Lipany – Lok. Košice 0:1 (kon.) | Prešov – Šamorín 2:0 (kon.) | B. Bystrica – Inter Bratislava 1:1 (kon.)
Dubnica – Pohronie 2:0 (kon.) | Bardejov – L. Mikuláš 1:1 (kon.)
Partizán Bardejov
1:1 (0:0)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Sobota 06.04.2019, 16:00 • Partizán Bardejov • MONACObet liga • 22. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 22. kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Zlepšujúci sa Bardejov hostí doma jedného z favoritov na postup do Fortuna ligy – Liptovský Mikuláš.

Stretnutie sa začne o 16:00.

O druhé miesto sa začala poriadna bitka. Aktuálne ho držia Liptáci vďaka 39 bodom a aktívnemu skóre 40:28. Pomohli im tam zaváhania Skalice i Popradu. Táto dvojica je za Tatranom o dve, respektíve tri body, o bodík viac stráca Komárno. MFK prekvapivo prišlo body doma proti Trebišovu, prehra na Pohroní sa aj očakávala. Výhry nad Interom a Lipanami ale padli vhod.

Lepšou formou sa do minulého kola mohol pýšiť Bardejov. Ten doma porazil Šamorín a remizoval s vedúcim Pohroním, vonku zvíťazil aj na Interi. Prišla ale cesta na Zemplín a prehra s Trebišovom 0:1. Partizán sa napriek tomu udržal na 11. priečke so ziskom 23 bodov a negatívnemu pomeru strelených a inkasovaných gólov 28:36. Náskok na prvú zostupovú pozíciu činí len jediný bod. Súboj v Bardejove podľa stávkových kancelárii nemá výraznejšieho favorita.

Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – Berežný, Rocheu, Bartek, Belunek, Kica (C), Staško, Korijkov, Stachura, Grohoľ, Milunović
    Náhradníci: Gmitter – Dupkala, Keresteš, Katona, Horodník, Micherda

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš (C) – Gerát, Žákovič, Staš, Lišivka, Kuc, Čery, Laura, Kačerík, S. Andrić, Kucharčík
    Náhradníci: Mikušiak – Papaj, Václavik, Múdry

Rozhodca: Martin Dohál – Martin Špivák, Peter Čajka.

1

2
    Partizán vhadzuje dvakrát po sebe na vlastnej polovici.

3
    Bardejovčania si následne pomohli faulom na ofenzívnom území a loptu strácajú.

4
    Faul hráča hostí v okolí deliacej čiary. Voľný kop bude zahrávať jeden z domácich futbalistov.

5
    Ďalšie previnenie domáceho hráča, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

7
    Márna námaha domáceho futbalistu, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

8
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od domácej brány.

9
    Po výbornej obrannej práci prechádzajú do útoku hostia.

11
    Liptáci pridali ďalšie dve strely mimo bránu, Čikoš-Pavličko zasahovať nemusel.

12
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku mužstva hostí, po ktorom bude nasledovať odkop od svätyne domáceho brankára.

14
    V poradí už štvrtá nepresná koncovka od Tatrana, Bardejov pod značným tlakom.

15
    MFK na konci úvodnej štvrťhodiny získava rohový kop.

16
    Domáci majú možnosť upokojiť situáciu, keď im patrí rozohrávka voľného kopu. Hostia sa totiž dostali do tesného ofsajdu.

18
    Bardejovčania s prvou nepresnou strelou, zároveň je tu pre nich rohový kop.

19
    Roh sa im príliš nevydaril, gólman hosťujúceho celku vykopáva od vlastnej brány.

20
    Dvadsať minút je minulosťou, stále čakáme na prvú strelu do priestoru jednej či druhej brány.

22
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

23
    Dobrá lopta do ohňa, avšak domáci gólman si túto situáciu postrážil.

24
    Hosťujúci útočník sa individuálnym spôsobom dostal až do šestnástky súpera, kde však v kľúčovom momente o loptu prišiel.

25
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od bránky hostí.

27
    Výlet ofenzívneho záložníka hostí sa končí neúspešným osobným súbojom. Vhadzovať budú domáci.

28
    Ani toto zakončenie tímu hostí neohrozilo domáceho gólmana.

29
    Hostia sa vrhli do útoku po osi hracieho poľa, tam však nevymysleli takmer nič. Šťastena sa ale priklonila na ich stranu, budú zahrávať rohový kop.

31
    Tatran zostal pri lopte aj po odvrátení rohového kopu, o pár momentov neskôr je už Liptákom pískaný ofsajd.

32
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

33
    Stopéri domáceho tímu sú pozorní a odvrátili rozvíjajúci sa atak hosťujúcich záložníkov.

35
    Žltú kartu dostáva Samuel Kuc (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

36
    Akcia domáceho mužstva po ľavej strane úspech neslávila. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

37
    Snaha hostí vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

38
    Zakončenie zvnútra šestnástky ohrozilo hostí! Hostia našťastie neinkasovali, ich brankár sa teraz vyznamenal.

39
    Futbalista hostí sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

40
    Aktivita domácich futbalistov vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

41
    V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop domácich.

42
    Ani jedna zo štandardiek úspech nedosiahla, schyľuje sa k prestávke.

43
    Striedanie v tíme Partizán Bardejov: z ihriska odchádza Dávid Belunek, prichádza Michal Horodník.

44
    Obrovskú príležitosť hosťujúceho mužstva zastavil až postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd. Výdych domácich obrancov bolo počuť až sem.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+2
    Aj kvôli početnejším zraneniam ešte pokračujeme v hre, Martin Dohál pridal ešte minimálne dve minúty k nadstavenému času.

