AS Rím – Kluž 5:0 (kon.) | Rapid Viedeň – Dundalk 4:3 (kon.) | Slavia – Nice 3:2 (kon.)
Be'er Sheva – Leverkusen 2:4 (kon.) | Benfica – Rangers 3:3 (kon.) | Lech Poznań – Liége 3:1 (kon.)
Solún – Eindhoven 4:1 (kon.) | Omonia Nikózia – Granada 0:2 (kon.) | Sociedad – Alkmaar 1:0 (kon.)
Rijeka – Neapol 1:2 (kon.) | Sivasspor – Karabach 2:0 (kon.) | Razgrad – Tottenham 1:3 (kon.)
YB Bern – CSKA Sofia 3:0 (kon.) | Arsenal – Molde 4:1 (kon.) | Leicester – Braga 4:0 (kon.)
Zorja Luhansk – AEK Atény 1:4 (kon.) | Celtic – Sparta Praha 1:4 (kon.) | AC Miláno – Lille 0:3 (kon.)
Antverpy – Linz 0:1 (kon.) | D. Záhreb – Wolfsberger 1:0 (kon.) | Feyenoord – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
CZ Belehrad – Gent 2:1 (kon.) | Hoffenheim – Liberec 5:0 (kon.) | Villarreal – Tel Aviv 4:0 (kon.)
Leicester City
4:0 (1:0)
Sporting Braga
cz Štvrtok 05.11.2020, 21:00 • King Power Stadium, Leicester • Európska liga • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ve 3. kole skupiny G se proti sobě utkají týmy Leicester City a SC Braga. Tato mužstva se spolu ještě nikdy neutkali a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na King Power Stadium v Leicesteru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Nijhuis a jeho asistenti Schaap a Honig (vš. NED). Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

Anglický Leicester je momentálně ve skupině na 1. místě se 6 body a skóre 5:1. V prvním zápase si poradil na domácí půdě s ukrajinskou Zoryou poměrem 3:0. Ve druhém zápase zavítaly lišky na stadion AEK, kde ovšem Leicester vyhrál 2:1. Anglické mužstvo se zatím v domácí lize nachází na skvělém 2. místě s 15 body. V posledním zápase zvítězil na půdě Leedsu jasně 4:1.

SC Braga

Portugalská Braga se v prvním zápase představila na domácí půdě proti AEK, ovšem vyhrála naprosto jasně 3:0. Ve druhém utkání Braga zavítala na stadion Zorye, kde zvítězila poměrem 2:1. V domácí lize je Braga na 3. místě s 12 body a skóre 9:5. V posledním zápase navíc vyhrála doma proti Famalicao 1:0. Pokračuje tak ve skvělé šesti výherní šňůře.

Leicester City: Schmeichel (C) – Justin, Fofana, Fuchs – Albrighton, Tielemans, Choudhury, Thomas – Ünder, Maddison – Iheanacho.
    Náhradníci: D. Ward, Jakupović – H. Barnes, N. Mendy, Morgan, Ayoze Pérez, Vardy, Praet, Fitzhugh, Leshabela.

SC Braga: Matheus – Esgaio (C), B. Viana, Carmo, R. Silva – A. Horta, Elmusrati, Novais – Paulinho, Ruiz, Galeno.
    Náhradníci: Santos, T. Sá – A. Castro, Gaitán, Moura, I. Medeiros, Rolando, Sequeira, Zé Carlos, Schettine, Vítor Tormena, Tchuda.

Rozhodčí: Nijhuis – Schaap, Honig (vš. NED).

1

1
    O úvodní výkop tohoto utkání se postaral domácí Leicester a bude se tak snažit něco vymyslet hned ze začátku.

2
    Posléze se sice k míči dostala Braga, ale nákop portugalského celku nic moc nepřinesl.

3
    Gólman hostů Matheus musel jít z brány, aby byl u míče dřív, než domácí útočník Iheanacho, což se mu povedlo.

4
    Anglické mužstvo už má míč opět pod kontrolou a posléze se snažil něco vymyslet na pravé straně Albrighton, ovšem ten přes obránce Bragy neprošel.

5
    Cengiz Ünder se snažil projít do vápna, ale míč mu byl odkopnout a následuje tak rohový kop domácích.

6
    Ovšem roh anglického celku přinesl pouze protiútok Bragy, která rovněž měla k dispozici roh.

7
    Standardní situace hostů ale nepřinesla nic nebezpečného a Leicester tak bude mít míč na kopačkách.

9
    Stále je u balónu Leicester, ale zatím se nemůže dostat do nějaké větší příležitosti.

10
    James Maddison se sice dostal za záda soupeře, ale s míčem se ocitl jen v zámezí.

11
    Hamza Choudhury přečetl přihrávku soupeře a posléze tak Leicester získal rohový kop.

12
    Posléze se právě Hamza Choudhury dostal ke střele, ale jeho rána byla zblokována a k vidění bude další roh.

13
    Ovšem po této standardce se Braga opět dostala do protiútoku, ale ten nic velkého nakonec nepřinesl.

14
    Portugalské mužstvo se snaží něco vymyslet pomalou kombinací, což se jim zatím lehce daří, ale má to velmi těžké.

15
    Nakonec ale přišel útočný faul Ali Elmusratiho a hra je tak přerušená. James Maddison se navíc nemůže zvednout a svíjí se v bolestech.

