Brugge – Liége 4:0 (kon.) | Gent – Anderlecht 0:0 (kon.) | Oostende – Antverpy 3:4 (kon.)
KV Oostende
3:4 (1:0)
Royal Antverpy
cz Nedeľa 27.08.2017, 20:00 • Versluys Arena, Ostende • Belgická Jupiler Pro League • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Krásné odpoledne všem fotbalovým fanuoškům, dnes se podíváme na duel mezi KV Oostende a Royal Antverpy FC.

KV Oostende
    Domácí prožívají hororový start nové sezóny. Za 4 utkání si připsali hned 4 prohry, ani jeden bod a skóre 1:7. Jsou na posledním místě nejvyšší belgické ligy a tak by jistě potřebovali body jako sůl. Domácí půda a dnešní zápas je ideální na to, aby si první body sezóny připsali.

Royal Antverpy FC
    Hosté jsou na tom o poznání lépe. Mají na svém kontě hned 2 výhry, k tomu 1 remízu a prohru. Skóre 6:6 není nijak oslnivé, ale co by za to domácí borci dali. Antverpy jsou momentálně se ziskem 7 bodů na hezkém 6. místě belgické Jupiler League. Pokud tedy budeme hledat favorita dnešního utkání, jsou jím zcela jasně hosté.

1

2
    SLedujeme poklidý začátek zápasu, ani jeden z týmů nechce udělat ze začátku chybu, což je poměrně logické.

4
    Jako první zahrozili domácí a vybojovali rohový kop.

5
    Domácí zatím dominují. Ne že by měli přímo gólové šance, ale míč mají na kopačkách přilepený neuvěřitelným způsobem.

6
    Ale i hosté umí zahrozit. Nyní si vybojovali rohový kop, který byl však odvrácen dobře fungující obranou.

8
    Bolat nezvládl jednoduchý odkop od brány a doslova daroval míč domácím borcům.

10
    Nesledujeme zatím příliš pohledný fotbal. Řada nepřesností kazí celkový dojem ze hry.

13
    Jaadi nyní prověřil domácího gólmana, ten však neměl se zákrokem problémy.

15
    Centr do vápna odvrací obrana Antverp. Míč se však odrazil příhodně pro Gana a ten řádně vystrašil Bolata.

18
    Duplus vybojoval rohový kop pro Antverpy.

19
    Na trávníku zůstává po kontaktu s Duplusem ležet Bjelica, který s ejen těžko zvedá na nohy.

20
    V posledních desítkách vteřin vystrkují růžky i hosté, zvláště po pravé straně se Antverpám daří pronikat do hlouby útočné poloviny.

22
    Musana skvěle rozběhl útočnou akci, následný centr byl ale odvrácen na rohový kop.

24
    Borci na trávníku nehrají v rukavičkách a je celkem s podivem, že rozhodčí ještě nevytáhl s kapsičky žlutý kartónek.

24
    Domácí se hnali do ryhclého protiútoku 3 na 2, skvěle však zachytal Bolat a šanci zneškodnil!
    24.

25
    První žlutou akrtu utkání vidí F.Duplus.

26
    Opět po pravé straně to zkusili hráči Antverp, pokus Jaadiho byl však nepřesný.

28
    Domácí se dožadovali pokutového kopu a nebyla to neoprávněná žádost. Rozhodčí ale zůstává klidným.

30
    Máme za sebou první půlhodinku a zatím nevidíme říliš atraktivní souboj. Hra se odehrává převážně okolo půlící čáry a ani jeden z týmů neoplývá přílišnou aktivitou.

32
    Potlesk od fanoušků si vysloužil Arslanagic, poté ale zkazil lehkou rozehru a musel se velmi ryhcle vracet.

35
    Canesin vybojoval pokutový kop!
    35.

36
    Oostende právě vstřelilo branku!
    K pokutovémukopu se postavil FRANCK BERRIER a krásným panenkovským dloubáčkem posílá domácí do vedení!
    36. Franck BERRIER - 1:0

36
    Za penaltový zákrok dostává žlutou kartu A.Corryn.

39
    DOmácí se zatáhli k vlastnímu pokutovému území a očekávají, s čím přijdou hosté.

41
    Ale Antverpy s ničím nepřichází a tak se aktivity opět ujmulo Oostende.

42
    Píská se, domácí budou mít volný přímý kop z nějakých 30 metrů.

43
    Rohový kop domácích, kterého se ujal Berrier, nebyl příliš povedený.

45
    Jaadi faloval na polovině hřiště, k míči se dostanou domácí.

45+1
    Oostende svírá svého protivníka. Myslím, že hosté budou velmi rádi, když rozhodčí ukončí poločas.

45+2

Máme za sebou 1. poločas, ve kterém dominovali domácí borci z Oostende. Nesledujeme příliš atraktivní duel, mnoho nepřesností kazí tento zápas. Rozhodující moment 1. poločasu nastal v 35. minutě, kdy po nedovoleném zákroku ve vápně zahrávali domácí penaltu. Berrier se panenkovskou parádou nemýlil a stanovil tak skóre na 1:0.

46

46
    Druhý poločas začal aktivitou hostů, míč je však nyní na kopačkách borců z Oostende.

47
    A poprvé v utkání se nám výrazněji ukázal také český borec Rozehnal, který pár metrů za pokutovým územím fauloval protihráče Rodriguese.

48
    Proto se vyznamenal a hezky chytil přímý kop.

50
    Nyní měli hosté velké štěstí že neinkasovali podruhé. Velkou zásluhu na tom měl hlavně Bolat, který předvedl excelentní zákrok.

