Jekaterinburg – Togliatti 3:2 (po pr.) | Ufa – Barys 1:3 (kon.) | Novgorod – Čerepovec 0:4 (kon.)
CSKA Moskva – Viťaz 3:2 (po pr.) | Kazaň – Nižnekamsk 3:2 (kon.) | Soči – Jaroslavľ 2:4 (kon.)
Riga – Helsinki 3:2 (kon.)
CSKA Moskva
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Viťaz Moskovská oblasť
Streda 07.01.2015, 15:00 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Je dobojované. Skutočne divoký zápas, čo sa týka vylúčení nakoniec končí víťazstvom CSKA, keď sa v predĺžení presadil Da Costa. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:59:03)

62:57
    CSKA Moska dala gól!
    Domáci využívajú presilovku a tak si pripisujú dva body do tabuľky. Peknú kombináciu zakončil STEPHANE DA COSTA, Asistencie: Alexander Radulov, Nikita Zajcev.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:19
    Igor Golovkov dostáva 5 + do konca zápasu za úder do hlavy a krku.

57:39
    Vaščenko dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a domáci Arťuchin za hrubosť.

57:25
    Nemcova strela od modrej bola zblokovaná na ochrannú sieť.

55:49
    Gólová smršť pokračuje! Domáci rýchlo vyrovnávajú. Presne sa trafil IGOR GRIGORENKO. Asistencie: Alexander Radulov, Nikolaj Prochorkin.

55:16
    Viťaz Podolsk dal gól!
    Veľmi rýchlo sa dokonca hostia ujímajú vedenia. Koroljov perfektne našiel VJAČESLAVA SOLODUCHINA a ten prekonal Galimova. Asistencie: Anton Koroljov, Jakov Seleznjov.

54:48
    A hosťom sa podarilo presilovku využiť. Semjonov našiel NIKITU VYGLAZOVA a ten dostal puk za Galimova. Asistencie: Alexej Semjonov, Dmitrij Šitikov.

53:34
    Panin dostáva 2 minúty za vyhodenie puku mimo klziska a je tu ďalšia šanca pre hostí.

52:58
    Už sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

51:30
    Domáci sa zatiaľ dokážu veľmi dobre brániť hosťujúcej presilovke.

50:58
    Opäť bolo rušno! Zajcev si riešil účty s Cyganovom a rozhodcovia rozdeľovali tresty. Obaja dostávajú 5 minútové tresty a okrem toho Zajcev 2 minúty za hrubosť a 2 minúty za hákovanie.

50:20
    Teraz už bol o niečo presnejší, ale aj tak si Galimov poradil a pokus Porselanda vyrazil.

49:30
    Hostia teda hrajú presilovku 4 na 3. Od modrej nepresne strieľal Porseland.

49:23
    Alexander Radulov dostáva 2 minúty za hákovanie a pripíja sa k Arťuchinovi na trestnej lavici.

47:42
    Horák vyhral vhadzovanie na Cyganova a ten preveril Galimova.

47:10
    Arťuchin sa nezaprel a dostal sa do potyčky s Kudinovom. Obaja hráči dostali tresty na 4 minúty.

47:05
    Nasleduje prvá komerčná prestávka v tretej tretine.

45:29
    Grigorenko výborne našiel pred bránkou voľného Radulova, ale ten stroskotal na Lisutinovi, ktorý sa blysol krásnym zákrokom.

44:20
    V krátkom čase sa Porseland dostal k ďalšej strele od modrej čiary, ale ani tentokrát si na Galimova neprišiel.

43:20
    CSKA sa ubránilo a už hrá v plnom počte. Presilovky dnes ani jednému mužstvu nevychádzajú.

42:40
    Víťaz sa nevie usadiť v útočnom pásme. Domáci veľmi dobre pokrývajú strategické priestory.

41:20
    Grigorenko oslabuje domáci celok a tak budú hrať presilovku hráči Podolsku.

41:15
    Zo strany nahodil puk na bránku hostí Makarov, ale brankárovi Lisutinovi tým nenarobil veľké problémy.

