Skalica – Poprad 1:0 (kon.) | MFK Zvolen – Šaľa 1:0 (kon.) | Žilina B – L. Mikuláš 0:2 (kon.)
Bardejov – Sereď 3:2 (kon.) | Šamorín – Nové Mesto n/V 1:0 (kon.) | Dubnica – Trnava B 0:0 (kon.)
Dolný Kubín – Moldava 3:0 (kon.) | Michalovce – Senec 2:0 (kon.) | Nitra – Prešov 1:1 (kon.)
FC Nitra
1:1 (1:0)
FC Tatran Prešov
Sobota 16.05.2015, 19:30 • Futbalový štadión FC Nitra. • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

V 7. kole nadstavbovej časti DOXXbet ligy v skupine o postup privíta FC Nitra na svojom ihrisku 1. FC Tatran Prešov. Týmto zápasom odštartuje druhá odvetná časť 2. ligy v skupine o postup.

FC Nitra je v nadstavbovej skupine o postup zatiaľ s 20-timi bodmi na 7. mieste. Futbalisti spod Zobora naposledy prehrali v Liptovskom Mikuláši tesne 0:1, no týždeň predtým zdolali v domácom prostredí Poprad 3:1. Nitrania patria v nadstavbovej skupine o postup na domácom ihrisku k tomu horšiemu, keď nazbierali proti súperom len 9 bodov. Napriek tomu však trogári na jar ešte pod Zoborom neprehrali a túto lichotivú vizitku si budú chcieť zachovať aj proti Prešovu, ktorý patrí v súťaži medzi najnebezpečnejšie tímy na súperových ihriskách.

1. FC Tatran Prešov je v nadstavbovej skupine o postup zatiaľ s 27-timi bodmi na 3. mieste, pričom na vedúce duo stráca 10 resp. 11 bodov. Tatran naposledy vyhral v Seredi tesne 3:2, no týždeň predtým remizoval v domácom prostredí so Šaľou 1:1. Prešovčania patria v nadstavbovej skupine o postup na ihriskách súperov k tomu najlepšiemu, keď nazbierali až 18 bodov. Prešov môže ešte stále pomýšľať na postup do najvyššej súťaže. Pod Zoborom však bude musieť bodovať naplno a spoliehať sa aj na zakopnutia favoritov.

Prešov dokázal v 1. kole nadstavbovej skupiny o postup zdolať na svojom ihrisku Nitru tesne 1:0. O víťazstve Tatrana rozhodol v 55. minúte Jacko. Ešte vrámci najvyššej súťaže si Nitra 17. 11. 2012 poradila doma s Prešovom vysoko 4:1 a darilo sa jej aj v odvete, keď 27. 4. 2013 vyhrala na východe 1:0. Časy sa však menia a tentoraz bude pod Zoborom miernym favoritom hosťujúci tím. Očakávame vyrovnaný zápas s minimom gólov. Náš tip: 0:0.

FC Nitra: Stránský – Kostoláni, Paukner, Petráš, Urblík, Šmehyl, Ivančík, Rakovan, Dubeň, Valenta, Kotora
    Náhradníci: P. Hipp – Kolmokov, M. Fábry, Kotrík, F. Petráni, Benčík, Harbuľák

1. FC Tatran Prešov: Talian – Petko, P. Jacko, Lipták, Dupkala, Leško, Dzurík, Šafranko, Katona, D. Jacko, Leško
    Náhradníci: Ferenc – Kamenčík, Voda, Micherda, Hruška

Rozhodca: Cvengroš – Lieskovský, Vitko.

1

1
    Úvodný výkop patril hosťom, ktorí sa predstavujú v zelených dresoch a útočiť budú z ľava do prava.

2
    Nitra dala gól!

Začíname z ostra. Na dlhý Urblíkov pas za obranu si nabehol RÓBERT VALENTA a popri brankárovi Talianovi otvára skóre – 1:0.

3
    Nitra je od úvodu aktívnejšia. Dosť jej pomohol aj úvodný gól zápasu.

4
    Prešov na polovici domácich, ale zatiaľ bez zakončenia.

5
    Leškov prienik zastavený na hranici šestnástky čisto. Nitra podniká útočný výpad.

6
    Dubeňova malá domov bola príliš prudká a Stránský loptu nemohol zachytiť. Nasťastie pre domácich lopta išla vedľa brány. Bude to "len" rohový kop.

