NJ Devils – Buffalo 4:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 2:1 (2:1 po s.n.) | Montreal – Tampa Bay 2:4 (kon.)
Nashville – Carolina 3:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:4 (po pr.) | Chicago – Colorado 0:2 (kon.)
Dallas – Columbus 2:4 (kon.) | Arizona – St. Louis 0:6 (kon.) | Edmonton – Detroit 2:4 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 3:2 (kon.)
Dallas Stars
2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Columbus Blue Jackets
cz Streda 07.01.2015, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a přeji vám příjemnou středu. (05:08:52)

Dnešní utkání sledovalo 17 123 diváků.

Columbus tedy ustál obrovský tlak Dallasu a v závěru třetí třetiny ještě pojistil výhru Jackets Letestu, a tak si hosté odvážejí oba dva body. Hodně pikantní je, že se o vítěznou branku Columbusu postaral právě bývalý hráč Dallasu Connauton.

60:00

59:45
    Calvert zastavil Klingberga, jenž se musí vrátit pro puk až ke své bráně.

59:27
    Atkinson vyvezl touš pryč od Bobrovského.

59:09
    Letestu poslal puk mimo obranné pásmo Jackets.

58:57
    Puk je opět v útočné třetině Dallasu.

58:42
    Hartnell alespoň vyhodil puk z obranného pásma Columbusu.

58:23
    Klingberg zastavil střelu Johansena do opuštěné klece.

58:10
    Wisniewski poslal touš do středního pásma.

57:57
    Lindback míří na střídačku Dallasu!
    Marek LETESTU - 2:4

57:02
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté se však dostali do přečíslení dvou na jednoho, kde nakonec Wennberg předložil puk před prázdnou bránu MARKU LETESTOVI, jenž zřejmě rozhodl o výhře Columbusu. Asistence: Alexander Wennberg, John Collins.

56:39
    Klingberg držel puk, jenže neměl komu nahrát a rychle se k němu sletěli hned tři hráči Jackets.

56:09
    Ja. Benn přihrával před Bobrovského, jenž raději puk jen zkontroloval.

55:47
    Calvert poslal puk alespoň do středního pásma.

55:30
    Hemský je vytlačen až do středního pásma.

55:07
    Jenže Eakinův útok se nedostal až do útočného pásma.

54:48
    Hosté zavezli touš do svého útočného pásma, kde jej však velice rychle získávají domácí.

54:36
    Jeden z domácích hráčů zřejmě zahrál puk vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:27
    Seguin vystřelil od modré a Bobrovsky jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

54:14
    Následuje komerční přestávka.

54:14
    Spezza uvízl v ofsajdu, a tak je další útok Dallasu zastaven předčasně.

53:52
    Hemský získal puk v útočném pásmu a následně nahrál křižně na Colea, jemuž však jeho zakončení vůbec nesedlo.

53:37
    Roussel byl v útočném pásmu dříve než puk, a tak je domácím odpískán ofsajd.

53:28
    Skille zavezl puk až za bránu Dallasu.

53:09
    Až nyní Dallas zažehnal útok Columbusu, a tak se Stars mohou hnát za vyrovnáním.

52:51
    Ritchie je zpět ve hře, ale Columbus se ještě drží v útoku.

52:33
    Až nyní se hosté usazují v útoku.

52:18
    Puk je opět za bránou Bobrovského.

52:11
    Columbus se ve svém dalším útoku dostal do ofsajdu.

51:59
    Wisniewski ztratil touš, a tak jej Stars vyhodili přes celé kluziště.

51:42
    Puk je znovu ve středním pásmu, kam jej poslal Demers.

51:24
    Garbutt však po vhazování protlačil touš do středního pásma.

51:20
    Daley poslal touš přesně na lavičku Columbusu, a nedostane tak dvě minuty za zdržování.

51:02
    Stars vyhráli následné vhazování a ihned poslali puk co nejdále od své brány.

50:57
    Wisniewski vystřelil od modré čáry a jeho pokus končí v náruči domácího brankáře.

50:50
    Jenže snaha Dallasu bude na dvě minuty oslabena, protože Brett Ritchie (DAL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

50:48
    Seguinova střela ihned po vhazování je tečována až do ochranné sítě.

50:44
    Ritchie to zkusil z levého kruhu, jenže Bobrovsky má puk ve své výstroji.

50:20
    Columbus však nakonec dostává puk do středního pásma.

