Rheindorf Altach – Sturm Graz 2:0 (kon.) | Austria – Grodig 1:0 (kon.) | Ried – Neustadt 6:0 (kon.)
Admira Wacker Mödling – Wolfsberger 2:1 (kon.)
SV Ried
6:0 (2:0)
SC Wiener Neustadt
cz Sobota 13.12.2014, 18:30 • Fill Metallbau stadion • Rakúska Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

V rámci 19. kola rakouské nejvyšší ligy se mezi sebou utkají týmy ze spodní části tabulky a to SV Josko Ried s SC Wiener Neustadt

SV Josko Ried

Dnes domácí tým se nachází nad sestupovým místem, na kterém se právě nachází dnešní soupeř. Na Neustadt domácí mají náskok pět bodů a určitě budou chtít dnes tento náskok navýšit o další tři body.

Hosté jak je psáno výše se nachází na sestupové pozici a jestliže se budou z tohoto místa dostat budou muset v nadcházejících kolech bodovat. Schodný počet má také Admira, ale díky lepšímu skóre černý Petr v podobě sestupové pozice patří právě Neustadtu.

SV Josko Ried: Gebauer – Janeczek, Trauner, Pichler – Lainer, Murg, Streker, Kragl – Walch, Thomalla, Mőschl
    Náhradníci: Hőbarth, Perstaller, Vastic, Frőschl, Pichler, Burghuber, Walch

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Ranftl, Mimm, Sereinig, Denner – Freitag, O´Brien – Osman Ali, Koch, Dobras – Maierhofer
    Náhradníci: Schierl, Rauter, Kainz, Maderner, Schőpf, Mally, Pollhammer.

Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše, za malý okamžik utkání začne.

Hosté jsou nastoupeni v modrobílých dresech a domácí v zelenočerných.

Ještě se vyčkává na asistenta rozhodčího, který má nějaké problémy s komunikačním zařízením.

1

1
    Hned ze začátku utkání se domácí natlačili před bránu. Pozorná obrana hostů míč posílá do bezpečí.

2
    Závar ve svém území musel řešit Vollnhofer, který musel být rychle na zemi, neboť k míči se dostával jeden domácí útočník.

3
    Mőschl nezastihl míč na hrací ploše a míč tak získávají hosté.

3
    Ranftl ostřeji zajel do domácího hráče a rozhodčí píská. Ještě faulujícímu hráči dává jasně najevo, že takové zákroky nebude tolerovat.

4
    Máme tu první roh domácích.

4
    S rohovým kopem si hostující obrana poradila a odvrací ho na další rohový kop domácích.

5
    Ani ten domácí nevyužili a hosté se v pohodě osvobozují. Osman Ali byl zasažen navíc míčem do tváře a rozhodčí raději hru zastavuje.

6
    Domácí se snaží kombinovat na útočné polovině.

7
    Hosté mohli jít do útoku Janeczek raději zvolil faul na rozběhnutého Dobrase.

8
    Z volného kopu hosté nevytěžili nic a domácí mohou jít do brejku.

8
    Murg se dostal před pokutové území ale posledním dotekem s míčem si kulatý nesmysl příliš předkopl a hostující brankář v pohodě sbírá.

9
    Na druhé straně je pískán ofsajd Dobrase.

9
    Hosté poprvé drží míč na svých kopačkách déle než pár vteřin a snaží se proniknout domácí obranou.

10
    Domácí obránce Pichler za svůj úder loktem vidí žlutou kartu.

11
    Domácí jdou do útoku.

11
    Už to vypadalo, že to bude rohový kop domácích. Pomezní rozhodčí ovšem ukazuje na odkop od brány.

12
    Hosté po špatně domluvě ztrácejí balon a ten tak získává Gebauer, který jej uvede do hry odkopem.

13
    Gebauer nastartoval dalekým odkopem Mőschla, který byl ale přistrčen v pokutovém území. Rozhodčí však nechal hru pokračovat a do zakončení se dostal Thomallla. Vollnhofer měl plné ruce práce aby vytěsnil míč mimo tři tyče!