7
    Dupkalov rohový kop zakončil z päťky Patrik Jacko. Lopta tesne minula cieľ.

8
    Katonova strela z vnútra šestnástky bola zblokovaná. Nitra sa oslobodzuje. Svoju útočnú silu ukázali aj hostia.

9
    Prešov preberá aktivitu na svoje kopačky. Vzhľadom na priebežné skóre zápasu je to pochopiteľné.

10
    Petko to skúsil ľavačkou z pravej strany spoza šestnástky a prinútil Stránského k zákroku. Domáci gólman loptu vyboxoval do bezpečia.

11
    Ďalšia parádna robinsonáda Stránského. Strieľal Katona. Domáci gólman bravúrne vyráža na rohový kop.

12
    Stránský chytá loptu a okamžite posiela spoluhráčov do útoku.

13
    Peter Leško zostrelil k zemi Šmehyla, ktorý by sa už rútil sám na bránu. Rozhodca mu podľa pravidiel ukazuje červenú kartu.

14
    Dávid Leško zasiahol po priamom kope Nitry rukou a dostáva žltú kartu. Inkriminovaný moment sa odohral pred šestnástkou.

15
    Šmehyl zakrútil priamy kop do šibenice, ale skvelý Talian loptu vyškriabal a zabránil tak istému gólu. Dorážka sa už nepočíta, pretože Paukner stál v ofsajde.

16
    Prešov sa v oslabení dostáva do útoku.

17
    Kostoláni dostáva za faul pri autovej čiare žltú kartu. Hostia budú zahrávať štandartku.

18
    Nitrania súpera pri štandartkách zatiaľ do zakončenia nepúšťajú.

19
    Dzuríkov center z pravej strany zblokoval Ivančík na rohový kop.

20
    Dupkalov rohový kop boxuje Stránský až takmer na polovicu ihriska.

21
    Hosťom sa nepodarilo zakombinovať v strede poľa. Loptu má Nitra.

22
    Nitrania si uvedomujú početnú výhodu aj to, že vedú a do rýchleho útoku sa príliš nehrnú. Zakladajú postupný útok.

22
    Pravdepodobne zranenie na strane Nitry. Kapitána Mareka Kostolániho strieda Kotrík. Kapitánsku pásku si zobral Peter Petráš.

23
    Nitrania sa postupne dopracovali k rohovému kopu.

24
    Valenta sa snažil presadiť v pokutovom území, ale strelu mu obrana súpera zblokovala.

25
    Zlá rozohrávka Ivančíka a Prešov z ničoho vybojoval sľubnú štandartku. Lopta je cca 18 metrov od brány.

26
    Dávid Leško trafil iba múr. Stránský zasahovať nemusel.

27
    Domácich hráčov prišla podporiť aj početná skupinka fanúšikov. Práve teraz dávajú o sebe vedieť pokrikom: "My fandíme za našu Nitru".

28
    Faul v strede ihriska. Hra sa presunie na polovicu Nitry.

29
    Prešov aj v početnej nevýhode drží loptu na svojich kopačkách.

30
    Akcia hostí končí pred šestnástkou.

31
    Po výbornom začiatku tempo hry troška opadlo. Stále sledujeme ale veľmi krušný zápas.

32
    Katona prenikol do pokutového územia, no v poslednej chvíli o loptu prišiel vďaka pekného defenzívnemu sklzu Kotoru. Hostia budú zahrávať rohový kop.

32
    Rohový kop vyrovnanie nepriniesol. Hostia sú však stále pri lopte.

33
    Obaja tréneri na nohách. Lopta je však v strede poľa, kde vzrušenie pre divákov nehrozí.

34
    Petkov pokus z diaľky smeroval vedľa brány. Lopta mu navyše nesadla ani ideálne na kopačku a tak jej chýbala aj razancia.

35
    D. Jacko fauloval Urblíka. Nitra bude rozohrávať loptu z poliacej čiary.

36
    Sled nepresných prihrávok ukončil Dupkala kopom, ktorý smeroval vysoko k oblohe.

37
    Obrovská šanca hostí. Katona vysunul Dupkalu, ktorý sám pred Stránským mal gól na nohe. Jeho strela však smerovala len do žrde. Následne sa neujala ani dorážka D. Jacka.

38
    Druhé striedanie Nitry v prvom polčase. Strelca gólu, ktorý má zrejme zdravotné problémy nahradil už zrejme vyzdravený Henrich Benčík.

39
    Nitra pridala na aktivite. Šanca Dupkalu bola prvým veľkým varovaním.

40
    Centrovanú loptu do šestnástky obrana Prešova ešte odvrátila, no Rakovanova strela predsa len prešla až k Talianovi. Gólman hostí loptu len kontroloval do autu.

