Sociedad – Vigo 1:1 (kon.) | Córdoba – Almería 1:2 (kon.) | Getafe – Sevilla 2:1 (kon.)
Espanyol – Valencia 1:2 (kon.) | Bilbao – Barcelona 2:5 (kon.)
Cordoba CF
1:2 (1:0)
UD Almería
Nedeľa 08.02.2015, 12:00 • Estadio Nuevo Arcángel • Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vítma Vás pri ďalšom kole španielskej Primera División. Táto edícia najlepšieho španielskeho futbalu nám ponúkne zápas Córdoby s Almériou.

Stretnutie bude určite vyrovnané, pretože sú oba celky susedmi v tabuľke. Córdoba sa nachádza na sedemnástom mieste, na svojom konte má 18 bodov. V poslednom ligovom dueli mužstvo neuspelo, keď na pôde Celta Vigo prehralo 0:1.

Almería je len o priečku vyššie, pričom získala 19 bodov. V predchádzajúcom kole urobila dôležitý krok k záchrane, keď v domácom prostredí zdolala Getafe tesne 1:0.

Córdoba CF: Carlos (C) – Crespo, Pantić, Omar, Fraga – Gunino, Rossi – Ghilas, Cartabia, Bébé – Andone.
    Náhradníci: Saizar – Bouzón, Ekeng, Xisco, Caballero, Abel, Matos.

UD Almería: Julián – Michel, Dos Santos, Trujillo, Dubarbier – Verza, Corona (C) – Silva, F. Soriano, Méndez – Bifouma.
    Náhradníci: Gómez Ferragut – Navarro, Espinosa, Partey, Romera, Vélez, Casado.

Rozhodca: Martínez – Aguilar, Canales.

1

1
    Na úvod stretnutia tu máme postupný útok domácich.

2
    Córdoba chcela ofenzívne ťaženie po ľavej strane presunúť na stranu druhú, píska sa však ofsajd.

3
    Crespo si pri bránení pomohol nedovolene, a tak hostia rozohrával voľný kop.

5
    Pomerne zaujímavá situácia pred bránkou Córdoby nakoniec žiadnu vážnejšiu situácií neskončila.

6
    Nebezpečný protiútok hostí, na konci tohto útoku stál Silva, ktorý prudko vystrelil, len do Carlosa.

8
    Zatiaľ je to veľmi opatrné z oboch strán, nechajme sa prekvapiť, či sa niečo zmení.

9
    Silvov faul znamená jedno – štandardka z nebezpečnej vzdialenosti.

10
    Córdoba CF dáva gól! Priamy kop domácich a FEDERICO CARTABIA sa raduje z prvého dnešného gólu! Lahôdka.
    - 1:0

12
    Hra je akosi kľudnejšia, domáci sa nikam neponáhľajú.

13
    Vysoký pressing domácich robí Almerii problémy.

15
    Štandardka rozohraná nakrátko nebola dobrým riešením, pri lopte už domáci, nakoľko sa hosťom skórovať nepodarilo.

16
    Almeria postupne zvyšuje tempo hry, no zatiaľ bez vážnejších šancí.

17
    Prvá žltá karta pre domáceho Ghilasa.

18
    Silva skúsil individuálne prejsť cez zadáka súpera, čo sa mu ale nepodarilo.

19
    Cartabia na ľavej strane veľkého vápna získal loptu, snažil sa obhodiť Dos Santosa, no ani teraz mu to nevyšlo.

20
    Faul domáceho mužstva, pri lopte teda Almeria.

22
    Závar pred bránou Almerie po Crespovej hlavičke, ktorá mierila mimo.

23
    Andone chcel prekvapiť súpera a pokúsil sa vypálit z ľavej strany, vysoko nad.

25
    Po 25. minútach možno konštatovať, že diváci nie sú svedkami atraktívneho futbalu.

26
    Almeria a ďalší hvizd rozhodcu, ofsajd.

27
    Rohový kop pre domácich po Ghilasovej aktivite.

28
    Veľmi nebezpečná situácia po rohovom kope! Hlavička smerujúca do brány a Julián v problémoch vyráža loptu pred seba, kde ju stihol upratať jeden z jeho spoluhráčov.

29
    Začína sa trochu priostrovať, opäť ďalší faul na strane hostí.

30
    Almeria začína hrýzť, avšak teraz z protiútoku nič nehrozilo.

32
    Méndez teraz svojou aktivitou zamestnal obranu súpera, čo ale bohužiaľ pre hostí viedlo len k ďalšiemu odkopu od brány.

