Belenenses – Santa Clara 1:1 (kon.) | Nacional – Aves 0:0 (kon.) | Guimarães – Chaves 4:0 (kon.)
Moreirense – Braga 1:0 (kon.)
Vitoria Guimarães
4:0 (3:0)
GD Chaves
cz Sobota 06.04.2019, 19:00 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Primeira Liga • 28. kolo

S konstatováním, že Vitória SC Guimaräes porazila doma naprosto jasně předposlední GD Chaves 4:0 a přiblížila se tak pátému místu tabulky, se s Vámi loučí a hezký sobotní večer přeje Tomáš Lysý. (21:28:54)

Červené karty: 0-0.

Zápas je u konce a nutno říct, že domácí tým zvítězil naprosto zaslouženě. Již po poločasu vedl 3:0 trefami Alhassana Wakasa, poté se z penalty prosadil Tozé a v šestatřicáté minutě završil stav první půle Rochinha. Domácím navíc nebyl ještě jeden gól uznán a trefili břevno. Hosté měli za celý zápas snad jen jednu šanci, když za stavu 2:0 nepropálil André Luis tváří v tvář domácího gólmana a s dorážkou si poradil ledabyle.

Ve druhé půli domácí naprosto kontrolovali hru a byla otázka, kolik branek přidají. Nakonec to byl pouze jeden gól, když deset minut před koncem měl Alexandre Guedes jednoduchou úlohu a z hranice penaltového puntíku po výborné přihrávce trefil prostor mimo dosah Filipeho – 4:0.

90+2

90+1
    V první minutě nastavení pálil Bruno Galla, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

90
    A za dvě minuty se jim toto přání určitě splní.

88
    Hraje se nyní převážně kolem poloviny hřiště, hráči v modrém by se už asi nejraději viděli v kabině.

87
    Poslední střídání také u hostů. Renan Bressan jde z placu a nahrazuje ho Platiny.

85
    Zdá se, že hosté už úplně rezignovali a nemají chuť ani na čestnou branku. Hodně odevzdaný výkon předvedli hráči Chavesu de facto po celý zápas.

83
    Centrovaný míč Florenta Hanina tentokrát neznamenal pro hostujícího gólmana žádné nebezpečí, centr totiž proletěl až za čáru.

81
    Davidson na posledních deset minut přepouští místo Ola Johnovi, což je poslední střídání domácích.
    80. Alexandre GUEDES - 4:0

80
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Na pár doteků a je tu další branka hostí. Mattheus si naběhl na centrovaný míč, zpracoval ho a poslal pod sebe na ALEXANDRE GUEDESE, jenž už pouze usměrnil balon do volné části branky, kam António Filipe nemohl dosáhnout.

79
    Domácí táhli míč po levé straně, kde rychlý útok započal Davidson. Napoprvé míč neodcentroval, napodruhé přenechal spoluhráči.

77
    Utkání už se dohrává, přesto ale evidujeme střelecké pokusy. O jeden z nich se nyní pokusil Luís Martins, když vyslal střelu přes obránce, která ale Miguela Silvu nezaskočila.

75
    Falaye Sacko je v posledních minutách opravdu nejvýraznější postavou na place, a to nejen svým zajímavým vzhledem. Nyní rychle zastavil počínající protiútok hostí na středu hřiště, navíc čistým způsobem.

74
    A v přerušené hře k němu také dochází. Rafa Soares dnes předvedl v ofenzívě velký kus práce a místo něj jde na hřiště Florent Hanin.

73
    U domácích se připravuje další střídání.

71
    Dlouhý centr Rafy Soarese do vápna byl nejprve zblokován, napodruhé skončil u gólmana Antónia Filipeho.