14
    Hra začíná nabírat na rychlém tempu hry.

15
    Lainer se dostal do zakončení, jeho střela ale neohrozila hostující branku.

16
    Hosté to taky zkusili a rychlým přechodem se dostali až k domácí bráně. Osman ale nezastihl míč na hrací ploše a míč získávají opět domácí.

17
    Hosté kombinují na vlastní polovině a snaží se uklidnit hru.

18
    Po chybě v rozehrávce se domácí dostávají k rohovému kopu.

19
    Míč se dostal k domácímu obránci, který poslal nenápadnou střelu, míč do odkryté branky poslal Moschl a domácí se mohli radovat. Rozhodčí však píská ofsajd!

20
    Domácí ovšem nejsou odrazeni neuznaným gólem a nadále útočí.

21
    Domácí nadále kombinují na útočné polovině.

21
    Ried právě vstřelil branku!
    A nyní to už vyšlo! Na pravé straně se dostal k míči STEFAN LAINER a stříleným centrem poslal míč za brankářova záda!
    Stefan LAINER - 1:0

23
    Domácím nestačí jeden gól a tlačí se do dalšího útoku.

24
    Roh pro Ried.

24
    S rohovým kopem si poradili hostující obránci a míč v pohodě odvracejí do bezpečí.

25
    Thomalla po dobré kolmici od Murga se ocitl sám před brankářem. Vollnhofer ale ukázal skvělý postřeh a u míče byl rychleji než domácí útočník!

26
    Nutno podotknout, že opět vše začalo u domácího brankáře Gebauera, který má skvěle odkopy od brány, ty padají přesně útočníkům na nohy a mohou tak jít rychle do útoku.

27
    Lainer zkusil vystřelit ale jeho střela našla fanoušky stojící za bránou.

28
    Hosté se vydali dopředu a vybojovali prvního rohový kop.

29
    Dobras nenacentroval přesně a míč odvrací na další roh pozorní obránci.

29
    Ani s druhým rohovým kopem neměli domácí obránci problémy a v pohodě míč posílají daleko od svého brankáře.

30
    Hosté ale zůstávají na útočné polovině a snaží se kombinovat.

31
    Dobras si skvěle obhodil svého obránce, ale jeho střela nenadělala domácímu brankáři značné problémy.

32
    Domácí útočníci šli do brejku. Míč se nakonec dostal k Mőschlovi, který ale poslal míč tři metry vedle brány.

33
    Domácí vybojovali faul na vlastní polovině a snaží se zpomalit tempo, které posledních pár minut diktují hosté.

34
    Maierhofer si ve vápně pomohl rukou a rozhodčí píská.

35
    Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a Ried vede 1:0 nad hráči Neustadtu. Momentálně se hra odehrává ve středu hřiště, kde míč často mění majitele.

36
    Maierhofer se dostal do zakončení ale jeho střela míří vysoko nad. Míč dokonce opustil stadion, když přeletěl celkem nízkou střechu Fill Metallbau stadionu.

38
    Do vápna Gebauera přiletěl centrovaný balón, který domácí brankář v pohodě sbírá.

39
    Gebauer rychle rozehrál a domácí šli do přečíslení. Vše vyřešil Freitag, který poslal k zemi domácího útočníka.

40
    Skvělý zákrok Vollnhofera! Z přímého kopu se k hlavičce dostal Pichler, který nasměroval míč k tyči. Skvělý Vollnhofer ale vytěsnil míč mimo tři tyče!

41
    Moschl utekl po levé straně a následný centr ideálně přistál na hlavu THOMASE MURGA, který nedal Vollnhoferovi šanci na zákrok!
    Thomas MURG - 2:0

42
    Domácí nepolevují v tlaku a tlačí se do dalšího zakončení.

43
    Moschl zkusil zakončit a nadělal hostujícímu brankáři značné problémy! Míč Vollnhofer vytěsnil alespoň na roh.

44
    Další nepříjemnosti pro hostující obranu. Faulován byl jeden domácí hráč a mají možnost poslat další centr do pokutového území.

