Žilina – Martin 1:2 (po pr.) | B. Bystrica – Nitra 1:0 (kon.) | Košice – Skalica 5:3 (kon.)
Trenčín – Zvolen 4:1 (kon.) | Piešťany – Poprad 0:4 (kon.)
MsHK Žilina
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HK VITAR Martin
Piatok 12.12.2014, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Peter Mikula (tréner Žiliny): „Prvá tretina bola z našej strany ustráchaná, ale zvyšné tretiny sme hrali so súperom bago. Nechcem sa vyhovárať, niekde sme asi urazili šťastie. Musím chlapcov pochváliť, aj keď sme prehrali. Dnes sa s nami jednoducho kruto zahral osud.“

Jaroslav Török (tréner Martina): „V tomto dôležitom zápase nám išlo o veľa a sme naozaj radi, že sme uspeli. V prvej tretiny sme podali výborný výkon, ale vo zvyšných 2 tretinách boli lepší domáci. Toto víťazstvo má pre nás veľkú cenu, chcem poďakovať mojim hráčom na čele s Michalom Dzubinom za výkon a najmä za martinské srdiečko, ktoré dnes vložili do zápasu.“ (19:24:36)

Nuž, skončil sa zápas 33.kola hokejovej extraligy, v ktorom Martin zvíťazil v Žiline 2:1. Ja sa s vami pre dnešok lúčim, zároveň pripomínam, že v nedeľu o 17:30 hrá Žilina doma ďalší zápas, tentoraz proti Piešťanom a všetci fanúšikovia budú mať vstupné za 1€.

VAŽAN - 1:2

61:33
    Martin dal gól!
    Nuž, a len čo som to dopísal, tak hostia vsietili víťazný gól. Smutného Karola Križana prestrelil Michal Važan. Asistencie: Radoslav Illo, Lukáš Matejka.

61:33
    Hrá sa dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

61:07
    Domáci Žilinčania sú znovu usadení v útočnom pásme.

60:43
    Dresler pálil znovu od modrej, Demel tentoraz tečoval puk vedľa bránky hostí.

60:19
    Tá pokračuje v tlaku, Dzubina si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Pomer striel po druhej tretine bol 23:10.

60:01
    Úvodné buly predĺženia patrí domácej Žiline.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 1:1, o pár sekúnd budeme sledovať predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:01
    Začala sa posledná minúte tretej tretiny.

58:22
    Nuž, dnes pravdepodobne budeme vidieť predĺženie.

58:01
    Hneď po buly napriahol v dobrej pozícii Jaroslav Markovič, puk len tak zasvišťal popri pravej žrdi žilinskej bránky.

57:39
    Vhadzuje sa pred Karolom Križanom.

57:01
    Hostia sa v týchto momentoch nadýchli k záverečnému náporu a držia Vlkov v obrannom pásme.

56:40
    Zdá sa však, že gólman hostí sa pri tomto zákroku zranil. Po krátkej pauze však bude zrejme v poriadku.

56:40
    Obrovská šanca Žiliny, puk už skackal po bránkovej čiare, Dzubina však predviedol skvelý tigrí skok a hokejkou puk vyškriabal z bránkovej čiary.

55:41
    Bobček po prihrávke Valáška šikovne nahodil puk pred Dzubinu, Milan Drevenák ho tečoval nad bránku hostí.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.

54:49
    Vhadzuje sa pred bránkou Karola Križana.

54:28
    Aktívnejší sú však stále domáci, no z množstva striel nechávajú vyniknúť Michala Dzubinu.

53:52
    Oba tímy už pozorne bránia, predsa len aj bod je lepší ako nič.

53:10
    V Žiline však dnes vládne skvelá atmosféra, oba fankluby ženú svoje tímy dopredu.

52:35
    Do úniku sa dostala dvojica Novotný – Jabrocký, Štěpán Novotný však namiesto strely volil prihrávku a tú obrana hostí zblokovala.

52:02
    Súboj Novotný versus Dzubina aktuálne 0:3.

51:35
    Znovu sa vhadzuje pred Karolom Križanom, domáci však vyhrali buly a zakladajú postupný útok.

51:17
    Puk od domácich smeruje do zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude pred Karolom Križanom.

51:01
    Domáci v plnom počte.

50:54
    Domáci sa v oslabení vyrútili dopredu, Drábek nabíjal Valáškovi, ktorý z prvej tesne minul bránku hostí.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav v Žiline je 1:1.

