Kazaň – Zenit 0:1 (kon.) | Lok. Moskva – FC Ural 1:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – FK Krasnodar 1:1 (kon.)
Groznyj – Torpedo Moskva 0:1 (kon.)
FK Kubaň Krasnodar
1:1 (0:1)
FK Krasnodar
cz Streda 03.12.2014, 18:00 • Stadion Kubaň, Krasnodar. Kapacita: 32,000 diváků. • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

FK Kubaň Krasnodar se se skórem 17-17 a pětadvaceti získanýma bodama pyšní sedmým místem ruské Premier League. Nejlepšími střelci týmu jsou Sekou Oliseh a Ivelin Popov. Oba se již čtyřikrát trefili. V zápase proti svému městskému rivalovi budou ovšem potřebovat něco více.

FC Krasnodar se může po dnešní případné výhře dostat zpět na druhé místo a přezimovat na něm. Prozatím mají na svém kontě 30 bodů, skóre 25-11 a dnešní zápas k dobru. Absolutně nejlepším střelcem je Joãozinho s šesti brankami. V závěsu za ním je Ari a Wanderson. Ti dali branky čtyři.

FK Kubaň Krasnodar: Bělenov – Ješčenko, Armaš, Xandão – Tlisov, Sosnin, Ignatěv, I. Popov, Kaboré – Bucur, Baldé.
    Náhradníci: Karjukin, Pomazan – Bugajev, Žavnerčik, Oliseh, Chubulov, Bueno, Rabiu, Danilo, Melgarejo, Karetnik.

FC Krasnodar: Dikan – Kalešin, Martynovič, Granqvist – Izmajlov, Mamajev, Gazinskij, Petrov, Joãozinho, Pereyra – Wánderson.
    Náhradníci: Sinicyn – R. Sigurðsson, Adžindžal, Burmistrov, Laborde, Lanin, Batutin.

Rozhodčí: Valerevič – Ivanovič, Borisovič.

V mrazivém ruském počasí se dnes bude hrát zápas Krasnodaru proti Krasnodaru. Domácí mají ve vzájemných zápasech lepší bilanci. V devíti zápasech šestkrát zvítězili a třikrát prohráli. Nikdy neskončil zápas remízou.

Když si promyslíme, jak brát dnešní zápas, tak to berme jako derby mezi Slavií a Spartou, či zápas CSKA Moskva se Spartakem Moskva.

1

1
    Poslední zápas podzimní části pro oba týmy začal.

1
    Kubaň vybojoval míč a mohli hrát s míčem. Jsou ale zalezlý až na své polovině.

3
    První minuty jsou takticky oťukávací.

3
    A vhazuje se asi šestý aut.

3
    Chytře to myslel jeden z hráčů domácích, ale přihrávka do vápna byla nepřesná.

4
    Bukur dostal míč na začátek vápna, udělal kličku do středu hřiště a vypálil. Zařízení míjí.
    Nepřesná střela

5
    Domácí celek vlétl do zápasu aktivněji. Hosté bojují o druhé místo. Jestli ovšem chtějí uspět, musí přidat.

6
    Kubaň se řítila do zajímavé šance, ta byla bohužel pro domácí publikum překombinovaná.

7
    Krásně se prosadil proti obraně hostujicího Krasnodaru Baldé. Svou střelu ovšem zbytečně uspěchal a trefuje jen boční síť.

8
    Ivelin Popov byl dalším hráčem, který se pokoušel překvapit Dikana, ale je z toho jen další střela nad branku.

9
    Poprvé v zápase kombinují hosté na útočné polovině.

10
    Žádný moment překvapení ale nepřevádí a míč ztrácí.

