Žilina – Martin 1:2 (po pr.) | B. Bystrica – Nitra 1:0 (kon.) | Košice – Skalica 5:3 (kon.)
Trenčín – Zvolen 4:1 (kon.) | Piešťany – Poprad 0:4 (kon.)
MsHK Žilina
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HK VITAR Martin
Piatok 12.12.2014, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)
    VAŽAN - 1:2

61:33
    Martin dal gól!
    Nuž, a len čo som to dopísal, tak hostia vsietili víťazný gól. Smutného Karola Križana prestrelil Michal Važan. Asistencie: Radoslav Illo, Lukáš Matejka.

56:40
    Obrovská šanca Žiliny, puk už skackal po bránkovej čiare, Dzubina však predviedol skvelý tigrí skok a hokejkou puk vyškriabal z bránkovej čiary.

49:01
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za držanie dostáva Ondrej Rusnák.
    VALÁŠEK - 1:1

48:16
    Žilina dala gól!
    Dzubina čara zbavený, pretože Jan Dresler napálil od modrej čiary puk na Dzubinu, MATEJ VALÁŠEK ho šikovne tečoval a vyrovnáva na 1:1. Asistencia: Jan Dresler.

43:52
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Oliver Jokeľ.

43:50
    Drevenák napriahol z ľavého kruhu, Dzubina vyrážal, Valášek príklepom následne Dzubinu takmer prizabil.

41:32
    Ďurkech nahodil puk na bránku hostí, Lipovský mieri tesne vedľa!

Nuž, pozrime sa do štatistík, Žilina nedala doma gól už 161 minút a 15 sekúnd!

36:01
    Nádherná akcia Žiliny v prečíslení 3 na 1, na jej konci bol Petr Kanko, ktorý švihom tesne minul bránku hostí. Samotný hráč už len nechápavo krúti hlavou.

30:50
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Marek Kolba za vrazenie na mantinel.

28:45
    Vylúčenie Martin, 2 minúty inkasuje Ivan Ďatelinka za nedovolené bránenie v hre.

26:51
    Z pravej strany sa odvážne predral pred Dzubinu domáci Patrik Schroner, no gólman hostí znovu skvele zasiahol.

23:45
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Andrej Themár za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Žilina tak bude 37 sekúnd hrať presilovku o 2 hráčov.

22:22
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Tomáš Pokrivčák za nedovolenú výstroj.

22:22
    Štěpán Novotný sa dostal do úniku, skúsil blafák do bekhendu, no Dzubina je dnes skvelý.

21:34
    Vylúčenie Žilina,2 minúty za sekanie inkasuje Matej Valášek.
    FUJERÍK - 0:1

12:23
    Martin využíva presilovú hru. Marek Kolba napriahol od modrej čiary, pred Križanom puk šikovne tečoval DOMINIK FUJERÍK a hostia vedú 1:0. Asistencie: Marek Kolba. Martin Lojek.

10:57
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Igor Bobček za hákovanie.

06:52
    Obrovská šanca Žiliny, Patrik Schroner sa dostal do nájazdu na Michala Dzubinu, svoj pokus o blafák však nedotiahol do úspešného konca. Brankár hostí si pripisuje ďalší výborný zákrok.

03:53
    Vylúčenie Žilina, Jakub Drábek inkasuje 2 minúty za podrazenie.

03:33
    Nuž a veľkú príležitosť si vypracovali aj hokejisti Mountfieldu, znovu tam bol Michal Važan, ktorý vypálil nebezpečne, no Križan chytá.

01:13
    Obrovská šanca Žiliny, Drábek sa natlačil pred Dzubinu, dokázal puk pretlačiť cez brankára hostí, no ten napokon triafa pravú tyč bránky!

Dávid Švec

Góly a asistencie: 49. Valášek (Dresler) – 13. Fujerík (Kolba, Lojek), 62. Važan (Illo, Matejka)

MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Kubiš, Krčula – Novotný, Demel (A), Drevenák (K) – Valášek, Jabrocký (A), Kanko – Šimko, Drábek, Lipovský – Schroner, Rusnák, Rožník.
    HK VITAR Martin: Dzubina (Žingor) – Ďatelinka (K), Matejka, Lojek, Brcko, Kolba (A), Dvořák, Tupý – Markovič (A), Pokrivčák, Važan – Illo, Fujerík, Jokeľ – Themár, Dírer, Klíma L. – Šugár, Jurášek, Rusina.

Rozhodca: Wiegand (SUI), Kubuš – Tvrdoň, Ševčík (všetci SVK)