33
    Center do šestnástky domácich opäť len v náručí Carlosa.

34
    Cartabia a jeho protiútok skončil takmer gólom, teraz si ale Julián dal pozor.

35
    Dubarbier vidí druhú žltú kartu v zápase.

37
    Aj na druhej strane sa trestá, Bébe a ďalší nedovolený zákrok.

38
    Ďalší z centrov do vápna nevošiel, je vidno, že sa blíži koniec polčasu.

39
    Jeden z hráčov domácich sa až príliš hral s loptou, tú nakoniec stratil.

41
    Záver polčasu patrí domácim, ktorí sa stále tlačia dopredu. Teraz si na center vyskakoval Andone, loptu však netrafil.

42
    Hrá sa v strede ihriska, kde sa lopta ocitá raz na kopačkách jedného tímu, no hneď nato ju možno vidieť aj na kopačkách druhého tímu.

44
    Druhý kop od rohovej zástavky v podaní hostí žiadne nebezpečenstvo nepriniesol.

45
    Polčas sa len dohráva hrá sa v strede.

45

Je za nami úvodný polčas, ktorý priniesol pomerne vyrovnaný, no nie príliš atraktívny futbal. Vedenia sa ujali domáci, a to po nádhernom priamom kope v podaní Federica Cartabiu.

46

46
    Výkop v druhom polčase majú hostia, ktorí sa hneď od začiatku snažia o rýchly prechod ku Carlosovej bráne.

47
    Dlhý Silvov center krížom cez celé ihrisko myslený zle nebol.

48
    Faulami to len tak hemží, na oboch stranách sa hrá tvrdo.

50
    Roh v podaní Córdoby. Nebezpečenstvo však nehrozilo.

51
    Dobrá defenzívna práca od domácich bekov, center odhlavičkovaný.

52
    Hrá sa v strede ihriska bez väčších šancí.

53
    Tvrdá strela v podaní Ghilasa len do náručia.

55
    Hrá sa podpriemerný zápas, s minimom šancí na jednej, či druhej strane.

56
    Méndez a jeho strela z diaľky len vysoko nad.

57
    Ďalšia žltá karta pre Bifoumu.

58
    Lopta končí za bránkovou čiarou, bude sa kopať päťka po nevydarenom centri.
    - 1:1

61
    Almería dala gól! Tak a máme tu rýchle vyrovnanie! Strela ako z dela, odraz od brvna rovno d brány a 1:1!

64
    Z ihriska odíde Rossi, ktorého nahradí Matos.

65
    Almeria sa snaží o ďalší gól, priamy kop sa ale nevydaril.

66
    Almería dala gól! Behom piatich minút sa mení celý vývoj zápasu! MICHEL je novým hrdinom Almerie! Center z rohu putoval k strelcovi dnešných dvoch gólov. Razom naberá zápas úplný iný rozmer.
    MICHEL - 1:2

68
    Domáci sú ako obarení, nevedia sa spamätať z toho, čo sa práve udialo.

69
    Druhé striedanie domáceho celku. Z ihriska odíde Andone, miesto ktorého zasiahne do hry Xisco.

70
    Hostia a ich ďalší roh, prinesie niečo zaujímavé?

72
    Corona a jeho žltá karta po rýchlom protiútoku.

73
    Obrana hostí je úplne zamknutá, cez ňu zrejme prejde len málokto.

74
    Ďalší faul, Soriano a žltá karta.

75
    Hostia striedajú. Miesto Silvu naskočí na trávnik Romera.

78
    Stretnutie pomaly, ale isto speje ku koncu, hostia stále držia náskok, ktorý si vydobyli v druhom polčase.

80
    Striedanie na hosťujúcej strane. Z ihriska odíde Soriano, ktorého nahradí Espinosa.

81
    Ďalekonosný pokus od Cartabiu, len do bočnej siete.

82
    Almeria stiahnutá s desiatimi hráčmi na vlastnej polke, tri body si vziať nebude chcieť.

84
    Priamy kop domácich nakoniec žiadne väčšie nebezpečenstvo nespôsobil, lopta medzi divákmi

86
    Žltá karta. Za lakeť v tvári súpera ju dostáva Trujillo.

87
    Striedanie na hosťujúcej strane. Z ihriska putuje Bifouma, ktorého nahradí Partei.

88
    Zápas sa už len dohráva, hostia držia jednogólový náskok.

90
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+2
    Hrá sa v strede ihriska, Almeria sa už nikam neponáhľa.

90+2

Druhý polčas patril jednoznačne Almerii, ktorá vsietila hneď dva góly. O obe sa postaral obranca Michel, ktorý sa tak stal hrdinom zápasu. Almería tak zdolala Cordovu 2:1. (14:06:07)