41
    Šmehyl po Benčíkovej prihrávke sa rútil sám na Taliana. Akciu ale zbytočne zbrzdil. Prešov sa potom skonsolidoval v obrane a už Nitranov do šance nepustil.

42
    Pauknerova strela z 20 metrov našla Taliana pripraveného. Brankár Prešova bol dobre postavený a lopta mu tak smerovala rovno do náručia.

43
    Paukner sa opäť odhodlal k strele. Bola to rovnaká pozícia ako pred malou chvíľou. Strela bola tentoraz nebezpečenejšia, ale napokon rozvlnila len bočné sito.

44
    Blížime sa k záveru prvého polčasu. V dobrom zápase zrejme pôjdu do kabín spokojnejší domáci.

45
    Krásny prienik Ivančíka po ľavej strane končí rohovým kopom. Spätnú prihrávku Ivančíka púšťal Paukner za seba. Situácia volala po vlastnom góle. Nestalo sa. Nitra bude kopať rohový kop.

45
    Krásna štandartka Nitry. Pauknerov rohov kop smeroval na hlavu Ivančíka, ktorého prudkú hlavičku pod brvno vytesnil Talian na ďalší rohový kop.

45+1
    Pauknerova nepresná strela z 25 metrov ukončila prvé dejstvo.

45+1

Prvý polčas súboja medzi Nitrou a Prešovom priniesol dva veľmi dôležité momenty. Ten prvý sa zrodil už po pár sekundách hry, keď krásnu akciu domácich zdarne zakončil Valenta. V 13. minúte dostal hosťujúci Peter Leško červenú kartu a šance Tatrana na víťazstvo výrazne klesli. Hostia však hlavu neskladali a neboli ďaleko od vyrovnania. V 37. minúte chýbali Dupkalovi len centimetre. Záver prvého polčasu patril Nitre, no poistku si pred odchodom do kabín nezaknihovali. Po 45-tich minútach tak vedie Nitra s Prešovom tesne 1:0. Druhý polčas začne približne o 20:31.

46

46
    Úvodný výkop v druhom polčase patril Nitre.

47
    Prešov od úvodu druhého polčasu naznačuje, že chce ešte niečo s výsledkom urobiť. Hostia nasťahovaní na polovici Nitry.

48
    Dávid Leško vystihol prihrávku Nitry, zatiahol loptu pred pokutové územie súpera a tam sa snažil poslať do šance Šafranka. Ten ale v bežeckom súboji nestačil na domáceho futbalistu a tak sa zakončenie Prešova nekonalo.

49
    Pauknerove sólo zastavila obrana Prešova nedovolene. Lopta je na osi ihriska asi 17 metrov od brány.

49
    Pauknerov priamy kop letel tesne nad bránu Taliana. Hostia štandartku súpera prežili bez ujmy.

50
    Nitra oblieha súperovu šestnástku.

51
    Rakovan páli do stredu brány, kde bol pripravený Talian.

52
    Ivančík sa dostal z ľavej strany do dobrej šance, ale tiesnený zakončil krížnou strelou tesne vedľa hosťujúcej svätyne.

53
    Pod Zoborom sa chvíľu nehrá. Rakovan je ošetrovaný v strede poľa. Vyzerá to na zranené rameno.

53
    Na chvíľu je vyrovnaný počet na hráčov na ihrisku. Za postrannou čiarou je ošetrovaný Rakovan.

54
    Paukner strieľa z diaľky, ale málo razantne. Talian loptu v pohode chytá.

55
    Dominik Jacko dostáva žltú kartu. Toto povedal tunajší hlásateľ. Ja som videl Petra Liptáka, ktorý zastavil možný brejk Nitry a myslím, že žltú dostal práve on.

56
    Rakovan sa vrátil do hry. Nitra opäť v plnej sile.

57
    Dávid Leško parádne prebral loptu v pokutovom území. V čistej šanci ho vychytal Stránský, ktorý vybehnutím zmenšil uhol hosťujúcemu hráčovi. K dorážke sa dostal Katona, ktorý ešte skúsil fintičku a padol k zemi. Rozhodca dlho premýšľal, ale pokutový kop si netrúfol zapískať.

