Spiš. N. Ves – Košice 0:1 (kon.) | R. Sobota – L. Mikuláš 0:1 (kon.) | MFK Zvolen – Lipany 3:0 (kon.)
Martin – Sereď 2:3 (kon.) | Šamorín – Skalica 0:2 (kon.) | B. Bystrica – Pohronie 1:2 (kon.)
Poprad – Bardejov 0:0 (kon.)
FC ŠTK 1914 Šamorín
0:2 (0:2)
MFK Skalica
Sobota 01.10.2016, 15:00 • FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN A.S. • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Týmto víkendom opäť pokračuje aj naša druhá najvyššia futbalová súťaž – 2.liga! Spoločne sa v tomto on-line textovom prenose zameriame na stretnutie v skupine Západ, kde sa proti sebe postavia mužstvá FC ŠTK 1914 Šamorín a MFK Skalica. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 15:00!

Tento zápas môžme pokojne označiť za šláger, pretože sa proti sebe postavia prvé dva tímy v tabuľke! Domáci Šamorín je zatiaľ veľkým prekvapením súťaže, pretože má na svojom konte 24 bodov a bez prehry je momentálne na prvom mieste! Hostia zo Skalice hrali vlani ešte Fortuna ligu, ale tento rok štartujú v 2. lige. Momentálne majú na svojom konte 19 bodov a patrí im tak druhá priečka.

Takéto zápasy nikdy nemajú jasného favorita! Domáci ešte neokúsili trpkosť prehry a určite by si túto bilanciu chceli udržať aj po tomto zápase. Hostia zase potrebujú stiahnuť bodový náskok domácich. Môžme sa tak tešiť na veľmi zaujímavé stretnutie.

FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Horváth, Auban, Da Cruz, Maximiniano, Ágh, Marič-Bjekič, H. Dos Santos, Králik, Pončák(K), R. Dos Santos

Náhradníci: Poser – Edginton, Čemba, Špánik, Ozogány

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko, Szos, Švrček, Ulrich, Šebesta, Hlavatovič, Neoveský, Mizerák, Majerník(K), Človečko, Hruška

Náhradníci: Fišan – Záhumenský, Lipták, Jakubek, Milunović, Vrábel, Vrablec

Rozhodca: Ivan Kružliak – Tomáš Mókoš, Marek Galo – Andrej Chromý

Obe mužstvá sú už s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

1

1
    Sledovali sme prvý útok tohto zápasu, ťahali ho domáci futbalisti, hostia však upratali loptu do bezpečia.

2
    Postupne sa snažia dopredu ísť aj hostia, domáci ich však za polovičku ihriska nepúšťajú.

3
    Domáci vyrazili do rýchleho brejku a po faule získavajú nebezpečne vyzerajúci priamy kop. Skalica sa tak bude musieť brániť.

4
    Hostia sa napokon ubránili bez problémov a loptu dostali do bezpečia. Šamorín však zakladá ďalší útok.

5
    Pri lopte sú však už hostia zo Skalice a tak môžme povedať, že úvod zápasu je vyrovnaný.

6
    Skalica sa dostala pred bránu domácich, avšak ku nebezpečnej strele sa už hostia nedostali. Do útoku tak vyráža domáci celok.

7
    Opäť sme mali možnosť sledovať nebezpečný priamy kop domácich, avšak ani po ňom sa skóre nemení. Domáci tím je však s loptou aj naďalej v blízkosti brány hostí.

8
    Skalica zachytila loptu a vyrazila do rýchleho brejku, domáci však tento útok hostí dokázali pokryť. Útoky sa tak striedajú na oboch stranách.

9
    Domáci sa posúvajú s loptou bližšie ku bráne hostí a tak sa musí Skalica teraz brániť.

10
    Šamorín zahrával rohový kop, hostia ho síce ubránili, ale budú sa musieť brániť ďalšiemu.

11
    Napokon aj tento rohový kop sa podarilo hosťom ubrániť a tak menší nápor domácich gólom neskončil. Dopredu to už skúšajú hostia.

12
    Skalica si aj naďalej drží loptu na svojich kopačkách a postupne sa presúva ku bráne domácich. Šamorín sa tak musí mať na pozore.

13
    Hostia stále držia loptu na svojich kopačkách, avšak nedarí sa im preniknúť na útočnú polovičku. Domáci výborne bránia stred poľa.

14
    Skalica napokon na útočnej polovičke loptu stratila a tak ju získavajú domáci futbalisti. Hostia sa tak sťahujú na svoju polovičku.

15
    Šamorín sa však tiež s loptou ďaleko nedostal a v strede poľa loptu stráca. Do brejku už vyráža Skalica.