40:50
    CSKA už hrá v plnom počte, ale druhej strane skúšal od modrej svoje šťastie Porseland. Galimov úspešne puk chytil.

40:01

Prostredná časť je rovnako minulosťou. Miestami boli o niečo lepší hostia, ale oba tímy sa všeobecne trápili a hlavne počas presiloviek, ktoré dnes nie sú silnou stránkou ani jedného tímu. Nakoniec sa CSKA dostalo pred koncom do vedenia 1:0, o ktoré sa postaral Žafjarov.

40:00

38:22
    Denis Denisov dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
    Damir ŽAFJAROV - 1:0

38:03
    Tak predsa len sa domáci ešte v druhej tretine presadili. O gól sa po prihrávke Korotkova postaral DAMIR ŽAFJAROV. Asistencie: Jevgenij Korotkov.

36:30
    Za domácich po vhadzovaní vystrelil Radulov, ale Lisutin puk ukryl do lapačky.

35:30
    Podolsk je v tejto fáze častejšie v útočnom pásme. Galimov zasahoval proti ľahkej strele Soloduchina.

34:00
    Na modrej sa dostal k strele Vaščenko a Galimov musel prerušiť hru. Bude sa vhadzovať.

33:06
    Lenže do žiadnej šance sa nedostali a už je Panin na ľade a hra sa v plnom počte.

32:20
    Hostia sa dostali do útočného pásma a tam sa pokúšajú rozostaviť svoj presilovkový vzorec.

31:06
    Panin dostáva 2 minúty za hákovanie a presilovku si zahrajú aj hostia.

30:56
    Po čase musel zakročiť aj Galimov, ale strela Soloduchina mu neprepadla za chrbát.

30:30
    Hráči Víťazu sa ubránili aj tejto presilovke domácich a už sú v plnom počte na ľade.

29:16
    Hostia prerušili kombináciu CSKA a puk vyhodili cez všetky čiary.

28:39
    Od modrej sa odhodlal vystreliť Zajcev, ale defenzíva hostí jeho strelu zablokovala.

28:30
    Šitnikov putuje opäť na trestnú lavicu a tak dostáva Moskva už štvrtú presilovku.

27:55
    Snaha domácich pokračuje, ale ani Denisov nedokázal svojim nahodením rozhodiť Lisutina.

26:35
    Teraz brankára hostí preveril Korotkov, ale ani on nedokázal puk dostať za jeho chrbát.

25:30
    Z pravej strany sa dostal k strele Makarov, ale Lisutin bol na mieste a pripravený na zákrok.

23:50
    Za hostí sa predviedol Jakubov, ale Galimov dokázal strelu bez problémov vyraziť.

23:17
    Na modrej sa dostal k strele Kiselevič, ale Lisutin jeho pokus úspešne pokryl a hra je prerušená.

22:50
    CSKA sa v prvom oslabení dokázalo ubrániť a už hrá v plnom počte.

21:30
    Víťaz sa síce drží v útočnom pásme, ale nevie sa dostať k strele.

20:50
    Prvá presilovka pre hostí. Arťuchin dostáva 2 minúty za hrubosť.

20:01

Za nami je prvá tretina. Veľa gólových príležitostí sme nevideli, ale bližšie k otvoreniu skóre mali domáci Moskovčania, ale tí nedokázali využiť ani tri presilovky a tak sme sa gólu nedočkali. Verme, že to príde v druhej tretine.

20:00

19:31
    Podolsk sa ubránil aj tretej presilovke CSKA a pred koncom prvej tretiny už hrá v plnom počte.

18:29
    Do dobrej pozícii na medzikruží sa dostal Hjalmarsson, ale jeho strelu dokázal brankár hostí vyraziť.

17:31
    Tretia presilovka pre CSKA. Kousal dostáva 2 minúty za držanie.

17:10
    V rovnovážnom stave sú domáci aktívnejší. Teraz to potvrdil svojou strelou Radulov.

16:09
    Presilovka je na konci. Podolsk hrá v plnom počte.

15:25
    Radulov vyslal už niekoľko striel, ale ani jedna sa neskončila gólom.