58
    Hostia sa veľmi hnevajú na hlavného arbitra.

59
    Domáci už nasťahovaní na polovici Prešova.

60
    Dnešné stretnutie sleduje 321 divákov.

61
    Pauknerova strela trafila Ivančíka. Lopta nečakane zmenila smer, ale Talian napokon dokázal zareagovať.

62
    Petrášov center do ohňa hlavičkoval Benčík vysoko nad bránu.

63
    Tvrdý stret Dominika Jacka a Michala Rakovana rozhodca nevyhodnotil ako faul a v hre sa pokračuje.

64
    Hostia chystajú prvé striedanie.

65
    Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Dupkala, prichádza Hruška.

66
    Prešov je v útoku veľmi nebezpečný. Domáci si musia dávať teraz pozor v obrane, aby neprišli o svoj tesný náskok.

67
    Lukáš Hruška sa hneď mohol stať striedajúcim žolíkom trénera Stana Vargu. Jeho technická rotovaná strela z 20 metrov len tesne minula cieľ.

68
    Krásna akcia Nitry. Paukner poslal center do šestnástky, kde z voleja zakončil Benčík tesne vedľa.

69
    Prešovčania už hrajú v obrane veľmi riskantne. Nitra číha na brejk. Takmer sa do dobrej šance dostal Paukner, ale hostia ho včas zdvojili.

70
    Benčík takmer poslal do čistej šance Pauknera. V poslednej chvíli zasiahla obrana hostí.

71
    Dávid Leško to skúsil tam, kde bol otočený. Na bránu to žiaľ nebolo.

72
    Nitra príliš komplikovane rieši útočné výpady. To samozrejme vyhovuje Prešovu, ktorý je tak stále v hre o body.

73
    Rakovanova delovka z nepriameho kopu skončila na múre.

74
    Pauknerove sólo skončilo pádom hráča v šestnástke. Asi ho to sólo príliš unavilo.

75
    Šmehyl sa nepredral po pravej strane, ale zabojoval Benčík a domáci tak majú aspoň autové vhadzovanie.

76
    P. Jacko zostrelil pred pokutovým územím Benčíka. priamy kop pre domácich z ľavej strany.

77
    Paukner centroval loptu do šestnástky. Hlavičkujúci hostia boli úspešnejší.

78
    Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Katona, prichádza Voda.

79
    Voda sa zapojil do kombinácie a vybojoval priamy kop z ľavej strany.

80
    Priamy kop Dávida Leška takmer nachytal Stránského na hruškách. Ten loptu vyškriabal zo šibenice na rohový kop.

81
    Po rohovom kope sa dostal k zakončeniu Hruška. Jeho strela z vnútra pokutového územia bola zblokovaná na ďalší roh.

82
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Fábry, prichádza Šmehyl.

83
    Nitra mala rozhodnutie na kopačke, ale predfinálnu fázu zbabrala.

84
    Prešov sa snaží útočiť, ale ďaleko sa s loptou nevie dostať.

85
    Prešov sa nadychuje k záverečnému náporu.

86
    Nitra sa sériou autových vhadzovaní dostala až k poliacej čiare.

86
    Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza D. Jacko, prichádza Kamenčík.

87
    Paukner posunul loptu Ivančíkovi na ľavú stranu. Strela Ivančíka bola málo dôrazná. Taliana nezaskočila.

88
    Prešov dal gól!

Obrovská radosť na strane Prešova. Lopta za obranu postupne doskákala až k Pavlovi Šafrankovi, ktorý následne presnou strelou do šibenice vyrovnáva stav zápasu na 1:1.

89
    Nitra boj o víťazstvo nevzdáva. Dopracovala sa k rohovému kopu.

90
    Rozhodca pridá dve minúty.

90
    Po pauknerovom rohu zakončoval Ivančík. Lopta si cestu do siete nenašla.

90+1
    Nitra v nápore, ale chýba presnosť.

90+1
    Rozhodca už pozerá na hodinky.

90+2
    Prešov je blízko k úspechu, ale ešte sa musí brániť.

90+2
    Štandartka pre Nitru končí bez výsledku. Rozhodca píska koniec.

90+2

V 7. kole nadstavbovej časti DOXXbet ligy v skupine o postup remizovala Nitra na svojom ihrisku s 1. FC Tatran Prešov 1:1. Výsledok je zaslúžený. Pod Zoborom sme sledovali kvalitný druholigový duel, v ktorom sme boli svedkami množstva gólových šancí. V sieti napokon skončili strely Valentu a Šafranka. Deľba bodov je pre Prešov veľmi cenná, keďže takmer 80. minút hrali bez vylúčeného Leška. (21:22:41)