45
    Ouu opět skvělý Vollnhofer, který dokázal vytěsnit hlavičkový pokus domácího hráče na roh!

45
    Z rohového kopu domácí nevytěžili nic a hosté se v pohodě ubránili.

45
    Rozhodčí nastavuje nad rámec řádné hrací doby jednu minutu.

45+1
    Rozhodčí každým okamžikem ukončí první poločas.

Je za námi první poločas, ve kterém vedou zaslouženě domácí 2:0 po trefách Lainera a Thomase Murga.

Druhý poločas začne zhruba v 19:33

Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše vše za malý okamžik začne.

46

46
    Domácí na nic nečekají a ihned se vydávají do útoku.

46
    A bude z toho rohový kop pro Ried.

47
    Pozorná obrana hostů si se vším poradila a míč posílá do bezpečí.

47
    Domácí ale zůstávají u míče a kombinují na útočné polovině.

47
    Roh pro domácí celek.

48
    Po zmatcích v hostující obraně se míč dostal za čáru a bude z toho další roh.

48
    S rohovým kopem si hosté poradili ale nedostali míč dostatečně daleko, až si CLEMENS WALCH zběhl na výbornou přihrávku do pokutového území a z bezprostřední blízkosti se nemýlil!

50
    Hráči Riedu chtějí navýšit své vedení a tlačí se do dalšího útoku.

51
    Murg byl faulován a pro domácí tým vznikla dobrá pozice pro skórování z přímého kopu.

53
    A mohlo to být 4:0! Míč z kopačky Murga letěl jen těsně okolo levé tyče Vollnhofera.

55
    Hosté poprvé střídají a hřiště opouští Koch a jeho místo zaujme Rauter.

56
    Ofsajd Osmana Aliho zastavil první útok Wieneru.

57
    Další rohový kop pro Ried.

58
    Míč se dostal k osamocenému Pichlerovi, který tváří v tvář s Vollnhoferem poslal míč pouze do dobře postaveného brankáře. Následuje další rohový kop domácích.

58
    Další rohový kop zůstal nevyužit a hosté se v pohodě osvobozují.

59
    Hra ztrácí na tempu, jelikož domácí nikam nepospíchají a hosté už si zřejmě nevěří na vstřelení branky.

60
    Faul O´Briena zastavuje útok Riedu.

61
    Vollnhofer si musel dojít pro centrovaný balon, který se nesl jeho územím.

63
    Další faul hostů, nyní byl poslán k zemi Lainer zhruba na polovině hrací plochy.

64
    Problém hráču Wieneru spočívá v trpělivosti a kvalitě přihrávek. Hosté nedokážou míč udržet na svých kopačkách delší dobu hry a proto si nedokáží vytvořit souvislejší tlak.

65
    Hráči Wieneru nyní vybojovali rohový kop.

66
    S rohovým kopem si domácí obrana v pohodě poradila a v pohodě získala míč do svého držení.

67
    Walch se dostal sám před brankáře jenže si míč navedl až moc do strany a nedokázal z ostrého úhlu poslat míč za Vollnhoferova záda!

68
    Na druhé straně hosté vybojovali rohový kop.

69
    I s dalším rohovým kopem domácí obrana neměla problémy a v pohodě míč odvrací do bezpečí.

70
    Hráči v zelených dresech drží míč na svých kopačkách a nesnaží se nic převratného vymýšlet.

72
    Mezitím hostující trenér připravil další střídání a hřiště opouští Dobras. Jeho místo nahradí po zbytek zápasu Schőpf.

