Fínsko – Írsko 1:0 (kon.) | Bulharsko – Wales 0:1 (kon.) | Nórsko – Sev. Írsko 1:0 (kon.)
Rumunsko – Rakúsko 0:1 (kon.) | Škótsko – Česko 1:0 (kon.) | Slovensko – Izrael sk 2:3 (kon.)
Turecko – Srbsko 2:2 (kon.) | Rusko – Maďarsko 0:0 (kon.)
Rusko
0:0 (0:0)
Maďarsko
cz Streda 14.10.2020, 20:45Liga národov UEFA - Liga B • Skupina 3

Je to tak! Rusko ve druhém poločase mělo místy velký tlak a po celou dobu bylo lepším týmem. Maďarsko v závěru už jen bránilo cennou remízu. Nicméně Rusko spálilo několik dobrých šancí a při několika dalších jim chybělo lepší finální řešení! Maďarsko si tedy v tabulce pohlídalo jednobodové manko na Rusko a boj o první pozici bude ještě v této skupině zajímavý. (22:37:22)

90+3

Zákroky brankáře Dénes Dibusz: 1.

Zákroky brankáře Anton Šunin: 0.

90+3
    Hosté i nadále mají nastavený čas zcela pod kontrolou a již to vypadá skutečně, že se dnes branky nedočkáme.

90+2
    Maďarsku se daří držet míč daleko od své branky.

90
    Tři minuty nastavuje hlavní sudí, což je ještě na pár útočných akcí, zejména pro aktivní domácí celek.

90
    Míč skončil v zázemí a hosté nikam, s rozehrávkou od své branky, nespěchají.

89
    Rusko opět před brankou Maďarska a snaží se rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

87
    Žlutou kartu dostává Attila Szalai (Maďarsko).

87
    Čas rychle kvapí ke svému konci a zatím to vypadá pro Maďarsko, že dokáže dneska favorita obrat o body.

85
    Jeden z obránců Maďarska vyskočil nejvýše a dokázal odhlavičkovat další centr Ruska.

84
    Rusko zase stupňuje svůj tlak a opět se Maďarsku podařilo přežít kritický moment před svou brankou a dostává míč až na polovinu svého soupeře.

83
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Norbert Könyves.

83
    Po rohovém kopu vznikla nepřehledná situace ve vápně a bylo tam hodně těsno. Proto se ani jeden z hráčů Ruska nedostal k pořádné střele.

82
    Alexandr Sobolev utekl po levé straně, před vápnem si zasekl míč, avšak nakonec nedokázal odcentrovat a soupeř dostal míč na roh.

81
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Magomed Ozdojev, přichází Alexandr Sobolev.

80
    Na prolomení defenzívy Maďarska jim nyní zbývá deset minut, plus nějaká minuta nastaveného času. Maďarsko se nejspíše rozhodlo již ubránit bezbrankový stav.

79
    ...avšak ani tentokrát z toho není zakončení a Rusko se po několika dobrých šancí v úvodu druhého poločasu dostává do takové zakončovací křeči.

78
    Standardní situace pro Rusko z levé strany...

77
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Zsolt Kalmár, přichází András Schafer.

76
    Magomed Ozdojev se rozhodl o přímé zakončení na branku. Jeho pokus však skončil vysoko nad horní tyčkou!

75
    Arťom Dzjuba byl při zpracovávání míče faulován a pro Rusko se naskýtá zajímavá standardní situace.

73
    Vjačeslav Karavajev se při zpracování míče nacházel v těsném ofsajdu, což zpozoroval pozorný čárový rozhodčí.

72
    Domácí provedli další centr před branku Dibusze, ale tentokrát nemusel zasahovat, neboť domácí nedokázali zakončit mezi jeho tři tyče.

71
    Žlutou kartu dostává Attila Fiola (Maďarsko).

70
    Dvacet minut zbývá dokonce zápasu a stále nám na ukazateli skóre svítí dvě nuly.

69
    Ani toto hlavičkové zakončení v podání Mostovoje nekončí v síti. Nutno říct, že spíše zády k brance prodlužoval míč na zadní tyč.