16
    Hostia sa napokon dostali aj ku strele na bránu domácich, avšak bola nepresná a Hajdúcha nijak nezamestnala.

17
    Loptu majú momentálne domáci futbalisti a snažia sa o prechod na útočnú polovičku. Hosťom sa však darí lopty posielať do bezpečia.

18
    Aj Šamorín sa napokon dostal ku strele, avšak bola tiež nepresná a brankár Skalica tak nemal žiadnu robotu.

19
    Sledujeme aj naďalej útoky na oboch stranách, avšak obom tímom sa zatiaľ nedarí dotiahnuť ich do úspešného konca. Uvidíme, či sa nejakého gólu v prvom polčase dočkáme.

21
    Dlhšiu dobu boli pri lopte domáci futbalisti, avšak nepodarilo sa im z menšieho tlaku nič zaujímavého vyťažiť. Momentálne je to skôr taký boj o loptu.

22
    Momentálne majú loptu na kopačkách hostia a snažia sa o prechod na útočnú polovičku.

24
    Skalica dala gól!

A je tu prvý gól tohto zápasu! Hostia sa zmocnili lopty, postupne sa dostali až pred bránu domácich a v 24. minúte strieľajú svoj prvý gól v tomto zápase, takže priebežný stav stretnutia je 0:1! O gól sa postaral DANIEL ŠEBESTA.

25
    Od úvodu sme boli svedkami dá sa povedať vyrovnaného stretnutia, prvý gól sa napokon podarilo streliť hosťom. Uvidíme, aký to bude mať vplyv na zvyšok prvého polčasu.

26
    Aktívnejší sú zatiaľ hostia, takže im strelený gól určite dodal potrebných síl. Domáci sa zrejme ešte z gólu neotriasli.

27
    Už sú pri lopte futbalisti Šamorína a skúšajú sa dostať na útočnú polovičku. Hostia však dobre bránia stred poľa.

28
    Avšak, Skalica má už loptu na svojich kopačkách a ihneď to skúša smerom dopredu. Domáci sa tak musia stiahnuť na svoju polovičku.

29

Tak toto zrejme čakal málokto! Za pár minút sa podarilo hosťom streliť aj ich druhý gól v tomto zápase a domáci tím sa tak dostáva ešte v prvom polčase do náročnej situácie, pretože prehráva o dva góly! O gól sa opäť postaral DANIEL ŠEBESTA.

30
    Šamorín je však už pri lopte a snaží sa niečo s výsledkom spraviť ešte do konca prvého polčasu. Hostia im však nič tak ľahko nedarujú.

31
    Skalica však po zisku loptu nebráni, ale tiež vyráža do útočných akcií. Zrejme nás ešte čaká zaujímavý zvyšok prvého polčasu.

32
    Domáci zastavili rýchly útok hostí len za cenu faulu. V strede poľa sa tak hostia opäť dostávajú ku lopte. Domáci potrebujú útočiť, ale momentálne sa musia brániť.

33
    Hostia sa nemajú kam ponáhľať a zakladajú pomalšie útoky. Momentálne sú s loptou na svojej polovičke.

34
    Zatiaľ môžme konštatovať, že sa hrá aj pekný čistý futbal. Hlavný rozhodca Ivan Kružliak ešte neudelil kartu.

35
    Loptu získal Šamorín a tak domáci futbalisti ihneď vyrazili do protiútoku. Nebezpečne vyzerajúci útok však hostia napokon bez problémov pokryli.

36
    Na druhej strane sme sledovali aj rýchly útok hostí, napokon je však z toho len odkop od domácej brány. Loptu do hry tak uvedie brankár Hajdúch.

37
    Domáci sa postupne presúvajú dopredu, Skalica však dnes predvádza úspešnú defenzívu a tak to majú domáci v prechode do útoku veľmi ťažké.

38
    Tak prvý žltá karta v tomto zápase prichádza v 38. minúte a putuje do tábora hostí. Dostáva ju Neoveský.

39
    V krátkosti na to je tu aj druhá žltá karta na konte Skalice. Dostáva ju Szos.

40
    Domáci zahrávali nebezpečný priamy kop, avšak svoj prvý gól v tomto zápase z neho nevyťažili. Pri lopte sú už hostia, ktorí sa nikam neponáhľajú.

41
    Pri lopte aj naďalej Skalica a tak sa domáci v závere prvého polčasu musia brániť. Uvidíme, či ešte príde nejaká zaujímavá situácia do konca prvého polčasu.

42
    Domáci sa teraz prakticky nemôžu dostať ku lopte a pri lopte sú aj naďalej hostia. Skalica sa však do útoku nehrnie a zdržiava sa na svojej polovičke.