52
    Antverpy se nevzdávají, po nadýchaném centru mohlo být vyrovnáno, jeden z útočících hráčů však hlavičkou míč netrefil tak, jak by si představoval.

55
    Antverpy právě vstřelily branku!
    A máme vyrovnáno! IVO RODRIGEUS si naběhl na přetažený centr a neuvěřitelným akrobatickým zakončením překonává bezmocného Prota. Zápas má hned nový náboj, stav utkání je 1:1.
    55. Ivo RODRIGUES - 1:1

58
    Hostující hráči jsou najednou lepší, rychlejší a aktivnější. DOmácí neví, kam dřív skočit. Zatím však zvládají odvracet balóny daleko od pokutového území.

60
    Ramin poslal hezký centr do pokutového území, obrana však odvrátila nebezpečí.

62
    Emoce cloumají hráči a různé pokřiky a gestikulace jsou čím dál tím častější.

63
    Domácí budou mít zaímavou možnost – volný přímý kop z dobré vzdálenosti přebližně 22 metrů.

64
    Přímák nepřinesl nebezpečí pro branku hostů, Bolat vykopává.

66
    Domácí jakoby se oklepali z šoku po obdrženém gólu a opět jsou to oni, kteří diktují tempo hry.

68
    Hairemans drknul loktem do protihráče a rozhodčí píská faul.

69
    Ofsajd a v něm Jaadi. Oostende se tak dostává k balónu.

70
    Rohový kop pro Oostende rozehrál opět Berrier, obrana odvrací do bezpečí.

72
    Žlutou kartu dostává hostující gólman S.Bolat.

74
    Ramin byl zourán v pokutovém území a dožadoval se pokutového a poté i rohového kopu. Ani jedno však od rozhodčího nedostal.

76
    Canesin vyslal zajímavou přízemní ránu, bohužel končí pár decimetrů vedle brány.

77
    Arslanagic měl na hlavě rozhodující gól, napálil však pouze obránce.

78
    MATHEUS DOMINGEUS dává krásný gól po rohovém kopu. Míč propadl na kopačku tohoto borce a ten bez přípravy placírkou posílá kulatý nesmysl přímo do šibenice Protovy branky. Stav je tak pro domácí nepříznivý 1:2.
    78. MATHEUS - 1:2

80
    Tak to je neskutečné! Místo aby tlačili domácí, Antverpy nejspíše rozhodují. STALLONE LIMBOMBE si excelentně zpracoval dlouhý centr, obhodil si vybíhajícího Prota a do prázdné brány zasouvá bez problémů balón. Domácí jsou v šoku!
    80. Stallone LIMBOMBE - 1:3

83
    Střídání jsou dnes zakázána? V 83. minutě zatím nikdo nestřídal.

84
    Jako bych to přivolal, střídání v týmu KV Oostende; odchází F.Canesin, A.Jali a R.Rezaeian a přichází I.Conté, J.Akpala a K.Vandendriessche.

86
    Domácí už mají jen 5-6 na to, aby zvrátili nepříznivý stav utkání!

86
    Střídání v týmu ROyal Antverpy FC; odchází S.Limbombe a přichází N.Ghandri.

87
    A máme tu drama. Na centr si krásně naskočil ZINHO GANO a nechytatelnou hlavičkou překonává bezmocného Bolata. Tak to je zápletka na konci utkání.
    87. Zinho GANO - 2:3

88
    IVO RODRIGUES Dává již 5. branku druhého poločasu! Hned 2 ohromné hrubky domácí obrany způsobily, že se skákavý centr dostává až k Rodriguesovi a ten ho posílá do horního růžku. Neskutečné, co se děje v posledních minutách.
    88. Ivo RODRIGUES - 2:4

89
    A je to zas o gól! Chyba byla tentokrát na straně hostů, míč se se štěstím dostal k domácím a IBRAHIMA CONTE dává velmi tvrdou ranou krásný gól.
    89. Ibrahima CONTÉ - 3:4

90+2
    DOmácí mají neskutečný tlak. Dočkáme se vyrovnání?

90+3

Nevím, kde začít s popisem utkání. První poločas byl spíše nudný a druhý poločas na něj úspěšně navázal. DOmácí měli více ze hry, paradoxně to však byli hosté, kteří se v 55. minutě radovali z vyrovnání. V 78. minutě Matheus poslal hosty do vedení a potě se roztočil neuvěřitelný gólový kolotoč. Během poslední čtvrthodinky jsme viděli hned 5 gólů, přestřelu však vyhráli hosté 4:3. Royal Antverpy FC se tak radují z nečekaného vítězství.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:3. Fauly: 22:10.

To je ode mne vše, krásný zbytek večera a u dalších přenosů nashledanou. (21:55:56)

Martin Primus

Góly: 36. Berrier (pen.), 87. Gano, 89. Conté – 55. Rodrigues, 78. Matheus, 80. Limbombe, 88. Rodrigues

Karty:   25. Duplus (ANY), 36. Corryn (ANY), 72. Bolat (ANY)

KV Oostende: Proto (C) – Rezaeian (84. Vandendriessche), Rozehnal, Milić, Siani – Jali (84. Akpala), Canesin (84. Conté) – Berrier, Musona, Gano – Bjelica.
    Náhradníci: Dutoit – Akpala, Bossaerts, Conté, Jonckheere, Lombaerts, Vandendriessche.

Royal Antverpy: Bolat – Duplus, Arslanagic, Batubinsika, Matheus – Haroun, Corryn – Rodrigues, Hairemans, Limbombe (86. Ghandri) – Jaadi.
    Náhradníci: Debaty – N´Diaye, Koné, Randriambololona, Stojanovič, Achter, Ghandri.

Rozhodca: Boucaut A. (Belgie)