50:03
    Stars se drží ve svém útočném pásmu.

49:37
    Atkinson nahodil puk do útočného pásma, kde si jej však přebírají domácí.

49:19
    Connauton chtěl vystřelit od modré, ale jeho střelu zblokoval Roussel.

49:00
    Střela Colea byla zblokována mimo bránu Columbusu.

48:45
    Columbus ubránil další oslabení.

48:32
    Tak přesilovky Dallasu jsou zatím hodně slabé.

48:14
    Puk je opět ve středním pásmu.

47:55
    Stars se stále nemohou dostat do svého útočného pásma.

47:37
    Další vyhození Columbusu.

47:19
    Columbusu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

47:09
    Spezza dostal pas k pravé tyči, kde chtěl i překonat Bobrovského, jenže ten si tento prostor pohlídal.

47:02
    Domácí zatím kombinují ve své útočné třetině.

46:44
    Dvě minuty za hákování dostává Fjodor Tjutin (CBJ).

46:44
    Seguin nahrál před bránu Ritchiemu, jenž si touš zpracoval svou nohou, ale následně byl nedovoleně zadržen, a tak si Stars zahrají přesilovou hru.

46:28
    Columbusu se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

46:14
    Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.

46:14
    Dallas zatím naprosto dominuje třetí třetině, ale domácí svou snahu nemohou přetavit ve vyrovnávající branku.

46:14
    Seguin si vybruslil až na střed pravého kruhu a jeho následnou střelu dokázal zachytit Bobrovsky.

45:55
    Hosté následně pouze vyhazují puk na zakázané uvolnění.

45:24
    Tak nyní stálo při Bobrovském ohromné štěstí když už Daley mohl vyrovnat utkání, jenže domácí obránce netrefil zcela prázdnou bránu!

45:01
    Johansen vystřelil z pravé strany a jeho pokus letěl mimo bránu Dallasu.

44:50
    Columbus se dostal do úmyslného ofsajdu, a tak se hra přesune až před jejich branku.

44:42
    Další pokus Spezzy z hodně velkého úhlu, ale Bobrovsky si takovou branku dát nenechá.

44:17
    Střela Colea z pravé strany je přizvednuta až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před Bobrovskym.

43:57
    Demers našel pěknou přihrávkou Scevioura, jenž však jeho pas nedokázal zpracovat.

43:30
    Hosté jen odevzdávají puk.

43:03
    Seguin připravil gólovou příležitost pro Ja. Benna, jehož však dokázal vychytat Bobrovsky.

42:35
    Johansen však vyhrál vhazování až do svého obranného pásma.

40:25
    Avšak Stars následně vyhodili puk přes celé kluziště, a tak je domácím odpískán icing.

42:16
    Columbus se po delší době usadil ve svém útočném pásmu.

41:45
    Další střela Spezzy z pravého kruhu, jenž už byla mnohem nebezpečnější, jenže Bobrovsky dobře zasáhl.

41:17
    Spezza chtěl překvapot Bobrovského z velkého úhlu, ale ten se nenechal nachytat.

41:01
    Columbus jen poslal puk do svého útočného pásma a hosté odcházejí střídat.

40:47
    Ja. Benn je zastaven už na útočné modré.

40:28
    Stars se ihned od začátku třetí části usadili ve svém útočném pásmu, kde nakonec raději Bobrovsky chytá puk svou lapačkou.

40:05
    Úvodní vhazování třetí třetiny je za námi, a tak se můžeme znovu pustit do utkání.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 15:16
    Vhazování: 23:17
    Zblokované střely: 4:7
    Hity: 10:11

Columbusu se ve druhé třetině už podařilo navýšit své vedení na rozdíl tří branek, když se od modré trefil bývalý hráč Stars Connauton. Jenže domácí nesložili zbraně, když nejdříve snížil Hemský, na kterého ještě navázal Roussel, a tak je před námi ještě hodně zajímavá třetí třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:46
    Ani další útok Dallasu nevyšel, a tak je puk opět u Jackets.

39:28
    Stars se pokusili o rychlý výpad, jenže ten hosté zastavili.

39:12
    Columbus zatím drží puk pod svou kontrolou.

38:50
    Savard vystřelil od modré, jenže jeho střela letěla vedle brány Dallasu.

38:43
    Touš je následně poslán až na střídačku Columbusu.

38:38
    Calvert vystřelil z levého kruhu a Lindback jeho střelu vyrazil za svou bránu.