43
    Tak predsa len sa ku lopte domáci futbalisti ešte dostali a skúšajú zaútočiť. Avšak, Skalica dnes bráni výborne.

44
    Do konca prvého polčasu ostávajú už len minútky, z prvým polčasom sú hostia určite veľmi spokojní.

45
    V prvom polčase sa nastavuje ešte jedna minúta!

45+1

Sledovali sme zaujímavý prvý polčas, kde od úvodu sme mali možnosť vidieť vyrovnané stretnutie. Prvý gól napokon padol v 24. minúte a postarali sa oň hostia. Možno troška prekvapivo o pár minút pridala Skalica aj druhý gól a tak je stav po prvom polčase 0:2!

Uvidíme, čo nám ponúkne druhé dejstvo, ktoré sa začne približne o 16:01!

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

46

46
    Druhý polčas otvorili výkopom hostia, ktorí sú v lepšej pozícii ako domáci futbalisti. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

47
    Ku lopte sa dostávajú domáci futbalisti a ihneď sa skúšajú presunúť na útočnú polovičku.

48
    Šamorín sa dostal na útočnú polovičku a momentálne drží hostí pod menším tlakom. Zatiaľ sa však ku strele nedostal.

49
    Hostia teraz museli aj za cenu faulu zastaviť domácich a tak Šamorín bude zahrávať nebezpečný priamy kop.

50
    Ten však zmenu skóre napokon nepriniesol, domáci však pri lopte ešte ostávajú.

51
    V úvode druhého polčasu sú aktívnejší domáci futbalisti, nič iné im ani neostáva. Defenzíva hostí je dnes však veľmi pozorná.

52
    Pri lopte sú teraz hostia zo Skalice, postupne sa presúvajú na útočnú polovičku a tak sa musia mať domáci na pozore. Hostia sa však nikam neponáhľajú.

53
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza R. Dos Santos, prichádza Čemba.

53
    Napokon hostia zahrávali nebezpečný priamy kop, domáci však túto situáciu ustáli a získavajú loptu na svoje kopačky. Hostia sa tak rýchly sťahujú na svoju polovičku.

54
    Skalica však všetky útoky Šamorína aj naďalej úspešne odvracia a tak sa ani teraz domáci nedostali do zaujímavej situácie.

55
    V 55. minúte zápasu prvá žltá karta v tábore domácich. Dostáva ju Maximiniano.

56
    Sledovali sme nebezpečne vyzerajúci útok hostí, napokon však z toho bude len odkop od brány domácich. Brankár Hajdúch už uviedol loptu do hry.

57
    Netrvalo však dlho a v útoku boli opäť hostia. Aj z tohto ich ťaženia to bude napokon len odkop od brány Šamorína. Domáci sa potrebujú čo najskôr dostať do tlaku.

58
    Po tomto útoku domáceho celku sa budú musieť hostia brániť, pretože domáci idú zahrávať nebezpečný priamy kop. Zatiaľ však Skalica takéto situácie zvláda bez problémov.

59
    Aj teraz to Skalica ustála bez ujmy, pri lopte sú však aj naďalej futbalisti Šamorína. Momentálne tak sledujeme menší nápor domácich hráčov.

60
    Ale aj teraz to hostia ustáli a už majú loptu na svojich kopačkách. Zakladajú útok zo svojej polovičky ihriska.

61
    Napokon sa hostia dostali až na dostrel domácej brány, ale zmenu skóre to neprinieslo. Pri lopte sú tak už domáci futbalisti, ktorí stále majú dvojgólové manko.

62
    Domáci sú aj naďalej pri lopte, avšak nedarí sa im prekročiť útočnú polovičku. Hostia dnes tak aj naďalej vynikajú v defenzívnych povinnostiach.

63
    Momentálne sú domáci s loptou na svojej polovičke a tak ich hostia aj naďalej držia ďaleko od svojej brány. Do kocna zápasu predsa len ešte ostáva dostatok času.

64
    Napokon sa už ku lopte dostávajú hostia, ktorí pokryli aj ďalší útok domácich futbalistov. Skalica sa pochopiteľne nikam neponáhľa a zakladá pomalší útok.

65
    Avšak, Skalica sa rýchlo dostala na útočnú polovičku a po nebezpečnom útoku budeme sledovať rohový kop hostí.

66
    Tento rohový kop sa domácim futbalistom podarilo ubrániť, avšak Skalica bude zahrávať ešte jeden.

66
    Aj druhý rohový kop za sebou dokázali domáci futbalisti ustáť a tak sú už pri lopte a snažia sa o prechod na útočnú polovičku.

67
    Nepríjemná situácia pre hostí! Od 67. minúty budú musieť hrať o jedného hráča menej! Domáci tak majú veľkú príležitosť, ako sa pokúsiť o zvrat v zápase. Vylúčeným hráčom je Neoveský.