68
    Na rozdíl od prvního vzájemného zápasu, kdy padlo celkem pět branek, dnes stále čekáme na první trefu.

67
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Jonov, přichází Jurij Gazinskij.
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Jurij Žirkov, přichází Vjačeslav Karavajev.

67
    Obléhání Maďarska končí poté, co se Ádám Szalai ocitl v ofsajdu.

66
    Maďarsko nyní dokázalo tím delším ošetřování otupit tlak Ruska a nyní je s míčem před jejich brankou.

65
    55:45% je aktuální držení míče.

64
    Nyní se nehrálo, neboť docházelo k delšímu ošetřování hráče Maďarska. Konkrétně Ádáma Szalaie.

63
    Žlutou kartu dostává Fjodor Kudrjašov (Rusko).

63
    Igor Smolnikov nyní nadvakrát dokázal vybojovat míč na pravé straně a Rusové pokračují v obléhání branky svého soka.

62
    Zelimchan Bakajev se nyní trochu ukopl a pod tlakem poslal míč do autu. Nicméně nakonec to bylo s tečí a Rusko zůstane u míče v blízkosti branky Maďarska.

61
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Nemanja Nikolić, přichází Kevin Varga.

59
    Rusko začíná přebírat otěže zápasu. Nyní kombinuje s míčem poblíž půlící čáry.

58
    Maďarsko je zatím ve druhém poločase hodně "mimo hru" a před Šuninem si toho zatím moc nevytvořili.
    57. Rusko již spálilo několikátou šanci!

57
    Rusko začíná spalovat své šance! Dénes Dibusz nejprve dokázal vyrazit nebezpečný centr z levé strany. Ihned poté musel čelit pěkné střele z malého vápna, kdy míč skončil na břevně, od kterého se odrazil zpět do hřiště. Do třetice další zakončení, které šlo mimo branku!

55
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Andrej Mostovoj.
    Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Anton Mirančuk, přichází Zelimchan Bakajev.

55
    Další gólovku spálil Jonov, který si nabíhal do vápna a nedokázal sklepnout míč!

54
    A nyní Arťom Dzjuba, který střílel z první a jeho pokus protáhl Dibusze, který nakonec v krkolomné pozici dokázal vytlačit míč na roh!

53
    Další rychlý útok Rusů! A opět centr nenašel ve vápně daného hráče, který by měl ideální zakončení. Následný pokus o střelu byl zablokován.

52
    Maďarsko však rychle vrátilo míč před branku soupeře a Šunin opět musel do výšky a zasahoval proti vysokému míči. Nakonec byl i faulován Ádámem Szalaiem.

52
    Anton Šunin se nyní natáhl do výšky a vyboxoval centr z rohového rohu.

51
    Attila Fiola vyslal centr z levé strany, který byl však čitelný, ale hlavně krátký a nízký. Obránce Ruska si v pohodě poradil.

50
    Nyní se však museli bránit standardní situaci z pravé strany, kterou rozehrával Zsolt Kalmár.

49
    Rusové začali aktivně i začátek druhého poločasu a uvidíme, jestli se v brzké době dočkají své úvodní branky.

47
    Arťom Dzjuba si zpracoval letící míč na hrudi a dostal se až před brankářem. Ten však včas zareagoval a sebral míč před Dzjubou!

46
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Daniel Gazdag, přichází Ádám Nagy.
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Filip Holender, přichází Attila Fiola.

46

Mohli jsme vidět dobrý začátek zápasu od obou týmů, kdy se každý snažil o rychlé útoky. Následně se hra trochu zklidnila a až v posledních deseti minutách prvního poločasu Rusko zvýšilo svůj tlak a zejména v závěru se dostávalo do zajímavých šancí! Rozhodně jsou domácí hladovější po úvodní brance. Maďarsku nejvíce dělají starosti útoky soupeře po pravé straně hřiště, kde operuje s míčem rychlonohý Igor Smolnikov.