38:25
    Columbus odrazil další útok Dallasu.

38:01
    Na druhé straně střílel Skille, jenže jeho pokus letěl hodně nad bránu Lindbacka.

37:50
    Spezza vystřelil do modré čáry a jeho pokus letěl těsně vedle.

37:29
    Domácí hokejisté jsou již kompletní.

37:15
    Stars znova drží puk co nejdále od své brány.

36:49
    Dallasu se však podařilo vyvézt touš až do svého útočného pásma.

36:33
    Johnson nahodil touš do útočného pásma.

36:25
    Atkinson trefil touš vysokou holí, a tak hlavní rozhodčí přerušil hru a vykazuje hru do středního pásma.

36:08
    Jackets se však velice rychle dostali zpět.

35:50
    Stars vyhráli následné vhazování a ihned poslali touš přes celé kluziště.

35:41
    Wisniewski vystřelil z pravé strany a jeho pokus končí v lapačce Lindbacka.

35:27
    Cody Eakin (DAL) však zasáhl Hartnella holí do obličeje a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

35:22
    Stars zavezli touš do svého útočného pásma.

34:57
    Roussel nezachytil přihrávku od Eakina, a tak se k puku dostávají hosté.

34:46
    Ihned po vhazování se do sebe pustili Travis Moen (DAL) a Jared Boll (CBJ), kdy si tedy oba odsedí za svou bitku pět minut na trestné lavici.

34:43
    Poté se však u brány strhla menší potyčka a až po komerční přestávce se dozvíme, zdali z toho vyplynuly nějaké tresty.

34:43
    Hosté se dostali do úniku dvou na jednoho, kdy celou situaci řešil svou střelou Morin, ale Lindback tentokrát podržel svůj tým.

34:22
    Spezzova střela od modré byla zblokována ihned prvním hráčem Columbusu.

34:05
    Columbus drží puk ve svém obranném pásmu.

33:48
    Columbus se ihned snažil znovu navýšit své vedení, ale hosté se dostali do ofsajdu.
    Antoine ROUSSEL - 2:3

33:15
    Dallas právě vstřelil branku!
    Garbutt zachytil mezi kruhy vyhození jednoho z hostujících hráčů a následně ihned vystřelil směrem na Bobrovského, před kterým ještě tečoval touš ANTOINE ROUSSEL, a tak Stars snižují už na rozdíl jediné branky. Asistence: Ryan Garbutt.

33:07
    Goligoski vystřelil od modré čáry a jeho střela letěla mimo braná Columbusu.

32:47
    Hosté nyní alespoň posunuli puk do středního pásma.

32:38
    Blue Jackets jsou už opět kompletní.

32:09
    Calvert dokonce ohrozil Lindbacka, jenž jeho střelu vyrazil.

31:55
    Hemského přihrávka byla zblokována, a to znamená další vyhození.

31:34
    Jackets svá oslabení zvládají bez větších problémů.

31:17
    Puk je opět až v obranném pásmu Dallasu.

31:01
    Jenže Columbus získal puk, a tak jej hosté vyhazují.

30:49
    Domácí kombinují kolem Bobrovského brány.

30:35
    Stars tentokrát alespoň vyhráli vhazování.

30:30
    Je tu další vyloučení na hostující straně. Fedor Tjutin (CBJ) totiž zatáhl za záchranou brzdu a zahákoval jednoho z domácích. Odsedí si tedy dvě minuty na trestné lavici. Jestli však Stars zahrají přesilovku stejně, jako tu předešlou, tak to Columbus vůbec mrzet nemusí.

30:15
    Roussel vystřelil z pravého kruhu a jeho pokus letěl jen těsně vedle hostující klece.

30:00
    Až nyní se domácí dostávají ze svého obranného pásma.

29:39
    Hartnell vystřelil z pravé strany, jenže jeho střela byla sražena za bránu Dallasu.

29:24
    Tak to byla hodně nepovedená přesilovka Dallasu.

29:07
    Hemský přihrál Coleovi, jenž však o touš opět přišel.

28:49
    Jenže Stars prohráli vhazování a puk je ve středním pásmu.

28:40
    Nakonec to bylo o hůl hostujícího hráče, a tak se vhazuje před Bobrovským.

28:40
    Puk je tečován mimo kluziště a nejsem si jistý, kterým hráčem to bylo, takže si chvíli počkáme, kde se bude vhazovat.

