Genk – Kortrijk 3:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Charleroi 1:3 (kon.) | Cercle Bruggy – Mouscron 2:1 (kon.)
Lierse – Westerlo 3:3 (kon.)
Lierse SK
3:3 (0:2)
KVC Westerlo
cz Sobota 13.12.2014, 20:05 • Herman Vanderpoortenstadion (Lier) • Belgická Jupiler Pro League

Děkuji za pozornost. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný zbytek večera. (22:01:48)

Skončilo utkání, které se oku fanouška muselo určitě líbit. V utkání padlo celkem šest branek a mohlo jich být daleko víc. Otevřený fotbal na obou stranách a spousta osobních soubojů, to bylo na dnešním utkání tak speciální. Skóre otevřel ze standardní situace Schouterden následně zvýšil Annys. Po poločase však přišel na trávník jiný tým Lierse a za 15. minut bylo po brankách Bourabii a Traoreho vyrovnáno. V 63. minutě krásnou trefou dal na 2:3 Koffi, ale domácí spasil střídající Nwofor v 84. minutě a stanovil tak na konečných 3:3.

90+4

90+3
    Zřejmě poslední akce utkání u míče jsou hosté.

90+2
    Domácí kombinují na polovině hostí, ale jejich akce brzdí výborná defenzivní hra Westerla.

90
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Lecomte, přichází Rommens.

90
    Nastavují se tři minuty nad rámec normální hrací doby.

89
    Tak to je zápas, kterých se za sezonu hraje jenom pár. Šance střídá šanci a oba týmy se ani za nic nechtějí spokojit s remízou.

87
    Van Langendonck teď zachránil hosty, když vychytal v tutové šanci Masiku.

86
    Odkop od branky Bajkovice.
    Uche NWOFOR - 3:3

84
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen se domácí dočkali. Výborný zápas plný branek dál pokračuje. Střídající UCHE NWOFOR dostla přihrávku na pravou stranu ve velkém vápně a propálil Van Langendoncka.

82
    Domácím se bojovnost nedá upřít a za svou snahu by si určitě minimálně vyrovnání zasloužili.

81
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Schouterden, přichází Gounongbe.

80
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Kouemaha, přichází Nwofor.

79
    Rohový kop bude zahrávat Lierse.

78
    Výborná střela z voleje jednoho z domácích hráčů a Van Langendonck předvedl brilantní zákrok.

77
    Teď se domácí propadli a Koffi unikal s jedním ze svých spoluhráčů ve dvou proti jednomu. Nepřesná přihrávka Koffiho však celou akci zmařila.

76
    Domácí s míčem na vlastní polovině, ale stále nemůžou vymyslet akci, která by vážněji ohrozila branku Westerla.

75
    Rohový kop budou zahrávat hosté, kteří opět nebezpečně hrozí ze všech pozic.

73
    Aut pro domácí tým.

72
    Domácí se snaží dostat přes obranu Westerla, ale ti po vstřelené brance brání hodně pozorně.

70
    Koffi, který si chtěl vykoledovat penaltu a vidí žlutou kartu za nafilmovaný pád (KVC Westerlo).

69
    Žlutou kartu dostává Kouemaha (Lierse SK).
    Neuznaný gól domácích.

68
    A mohlo to být 3:3! Jeden z bránící hráčů si srazil průnikovou přihrávku až za záda Van Langendoncka. Bohužel pro domácí pomezní sudí zvedl praporek a ukazuje ofsajd.

66
    Dva hráči hostí se teď současně svíjí na trávníku, a i když jde zřejmě o bolestivé zranění, je to především taktická hra o čas.

65
    Jean Romaric Kevin KOFFI - 2:3

63
    Westerlo právě vstřelilo branku!
    Drama v Lierse nekončí. JEAN ROMARIC KEVIN KOFFI předvedl skvělou techniku s míčem, když si patičkou přehodil bránícího hráče a z otočky uklidil míč za záda Bajkovice.

