Getafe – Barcelona 0:0 (kon.) | Valencia – Rayo Vallecano 3:0 (kon.) | Córdoba – Levante 0:0 (kon.)
Malaga – Vigo 1:0 (kon.)
Valencia CF
3:0 (3:0)
Rayo Vallecano
Sobota 13.12.2014, 18:00 • Mestalla, Valencia • Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 15.kola Primery División medzi Valencia CF a Rayo Vallecano. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    __________________________________________

Valencia CF
    Zverenci Nuna Espírita Santa sú v tomto ročníku Primery División príjemným prekvapením. Po dlhšej čase sa pomaly dostávajú späť medzi Španielsku elitu. Po štrnástich kolách sa nachádzajú na piatej priečke, keď majú na svojom konte 25 bodov za sedem výhier, štyri remízy a tri prehry. Naposledy sa predstavili na pôde Granady, kde sa zrodil nerozhodný výsledok 1:1. To najdôležitejšie sa udialo až na konci. Skóre bolo otvorené v 83.minúte, keď hosťujúci útočník Negredo poslal svoj tím do vedenia. O tri minúty neskôr dostal Netopierčan Paco červenú kartu a Valencia to v desiatich neubránila. V 89.minúte sa o vyrovnanie postaral domáci Isaac, a tak si oba tímy do tabuľky pripísali po jednom bode.

Posledné zápasy
    07.12.2014 Granada – Valencia 1:1
    04.12.2014 Vallecano – Valencia 1:2 (COP)
    30.11.2014 Valencia – Barcelona 0:1
    23.11.2014 Levante – Valencia 2:1
    09.11.2014 Valencia – Ath.Bilbao 0:0

Tím okolo Paca Jémeza si zatiaľ užíva pokojný stred tabuľky. Po štrnástich odohraných zápasoch okupuje jedenáste miesto, keď získal sedemnásť bodov za päť výhier, dve remízy a sedem prehier. V ich poslednom zápase na domácom trávniku privítali slávnejšiu Sevillu. Už v 8.minúte strelil prvý gól hosťujúci Bacca, a keďže diváci žiadny iný gól nevideli, zápas sa skončil tesným víťazstvom hostí. V 87.minúte ešte hosťujúci Carrido videl druhú žltú, následne aj červenú kartu a musel ich predčasne pod sprchy.

Tip
    V dnešnom zápase bude favoritom domáce mužstvo. Podarí sa Netopierom pripísať si do tabuľky ďalšie tri body? Môj tip na výsledok dnešného stretnutia je 2:1.

Valencia CF: Alves – Barragan, Mustafi, Otamendi, Gaya – Gomes, Fuego – Feghouli, De Paul, Piatti – Negredo
    Náhradníci: Filipe, Gil, Orban, Parejo, Rodrigo, Vezo, Yoel, Zuculini
    Manažér: Nuno Espírito Santo

Rayo Vallecano: Alvarez – Tito, Amaya, Morcillo, Insua – Baena, Sanchez – Aquino, Bueno, Kakuta – Leo Baptistao
    Náhradníci: Ba, Campos, Clavería, Lica, Manucho, Moreno, Quini
    Manažér: Paco Jémez

Rozhodca: José Antonio Teixeira Vitienes – Francisco Lamsfús Bartolomé, César García Fernández.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v bielo-čiernej kombinácii dresov, hostia v červeno-bielych farbách.

-1
    O výkop sa postarajú domáci. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

1

2
    Vallecano od úvodu pri lopte a hneď vybojovalo priamy kop zo zaujímavej pozície. Zrejme z toho bude center.

3
    Na koniec z toho nič nebolo, center bol odhlavičkovaný hosťujúcou obranou do bezpečnej vzdialenosti.

4
    Pri lopte aktuálne hráči Valencie. Teraz to skúšali prihrávkou na Piattiho, lenže bolo to na neho pridlhé. Kop od brány Alvareza.

5
    Netopiere už majú znova loptu v moci. Rayo vysoko napáda, lenže do týchto chvíľ mu to neprináša žiadne ovocie.

6
    Domáci Aquina padá v pokutovom území, lenže nepíska sa. Následne Negredo vybojoval rohový kop.

7
    Stopér Otamendi sa dostal k hlavičke a lopta skončila tesne nad bránou Alvareza. Prvá pološanca v stretnutí.

8
    De Paul hľadal na ľavej strane Piattiho, lenže znova to bolo nepresné a lopta prešla za postrannú čiaru. Vhadzovanie pre hostí.