28:18
    Sceviourovi utekl touš a toho využili hosté, kteří jej opět vyhodili.

27:59
    Stars se zatím nemohou usadit ve své útočné třetině.

27:42
    Po Seguinově zachycené přihrávce se hosté opět osvobozují.

27:20
    Jenže Columbus vyhrál následné vhazování, a tak puk putuje přes celé kluziště.

27:15
    Stars dostanou báječnou příležitost, aby se přiblížili na rozdíl jediné branky, protože si po komerční přestávce zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostává střelec první branky utkání James Wisniewski (CBJ).

27:03
    Hra se nyní hodně přesunuje ze strany na strany, kdy se ani jeden z týmů nemůže dostat do svého útočného pásma.

26:44
    Nyní se do hry zapojil i Bobrovsky, jenž si dojel pro kotouč za svou bránu.

26:26
    Stars nahodili touš do svého útočného pásma, ale zde si jej přebírá Columbus.

26:08
    Hartnell jen odevzdal puk domácím obráncům a následně hosté odcházejí střídat.

25:50
    Columbus zastavil další útok Dallasu už u modré čáry.

25:37
    Další útočná snaha Dallasu končí ofsajdem.
    Aleš HEMSKÝ - 1:3

25:28
    A tak, že by se ještě utkání zdramatizovalo? ALEŠ HEMSKÝ si totiž pěkně obkroužil útočné pásmo a následnou střelou z hranice pravého kruhu překonává ruského brankáře. Bez asistence.

25:14
    Cole vystřelil z levého kruhu, jenže jeho střela letěla příliš nad bránu Columbusu.

24:54
    Savard vystřelil další ránu od modré, kterou tentokrát Lindback udržel ve své výstroji.
    Kevin CONNAUTON - 0:3

24:01
    A hosté ukazují domácích, jak se střílí branky. Jackets se velice rychle dostali do svého útočného pásma, kde se puk dostal až na modrou ke KEVINU CONNAUTONOVI, jenž svému bývalému týmu vstřeluje branku. Asistence: Ryan Johansen, Nick Foligno.

23:40
    Columbus se až nyní dostává ze svého obranného pásma.

23:24
    Klingberg vystřelil od modré, jenže jeho střela letěla hodně mimo bránu.

23:00
    Columbus vydržel další nápor Stars a hosté následně jen nahodili puk na Lindbacka.

22:35
    Stars se zatím více tlačí do útoku, jenže snaha domácích nepřináší žádné ovoce.

22:07
    Kde z levé strany vystřelil Spezza, jenže Bobrovsky jeho pokus vyrazil za svou klec.

21:55
    A tak je puk opět v útočném pásmu Dallasu.

21:32
    Jackets zavezli puk do své útočné třetiny, kde jej domácí rychle vybojovali pod svou kontrolu.

21:22
    Seguin nahrál zpoza brány na Ja. Benna, jehož střela však Bobrovského příliš neohrozila.

21:07
    Lindback musel vyrazit střelu Connautona, jenže na něj vypálil od modré čáry.

20:45
    Bobrovský měl menší problémy za svou bránou, se kterými si však ruský brankář poradil.

20:24
    Hosté nahodili touš za Lindbackovu bránu, jenže zde se k němu dostávají domácí.

20:04
    Úvodní vhazování druhé třetiny sice vyhrál Dallas, ale k puku se velice rychle dostal Foligno.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 10:6
    Vhazování: 16:8
    Zblokované střely: 0:4
    Hity: 6:6

Columbus už si nemohl přát lepší první třetinu, kdy se Jackets podařilo zaskočit svého soupeře hned dvěma brankami, o které se postarala první útočná formace hostů. Góly hostů totiž vstřelil Wisniewski a Johansen, kterým přihrávala zcela stejná dvojice Hartnell a Foligno.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:48
    Ja. Benn chtěl dostat puk do útočného pásma, ale byl zastaven už na útočné modré.

19:30
    Dallas vytlačil první formaci hostů do středního pásma.

19:04
    Cole se vrací z trestné lavice do hry a Stars přestáli druhou ze tří přesilovek Jackets.

18:44
    Connautonovu střelu přizvedl Dubinsky až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

18:25
    Wisniewski poslal touš do útočného pásma, kde však nebyl nikdo v bílém, a tak jej domácí znovu poslali co nejdále od své brány.

18:12
    Další vyhození domácích hokejistů.

