Sturm Graz – Salzburg 1:0 (kon.) | Rheindorf Altach – Mattersburg 1:0 (kon.) | Admira Wacker Mödling – Austria 1:3 (kon.)
SK Sturm Graz
1:0 (0:0)
FC Salzburg
cz Nedeľa 27.08.2017, 16:30 • Merkur-Arena (Graz) • Rakúska Bundesliga • 6. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (18:26:53)

Sledovali jsme velice taktickou bitvu mezi domácím Sturmem Graz a mistrem ze Salzburgu, který skončil výhrou 1:0, když se v 53.minutě prosadil Alar. Celé utkání bylo velice nervózní, proto jsme mohli vidět spoustu faulů a žlutých karet. Surm je nadále první a na druhý Salzbrug má již náskok pět bodů.

90+3

90+2
    Hosté jsou dnes hodně nervózní, dalším faulem se prezentoval mladíček Daka.

90+1
    Faul Calety-Cara, který musel zastavit rodící brejk Rochera.

90
    Rozhodčí Robert Schörgenhofer se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Žlutou kartu dostává Amadou Haidara (FC Red Bull Salzburg).

88
    Střela Berishy jde hodně nad bránu, Siebenhandl se pokusí dostat míč co nejdál.

87
    Další obranný zákrok domácích, kteří jsou v bránění opravdu skvělí, Salzburg se v posledních deseti minutách nedostal k žádné větší střele.

86
    Žlutou kartu dostává Stefan Hierländer (SK Sturm Graz).

85
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Deni Alar, přichází Philipp Zulechner.

84
    Domácí trenér naposledy střídá.

83
    Koch parádně skočil do přihrávky na adresovaného Daku.

82
    Sturm zatím perfektně brání a už mu chybí pouze deset minut i s nastavením ,aby odskočil v čele tabulky.

81
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Patson Daka.

80
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Philipp Huspek, přichází Christian Schoissengeyr.

79
    Hostující trenér podruhé střídá.

78
    Žlutou kartu dostává Marin Pongračić (FC Red Bull Salzburg).
    77.

77
    Tak to byl projektil! Haidara si na ose hřiště zpracoval míč a zhruba z třiceti metrů trefuje s přispěním Siebenhandla břevno.

76
    Salzburg je u míče a žene se do útoku, uvidíme, co předvede.

75
    Opět je pauza na občerstvení a pro hostujícího trenéra poslední šance rozdat ty správné pokyny.

74
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Sandi Lovric, přichází James Jeggo.

72
    Domácí trenér si připravil své první střídání.

71
    Pěkná kombinace mistra končí nepřesnou střelou Haidary, který je zatím velice aktivní.

70
    Salzburg začal napadat a ihned to přineslo sladké ovoce.

69
    Strum v poklidu kombinuje na své polovině hřiště a čeká, co předvede jejich soupeř.

68
    Do ofsajdového postavení se dostal Haidara.

67
    Salzburg kombinuje na své polovině, zkouší dlouhý pas na Dabbura, jenže ten je dnes nulový, stejně jako Arsenal, který v poločase prohrává s Liverpoolem 2:0.

66
    Nepřesná kombinace domácího Sturmu končí u Walkeho, hosté budou muset zabrat, jinak si dnes odvezou jenom špatnou náladu.

65
    Ten se bude opakovat, neboť míč se zakroutil na brankáře Walkeho, který ho musel vyboxovat na další.

64
    Rohový kop pro Graz.

63
    Hostující trenér podivně vystřídal oba své stopery, zajímavá taktická situace.

62
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Reinhold Yabo, přichází Amadou Haidara.

61
    Ten přelétl všechny zúčastněné v pokutovém území, Sturm bude vhazovat.

60
    Domácí Koch odhlavičkoval míč na druhý rohový kop, tentokrát z pravé strany.

59
    Rohový kop pro mistra ze Salzburgu.

58
    Do rychlého brejku se hnal Rocher, jeho střela končí ovšem jen těsně vedle pravé tyče.

57
    Domácí fanoušci jsou po vstřelené brance neskuteční a ženou své hochy k zvýšení bodů právě na druhý Salzburg.

56
    Další faul, tentokrát fauloval domácí Lovric Berishu.

55
    Wolf nedokázal doběhnout dlouhý míč za obranu, zde byl dřív domácí brankář, který odkopává do bezpečí.

54
    Salzburg na to reaguje faulem na Hierlandera, fanoušci jsou ve varu.
    53. Deni ALAR - 1:0

53
    Sturm Graz právě vstřelil branku! Katastrofická rozehrávka v podání Salzburgu. K míči se dostal DENI ALAR, který si zasekl míč a kársnou střelou k levé tyči dostává Sturm do vedení.

