Chabarovsk – Čeljabinsk 2:4 (kon.) | Vladivostok – Jugra Chanty-Mansijsk 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Nižnekamsk 7:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Omsk 6:2 (kon.) | Soči – D. Moskva 1:6 (kon.) | Novgorod – Jaroslavľ 1:2 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 2:4 (kon.) | HC Slovan – Ufa 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Neftechimik Nižnekamsk
Piatok 12.12.2014, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Je dobojované! Domáci ešte v poslednej tretine pridali dva góly a tak celkovo zdolali Nižnekamsk vysokým pomerom 7:2. Sibir si do tabuľky pripisuje ďalšie domáce víťazstvo a dôležité tri body. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:26:29)

60:00

59:01
    Prebieha už posledná minúta tohto zápasu. Domáci sa presilovke hostí napokon ubránili.

58:30
    Hostia môžu ľutovať, že častejšie nestrieľajú! Salák predviedol hneď niekoľko čarovných zákrokov.

57:18
    Sibir sa oslobodzuje spod mierneho tlaku hostí vyhodením puku.

56:43
    Ullstrom dostáva 2 minúty za sekanie a je tu presilovka hostí.

56:22
    Peknú kombináciu nezakončili presne domáci hráči druhej formácie. Fedotov by bolo v prípade strely bezmocný.

55:35
    Hostia zaviezli puk do útočného pásma, ale tam sa zatiaľ nedokážu dostať k strele.

54:14
    Sibir rozohráva ďalšiu akciu z vlastného obranného pásma. Hostia sa už sústredia na obranu, aby nedostali ešte väčší debakel.

53:30
    Fedotov sa nenechal zahanbiť a v lapačke udržal puk po strele domáceho hráča.

52:14
    Na druhej strane mal prácu Salák, ale ten si dokázal poradiť a udržal svojmu tímu päťgólový náskok.
    Alexej JEFIMENKO - 7:2

51:39
    Novosibirsk dal gól!
    Domáci využívajú presilovku, keď spoza bránky lišiacky dostal puk do siete ALEXEJ JEFIMENKO.

50:20
    Hostia sa po zblokovanej strele dokázali oslobodiť a Sibir musí začínať ďalší útok spoza Saláka.

49:39
    Kosmačjov dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

49:21
    Na modrej sa dostal k ďalšej strele Hersley, ale ani on neuspel proti brankárovi hostí.

48:35
    Striedajúci Fedotov, ktorý v úvode tretiny nahradil Sudnicina musel zasahovať proti pokusu Kugryševa.

47:55
    Hosťujúci Makarov dostáva 2 minúty za podrazenie, presilovka pre domáci Sibir.

46:28
    Domáci pridávajú šiesty gól a zrejme definitívne rozhodujú o svojom víťazstve. Presadil sa obranca PATRIK HERSLEY strelou od modrej čiary. Asistencie: Alexej Kopejkin, Jarno Koskiranta.

Martin Platko

Góly a asistencie: 14. Enlund (Kugryšev), 19. Šumakov (Sannikov), 32. Menšikov (Monja), 37. Enlund (Kugryšev), 37. Ullström (Kopejkin), 47. Hersley (Kopejkin, Koskiranta), 52. Jefimenko – 6. Rjasenskij (Ivanov), 7. Polygalov (Milovzorov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Menšikov – Kugryšev, Enlund, Koskiranta – Monja, Kopejkin, Ullström – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Jefimenko, Vorošilo.
    Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (Fedotov) – Kalašnikov, Eronen, Berezin, Rjasenskij, Jevsejenkov, Amirov, Kosmachjov, Bilalov – Makarov, Žukov, Andrjuščenko – Milovzorov, Polygalov, Ivanov – Alševskij, Chochrjakov, Alševskij – Kulikov, Anderson, Mnichovič.

Rozhodca: Bukin, Cyplakov – Petrov, Fatejev