49:42
    Hostia hrajú presilovú hru aktívne, sú nasťahovaní pred Karolom Križanom, no ten je dnes vo veľkej pohode.

49:01
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za držanie dostáva Ondrej Rusnák.
    VALÁŠEK - 1:1

48:16
    Žilina dala gól!
    Dzubina čara zbavený, pretože Jan Dresler napálil od modrej čiary puk na Dzubinu, MATEJ VALÁŠEK ho šikovne tečoval a vyrovnáva na 1:1. Asistencia: Jan Dresler.

47:28
    Hostia sú v týchto chvíľach radi, že sa vôbec dostanú do stredného pásma, hrá sa doslova len na jednú bránku.

46:57
    Pred Dzubinom ostal sám Štěpán Novotný, odrazil sa k nemu i puk, no český útočník v službách Žiliny ho trafil zle a Dzubina tak nemal problém.

46:37
    Tlak Žiliny stále pokračuje, aktívny je v týchto momentoch najmä Patrik Schroner, ktorému zápas zjavne chutí.

46:01
    Nuž, ak dnes hostia v Žiline vyhrajú, tak môžu svojmu brankárovi ruky i nohy bozkávať.

45:52
    Hostia v plnom počte.

45:07
    Strelnica v Žiline pokračuje, tentoraz si na Dzubinovi vylámal zuby Tomáš Demel. Neuveriteľné.

44:55
    Obrane Žiliny ušiel Dominik Fujerík, Križan vytiahol skvelý zákrok.

44:33
    Opäť je puk pri Križanovi,

44:07
    Domáci v útočnom tlaku, no chybujú na modrej čiare, puk mieri ku Karolovi Križanovi.

43:52
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Oliver Jokeľ.

43:50
    Drevenák napriahol z ľavého kruhu, Dzubina vyrážal, Valášek príklepom následne Dzubinu takmer prizabil.

43:15
    Závar pred bránkou MHC, domáci urobili z Dzubinu strelnicu, azda najlepšie pozíciu mal Jaroslav Jabrocký.

42:18
    Dávid Bajaník dlho váhal s rozohrávkou na útočnej modrej, hostia sa konečne oslobodzujú.

42:02
    Ohromný tlak Žiliny pokračuje aj v tretej tretine.

41:32
    Ďurkech nahodil puk na bránku hostí, Lipovský mieri tesne vedľa!

41:01
    Jan Dresler pálil od modrej čiary, Novotný však puk tečoval tesne vedľa bránky hostí.

40:48
    Domáci začínajú znovu aktívne a čo je potešujúce, tak zistili, že hokejkami sa dá aj pekne vystreliť puk na bránku hostí.

40:31
    Dnešné stretnutie sleduje 1098 divákov.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Žiliny.

40:01

Nuž, pozrime sa do štatistík, Žilina nedala doma gól už 161 minút a 15 sekúnd!

Na ľade máme opäť hokejistov oboch tímov.

Po druhej tretine vedie Martin v Žiline stále 0:1. Tretia tretina sa začne približne o 18:28.

40:00

39:40
    Ivan Ďatelinka ešte mal akútnu potrebu dohovoriť žilinskému Petrovi Kankovi, ten sa mu doslova vysmial do očí.

39:26
    Táto tretina je zatiaľ jasne v réžii domácej Žiliny, obrana hostí na čele s Michalom Dzubinom však dnes hrá fantasticky.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:46
    Je to síce otrepaný komentár, ale znovu sa bude vhadzovať pred Michalom Dzubinom.

38:01
    Karol Križan sa snáď po prvý raz v tejto tretine dotkol puk a hneď to smrdí gólom, pretože formácia okolo Michala Važana urobila poriadny prievan v pásme domácich.

37:21
    Žilina začína ďalší útok od vlastnej bránky, Vlci už sú nasťahovaní v útočnom pásme, no puk smeruje von z pásma.

36:39
    Vhadzuje sa znovu pred Michalom Dzubinom.

36:01
    Nádherná akcia Žiliny v prečíslení 3 na 1, na jej konci bol Petr Kanko, ktorý švihom tesne minul bránku hostí. Samotný hráč už len nechápavo krúti hlavou.

35:34
    Bude sa vhadzovať v strednom pásme bližšie ku Križanovej bránke, buly však vyhrali Žilinčania a znovu sa ženú dopredu.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva menej ako 5 minút.