9
    Nedovolený zákrok jedného z hosťujúcich hráčov na polovici ihriska na domáceho De Paula. Voľný kop.

10
    Ďalšia nepresnosť v rozohrávke domácich, zachrániť sa to snažil Gomes (Valencia), ktorý po stiahnutí Lea Baptistaa videl správne žltú kartu.

11
    Center do pokutového územia bol odvrátený. K odrazenej lopte sa dostal Baena a jeho pokus skončil na hornej sieti Alvesovej brány.

11
    Pekná kombinácia Valencie na ľavom krídle, lenže obranca Gaya už nenašiel nabiehajúceho Piattiho.

12
    Nedovolený zákrok hostí. Lopta pre Valeciu. Zatiaľ diváci na Mestalle vidia viac faulov ako predvedenej hry.

13
    Gaya sa predral do pokutového územia, jeho center však našiel iba rukavice pripraveného brankára Alvareza.

13
    Valencia dala gól!
    Krásny center, ešte lepšie hlavička a gól. Barragan našiel centro sprava výborne nabiehajúceho spoluhráča SOFIANEHO FEGHOULIHO, ktorý peknou hlavičkou strieľa úvodný presný zásah. Netopiere sa dostávajú do jednogólového vedenia.
    FEGHOULI - 1:0

15
    Tak po štvrťhodine hry sa nám už menilo skóre. Domáci sú vo vedení, pretože boli odmenení gólom za zvýšenú aktivitu z posledných minút.

16
    Držanie lopty: 66% – 34%
    Prevaha domácich vyjadrená v číslach.

17
    Chyba v rozohrávke hostí. De Paul dostal prihrávku od spoluhráča, ten sa ocitol pred brankárom Alvarezom, ktorého obišiel následne zakončil do prázdnej brány, lenže stopér Morcillo loptu odkopol a bude z toho rohový kop. Už to mohlo byť rozdielom dvoch gólov.

18
    Ďalšia šanca Valencie! De Paul dlhým centrom našiel Piattiho, ktorý sa v sklze oprel do lopty a jeho prudký pokus tesne minul pravú tyč Alvarezovej brány. Domáci sú pri chuti a veľmi túžia po druhom góle.

19
    Stopér domácich Otamendi sa pošmykol, Kakuta sa dostával do šance, lenže stopérska dvojička Mustafi zažehnal nebezpečenstvo.

20
    Feghouli bol poslaný k zemi, domáci budú mať výhodu priameho kopu. Zrejme z toho bude center.

21
    Lopta prepadla celým pokutovým územím a dostala sa až k brankárovi Alvarezovi. Keby tam bol teč, zrejme by brankár hostí už zareagovať nestihol.

22
    Na druhej strane Rayo na pravom krídle, lenže domáci obranca Gaya sa dopustil nedovoleného zákroku. Priamy kop pre Vallecano.

23
    Exekútor bol Kakuta, lenže bolo to pretiahnuté a nepresné. Nasledovať bude kop od Alvesovej brány.

24
    Ďalšie úspešná kombinácia Valencie. Následne strieľal De Paul, bolo to tečované, bude z toho rohový kop.

25
    Negredo bol trafený rukou v hlavičkovom súboji. Lopta pre Netopierov.

27
    Baptistao prenikal do pokutového územia domácich, lenže tam už bol o loptu odzbrojený.

28
    Kakuta sa ocitol v ofsajde, lopta pre domácich.

29
    Vallecano vo veľkej šanci! Kakura našiel Buena, ktorý strieľal z prvej a jeho pokus o pár centimetrov minul Alvesovu bránu. Už mohlo byť vyrovnané.

30
    Domáci gólam Alves teraz urobil veľkú chybu, pretože mu nevyšla kľučka. Mal ale šťastie, pretože hostia nevyužili túto obrovskú chybu.

31
    Po polhodine hry vedú domáce Netopiere nad Rayom Vallecanom tesne 1:0. Jediný gól strelil v 13.minúte Feghouli po centri od Barragana.