52
    Velká šance Grazu! Krásný centr přistál na hlavě Zuljy, který nedokázal propasírovat míč za záda Walkeho.

51

50
    Lykogiannis si pohlídal náběh Dabbura a lehce získal míč pro svůj celek.

49
    Zbytečným faulem se prezentoval domácí Huspek.

48
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Andreas Ulmer, přichází Patrick Farkas.

47
    Nepřesná kombinace končí u brankáře Walkeho, který bude dlouhým kopem hledat Dabbura, který byl v první půli téměř neviditelný.

46
    Domácí rozehráli druhý poločas.

46

Sledovali jsme první poločas utkání mezi Grazem a Salzburgem, který ovšem nepřinesl žádný gól. Viděli jsme sice pár pěkných kombinací, jenže spíše převládaly fauly a skvělé obrany.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

45+4

45+3
    Z něho ovšem nic nebylo, hosté jsou opět v bránění stoprocentní, stejně jako domácí Graz, jde vidět, že se potkaly velice kvalitní celky na poměry rakouské ligy.

45+2
    Zulj vybojoval volný přímý kop.

45+1
    Wolf zahrál rukou a Alar si stěžoval, to odstartovalo menší strkanici.

45
    Rozhodčí Robert Schörgenhofer se rozhodl, že nastaví čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

44
    Salzburg kombinuje na své polovině hřiště a čeká na skulinku v obraně domácích.

43
    Fanoušci domácí týmu zapálili dýmovnici ,snad nebude muset rozhodčí utkání předčasně přerušit.

42
    Hosté nesmyslně ve dvou minách předvedli nebezpečné zákroky oceněné jednou žlutou kartou.

41
    Žlutou kartu dostává Hannes Wolf (FC Red Bull Salzburg).

39
    Mistr ale opět dobře pracuje v šestnáctce a pádí do rychlého brejku.

38
    Rohový kop pro Graz po další dobré práci dnes velice agilního Huspeka.

37
    Salzburg v posledních sekundách přimáčkl svého soupeře až k vápnu, jenže Graz zatím postavil kvalitní hráz.

36
    Maresic na poslední chvíli zamezil gólové střele hostujícího Dabbura.

35
    Zulj nesmyslně zajel do Yaba, který se drží za pravý kotník.

34
    Ten byl rozehrán na krátko, jenže hosté začali dobře napadat a donutili hráče Grazu, aby přihráli míč na svého vlastního brankáře.

33
    Další rohový kop pro domácí celek.

32
    Salzburg se v poklidu ubránil a postupnou kombinací směřuje na bránu Siebenhandla.

31
    Faulu se dopustil Samassekou, domácí budou mít zajímavou standardní situaci.

30
    Salzburg má sice míč, jenže domácí dobře napadají a tak nemají moc šancí na vstřelení branky.

29
    Hra je opět odstartovaná.

28
    Probíhá pauza na občerstvení, v Grazu panuje tropické počasí.

27
    Na druhé straně vystřelil Wolf po přihrávce Samassekoua, jenže i domácí brankář nemusí vytahovat míč ze sítě.

26
    K zakončení se z dorážky dostal domácí Maresic zhruba z třiceti metrů. Střela sice letěla dobře, jenže Alar ji nechtěně tečoval do autu.

25
    Rohový kop pro domácí celek.

24
    Rocher si předkopl míč a snažil se přesprintovat Caletu-Cara, jenže ten byl v tomto běžeckém souboji úspěšnější.

23
    První polovina prvního poločasu nenabídla moc často zajímavé momenty, snad se to zlepší.

22
    Nepřesnou přihrávku vyslal zkušený Ulmer. Graz je opět u míče.

21
    Huspek opět točí hlavu Lainerovi, jenže nic z toho zatím není.

20
    Graz se zatím nedokáže prosadit přes skvěle pracující obranu, kterou postavil trenér Rose.

19
    Velice nepřesný centr do vápna vyslal Samassekou. Míč má v rukavicích domácí brankář.

18
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Dabbur, který dal poprvé o sobě vědět.