34:28
    Za pukom sa predieral domáci krídelník Adrián Lipovský, obranca MHC Matejka však výborne čítal hru.

34:06
    Hra sa po pár sekundách znovu sťahuje pred Michala Dzubinu, bude sa vhadzovať po jeho pravej ruke.

33:17
    Tlak Žiliny ale stále pokračuje, v hre 5 na 5 hrajú domáci hokejisti omnoho lepšie ako počas presilovej hry a sú usadení pred Michalom Dzubinom.

32:50

32:42
    Puk je za bránkou Križana, ďalšia presilová hra domácich je bez efektu.

32:16
    Štěpán Novotný páli na Dzubinu ako na strelnici, no brankár MHC stále odoláva.

31:42
    Žilina sa ale nevie v tejto presilovej hre usadiť v útočnom pásme, no domácim hokejistom sa nedá absolútne nič vyčítať, pretože je vidieť, že veľmi chcú.

31:09
    Ján Šimko začína ďalší útok Vlkov od vlastnej bránky.

30:50
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Marek Kolba za vrazenie na mantinel.

30:45

30:41
    Žilinský Matej Valášek vyviezol puk do útočného pásma a obišiel pri tom 4 hráčov hostí.

30:08
    Novotný je i v tejto presilovej hre, po jeho strele musel Dzubina skryť puk do lapačky.

30:01
    Máme za sebou polovicu stretnutia, Žilina prehráva s Martinom stále 0:1.

29:15
    Domácim sa ale presilová hra vôbec nedarí, puk je za bránkou Karola Križana.

28:45
    Vylúčenie Martin, 2 minúty inkasuje Ivan Ďatelinka za nedovolené bránenie v hre.

28:45
    Znovu sa bude vhadzovať pred Michalom Dzubinom.

28:12
    Stále a stále sa hrá v obrannom pásme hostí, puk je však v rohu klziska, kde sa oň vedú kruté boje.

27:49
    Stále sa hrá v obrane hostí, tí sa napokon oslobodzujú zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred Michalom Dzubinom.

27:19
    Tlak Žiliny stále pokračuje, Vlci sa držia v útočnom pásme, no majú jednoducho problém so zakončením.

26:51
    Z pravej strany sa odvážne predral pred Dzubinu domáci Patrik Schroner, no gólman hostí znovu skvele zasiahol.

26:18
    Preťažená obrana hostí si môže konečne vydýchnuť, vhadzuje sa po ľavej ruke Michala Dzubinu.

25:45

25:26
    Domáci točia presilovkový lichobežník, ale bez streľby dajú gól len veľmi ťažko.

25:01
    Ale dnes vidíme skutočne výborný hokej.

24:38
    Domáci sú stále v pásme hostí, puk už však putuje ku Karolovi Križanovi.

24:22
    Hostia so 4 hráčmi.

24:02
    Domáci sú okamžite pred Dzubinom, Novotný z dobrej pozície míňa.

23:45
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Andrej Themár za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Žilina tak bude 37 sekúnd hrať presilovku o 2 hráčov.

23:34

23:30
    Puk je za bránkou Žiliny, domáci čochvíľa začnú krátku presilovú hru.

22:45
    Petr Kanko sa snažil prebiť s pukom pred Dzubinu, no obrana hostí ho dobre postrážila.

22:22
    Vylúčenie Martin, 2 minúty dostáva Tomáš Pokrivčák za nedovolenú výstroj.

22:22
    Štěpán Novotný sa dostal do úniku, skúsil blafák do bekhendu, no Dzubina je dnes skvelý.

22:00
    DOXXbet arénou v Žiline znie mohutné "Chlapci bojovať" a Žilina sa skvele bráni.

21:34
    Vylúčenie Žilina,2 minúty za sekanie inkasuje Matej Valášek.

21:17
    Igor Bobček dobre zapracoval za vlastnou bránkou, no Žilina bude hrať ďalšie oslabenie.

20:41
    Žilinčania sa držia v útočnom pásme, Novotný pálil s medzikružia, no Dzubina bol pozorný.

20:14
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Michala Dzubinu.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech domácich hokejistov Žiliny.

20:01

Na ľad už prichádzajú hokejisti oboch tímov.

Po prvej tretine prehráva Žilina s Martinom 0:1. Jediným úspešným strelcom bol Dominik Fujerík. Druhá tretina sa začne približne o 17:40.

20:00

19:53
    Lukáš Klíma sa dral pred Karola Križana, no spadol a zamieril do bránky namiesto puku. Karol Križan predviedol efektný výskok a hráča hostí jednoducho preskočil.