17:55
    Oleksiak zachytil rozehrávku hostů, a tak jim znovu poslal puk až k Bobrovskému.

17:42
    Stars se po vyhraném vhazování podařilo vyhodit touš.

17:31
    Wisniewski už nezachytil touš před modrou čárou, a tak se hosté dostávají do postavení mimo hru.

17:16
    Hosté zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

17:04
    Jenže přichází vyloučení na domácí straně, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Erik Cole (DAL).

16:55
    Dallas poté neutralizoval další útok Jackets, a tak se mohou domácí pustit do útoku.

16:36
    Stars poslali puk do svého útočného pásma, kde se však dostává k hostujícím obráncům.

16:28
    Jackets se dostali do postavení mimo hru a po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:18
    Od modré nyní střílel Johnson, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu.

15:52
    Stars však pokračují ve svém tlaku, jenže jejich snaha zatím nepřináší žádnou branku.

15:30
    Hartnell se vrací zpět do hry.

15:12
    Jackets se podařilo vyhodit puk.

14:57
    Nyní domácí zakončovali hned několikrát z bezprostřední blízkosti, jenže Bobrovsky vše ustál.

14:44
    Stars se stále drží ve svém útočném pásmu.

14:24
    Z levé strany pálil Klingberg, ale Bobrovsky byl připravený.

14:01
    Po zblkované střele Daleyho je touš vyhozen až k Lindbackovi.

13:36
    Hostům se podařilo dostat puk do středního pásma.

13:20
    Jenže zde se zcela zbytečným faulem provinil Scott Hartnell (CBJ), a Stars tak budou hrát svou druhou přesilovou hru.

13:12
    Columbus se přesunul až do útočného pásma.

12:53
    Gabutt se překvapivě dostal k odraženému puku, jenže jeho střelu Bobrovsky chytil.

10:54
    Ani další útok Stars nevyšel, a tak Columbus znova vyhazuje touš pryč.

10:28
    Jenže přesilovka Dallasu příliš nevychází a touš je až u Lindbacka.

09:44
    David Savard (CBJ) oslabuje svůj tým, protože si odpyká dvě minuty na trestné lavici za nedovolené bránění.

08:34
    I další akce Dallasu je zastavena ofsajdem, a tak se bude znovu vhazovat ve středním pásmu.

08:22
    Útočná snaha Dallasu končí už na útočné modré, protože se domácí dostávají do ofsajdu.
    Ryan JOHANSEN - 0:2

07:26
    Blue Jackets využívají přesilovou hru! Foligno posunul puk do jízdy Hartnellovi, jenž následně křižně přihrál na RYANA JOHANSENA, který si ještě počkal až se Lindback přesune a poté poslal touš do horních pater domácí klece. Asistence: Scott Hartnell, Nick Foligno.

07:12
    Stars zatím nepouštějí hostující celek do svého útočného pásma.

06:55
    Dallasu se podařilo dostat puk až do svého útočného pásma.

06:40
    Connauton vystřelil z levé strany, ale Lindback má touš ve své výstroji.

06:06
    Travis Moen (DAL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, a tak si Columbus zahraje další přesilovou hru.

06:12
    Jenže Columbus se dokázal rychle osvobodit a po menší roztržce mezi střídačkami je hra přerušena.

05:57
    Stars se ihned tlačí do útoku, když Ritchie nahodil puk do útočného pásma.
    James WISNIEWSKI - 0:1

05:21
    Foligno dostal puk do útočného pásma, kde jej přenechal Hartnellovi, který přihrál na modrou JAMESI WISNIEWSKÉMU, jehož následná střela skončila až v bráně Dallasu. Asistence: Scott Hartnell, Nick Foligno.

04:52
    Johansen chtěl překvapit Lindbacka z velkého úhlu, jenže jeho střela letěla hodně mimo bránu.

04:42
    Bobrovsky má puk za svou bránou, kde jej přenechává svým obráncům.

04:16
    Jenže Stars se zatím nedaří přejít přes střední pásmo, kde většinou domácí puk ztrácí.

03:57
    Další nahození Columbusu a touš opět končí až u hráčů v zelených dresech.

03:38
    Jackets nahodili touš do svého útočného pásma, jenže zde si jej přebírají domácí.

03:15
    Letestu vystřelil od pravého matinelu, ale Lindback byl u své tyče připravený.

03:03
    Kotouč končí až na střídačce Dallasu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

02:55
    Roussel se vrací do hry, a Stars tak přežili své první oslabení v utkání.