16
    James Maddison stále leží na trávníku a musí byt ošetřen. Tohle nevypadá dvakrát dobře s domácím hráčem.

17
    Nakonec už se domácí hráč zvedl z trávníku a po svých odešel do zámezí. Vypadá to, že bude moct pokračovat.

18
    Po nějakých třech minutách přerušení se opět hraje a Maddison se zapojil zpět do utkání.

19
    Tentokrát se hostující hráč provinil hrou rukou a Leicester získal míč.

20
    Galeno se sice z levé strany dostal k centru, ale ten nic nepřinesl.

21
    Leicester právě vstřelil branku!
    Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto utkání! KELECHI IHEANACHO si skvěle vyměnil míč s Jamesem Maddisonem, který mu balón posunul do vápna, kde se Iheanacho se štěstím dostal přes brankáře a zakončil do prázdné svatyně. Asistence: James Maddison.
    21. Kelechi IHEANACHO - 1:0

22
    Tentokrát se Braga snažila rychle odpovědět po pravém křídle, ale nakonec z toho nic nebylo.

23
    Domácí mužstvo se opět dostalo centrem z pravé strany do vápna, ale následný další centr Maddisona letěl do zámezí.

25
    Braga tentokrát získala rohový kop z pravé strany a má šanci něco vymyslet.

26
    Následně se Bruno Viana dostal do zakončení hlavou, ale jeho pokus skončil v moci gólmana.

28
    Braga už má opět míč na svých kopačkách, ale zatím se v první půl hodince nedostala do žádné větší šance.

29
    Hamza Choudhury nepříjemně zblokoval centr soupeře, ale Kasper Schmeichel dokázal odkopnout míč do bezpečí.

30
    Po půl hodině hry tak vede Leicester nad Bragou poměrem 1:0.

32
    Domácí mužstvo se z pravé strany dostalo někde na hranici vápna, ale bohužel ani nyní jsme se nedočkali střely a momentálně není utkání příliš zajímavé.

33
    James Maddison to tentokrát zkoušel z dálky a jeho střela nebyla vůbec špatná, ale nakonec skončila nad bránou!
    33. Střela Maddisona letěla nad bránu.

34
    Marc Albrighton zblokoval pokus Galena a Leicester tak dál drží čisté konto vzadu.

36
    Portugalský celek je v posledních minutách aktivnější a více na míči, ale nákop za obranu Paulinho nedostihl.

37
    Domácí mužstvo si ale vzadu zatím vede skvěle a Braga se nemůže dostat ke střele.

39
    Galeno se tentokrát dopustil faulu na Maddisona a Leicester získal míč na své polovině.

41
    Nyní ale přišel také faul z domácí strany a Braga bude u balónu ve středu hrací plochy.

43
    Marc Albrighton byl v souboji s Galenem pozdě a dopustil se jasného faulu, za který uviděl žlutou kartu.

44
    Braga drží balón na své polovině, ale nevypadá to, že bychom se dočkali nějaké další branky do poločasu.

45
    Rozhodčí ovšem nastavuje dvě minuty navíc.

45+1
    James Maddison se fantasticky dostal přes obránce Vianu, ale jeho následnou střelu k levé tyči naprosto excelentně vychytal brankář Matheus!
    45+1. Skvělý zákrok Metheuse!

45+2
    Následný rohový kop ovšem domácího týmu nic nepřinesl.

45+2
    Esgaio se ještě dopustil faulu a uviděl žlutou kartu.

45+3

První poločas je u svého konce a Leicester vede nad Bragou 1:0. Do utkání domácí vstoupili velmi aktivně a ve 21. minutě to potvrdil Iheanacho, který poslal Leicester do vedení. Posléze se Braga dostala pouze do nějakých náznaků šancí. Těsně před přestávkou mohl poslat domácí do dvoubrankového vedení Maddison, ale brankář Matheus předvedl skvělý zákrok.

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

46

47
    Domácí mužstvo vstupuje do druhé půle skvěle a vede 2:0! Cengiz Ünder posunul míč ve středu hrací plochy na KELECHI IHEANACHA, který si jej zpracoval a následně vypálil na bránu, ovšem jeho pokus tečoval hostující obránce a míč zapadl přesně k pravé tyči. Asistence: Cengiz Ünder.
    47. Kelechi IHEANACHO - 2:0

49
    Tentokrát už se ale Iheanacho ocitl pouze v ofsajdovém postavení.

50
    Maddison se snažil dostat Iheanacha do šance, ale přihrávka byla příliš dlouhá a skončila jen u gólmana.

51
    A opět to byl Kelechi Iheanacho, který se po ztrátě dostal do zakončení, ale jeho pokus byl zblokován.

52
    Abel Ruiz se ocitl ve velké šanci, ale zakončil těsně vedle levé tyče domácí svatyně!
    52. Ruizovo zakončení těsně minulo bránu!

