Žilina – Martin 1:2 (po pr.) | B. Bystrica – Nitra 1:0 (kon.) | Košice – Skalica 5:3 (kon.)
Trenčín – Zvolen 4:1 (kon.) | Piešťany – Poprad 0:4 (kon.)
MsHK Žilina
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
HK VITAR Martin
Piatok 12.12.2014, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Peter Mikula (tréner Žiliny): „Prvá tretina bola z našej strany ustráchaná, ale zvyšné tretiny sme hrali so súperom bago. Nechcem sa vyhovárať, niekde sme asi urazili šťastie. Musím chlapcov pochváliť, aj keď sme prehrali. Dnes sa s nami jednoducho kruto zahral osud.“

Jaroslav Török (tréner Martina): „V tomto dôležitom zápase nám išlo o veľa a sme naozaj radi, že sme uspeli. V prvej tretiny sme podali výborný výkon, ale vo zvyšných 2 tretinách boli lepší domáci. Toto víťazstvo má pre nás veľkú cenu, chcem poďakovať mojim hráčom na čele s Michalom Dzubinom za výkon a najmä za martinské srdiečko, ktoré dnes vložili do zápasu.“ (19:24:36)

Nuž, skončil sa zápas 33.kola hokejovej extraligy, v ktorom Martin zvíťazil v Žiline 2:1. Ja sa s vami pre dnešok lúčim, zároveň pripomínam, že v nedeľu o 17:30 hrá Žilina doma ďalší zápas, tentoraz proti Piešťanom a všetci fanúšikovia budú mať vstupné za 1€.

VAŽAN - 1:2

61:33
    Martin dal gól!
    Nuž, a len čo som to dopísal, tak hostia vsietili víťazný gól. Smutného Karola Križana prestrelil Michal Važan. Asistencie: Radoslav Illo, Lukáš Matejka.

61:33
    Hrá sa dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

61:07
    Domáci Žilinčania sú znovu usadení v útočnom pásme.

60:43
    Dresler pálil znovu od modrej, Demel tentoraz tečoval puk vedľa bránky hostí.

60:19
    Tá pokračuje v tlaku, Dzubina si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Pomer striel po druhej tretine bol 23:10.

60:01
    Úvodné buly predĺženia patrí domácej Žiline.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 1:1, o pár sekúnd budeme sledovať predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:01
    Začala sa posledná minúte tretej tretiny.

58:22
    Nuž, dnes pravdepodobne budeme vidieť predĺženie.

58:01
    Hneď po buly napriahol v dobrej pozícii Jaroslav Markovič, puk len tak zasvišťal popri pravej žrdi žilinskej bránky.

57:39
    Vhadzuje sa pred Karolom Križanom.

57:01
    Hostia sa v týchto momentoch nadýchli k záverečnému náporu a držia Vlkov v obrannom pásme.

56:40
    Zdá sa však, že gólman hostí sa pri tomto zákroku zranil. Po krátkej pauze však bude zrejme v poriadku.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 49. Valášek (Dresler) – 13. Fujerík (Kolba, Lojek), 62. Važan (Illo, Matejka)

MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Kubiš, Krčula – Novotný, Demel (A), Drevenák (K) – Valášek, Jabrocký (A), Kanko – Šimko, Drábek, Lipovský – Schroner, Rusnák, Rožník.
    HK VITAR Martin: Dzubina (Žingor) – Ďatelinka (K), Matejka, Lojek, Brcko, Kolba (A), Dvořák, Tupý – Markovič (A), Pokrivčák, Važan – Illo, Fujerík, Jokeľ – Themár, Dírer, Klíma L. – Šugár, Jurášek, Rusina.

Rozhodca: Wiegand (SUI), Kubuš – Tvrdoň, Ševčík (všetci SVK)