11
    Kombinační hrou se do dobré příležitosti dostali domácí. Čárový rozhodčí ovšem píská ofsajd.

12
    Po levé straně se řítil Popov, který se stahovačkou zbavil obránce. Střela byla ale pro Dikana lahůdkou.

14
    Hosté, respektivě Wanderson dal nádhernou branku, bohužel z ofsajdu.
    Branka po ofsajdu

16
    Krásnou přihrávku přes hlavu vymyslel Joãozinho! Míč dostal před branku Wanderson a pálil na ní. Tam se výtečným zákrokem zaskvěl Bělenov!

18
    Přímý kop pro hosty z ideální pozice na centrovaný míč.

18
    Vše odhlavičkovala obrana Kubaně.

18
    Dikan špatně vykopl míč a ten přistál na prsou Popova. Ruský záložník míč ihned vracel na branku. Střela byla ovšem slabá a skončila v náruči Dikana.

19
    Ibrahima Baldé udělal ve vápně kličku a střílel na branku. Technickou střelou míjí cíl.

21
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Nyní to ale hosté vymysleli parádně! Sergej Petrov dostal míč na pravou stranu, odkud ho ihned vracel zpět k pokutovému puntíku, kam si krásně naběhl MAURICIO PEREYRA, jenž s klidnou hlavou dává první branku utkání!
    Asistence: Sergej Petrov
    Mauricio PEREYRA - 0:1

23
    S domácím týmem gól lehce zamával. Aktivnější jsou s míčem hosté.

25
    Kubaň ale snaží smazat vedení Krasnodaru. Baldé neuspěl v silovém souboji s Granqvistem.

27
    Domácí obrana dnes preferuje spíše dlouhé centry přes půl hřiště, než-li postupnou kombinaci k brance.

29
    Hodně se kombinuje a to u obou týmů.

30
    Izmajlov se provinil faulem a je tu přímý kop pro domácí Krasnodar.

31
    Krásně provedený centr a ještě lepší hlavičkový pokus! Kubaň dala dokonce branku. Všemu brání správně odmávaný ofsajd.
    Odmávaný ofsajd

33
    Obrovský závar před domácí brankou! Wandersonovu střelu vyrazil Bělenov před Mamajeva, jenž napálil míč do odkryté branky, kde ovšem zakročil obránce! Následná střela Wandersona z úhlu šla mimo!

34
    Dikan sebral gól z nohy jednomu z domácích hráčů! Chyběli milimetry!
    Dikanův dobrý zákrok

35
    Přímý kop pro Krasnodar. Fauloval jeden z hráčů Kubaně.

36
    Andreas Granqvist se dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti, odkud trestuhodně trefuje jen Bělenova do náruče!
    Hlavička z bezprostřední blízkosti

39
    Hosté to zkoušejí hodně z levé strany.

41
    Další zahozená šance! George Bukur si narazil míč se svým spoluhráčem a z hranice vápna levačkou opět míjí branku!

42
    Tempo utkání je úžasné! Doufejme, že do devadesáté minuty neustane!

44
    Pár metrů před vápnem kombinovala čtverice hráčů Krasnodaru. Domácí branku ale nehrozili.

45

Končí první poločas krásného prvního poločasu! Viděli jsme nespočet krásných akcí, velkých šancí a jeden gól o nějž se postarala dvojice Petrov – Pereyra! Ve druhém poločase se máme na co těšit!

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

Oba celky míří z tunelu zpět na hřiště.

46

46
    Po poločase skončil na hřišti Ignatěv, podpořit ofenzívu má za úkol střídající Melgarejo.

47
    Domácí kombinují na půlce Krasnodaru.

48
    Na půlce hřiště byl zpacifikován rozběhnutý Baldé.

50
    Mamajev se nyní postaral o tři hráče a udržel hosty v kombinaci.

51
    Která už ale není aktuálním děním na hřišti.

52
    Žlutozelení stále kombinují, ale nedaří se jim dostávat se do pozic jako v prvním poločase.

53
    Charles Kaboré (KUK) přerušil protiútok hostů a vidí žlutou kartu.

55
    Mamajev byl faulem zastaven. Přímý kop pro hosty.

55
    Který byl krátký a lehce odhlavičkován domácími borci.

56
    Ibraima Baldé se snažil dostat k míči, který putoval k brance. V moment, kdy věděl, že ho nedoběhne, zatáhl za záchranou brzdu a je mu pískán faul.