32
    Morcillo (Rayo) zastavil črtajúcu sa akciu domácich. Žltá karta.

34
    Domáci vybojovali rohový kop a po zmätkoch v pokutovom území sa nakoniec tešia z ďalšieho presného zásahu. K hlavičke sa dostal Negredo, jeho pokus ešte Alvarez vyrazil pred seba, lenže tam bol sám SOFIANE FEGHOULI, ktorý strieľa svoj druhý gól v tomto zápase. Valencia sa dostáva do dvojgólového vedenia.
    FEGHOULI - 2:0

36
    A je tam ďalší. Tak toto je veľkolepé gólové predstavenie domácich futbalistov. PABLO PIATTI sa predral cez obranu Raya Vallecana a následne sám pred brankárom Alvarezom nemohol nedať. Valencia sa dostáva do pohodlného trojgólového nádskoku a už toto stretnutie si už iba užije.
    PIATTI - 3:0

38
    Tak toto snáď nečakal nikto. Stále prebieha prvé dejstvo a zdá sa, že už je vymaľované.

39
    Valencia sa dopustila nedovoleného zákroku. Hostia budú zahrávať priamy kop, exekútor bude Kakuta.

40
    Kakuta chcel prekvapiť brankára Alvesa, jeho pokus však domáci gólman chytá.

41
    Diváci na Mestalle sú vo vytržení, ich miláčikovia strelili už tri góly!

42
    Rayo sa snaží ešte do polčasu znížiť na rozdiel dvoch gólov, lenže obrana domácich je veľmi pozorná a koncentrovaná. Hostia sa s výnimkou jednej nebezpečnej nepresnej strely k ničomu vážnejšiemu nedostali.

43
    Bueno (Rayo) poslal k zemi protihráča na polovici ihriska a videl kartu žltej farby.

44
    Prvý polčas sa už iba dohráva, uvidíme, koľko minút a či vôbec nadstaví hlavný rozhodca Vitienes.

45

Tak máme za sebou prvý polčas. V ňom si lepšie viedli hráči Valencie, ktorí vedú už rozdielom troch gólov 3:0.Skóre otváral už v 13.minúte Feghouli, ten istý hráč pridal ďalší presný zásah v 34.minúte a o dve minúty neskôr strelil tretí gól Piatti. Valencia sa prezentuje živším výkonom, má viac hry, viac striel a zaslúžene vedie.

47
    Rayo od úvodu pri lopte, lenže teraz ju stráca. Valencia sa prezentuje nepresnou rozohrávkou a k slovu sa znova dostávajú hostia.

48
    Faul domácich na polovici ihriska, voľný kop pre hostí.

49
    Feghouli pekne zakombinoval na pravej strane so spoluhráčom, následne hľadal Piattiho v behu, lenže nebolo to úplne presné.

50
    Šanca Raya Vallecana! Leo Baptistao sa odhodlal k strele spoza pokutového územia, lopta zaplávala a aj preto ju Alves vyrazil len pred seba. Tam dobiehal Aquino, ktorý z dorážky nedal gól. Domáci gólman sa tigrým skokom hodil po tejto dorážke a loptu vyrazil na rohový kop.

52
    Feghouli sa dostal k strele po centri zľava, bolo to tečované. Mal nasledovať rohový kop, ale bude z toho iba kop od brány.

53
    Hosťujúci Baptistao sa skoro predral cez trojicu protihráčov. Dvaja už boli za ním, tretí ho ďalej nepustil.

54
    Nebezpečný center hostí sprava, k strele sa dostal Insua. Tesne vedľa rohovej zástavky.

55
    Fuego (Valencia) nestačil na výborne technicky vybaveného Kakutu, potiahol ho a videl žltú kartu.

56
    Rayo Vallecano je veľmi bezzubé. Nič mu nevychádza, a keď už sa dostane do šance, tak zlyhá. Čo sa asi tak honí hlavou trénera hostí Paca Jémeza.

57
    Dlhý nákop na Piattiho, obrana Raya si s tým poradila. Následne na druhej strane našiel Kakuta Baptistaa, ten však nezakončil presne.

58
    De Paul sa dostal k lopte pred pokutovým územím, posunul si ju na dvakrát na pravačku a jeho pokus trafil bočnú sieť Alvarezovej brány. Tak toto bolo veľmi tesné.

60
    Striedanie v tíme Raya Vallecana: ihrisko opúšťa Amaya, jeho miesto zaujme Manucho.

61
    Rayo má aktuálne loptu na svojich kopačkách. Prihráva si na vlastnej polovici ihriska a pomaly sa posúva dopredu.

62
    Hostia to skúšali centrom na Aqiuna, toto prenesenie hry však nebolo presné a lopta sa dostala za postrannú čiaru. Vhadzovanie pre Valenciu.

