Feyenoord – Cambuur 2:1 (kon.) | Willem II – Heracles 3:0 (kon.) | GA Eagles – Amsterdam 1:2 (kon.)
Groningen – Alkmaar 2:4 (kon.)
FC Groningen
2:4 (2:1)
AZ Alkmaar
cz Nedeľa 08.02.2015, 16:45 • Euroborg, Groningen • Holandská Eredivisie

Z tohoto duelu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek víkendu. (18:39:53)

Žluté karty: 1 – 1.

Hlavní sudí Van den Kerkhof naposledy foukl do píšťalky a utkání dvaadvacátého kola nizozemské Eredivise je u konce. Groningen v průběhu první půle vedl už o dvě branky, ale v další fázi zápasu totálně odpadl a iniciativu převzal Alkmaar. Tomu se podařilo snížit ještě před přestávkou, což byla jen předzvěst toho, co se dělo ve druhém poločase. Na vyrovnávající branku Gouweleeuwa o šest minut později navázal Henriksen, který ve dvaaosmdesáté minutě přidal i čtvrtou branku, která rozhodla o tom, že si Alkmaar odveze z Euroborgu všechny tři body.

90+2

90+2
    Simon Poulsen se vydal na útočný výlet, na brankové čáře ale neobehrál Kappelhofa, který zařídil odkop od branky Padta.

90+1
    Po přihrávce Henriksena ve vápně zakončoval Berghuis, který ale trefil jen předním stojícího Erica Botteghina.

90+1
    Nastavují se 2 minuty.

90
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dabney dos Santos Souza, přichází Ridgeciano Haps.

89
    Sledujeme poslední minuty zápasu, Groningen se s ním ještě snaží něco udělat, ale šance na jeho bodový zisk už jsou téměř nulové.

88
    Tjaronn Chery to vzal na sebe a levou nohou vystřelil ze sedmnácti metrů. Pokus to nebyl špatný, ale balón se do branky nevešel.

87
    Mahi nacentroval na malé vápno, kde se před Alvarada tlačil Hoesen, ale ten míč minul.

86
    Jeden z hráčů Alkmaaru zůstal ležet v pokutovém území, načež ale domácí nereagovali a rychle se vydali na útočnou zteč, ze které vytěžili roh.

85
    Van der Laan potvrdil domácí nemohoucnost a při snaze vysunout spoluhráče se ukopl a míč skončil v zámezí.

84
    Nemanja Gudelj posadil míč na hlavu Mührenovi, jehož hlavička ale gólové parametry neměla.

83
    Na branku Groningenu se řítila další pohroma, jenže střela Roberta Mührena byla Botteghinem sražená na rohový kop.
    Markus HENRIKSEN - 2:4

82
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Sergio Padt počtvrté inkasuje a o vítězi zápasu je zřejmě rozhodnuto. Berghuis převzal přihrávku na hranici velkého vápna, před třemi protihráči posunul míč do volného prostoru, kam si naběhl MARKUS HENRIKSEN a nikým neobtěžován vystřelil míč k Padtově pravé tyči.

81
    Domácí u Alvarada pobyli jen několik málo vteřin, gólman Alkmaaru se už chystá na odkop od branky.

80
    Žlutou kartu dostává Wesley Hoedt (AZ Alkmaar).

80
    Z tribun se začíná ozývat pískot. Gudelj nejprve vystřelil do nohy pozorného Padta a následná Henriksenova střela zpoza pokutového území letěla nad branku.

Petr Kašpárek

Góly: 9. Chery, 37. de Leeuw – 45+2. Berghuis, 59. Gouweleeuw, 65. Henriksen, 82. Henriksen

Karty:   62. Kieftenbeld (GRO) – 80. Hoedt (ALK)

FC Groningen: Padt – Hateboer (75. Bacuna), Botteghin, van der Laan, Kappelhof – Chery, Tibbling, Kieftenbeld (C), Rusnák (64. Hoesen) – Mahi, de Leeuw.
    Náhradníci: van der Vlag – Bacuna, Hoesen, Lindgren, Payne, van der Velden, van Nieff.

AZ Alkmaar: Alvarado – Johansson, Gouweleeuw, Hoedt, Poulsen – Henriksen, dos Santos Souza (90. Haps), Gudelj (C) – Berghuis, Mühren, Hupperts (46. T. Haye).
    Náhradníci: Rochet – Anderson, Haps, T. Haye, Luckassen, Spierings, Tanković.

Rozhodca: Van den Kerkhof – Siebert, Dobre