58
    Baldé nahrál Bukurovi, který nacentroval do vápna, kde nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Obrana ovšem vrátila míč zpět k GEORGOVI BUCUROVI, který se nyní nemýlil! Tvrdou ranou k tyču vyrovnal!
    Gheorghe BUCUR - 1:1

60
    Domácí na koni! Centr do vápna lízl hlavou Popov! K neštěstí domácích doletěl míč mimo!

62
    Hosté to zkoušeli z dálky. Lahůdka pro Dikana.

65
    George Bucur svedl sprinterský souboj s Kalešinem. Obránce Krasnodaru míč zblokoval a je z toho roh.

66
    Jenž nedopadl vůbec dobře.

67
    Vitalij Kalešin (KRS) vidí žlutý kartónek.

69
    Pavel Mamajev dnes dohrál. Laborde je hráčem, který jej nahradí.

70
    Domácí mají šanci na obrat skóre. Přímý kop z dobré pozice.

71
    Podobná situace jako z prvního poločasu! Domácí dávají branku a opět je neuznaná díky ofsajdu! Opět má rozhodčí pravdu!
    Další branka z ofsajdu

73
    Hostům se v druhém poločase vůbec nedaří. Nyní mají ovšem výhodou přímého kopu z dobré pozice.

73
    Xandão (KUK) zahrál rukou a i on je potrestán žlutou kartou.

74
    Joãozinho trefuje jen zeď.

75
    Bucur dostával míč do dobré palebné pozice, ale ukličkoval se.

77
    Hosté mají další přímý kop, nyní z větší vzdálenosti.

77
    Míč přeletěl jak hlavičkujicí hráče, tak i brankáře.

79
    Krásně zahraná kombinace až do "kuchyně". Ibraima Baldé dostal míč hodně před sebe a je u toho jen odkop od branky.

80
    Ošklivým šlapákem se provinil Ricardo Laborde (KRS).

81
    Obrovská šance pro Bucura! Ten ve vápně udělal kličku a levačkou minul branku!

84
    Kubaň aktuálně hodně tlačí. Hosté museli odkopnout na roh.

84
    Ihned z rohu musel míč boxovat Dikan!

85
    Tlisov (KUK) dalším potrestaným hráčem.

85
    Do vápna se opět hrnul Bucur. V poslední chvíli ho ale čistým skluzem odzbrojil jeden z obránců.

86
    Ješčenko (KUK) strkal do pronikajicího hráče hostů a dostává žlutou kartu.

87
    Sigurðsson nahradí jediného střelce hostů, Pereyru.

89
    Izmajlov (KRS) přerušuje protiútok Kubaně a vidí žlutou kartu.

90
    Dnes se již rozdalo sedm karet, což je rekord pro rozhodčího Valareviče v ruské Premier League.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90+2
    Faul uprostřed hřiště. Domácí se ženou dopředu.

90+2
    Sigurðsson byl faulován a hosté rychlé vypálili, lehký zákrok pro Bělenova.

90+3
    Úžasná šance pro Baldého v poslední minutě! Senegalský útočník dostal míč před branku a skluzem jí přestřeluje o pár milimetrů!

90+3

Krásný zápas jsme dnes viděli v Krasnodaru, kde se v derby utkal tým Kubaně a Krasnodaru. V prvním poločase jsme byli svědky neuvěřitelných akcí a dokonce jednoho gólů, který dal Pereyra. V druhém poločase byl domácí celek mnohem lepší a nakonec vyrovnal. Rozhodujicí branku se jim ale nepovedlo vstřelit. Nejblíže byl Baldé, který v poslední minutě minul trestuhodně branku. A tak toto utkání končí poprvé v historii vzájemných zápasů remízou.

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dne. (19:57:32)