73
    I domácí střídají a hřiště opouští Walch. Jeho místo nahradí na zhruba sedmnáct minut Perstaller.

75
    Do konce zápasu zbývá patnáct minut a nevypadá to, že se hosté nedechnou k nějakému většímu tlaku.

76
    Hosté nakonec vybojovali rohový kop. Do pokutového území přiletěl míč, který si Gebauer stáhl do svého náručí. Navíc byl faulován, domácí získávají další chvíle klidu.

76
    Domácí míří do dalšího útoku.

77
    A tento útok končí gólem!
    Míč se dostal ke střídajícímu JULIUSU PERSTALLEROVI, který nedal svou střelou brankáři Wieneru šanci!
    Julius PERSTALLER - 4:0

79
    Trenér Riedu se rozhodl podruhé v dnešním zápase střídat. Hřiště opouští Murg a jeho místo nahradí Elsneg.

80
    Na začátku 80. minuty vidí za svůj faul Denner žlutou kartu.

81
    Hosté vybojovali volný přímý kop na polovině Riedu.

82
    Centrovaný míč nenašel žádného hráče Wieneru a končí v zámezí.

83
    Domácí jdou do dalšího útoku.

83
    Thomalla si zběhl na centrovaný balón, který sklepl do středu malého vápna, kde stál dobře postavený JULIUS PERSTALLER, ten už neměl žádný problém poslat míč do prázdné branky.

84
    Hosté naposledy střídají. Hřiště opouští Asman Ali a jeho místo zaujme Kainz.

85
    Střela domácího útočníka nadělala problémy Vollnhoferovi, který vytěsnil míč alespoň na roh!

86
    Předtím ale proběhne poslední střídání i na domácí straně. Hřiště opouští Lainer, kterého nahradí po zbytek zápasu Froschl.

88
    Na zemi leží Janeczek, který inkasoval po vzájemném souboji do stehenního svalu.

89
    Janeczek je na nohou a hra může pokračovat.

89
    Uvidíme, jestli rozhodčí nastaví něco nad rámec řádné hrací doby a prodlouží trápení hostí o nějakou minutku.

90
    Rozhodčí zřejmě nic nestaví a nechá dohrát poslední akci hostí.

90+1
    Tak se nám hra natáhla o jednu minutku navíc. Domácí fanoušci tleskají ve stoje a děkují svým miláčkům za předvedenou hru.

90+2
    Rozhodčí hru zbytečně natahuje a divákům se to nelíbí.

90+3
    Tak nakonec mohou diváci děkovat rozhodčímu za nastavené tři minuty. Z posledního útoku se k míči dostal PATRIK MŐSCHL, který nedal střelou brankáři šanci na zákrok!

Je za námi konec zápasu, ve kterém vyhrává SV Josko Ried vysoko 6:0!

Domácí kanonádu načal Lainer ve 21. minutě. Pár minut před koncem navýšil Murg a stav byl 2:0.

Ve druhém poločase padly celkem čtyři branky. O dvě z nich se postaral střídající Perstaller a po jedné přidal Walch a Mőschl.

Fanoušci domácího celku se hodně bavili a sledovali jasnou výhru svého týmu, který odskakuje svému soupeři na rozdíl 8 bodů.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a někdy příště na shledanou. (20:24:25)

Filip Branšovský

Góly: 21. Lainer, 41. Murg, 48. Walch, 77. Perstaller, 83. Perstaller, 90+3. Mőschl

Karty:   10. Pichler (RIE) – 39. Freitag (WIE), 80. Denner (WIE)

SV Ried: Gebauer – Janeczek, Trauner, Pichler – Lainer (86.Frőschl), Murg (79. Elsneg), Streker, Kragl – Walch (73.Perstaller), Thomalla, Mőschl

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Ranftl, Mimm, Sereinig, Denner – Freitag, O´Brien – Osman Ali (84. Kainz), Koch (55. Rauter), Dobras (72. Schőpf) – Maierhofer
    Náhradníci: Schierl, Rauter, Kainz, Maderner, Schőpf, Mally, Pollhammer