45+4

Remíza Liptákov v Bardejove toho veľa znamenať nemusí. Vedúce Pohronie prehráva v Dubnici po polčase 0:1, o to viac sa Liptovský Mikuláš musí po prestávke proti Partizánu snažiť.

46

46
    Striedanie v tíme Partizán Bardejov: z ihriska odchádza Michal Grohoľ, prichádza Dávid Keresteš.

47
    Domáci zaútočili po krídle. Bol z toho len zblokovaný center, po ktorom nasleduje rohový kop.

48
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

49
    Žltú kartu dostáva Dávid Keresteš (Partizán Bardejov).

50
    Skvelá výmena lopty medzi hosťami pri okolí bránkovej čiary znamená vybojovanie rohového kopu.

51
    Centrovaná lopta po rohovom kope dopadla len na kopačku brániaceho hráča, ktorý ju okamžite upratal do bezpečnej vzdialenosti.

52
    Jeden z domácich borcov si prerazil cestu cez protivníka, no len za cenu priestupku.

54
    Na rohy je to v tejto chvíli vyrovnané 4:4, ďalší pre MFK.

55
    Ale pozor! Hostia nezvládli návrat späť na vlastné územie a budú dohrávať už len desiati! Znamená to temer 40-minútovú presilovku pre Bardejov. Samuel Kuc vidí druhú žltú kartu, čo znamená po pár sekundách aj kartu červenú!

57
    Hosťujúci obranca si poradil s krídelníkom domáceho celku a ustál osobný súboj pri postrannej čiare.

58
    Pri lopte sú momentálne domáci borci, ktorí sa snažia usadiť na polovici súpera.

59
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

60
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

62
    Pokračujeme v sérii rohových kopov, šiesty pre Bardejov.

63
    Nie, nie, ani toto nebude ten moment, kedy sa budú domáci fanúšikovia tešiť zo zásahu.

64
    Domáci založili nebezpečný útok, ktorý bol zakončený šikovnou strelou, ktorá smerovala do priestoru bránky. Gólman si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

66
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Tomáš Staš, prichádza Ján Papaj.
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Michal Žákovič, prichádza Rastislav Václavik.

66
    Ďalšia strela na bránu od domáceho futbalistu. Ani s týmto zakončením brankár hostí nemal problém.

68
    Rohový kop si vybojoval aj oslabený Liptovský Mikuláš.

69
    Centrovaná lopta adresáta nenašla, domáca obrana pozorná.

70
    Bardejov na oplátku získava roh taktiež.

72
    Napokon to boli rohy dva, stav zostáva nezmenený.

72
    Bardejov dal gól! Mení sa to až teraz, dvadsať minút pred koncom idú domáci do tesného vedenia! Oslavovaným strelcom je MIKITA ROCHEU.

74
    Vyzerá to tak, že ako Pohronie, tak i Liptovský Mikuláš dnes stratia cenné body. Líder tabuľky prehráva v Dubnici o dva góly, Liptáci dohrávajú v Bardejove v desiatich a s mankom jednej trefy.

76
    Ofsajdové postavenie domáceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

78
    Futbalista hosťujúceho celku to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

79
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená nedovolený zákrok a loptu pre hostí.

81
    Desať minút do konca, Liptovský Mikuláš si nedokáže vytvoriť žiadnu väčšiu šancu.

83
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Hostia získali roh a po ňom udreli! Menej ako desať minút do konca a my môžeme začať takmer od nuly. Na 1:1 vyrovnal DUŠAN KUCHARČÍK.

85
    Omyl pri záverečnej prihrávke, domáci útočník už mohol ísť sám na bránu. Nuž, nestalo sa tak.

86
    Loptu majú pevne pod kontrolou domáci hráči, ktorí si ju medzi sebou vymieňajú na vlastnej polovici ihriska.

86
    Striedanie v tíme Partizán Bardejov: z ihriska odchádza Michal Grohoľ, prichádza Lukáš Micherda.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 755 divákov.

88
    Tak čo, dokážu domáci ešte raz udrieť, alebo to napokon bude cenný bod pre Liptákov?

89
    Loptu držia na svojich kopačkách domáci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na polovicu súpera.

89
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Adrián Kačerík, prichádza Kristián Múdry.

90
    Domáci hráč sa individuálnym spôsobom dostal až do šestnástky súpera, kde však v kľúčovom momente o loptu prišiel.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+2
    Hrá sa sčasti na jednej i druhej polovici, k šestnástkam je ale nemožné sa dostať.

90+3
    Hrá sa ešte o minútu na viac, toto bude posledná šanca pre MFK spraviť niečo s výsledkom.

90+4
    Na samý záver budeme svedkami ešte aj rohového kopu.

90+4

Strely na bránu – 7:2.
    Strely mimo bránu – 5:8.
    Rohové kopy – 8:7.
    Ofsajdy – 2:3.
    Fauly – 22:16.

Remíza na východe Slovenska asi futbalistom Liptovského Mikuláša chutiť nebude. Oslabenie dotiahli hostia aspoň do bodu, no po tomto zaváhaní zostávajú v tabuľke na treťom mieste so stratou šiestich bodov na prvé Pohronie. Druhá Skalica je na tom lepšie o skóre. Bardejov aj po dnešnom kole mimo zostupovej zóny, presnejšie na 11. pozícii. (18:37:22)