62
    Domácí se dostávali do další útočné akce, ale tu zastavuje ofsajd.

60
    Jsou to domácí, kteří jsou momentálně na koni. Hosté z Westerla jsou dvěma rychlými brankami evidentně zaskočeni.

58
    Nechybělo moc a Losada mohl dát v rychlém sledu třetí branku domácích. Na křižnou přihrávku ve vápně však nedosáhl.

56
    Žlutou kartu dostává Losada (Lierse SK).
    Hamari TRAORE - 2:2

55
    Už to vypadalo, že domácí svůj přechod do útoku překombinovali, ale nakonec se ve vápně dostal k míči v plné rychlosti nabíhající HAMARI TRAORE, který srovnává na 2:2.

54
    Na druhé straně kombinují před velkým vápnem hosté, ale je tu rychlí brejk domácích.

53
    Losada vyslal další nebezpečnou střelu na branku hostí, ta však končí mimo.

52
    Žlutou kartu dostává Keita (Lierse SK).

52
    Rachid BOURABIA - 1:2

50
    RACHID BOURABIA se dostal k draženému míči, který nedokázal Van Langendonck zkrotit a nekompromisní střelou napálil míč do sítě.

47
    Losada dnes zahrával už druhou standardní situaci ze stejné pozice a stejně jako v prvním případě končí míč na tyči.

46
    Domácí jdou po rozehrávce ihned dopředu.

46
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Sayed, přichází Kasmi.

46
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Wanderson, přichází Masika A. T..

46
    Poločas
    Lierse – Westerlo po prvním poločase.

I když domácí začali první půli aktivně a dokonce nastřelili břevno, nebylo jim to nic platné, protože hosté udeřili dvakrát v rozmezí čtyř minut a stanovili tak výsledek prvního poločasu na 0:2. Domácí Lierse bude tak mít v druhém poločase nelehký úkol.

Druhý poločas začne přibližně v 21:07.

45+1

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

45
    Ostrý souboj u pomezní čáry mezi Sayedem a jedním hostí. Vítězně odchází ze souboje domácí Sayed.

44
    Autové vhazování pro hosty.

43
    U míče hosté, kteří hrají hodně aktivně a snaží se střílet ze všech příležitostí.

42
    Standardní situace z pravé strany, kterou budou zahrávat hosté.

39
    Domácím byl odpískán další faul a publikum teď ironicky tleská sudímu ve stoje.

38
    Žlutou kartu dostává Sayed (Lierse SK).

35
    Domácí se ženou dopředu, ale hosté jsou momentálně v psychické výhodě a hrají s velkým sebevědomím.
    Maxime ANNYS - 0:2

33
    MAXIME ANNYS se dostal po levé straně do vápna, kde hledal jednoho ze svých spoluhráčů. Odražená střela se mu vrátila přímo na kopačku a ihned uklidil míč za Bajkovice.

31
    Hosté se teď dostávají do dalších šancí a směrem dopředu jsou čím dál tím víc nebezpečnější.
    Nils SCHOUTERDEN - 0:1

29
    NILS SCHOUTERDEN se postavil k míči a přesnou ranou přes zeď do levého horního rohu Bajkovicovi branky upravuje na 0:1.

28
    Standardní situace z dobré pozice pro hostující tým.

27
    Žlutou kartu dostává Traore (Lierse SK).