17
    Vhazování poblíž šestnáctky nepřineslo žádné vzrušení, neboť Pongracic odebral míč Lovricovi.

16
    Huspek se krásně dostal přes Lainera do pokutového území, zde se pokusil přihrát na nabíhajícího hráče, jenže Yabo celou situaci zachránil.

15
    Berishův centr do pokutového území našel pouze rukavice Siebenhandla, který vyboxoval míč do bezpečí.

14
    Žlutou kartu dostává Babis Lykogiannis (SK Sturm Graz).

13
    Grazu se opět nepovedla kombinace přes pravé křídlo, Walke bude odkopávat od brány.

12
    Skluzem si pomohl hostující Gulbdradsen, sudí to viděl a včas píská.

11
    Nepřesná přihrávka od Lykogiannise skončila v zázemí.

10
    Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence, panuje zde skvělá atmosféra.

9
    Huspek se provinil faulem ,následně Salzburg kombinuje na své půlicí čáře a čeká na chybu soupeře.

8
    Na půlicí čáře se faulu dopustil Berisha po tom, co zajel do Hierlandera.

7
    Caleta-Car se nepropasíroval přes dobře postaveného Maresice, ale i tak budou mít hosté vhazování.

6
    Další nepřesná kombinace hostů končí u domácího brankáře, který bude odkopávat od brány.

5
    Velká šance Salzburgu! Krásný míč do pokutového území přistál na hlavičce Ulmera, ten ovšem hlavičkuje těsně nad bránu Siebenhandla.

4
    Rohový kop pro Salzburg.

3
    Faulem se provinil domácí Lovric, Hosté jsou u míče.

2
    Do úvodu utkání vstoupili lépe domácí hráči, kteří ještě nepustili soka k míči.

1
    Graz oblékl bílé dresy, mistr ze Salzburgu černo žluté.

1

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Maresic, Lykogiannis, Koch – Potzmann, Lovric, Hierländer, Zulj – Huspek, Alar, Röcher.
    Náhradníci: Schützenauer – Jeggo, L. da Silva, Puchegger, Schoissengeyr, Schubert, Zulechner.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Ćaleta-Car, Ulmer, Yabo, Lainer – Samassékou, H. Wolf, Valon Berisha, Gulbrandsen, Pongračić – Dabbur.
    Náhradníci: Miguel – Farkas, Haidara, Leitgeb, Rzatkowski, Igor, Daka.

07.05.16 Salcburk-Sturm Graz 1 : 1

Salcburk je na druhém místě se třinácti body a kladným skórem 14:3. Mají nejlepší útok i nejlepší obranu společně s Linzem. Na svého dnešního soka mají tedy ztrátu dva body, protože překvapivě remizovali s třetím Linzem, kterým je nováčkem rakouské Bundesligy. Nejlepší střelci týmu jsou se třemi zásahy Dabbur, Hwang a Wolf.

Sturm Graz začal sezónu brilantně, neboť z pěti zápasů mají pět výher. Porazili St.Polten, Mattersburg, Wolfsberger i Rapid Vídeň, ovšem teď je čeká nejtěžší zkouška. Skóre mají 13:8, což znamená, že mají druhý nejlepší útok, ale pátý nejhorší útok. Nejlepší střelec týmu je s dvěma góly Alar.

Hezký den u sledování rakouské Típico Bundesligy! V dnešním 6.kole se představí domácí Sturm Graz, který vyzve mistra z minulé sezóny, tedy Salzburg. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Ondřej Klos

Góly: 53. Alar

Karty:   14. Lykogiannis (STG), 35. Zulj (STG), 86. Hierländer (STG) – 41. H. Wolf (SLZ), 78. Pongračić (SLZ), 89. Haidara (SLZ), 90+1. Ćaleta-Car (SLZ)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 10:7. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:21.
    SK Sturm Graz: Siebenhandl – Maresic, Lykogiannis, Koch – Potzmann, Lovric (74. Jeggo), Hierländer, Zulj – Huspek (80. Schoissengeyr), Alar (85. Zulechner), Röcher.

FC Salzburg: Walke – Ćaleta-Car, Ulmer (48. Farkas), Yabo (62. Haidara), Lainer – Samassékou, H. Wolf, Valon Berisha, Gulbrandsen (81. Daka), Pongračić – Dabbur.

Rozhodca: Robert Schörgenhofer