45+1
    45+1. Rusko mělo v závěru poločasu dobrou šanci k úvodní brance

45+1
    Avšak tu možnost měli nakonec Rusové, neboť do vápna se s míčem dostal Arťom Dzjuba, který neměl prostor ke střele a jen dostal míč blíž k brance. Nakonec se defenzívě daří dostat míč do bezpečí.

45
    V poslední minutě prvního poločasu se zrodil faul na straně Ruska. Maďarsko rozehrává a bude mít jednu z posledních šancí zaútočit.

43
    Rusko má v posledních minutách lepší hru v útoku a jsou hladovější po úvodní brance.

42
    Arťom Dzjuba se dostal po centru k hlavičce a míč mířil do levé části branky, ale nakonec se zastavil od jednoho z obránců. No, pokud by míč šel skutečně do branky, Dénes Dibusz by měl rozhodně co dělat, aby jej chytil.

41
    Roh pro Rusko...

40
    Alexej Jonov byl dalším hráčem, který se snažil získat dlouhý míč, ale neúspěšně. Míč končí v zázemí a bude následovat odkop od branky soupeře.

39
    Igor Smolnikov opět nadělal menší problémy. Dénes Dibusz musel rychle, společně s obráncem získat míč, neboť Smolnikov je opravdu rychlý a nebezpečně dobíhal míč.

38
    Arťom Dzjuba u míče a to je vždy známka nebezpečí, tentokrát však byl dobře obsazen a jde na hráčích Maďarska vidět, že ví koho si mají ostražité hlídat.

37
    Rusko se snaží o rychlé útoky, většinou dlouhými míči vzduchem. Na tohle zatím obrana Maďarska dokáže reagovat.

36
    Anton Mirančuk se nyní k míči nedostane a Daniel Gazdag si pohlídal jeho napadání a odehrál míč podél levé autové čáry.

35
    Žlutou kartu dostává Magomed Ozdojev (Rusko).

35
    A tak se i stalo. Nicméně centr proletěl až do zázemí za brankou.

34
    Po faulu budou Maďaři zahrávat standardní situaci z větší dálky a dá se očekávat dlouhý centr do vápna.

32
    Igor Smolnikov již měl několik zajímavých centrů z pravé strany a jeho rychlost dělá problémy defenzívě Maďarska. Tady má Rusko rozhodně cestu k ohrožení branky, případně ke skórování.

31
    Následoval rychlý a nebezpečný útok domácích po pravé straně! Dobrý centr, nakonec nedokázal hráč hlavičkou zakončit. Následně ještě pokus o střelu, kterou se pokoušel vyslat Arťom Dzjuba, avšak byl zablokován.

30
    Konečně trochu vzruchu ve vápně Ruska. Filip Holender poslal zajímavý lob na penaltový puntík. Magomed Ozdojev odstavil soupeře, který v pádu zasáhl míč rukou a rozhodčí přerušuje hru.

29
    Blíží se nám třetina odehraného zápasu. Po slibném úvodu se nám postupně hra zadrhává a spíše sledujeme nepřesnosti a hru na polovině hřiště.

28
    Daniel Gazdag to myslel dobře, ale jeho přízemní pas nebyl dobře proveden.

28
    Na půlce došlo k drobnému nedovoleném zákroku a hosté mohou rozehrávat.

27
    Míč se dostal až na Šunina, který jej posílá až k polovině hrací plochy.

26
    48:52% je aktuální držení míče, což nám svědčí o vyrovnaném dosavadním průběhu hry. Nelze než souhlasit.

25
    Žlutou kartu dostává Endre Botka (Maďarsko).

24
    Nyní sledujeme hlušší pasáž hry, kdy se ani jeden tým nemůže dostat do před brankového prostoru.

22
    Maďarsko ve své další kombinaci, ale naráží na dobře organizovanou ruskou defenzívu.

21
    Nyní se dobrou minutu nehrálo, neboť jeden z hráčů Maďarska potřeboval ošetření, po úderu do hlavy.

20
    Willi Orban byl tím obráncem, který byl připraven a dostal míč ven z pokutového území.

19
    Další dobrý průnik po pravé straně. Igor Smolnikov se pokoušel centrovat z pravé strany před branku, ale nedostal míč přes bránícího hráče.