26
    Hraje se ve středu hřiště, kde hosté dobře kombinují.

25
    Souboj o kotouč na polovině Lierse, který vyhráli hosté. Ti teď zkouší projít obraným valem domácích.

24
    Hosté šli do útoku a znovu je brzdí nepřesný pas.

23
    Hosté se dostali k míči, ale ne na dlouho. U míče už zase domácí, kteří dál dostávají hosty pod tlak.

22
    Exekutorem byl opět Losada, který zkusil podstřelit zeď, to mu ale nevyšlo a domácí budou vhazovat aut.

21
    V krátkém sledu za sebou budou zahrávat domácí další standardní situaci z poza šestnáctky.
    Losadova střela

20
    Losada zahrával standardní situaci a jeho krásná střela orazítkovala levou tyč Van Langendonckovi branky.

19
    Hostující Schuermans výpalil po odpískání na domácí branku což se nelíbilo ani hráčům, ani fanouškům Lierse.

18
    Hostující brankář odkopává na půli hřiště kde svádí Keita vzdušný souboj s Geudensem.

17
    Bajkovic teď musel vyběhnout z branky a odkopnout míč do bezpečí.

16
    Autové vhazování budou zahrávat hosté.

14
    Faul u pomezní čáry domácího Sayeda. rozehrávat budou hosté.

12
    Lierse stále u míče a hosty teď téměř do ničeho nepouští.

11
    Domácí opět u míče a nyní kombinují na polovině Westerla.

10
    Domácí Zizo se hnal opět do zakončení, ale byl zablokován jedním z hostujících obránců. Odkop od branky Langendoncka.

5
    U míče sou hosté, kteří se ihned snaží vymyslet útočnou akci na druhé straně.

3
    Domácí se v úvodu utkání dostali do dobré šance, ale střela Zizoa končí mimo.

1

Lierse SK: Bajković – Swinkels, Ngawa, Traoré, Bensebaini, Losada, Bourabia, Keita, Zizo, Kouemaha, Wamberto.
    Náhradníci: Matoukou, Kasmi, Goris, Wils, Hanin, Nwofor, Masika.

KVC Westerlo: Van Langendonck – Apau, Cools, Schuermans, Godeau, Annys, Geudens, Schouterden, Molenberghs, Koffi, Lecomte.
    Náhradníci: Cordier, Gounongbe, Dorda, Verschueren, Diallo, Rommens, Ruyssen.

Rozhodčí: Gumienny – Bleyen, De Neve.

Domácím bude chybět řecký útočník Apostolos Vellios, který pyká za červenou kartu.

Vzájemné zápasy

Westerlo – Lierse 6 : 1
    Lierse – Westerlo 1 : 0
    Westerlo – Lierse 2 : 0
    Westerlo – Lierse 0 : 2
    Lierse – Westerlo 0 : 0

Westerlo se nachází s 21 body na jedenáctém místě tabulky. Z posledních šesti utkání však bodovali hosté pouze jednou, a to když uhráli bezbrankovou remízu na horké půdě Lokerenu. Nebýt tak černé série z posledních utkání, mohlo se KVC nacházet v těch nejvyšších patrech tabulky jako na začátku sezony.

Lierse SK

Lierse je s 13 body na posledním místě tabulky a z posledních osmi utkání včetně domácího poháru nedokázali domácí zvítězit. Poslední utkání, ve kterém se radovali z výhry bylo téměř před dvěma měsíci na hřišti Cercle Bruggy (1:2). Domácí v dnešním utkání budou hrát proti soupeři, který je relativně blízko v tabulce, a tak výhra za tři body by domácí mohla posunout blíž k pozicím zajišťující účast i v příštím ročníku Jupiler league.

Dobrý den, vítejte u online přenosu dalšího kola belgické Jupiler league mezi týmy Lierse SK – KVC Westerlo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

David Kruj

Góly: 50. Bourabia, 55. Traore, 84. Nwofor – 29. Schouterden, 33. Annys, 63. Koffi

Karty:   27. Traore (LRS), 38. Sayed (LRS), 52. Keita (LRS), 52. Keita (LRS), 56. Losada (LRS), 69. Kouemaha (LRS) – 70. Koffi (WES)

Lierse SK: Bajković – Swinkels, Ngawa, Traoré, Bensebaini, Losada, Bourabia, Keita, Sayed, Kouemaha, Wamberto.

Rozhodca: Gumienny – Bleyen, De Neve.