Willem II – Amsterdam 1:4 (kon.) | Den Haag – Utrecht 5:0 (kon.) | Groningen – Excelsior 1:0 (kon.)
Graafschap – Alkmaar 1:1 (kon.) | Heracles – Breda 1:0 (kon.)
Willem II Tilburg
1:4 (1:2)
Ajax Amsterdam
cz Sobota 06.04.2019, 18:30Holandská Eredivisie • 29. kolo

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásnou sobotní noc. (20:27:21)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:5.
    Střely mimo: 4:4.
    Rohy: 3:1.
    Ofsajdy: 0:1.
    Fauly: 10:15.

Je za námi konec utkání. Spokojenější budou hosté, kteří potvrdili roli favorita a zvítězili 4:1. Ajax si do druhého poločasu odnesl vedení o jeden gól, v tom druhém dalšími dvěma vítězství stvrdil.

Skóre otevřel v 15. minutě van de Beek. O deset minut později bylo srovnáno, když Isak proměnil nařízenou penaltu. V závěru poločasu si dal vlastní gól Herkeens. Třetí trefu Ajaxu obstaral krásnou střelou Veltman. Definitivní podobu výsledku dal dvacet minut před koncem Zijach.

90+2

90+1
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Dries Saddiki.

90+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

90
    Pavlidis se dostal ke střele z hranice vápna, ale branku Ajaxu vysoko přestřelil. Míč do hry pošle výkopem Onana.

89
    Míč se dostal až k Onanovi, takže se opakuje situace ohledně kombinování na polovině hřiště. To se divákům příliš nelíbí a proto pískají, raději by viděli fotbal.

88
    Nepřesnou přihrávkou se prezentoval Tagliafico, míč mají domácí hráči, ale ani ti se do útoku příliš neženou.

87
    Zápas se pouze dohrává, Ajax drží míč na vlastní polovině a nikam nespěchá.

84
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Karim Coulibaly.
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Daley Sinkgraven.

83
    Za obranu Willemu II mířil další dlouhý balon, opět u něj byl nejblíže brankář Wellenreuther.

82
    Dlouhá přihrávka měla oslovit Nerese, jenže první u míče byl Wellenreuther. Balon mají domácí.

81
    Hosté drží míč na polovině hřiště, zápas se pomalu dohrává, byť zbývá ještě něco kolem deseti minut.

80
    Hra se přelévala ze strany na stranu, nakonec rozhodčí rozháranou pasáž hry zastavil poté, co byl Tagliafico faulován.

78
    Hosté drží míč na polovině hřiště, kupředu příliš nespěchají.

77
    Wellenreuther vykopl míč do hry, o něj se nyní bojuje na polovině hřiště.

76
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Marious Vrousai, přichází Damil Dankerlui.

75
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Dani de Wit.

Milan Šplíchal

Góly: 26. Isak (pen.) – 15. van de Beek, 42. Heerkens (vla.), 53. Veltman, 70. Zijach

Karty:   13. Crowley (WLM), 29. Lewis (WLM)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:15.
    Willem II Tilburg: Wellenreuther – Lewis, Heerkens, Peters (C), Palacios – Anita, Crowley, Llonch – Vrousai (76. Dankerlui), Isak (84. Coulibaly), Pavlidis (90+1. Saddiki).
    Náhradníci: Brand, Woud – Akkaynak, Dankerlui, Coulibaly, Meißner, Ogenia, Saddiki, van den Bogert.

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – Schöne (75. de Wit), van de Beek, F. de Jong (84. Sinkgraven) – Zijach, Tadić (75. Huntelaar), Neres.
    Náhradníci: Lamprou, B. Varela – de Wit, Dolberg, Huntelaar, Kristensen, Magallán, Lang, Sinkgraven.