02:44
    Eakin rychle vyrazil do útoku, kde i nakonec vystřelil z levého kruhu a Bobrovsky si připisuje úspěšný zákrok.

02:38
    Johansen vystřelil z levé strany a Lindback jeho střelu dokázal udržet pod svou výstroji.

02:17
    Až nyní se hosté dostlali do útoku, kde však poslali touš mimo kluziště, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

02:07
    Jackets se stále nemohou dostat do svého útočného pásma.

01:44
    Stars se dostali do velmi zajímavého protiútoku ve vlastním oslabení, jenže domácí hokejisté to svou svou kombinací přehnali.

01:15
    Atkinson se dostal do nebezpečného zakončení z bezprostřední blízkosti, ale Lindback jeho střelu vyrazil.

00:55
    Nyní je tu už první vyloučení v utkání, když na trestnou lavici putuje Antoine Roussel (DAL), jenž dostává dvě minuty za hákování.

00:38
    Jenže zde se domácí provinili faulem, a tak má zatím Columbus výhodu.

00:15
    Stars se ihned po úvodním vhazování usazují ve svém útočném pásmu.

00:01

Dallas Stars: Lindback (Lehtonen) – Goligoski, Klingberg, Oleksiak, Daley, Jo. Benn, Demers – Ja. Benn, Seguin, Sceviour – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Moen, Fiddler, Ritchie.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhiney) – Johnson, Savard, Connauton, Wisniewski, Goloubef, Tjutin – Hartnell, Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Collins, Wennberg, Skille – Morin, Letestu, Boll.

Rozhodčí: Watson, Chmielewski – Murphy, Racicot.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

V tomto utkání můžeme pouze sledovat českého hračičku Aleše Hemského, jenž nastoupí po boku Spezzy a Colea ve druhém útoku Dallasu Stars.

Vzájemná střetnutí:

Jelikož se jedná o mezikonferenční střetnutí, tak se oba celky spolu v jedné sezóně utkají ve dvou zápasech, kdy první už odehrály ihned na začátku sezóny. Tehdy uspěl na ledě Columbusu Dallas, jehož výhru režíroval hattrickem Seguin.

15.10.2014 Columbus Blue Jackets – Dallas Stars 2:4

Ani Dallas však zatím neúřaduje v postupových vodách, protože mu v tabulce Západní konference patří 10. místo a na osmý Winnipeg ztrácí pět bodů. Stars se však v prosinci našli a začali předvádět výkony, které se od nich před sezónou očekávali, a tak jde z texaských hokejistů znovu strach. V kádru Dallasu především úřaduje dvojice Ja. Benn a Seguin, kdy druhý jmenovaný stále vládne ligovým střelcům.

Poslední zápasy:

Dallas Stars – Arizona Coyotes 6:0
    Dallas Stars – Minnesota Wild 7:1
    Chicago Blackhawks – Dallas Stars 5:4 po pp.

Nejproduktivnější hráči:

Tyler Seguin – 47 bodů (26+21)
    Jamie Benn – 34 bodů (12+22)
    Jason Spezza – 27 bodů (6+21)

Columbus zatím v letošní sezóně odehrál 37 utkání, ve kterých nasbíral shodně 37 bodů, a tak mu v tabulce Východní konference patří až 12. příčka, ze které modrokabátníci ztrácejí už osm bodů na poslední postupové místo. Jackets jsou tedy v letošní sezóně hodně za očekáváním, ale hodně velký vlil na to měla početná zranění a především poté i špatný vstup do sezóny pro ruského brankáře Bobrovského.

Scott Hartnell – 21 bodů (8+13)

Vítám vás u on-line přenosu z dalšího utkání NHL, ve kterém nás čeká střet týmů z opačných konferencí. Domácí Dallas Stars totiž na svém ledě vyzvou Columbus Blue Jackets. Utkání má naplánovaný start na 02:30, ale jak už je u NHL zvykem, tak samotné úvodní vhazování bude vhozeno až kolem 02:40.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Matúš

Góly a asistencie: 26. Hemský, 34. Roussel (Garbutt) – 6. Wisniewski (Hartnell, Foligno), 8. Johansen (Hartnell, Foligno), 25. Connauton (Johansen, Foligno), 58. Letestu (Wennberg, Collins)

Rozhodca: Watson, Chmielewski – Murphy, Racicot

Diváci: 17 123