19:45
    Puk je za bránkou Dzubinu, oba tímy striedajú.

19:28
    Demel chybuje na obrannej modrej, hostia do nedokázali využiť.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

18:19
    Hrá sa prevažne v strede klziska, no teraz sa k strele dostal opäť agilný Michal Važan, puk však tesne minul bránku MsHK.

17:38
    Tvrdý súboj v strede klziska, Juraj Ďurkech si nenechal dlho brnkať po nose, na ľade sa nám začína poriadne iskriť.

17:05
    Novotný nahodil puk na bránku MHC, Dzubina ho radšej podržal v lapačke, vhadzovať sa teda bude pred bránkou hostí z Martina.

16:36
    Hrá sa skutočne s minimom prerušení, puk je znovu za bránkou Žiliny, oba tím striedajú počas hry.

15:52
    Stále však vidíme svižný hokej, Schroner nahadzoval puk na bránku hostí na teč spoluhráčom, puk mieri tesne vedľa bránky MHC.

15:01
    Do konca prvej tretiny máme necelých 5 minút, Martin vedie v Žiline 1:0.

14:49
    Žilinčania sa snažia, Lipovský sa predral z pravej strany k Dzubinovi, no brankár hostí si postrážil pravú tyč.

14:06
    Puk je znovu za bránkou Žiliny, oba tímy striedajú počas hry, aktuálne mieria na ľad tretie útoky oboch tímov.

13:51
    Pri puku sú domáci, ale v tomto momente im viazne kombinácia a prechod do útočného pásma.

13:19
    Domáci hokejisti sú zjavne zaskočení inkasovaným gólom, trošku stíchlo aj domáce publikum, naopak hostia začínajú byť veľmi aktívni a nebezpeční.
    FUJERÍK - 0:1

12:23
    Martin využíva presilovú hru. Marek Kolba napriahol od modrej čiary, pred Križanom puk šikovne tečoval DOMINIK FUJERÍK a hostia vedú 1:0. Asistencie: Marek Kolba. Martin Lojek.

11:37
    Puk od bránky hostí vyváža Ivan Ďatelinka, robí však chybu a k puku sa dostáva Milan Drevenák, ten preveril tvrdou strelou pozornosť Michala Dzubinu.

11:01
    Hráči MHC sú okamžite pred Križanom, puk však smeruje von z obranného pásma Žiliny.

10:57
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Igor Bobček za hákovanie.

10:49
    Závar pred Michalom Dzubinom, brankár hostí však všetko rieši s prehľadom a skrýva puk do svojej lapačky.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina hrá sa s Martinom stále 0:0.

09:15
    Nuž, v týchto momentoch vidíme pár hluchých sekúnd, oba tímy zvádzajú množstvo súbojov o puk, najmä pri mantineloch.

08:52
    Domáci sú však aktívni, stále sa snažia udržať sa dlhšie v útočnom pásme, zatiaľ sa im to nedarí.

08:11
    A aj tak ostane, pretože do zakázaného uvoľnenia sa dostali domáci hokejisti. Vhadzuje sa po ľavej ruke Karola Križana.

07:32
    Hrá sa dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry. Puk je za bránkou Karola Križana.

06:52
    Obrovská šanca Žiliny, Patrik Schroner sa dostal do nájazdu na Michala Dzubinu, svoj pokus o blafák však nedotiahol do úspešného konca. Brankár hostí si pripisuje ďalší výborný zákrok.

06:11
    Štvrtá formácia Žiliny spôsobila zmätok pred Dzubinom, posledný pri puku bol Juraj Rožník, ktorý však nedokázal presne zakončiť.

05:53

05:21
    Lojek pálil od modrej čiary, pred Križanom sa k dorážke dostal Oliver Jokeľ, no brankár Križan mu v poslednom momente vopchal do strely pravý betón.

04:57
    Vhadzuje sa pred Karolom Križanom, v týchto momentoch vidíme v Žiline vynikajúci hokej.

04:34
    Hráči Martina sú stále pred Križanom, Novotný si však vybojoval puk a hnal sa dopredu. Napokon sa netlačil pred Dzubinu, ale zbieral cenné sekundy.

04:10
    Od modrej čiary pálil nebezpečne Markovič, Križan bol pozorný, hostia ostavajú v útočnom pásme.