53
    Iheanacho útočil na hattrick, ale brankář jej skvěle vychytal. Posléze se do zakončení dostal také Cengiz Ünder, ale přestřelil.

55
    Hamza Choudhury si tentokrát v defenzivní práci vedl skvěle a odebral míč soupeři.

56
    Braga získala míč na své polovině, ovšem směrem dopředu to zatím nic velkého není.

57
    Posléze se James Justin dopustil faulu na Galena a následuje volný kop portugalského celku.

59
    Anglický celek poslal nebezpečný centr z pravé strany, ale obrana Bragy si poradila.

60
    Máme za sebou hodinu utkání a Leicester vede zaslouženě poměrem 2:0.

62
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Dennis Praet.
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Wes Morgan.

63
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Abel Ruiz, přichází Guilherme Schettine.
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Horta, přichází Iuri Medeiros.

64
    Iuri Medeiros se chvíli po naběhnutí na hřiště dopustil faulu a u míče budou lišky.

65
    Domácí celek bude mít k dispozici rohový kop na polovině soupeře a může zvýšit své vedení.

66
    Ovšem standardní situace Leicesteru nic vážnějšího nepřinesla, ale domácí zůstávají u míče.

67
    Tentokrát má domácí mužstvo další rohový kop z pravé strany.

67
    A je to už 3:0 pro domácí mužstvo! Kelechi Iheanacho se dostal do dobré šance, kdy ale pravděpodobně střílel, ovšem nakonec z toho byla gólová přihrávka přesně na DENNISE PRAETA a ten vsítil branku. Asistence: Kelechi Iheanacho.
    67. Dennis PRAET - 3:0

69
    Kelechi Iheanacho se dopustil faulu a uviděl žlutou kartu.

71
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Nicolás Gaitán.
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ali Elmusrati, přichází André Castro.
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Galeno, přichází Francisco Moura.

72
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Ayoze Pérez.
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Harvey Barnes.

73
    Lišky sice získaly rohový kop, ovšem nakonec z něj nebylo nic nebezpečného.

74
    Barnes se ocitl nyní pouze v ofsajdovém postavení.

76
    Domácí se snažili něco vymyslet centrem z levé strany, ale obrana Bragy byla připravena.

77
    Ayoze Pérez se snažil něco vymyslet ve vápně soupeře, ale Braga se dokázala ubránit.

78
    Tohle už vypadá na debakl, neboť lišky vedou 4:0! Ayoze Pérez se dostal k míči ve vápně, který v pravou chvíli posunul na JAMESE MADDISONA a ten se se štěstím dostal přes obránce a zakončil k pravé tyči. Asistence: Ayoze Pérez.
    78. James MADDISON - 4:0

80
    Tentokrát právě Maddison vybojoval rohový kop z levé strany a zbývá nám posledních deset minut utkání.

81
    Po centru se sice Ayoze Pérez dostal ke hlavičce, ale přestřelil.

83
    Opět má Leicester rohový kop z pravé strany a Maddison už má nachystaný míč.

84
    Hostům se ale podařilo dostat balón pryč ze své šestnáctky.

85
    Raúl Silva se tentokrát dopustil faulu ve středu hrací plochy.

86
    Nepřesná přihrávka domácího hráče skončila pouze u obrany Bragy.

87
    Wesley Fofana se dopustil nedovoleného zákroku a Braga bude u míče ve středu hrací plochy.

88
    Střela hostujícího hráče byla zblokována a Leicester tak získal balón na své kopačky.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

90+1
    Carmo ještě v nastaveném čase uviděl od sudího kartu žluté barvy.

90+2
    Guilherme se dopustil faulu na Schmeichela a to je pravděpodobně vše.

90+3

Je konec. Leicester naprosto jasně zvítězil v domácím prostředí nad Bragou poměrem 1:0.
    Druhá půle patřila rovněž domácím. Už dvě minuty po jejím začátku se totiž trefil podruhé Iheanacho. V 52. minutě mohl snížit Ruiz, ale minul. V 67. minutě poslal lišky do tříbrankového vedení Praet a nakonec se v 78. minutě trefil Maddison.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:13.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:54:55)

Michal Raška

Góly: 21. Iheanacho (Maddison), 47. Iheanacho (Ünder), 67. Praet (Iheanacho), 78. Maddison (Ayoze Pérez)

Karty:   43. Albrighton (LEC), 69. Iheanacho (LEC) – 45+2. Esgaio (BRG), 90+1. Carmo (BRG)

Leicester City: Schmeichel (C) – Justin, Fofana, Fuchs – Albrighton (62. Morgan), Tielemans (72. H. Barnes), Choudhury, Thomas – Ünder (62. Praet), Maddison – Iheanacho (72. Ayoze Pérez).

Sporting Braga: Matheus – Esgaio (C), B. Viana, Carmo, R. Silva – A. Horta (63. I. Medeiros), Elmusrati (71. A. Castro), Novais – Paulinho (71. Gaitán), Ruiz (63. Schettine), Galeno (71. Moura).

Rozhodca: Nijhuis – Schaap, Honig (vš. NED)