17
    Nyní byl Ozdojev faulován na polovině hřiště. Následoval dlouhý míč, který jen "zbytečně" prohnal Jonova.

16
    Rychle přenesení hry domácích na levou stranu. Nakonec vrací míč k polovině hřiště a pokouší se o další útok.

15
    Ti zvolili rozehrávku na krátko. Následoval souboj o míč, nakonec přišlo zakončení, které však nemělo brankové parametry.

14
    Magomed Ozdojev se dopustil faulu a hodně se diví rozhodnutí hlavního arbitra. Ten přesto odpískal standardní situaci pro hosty.

13
    Rusko se opět dostávalo po pravé straně do zajímavé útočné akce, ale zpětná přihrávka nebyla přesná.

12
    Maďarsko nyní kombinovalo dlouho s míčem, ale nedokázalo se dostat do zakončení. Po nepřesné přihrávce získává míč jejich soupeř.

10
    Velká šance Ruska! Jonov oslovil Ozdojeva, který se dostal s míčem až do pokutového území. Brankář proti němu vyběhl, ale nedokázal sebrat míč. Ozdojev následně hledal přihrávkou spoluhráče před brankou, ale jeho pobídku zastavil jeden z obránců!

9
    Maďaři to nakonec řešili dlouhým nákopem, na který si počíhal Anton Šunin.

8
    Hosté nyní kombinují s míčem, avšak Rusko je nyní drží na jejich vlastní polovině.

7
    Igor Smolnikov pod tlakem jen odehrál míč na polovinu Maďarska, které má možnost vymyslet další útočnou kombinaci.

6
    V úvodu zápasu sledujeme rychlý pohyb obou celků, které se snaží o rychlé útoky.

5
    Alexej Jonov se dostal do ofsajdu a jeho postup k brance byl přerušen.

4
    Zsolt Kalmár rozehrával centr ze standardní situace. Ve vápně došlo k hlavičce, která však šla mimo branku Ruska.

3
    Pěkný centr z levé strany, který nakonec nedokázal hráč Ruska zužitkovat v pokutovém území.

2
    Alexej Jonov postupoval po pravé straně, obránce mu nedovolil projít podél postranní čáry.

1
    Nemanja Nikolić si počíhal na centr za obranu a dostal se do zakončení. Brankář Ruska vyrazil, avšak vzápětí hlavní sudí odpískal ofsajd Nikoliće. Nicméně Maďarsko započalo zápas s plnou vervou.

1

Rusko: Šunin – Smolnikov, Semjonov, Kudrjašov, Žirkov – An. Mirančuk, Zobnin, Ozdojev – Jonov, Dzjuba (C), Kuzjajev.
    Náhradníci: Safonov, Džanajev – Kutěpov, Čeryšev, Gazinskij, Komličenko, Z. Bakajev, Mostovoj, V. Karavajev, Da. Fomin, Sobolev, Žirov.

Maďarsko: Dibusz – Orban, Attila Szalai, Nego – Sigér, Botka, Gazdag, Kalmár – Holender – Nikolić, Ádám Szalai (C).
    Náhradníci: Hegedűs – Lang, Kecskés, Fiola, Á. Nagy, Cseri, Schafer, Könyves, Varga, Bese, Szőke..

Rusko
    Rusko má po třech odehraných zápasech sedm bodů a je ve své tabulce na první pozici. Po dvou předchozích výhrách, remizovalo v minulém zápase s Tureckem 1:1. Se svým dnešním soupeřem již sehráli jedno utkání a překvapivě šlo o vyrovnaný zápas, který nakonec Rusko zvládlo poměrem 3:2.

Maďarsko
    Maďarsko si taktéž nevede špatně a za svým dnešním soupeřem zaostává o jeden bod. Na svém kontě mají dvě výhry a jednu prohru (právě v prvním zápase s dnešním soupeřem). Turecko a Srbsko porazili těsným rozdílem 1:0. Rusku mají Maďaři tedy vracet porážku a uvidíme, jestli se jim dnes podaří favorita porazit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.