03:53
    Vylúčenie Žilina, Jakub Drábek inkasuje 2 minúty za podrazenie.

03:33
    Nuž a veľkú príležitosť si vypracovali aj hokejisti Mountfieldu, znovu tam bol Michal Važan, ktorý vypálil nebezpečne, no Križan chytá.

02:51
    Prvá strela hostí v dnešnom zápase, postaral sa o ňu Michal Važan, ktorý pálil zvrchu kruhov, jeho projektil však bol zblokovaný.

02:08
    Puk je za bránkou Žiliny, domáca obrana chybuje pri rozohrávke, hostia však túto chybu nevyužili.

01:30
    Domáci hokejisti začínajú zostra, snažia sa čo najskôr presadiť.

01:13
    Obrovská šanca Žiliny, Drábek sa natlačil pred Dzubinu, dokázal puk pretlačiť cez brankára hostí, no ten napokon triafa pravú tyč bránky!

00:29
    Vhadzuje sa pred brankárom Žiliny Karolom Križanom.

00:01
    Úvodné buly v prospech hokejistov MHC.

00:01

Tak ale dnes to vyzerá v Žiline na skvelú atmosféru, po dlhom čase zavítal na hokej aj domáci fanklub, navyše dorazili aj fanúšikovia Martina. Nuž, konečne bude pod Dubňom poriadna atmosféra.

Na ľad už prichádzajú hráči oboch tímov.

Dnešný zápas bude viesť teda štvorica rozhodcov, hlavnými budú Švajčiar Marc Wiegand a Slovák Jozef Kubuš, na čiarach im budú pomáhať Slováci Tvrdoň a Ševčík.

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Kubiš, Krčula – Novotný, Demel, Drevenák – Valášek, Jabrocký, Kanko – Šimko, Drábek, Lipovský – Schroner, Rusnák, Rožník.

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Žingor) – Ďatelinka, Matejka, Lojek, Brcko, Kolba, Dvořák, Tupý – Markovič, Pokrivčák, Važan – Illo, Fujerík, Jokeľ – Themár, Dírer, Klíma L. – Šugár, Jurášek, Rusina.

Rozhodca: Wiegand (SUI), Kubuš – Tvrdoň, Ševčík (všetci SVK).

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 33. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hokejistov MHC Mountfield Martin. Zápas má úvodné buly o 17:00, ešte predtým si v krátkosti oba tímy predstavíme.

Žiline sa v posledných zápasoch výsledkovo nedarí, hoci herne to nie je zlé. Aktuálne patrí Vlkov v tabuľke predposledná deviata pozícia so ziskom 29 bodov. Posledná Skalica má však rovnaký počet bodov, Žilina má však lepšie vzájomné zápasy. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali na domácom ľade s Trenčínom 0:1. Do zápasu nenastúpi Milan Procházka pre otras mozgu, Michal Kokavec pre vyskočenú platničku a otázny je štart Karola Križana, ktorý má po zápase s Trenčínom problém s krčnou chrbticou.

Hokejistom Martina patrí v priebežnej tabuľke extraligy siedme miesto so ziskom 40 bodov. V poslednom doterajšom zápase hráči z Turca prehrali v Poprade 0:3. Káder MHC rovnako kvária zranenia viacerých kľúčových hráčov, navyše v Poprade zasiahol puk do chrbta asistenta trénera MHC Andreja Novotného, ktorý sa snažil uhnúť a poranil si nedávno operovanú nohu. V zápase proti Žiline nebude k dispozícii brankár Jakub Čech, obranca Peter Smrek a útočníci Tibor Varga, Michal Važan, Tomáš Klíma, Lukáš Říha, Peter Galamboš či Milan Kolena.

Zápas sa teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 49. Valášek (Dresler) – 13. Fujerík (Kolba, Lojek), 62. Važan (Illo, Matejka)

MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Kubiš, Krčula – Novotný, Demel (A), Drevenák (K) – Valášek, Jabrocký (A), Kanko – Šimko, Drábek, Lipovský – Schroner, Rusnák, Rožník.
    HK VITAR Martin: Dzubina (Žingor) – Ďatelinka (K), Matejka, Lojek, Brcko, Kolba (A), Dvořák, Tupý – Markovič (A), Pokrivčák, Važan – Illo, Fujerík, Jokeľ – Themár, Dírer, Klíma L. – Šugár, Jurášek, Rusina.

Rozhodca: Wiegand (SUI), Kubuš – Tvrdoň, Ševčík (všetci SVK)