63
    Vallecano musí poriadne zabrať ak chce z tohto zápasu vybojovať aspoň jeden bod. Zatiaľ k tákemuto niečomu nič nenasvedčuje.

64
    Nebezpečné centre letia do pokutového územia, lopta tam dvakrát prepadla. Všetko ukončuje strelou Kakuta, avšak bolo to nepresné. Nasledovať bude kop od domácej svätyne.

66
    Insua (Rayo) trafil rukou do tváre Feghouliho a správne videl žltú kartu.

67
    Striedanie v tíme Raya Vallecana: ihrisko opúšťa Aquino, jeho miesto zaujme Lica.

68
    Z následného priameho kopu nakoniec nič nebolo, obrana hostí odvrátila hroziace nebezpečenstvo a rúti sa do protiútoku.

69
    Rayo získava výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície po faule domáceho Gomesa. Toto je výborná príležitosť na zníženie.

70
    Strela Buena trafila iba múr. Lopta už je na druhej strane po rýchlom protiútoku, lenže Negredo zahnal Piattiho, ktorý ju stratil. Śkoda nevyužitých šancí na oboch stranách.

71
    Gomes (Valencia) trafil súpera do tváre, videl druhú žltú a následne aj červenú kartu. Domáci budú dohrávať v desiatich.

72
    Center do domáceho pokutového územia, útočný faul jedného z hosťujúcich hráčov.

73
    Ďalšia žltá karta, tentoraz ju dostal Negredo (Valencia) za nedovolený zákrok na polovici ihriska.

74
    Striedanie v tíme Valencie CF: ihrisko opúšťa De Paul, jeho miesto zaujme Filipe.

76
    Feghouli dostal dobrý center do pokutového územia, lenže zamotal sa v kľučkách a stratil loptu.

77
    Filipe (Valencia) je na hracej ploche len pár minút a už videl žltú kartu za podkopnutie protihráča. Vallecano bude mať výhodu priameho kopu z dobrej pozície.

78
    Striedanie v tíme Valencie CF: ihrisko opúšťa Feghouli, jeho miesto zaujme Rodrigo.

79
    Strela na Alvesa, ten ju vyráža. Po pár sekundách nepresný pokus hostí. Nasledovať bude kop od domácej brány.

80
    Dnešné stretnutie sleduje 43510 divákov!

81
    Netopiere vybojovali rohový kop. Ten už bol aj zahraný, ale nič z neho nebolo, pretože obrana hostí poslala loptu do bezpečia.

82
    Obrovská šanca Valencie! Rodrigo unikol svojmu strážcovi, ocitol sa sám pre brankárom Alvarezom. Prišla strela a gólman hostí ju vyrazil. Už to mohlo byť o 4 góly.

83
    Striedanie v tíme Raya Vallecana: ihrisko opúšťa Baena, jeho miesto zaujme Clavería.

84
    Striedanie v tíme Valencie CF: ihrisko opúšťa Piatti, jeho miesto zaujme Orban.

85
    Stretnutie sa už iba dohráva. Valenciu o výhru môže pripraviť snáď iba zázrak.

86
    Rayu už veľa času neostáva. Stále sa snaží aspoň o čestný zásah, no do týchto chvíľ mu nebolo dopriaté.

87
    Lopta je aktuálne v strede poľa. Na kopačkách ju majú domáci hráči, ktorí sa prezentujú krátkymi prihrávkami a pomaly sa posúvajú dopredu.

89
    Už sa pravdepodobne nič vážnejšie nestane. Uvidíme, koľko minút nadstaví hlavný rozhodca.

90
    Negredo sa odhodlal k strele, lenže jeho pokus nebol najpresnejší. Nasledovať bude kop od Alvarezovej svätyne.

90+1
    Nadstavený čas v 2.polčase sú 3 minúty!

90+2
    Rayo sa stále pokúša o presný zásah, no nie je mu dopriané. Už sa nič vážnejšie nestane, do konca tohto stretnutia ostáva 60 sekúnd.

90+3

Tak a je dobojované. Z víťazstva sa tešia Valencie, ktorí v dnešnom stretnutí víťazia 3:0. O góly domácich sa postarali dvakrát Feghouli a jeden pridal Piatti. Valencia sa po zápase nachádza na 5.mieste, Vallecano na 11.priečke.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný večer. (19:48:16)