68
    Domáci celok sa usadili na útočnej polovičke a po sérii priamych kopov zahrával aj rohový kop. Skalica však nápor domácich ustála a loptu dostala do bezpečia.

69
    Šamorín však cíti šancu a neustále tak útočí. Skalicu tak zrejme čaká ťažký zvyšok zápasu. Našťastie pre nich si dokázali náskok o dva góly vypracovať už v prvom polčase.

70
    Skalica sa aj naďalej úspešne bráni, tlak domácich však narastá. Do konca zápasu ostáva niečo cez 20 minút.

70
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Človečko, prichádza Lipták.

71
    Po tomto útoku to však bude len odkop od brány Skalice, loptu do hry už stihol uviesť brankár hostí Čikoš-Pavličko.

72
    Lenže, hostia sa neboja občas aj zaútočiť a črtal sa zaujímavo vyzerajúci útok. Domáci však akciu zastavili ešte v zárodku.

73
    Skalica sa momentálne aj s loptou drží na útočnej polovičke a snaží sa tak nazbierať cenný čas. Domáci sa tak teraz nemôžu dostať do útoku.

74
    Aj naďalej sú pri lopte hostia a na útočnej polovičke. Uvidíme, či sa ešte niečoho zaujímavého do konca zápasu dočkáme.

75
    Domáci sa dostali do rýchleho brejku, napokon však z toho bola len nepresná strela mimo brány hostí. Loptu do hry tak opäť uvedie brankár Čikoš-Pavličko.

76
    Zanedlho sa však domáci opäť dostali na útočnú polovičku a zahrávali aj nebezpečný priamy kop. Napokon hostia aj túto situáciu ustáli.

77
    V 77. minúte zápasu putuje štvrtá žltá karta do tábora hostí. Dostáva ju Hlavatovič.

78
    Tento útok domáceho tímu zastavil postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd. Ku lopte sa tak dostávajú hostia.

79
    Domácim sa darí aj s loptou držať sa na útočnej polovičke, avšak nič z toho nemôžu vyťažiť. Hostia sa dnes bránia úspešne a aj naďalej tak platí, že Šamorín prehráva 0:2!

80
    Pri lopte sú teraz hostia a aj keď hrajú v oslabení o jedného hráča, tak postupne sa presúvajú na útočnú polovičku.

81
    Momentálne hrá Skalica s loptou na svojej polovičke, dostali sme sa už ku záberu zápasu, domácim sa čas už rýchlo kráti.

82
    Šamorín opäť zahrával nebezpečný priamy kop, avšak ani ten zmenu skóre nepriniesol. Pri lopte je tak už Skalica, ktorá sa nikam neponáhľa.

83
    Hostia sú s loptou na útočnej polovičke a snažia sa kontrolovať priebeh hry. Domácim sa tak ani teraz nedarí vytvoriť si sústavnejší tlak.

84
    Domáci sa dostávajú na svojej polovičke ku lopte a snažia sa čo najrýchlejšie presunúť sa pred bránu hostí. Do konca zápasu už veľa času neostáva.

86
    Do tábora hostí putuje ďalšia žltá karta. Dostáva ju Milunović.

87
    Žltú kartu dostáva Pončák (FC ŠTK 1914 Šamorín).

87
    Skalica je však s loptou pred bránou domácich a zatiaľ to vyzerá tak, že hostia si už víťazstvo ustrážia. Domáci sa prakticky ku lopte teraz nedostávajú.

88
    Čakáme aj na údaj o nastavenom čase, domáci sa už dostali ku lopte a skúšajú prienik na útočnú polovičku.

89
    Napokon sa tam domáci aj dostali, ale pri lopte sú už hostia, ktorí sa nemajú kam ponáhľať.

90
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Ulrich, prichádza Milunović.

90
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Hruška, prichádza Jakubek.

90
    Hostia sa presunuli na útočnú polovičku a tak sa domáci musia brániť. Skalica aj napriek oslabeniu zvláda všetko bez problémov a je čoraz bližšie ku všetkým 3 bodom z tohto zápasu.

90+1
    Nastavený čas je 3 minúty!

90+2
    Aj naďalej sú pri lopte hostia, ktorí by to už mali zvládnuť a dotiahnúť tento zápas do víťazného konca.

90+2
    V nastavenom čase je tu žltá karta pre domáci celok. Dostáva ju H. Dos Santos.

90+3

Hostia to napokon v druhom polčase zvládli a postrážili si svoje víťazstvo aj napriek tomu, že od 67. minúty hrali v oslabení. Pre Šamorín je to prvá prehra v tejto sezóne, avšak domáci aj naďalej ostávajú na prvom mieste.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok soboty! (16:49:35)