak branka hostu je opět daleko od nebezpečí.

90+3
    Hosté budou mít nejspíše poslední příležitost skórovat, a to z rohového kopu.

90+2
    Rozehra proběhla na krátko. Je zjevné, že hosté nikam nespěchají.

90+2
    Navíc hosté budou zahrávat roh.

90+1
    Ajax drží míč a má už jen poslední 3 minuty na to, aby vstřelil 2 branky. To se zdá jako hodně nepravděpodobné.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Další skvělou akci vymysleli domácí fotbalisté, k zakončení se ovšem žádný z nich nedostal. Mič opět jen projel celým pokutovým uzemím bez jediného dotyku.

87
    Tentokrát se nepříjemným zákrokem prezentoval domácí hráč Baleba, dal tak hostům možnost pozdržet hru a také držet míč.

85
    Skvěle zapracoval Adingra, aby získal balón, ale nakonec byl jeho zákrok vyhodnocen jak nedovolený, hráči Ajaxu se tak dostanou k balónu.

83
    Hráči Ajaxu se v posledních minutách dostali do spousty šancí, ale jejich zakončení není vůbec přesné, a tak zatím góm nevstřelili.

81
    Další obrovská šance na straně Ajaxu, prudkou střelu zneškodnil skvěle postavený Verbruggen.

78
    Ajax sahá po dalším střídání odchází Rensch a nahrazuje ho Mikautadze.

77
    Estupiñán se na hřisti moc neohřál a vlivem zranění opouští hřistě, nahrazuje jej Baleba.

77
    Obrovskou šanci měl Ajax. Brobbey střílel, ale netrefil branku a dobíhající hráč míč nestihl.

76
    Ošetřován je jeden z hráču hostujícího celku.
    74. Obrovská smůla Ajaxu. Míč trefil tyč a po brankové čáře se dokutálel do druhé tyče.