14:55
    CSKA sa drží v útočnom pásmu a pokúša sa kombinovať.

14:09
    Druhá presilovka pre Moskvu. Šitikov dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

13:30
    Individuálne sa skúšal presadiť Ljubimov, ale jeho strela nenarobila Listuinovi veľké problémy.

11:20
    Z medzikružia zakončoval hosťujúci Šitnikov, ale brankár Galimov si s jeho pokusom poradil.

08:35
    Nasleduje prvá komerčná prestávka.

07:28
    Veľká šanca pre CSKA! Spoza bránky Makarov prihral na voľného Stasa, ale ten zakončil len do obrancu Podolsku.

07:14
    Zakončenie Arťuchina letelo len nad bránku Lisutina a tak nemusel zasahovať.

05:51
    Na druhej strane sa črtala šanca pre hostí, ale Horák nedokázal puk zachytiť tak ako si predstavoval.

05:40
    Armádny klub je zatiaľ aktívnejší, ale ešte sa nedostal do vyloženej príležitosti. Aktuálne kombinuje v útočnom pásme.

04:58
    Hosťujúci Lisutin dokázal vyraziť strelu Hjalmarssona od modrej čiary.

03:52
    Moskovčania presilovku nevyužili a už sa hrá v plnom počte.

03:16
    Dokonca musel brankár CSKA v oslabení zakročiť proti strele Vyglazova. Bol však úspešný.

02:49
    Puk končí za bránkou Galimova po ďalšom vyhodení hostí.

02:30
    Domáci sa nedokážu dostať do útočného pásma, keďže defenzíva Podolsku pracuje veľmi dobre.

01:52
    Igor Golovkov dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

01:20
    Galimov musel zasahovať proti strele hosťujúceho Kučerjavenka. Hra bola prerušená.

00:25
    Úvodné buly získali domáci hráči a puk sa snažia rýchlo dostať do útočného pásma.

00:01

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. KHL nám dnes ponúka zápasy ďalšieho kola. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi CSKA Moskva a Víťazom Podolsk. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 15:00 SEČ.

CSKA Moskva

Bývalý armádny klub predvádza v tejto sezóne perfektný hokej a tak nie je prekvapením, že s veľkým náskokom vedie svoju konferenciu. CSKA patrí v Západnej konferencii 1.miesto so ziskom 101 bodov pri skóre 150:67. Z posledných piatich zápasov získali 12 bodov za 4 víťazstvá. V poslednom zápase porazili doma v moskovskom derby Dinamo 1:0. Najproduktívnejším hráčom tímu je Alexander Radulov, ktorý nazbieral 58 kanadských bodov za 19 gólov a 39 asistencií.

Víťaz Podolsk

Hostia už na postupové priečky do play – off strácajú 4 body a tak ešte nič nie je stratené. Podolsku patrí v tabuľke Západnej konferencie 9. miesto so ziskom 56 bodov. Z posledných piatich zápasov však nezískali ani jeden bod. V poslednom kole prehrali v Soči 2:5. Najproduktívnejším hráčom tímu je Roman Horák, ktorý nazbieral 30 kanadských bodov za 18 gólov a 12 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 39. Žafjarov (Korotkov), 56. Grigorenko (Radulov, Prochorkin), 63. Da Costa (Radulov, Zajcev) – 55. Vyglazov (Semjonov, Šitikov), 56. Soloduchin (Koroljov, Seleznjov)

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Denisov, Zajcev, Nemec, Kiselevič, Jegoršev, Panin – Grigorenko, Da Costa, Radulov – Hjalmarsson, Prochorkin, Arťuchin – Stas, Ljubimov, Makarov – Telegin, Korotkov, Žarkov – Žafjarov
    Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Säteri) – Porseland, Vaščenko, Grebeškov, Kudinov, Semjonov, Golovkov, Seleznjov, Lysenko – Kempe, Horák, Cyganov – Koroljov, Kučerjavenko, Soloduchin – Šitikov, Jakubov, Vyglazov – Makejev, Kousal, Ivanov

Rozhodca: Ravodin, Soin – Nazarov, Novikov.