Schalke – Mainz 4:1 (kon.) | Leverkusen – Kolín nad Rýnom 5:1 (kon.) | Augsburg – Hamburger 3:1 (kon.)
Hertha – Bayern 0:1 (kon.) | Brémy – Paderborn 4:0 (kon.) | Hoffenheim – Hannover 4:3 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
4:3 (2:1)
Hannover 96
Sobota 29.11.2014, 18:30 • Wirsol Rhein-Neckar-Arena (Sinsheim) • Nemecká Bundesliga

Nádherné futbalové stretnutie so siedmimi gólmi žiaľ končí. Nuž a končí úspešne pre domáci Hoffenheim, ktorý doma uhájil všetky tri body, na ktoré sa ale musel poriadne nadrieť. Domáci sa síce ujali v 37. minúte už dvojgólového vedenia, ktoré sa ale hosťom v okolí polčasovej prestávky podarilo zmazať. Po hodine hry sa ale v rozpätí štyroch minút presadili domáci hneď dvakrát. Hannover síce stačil ešte streliť kontaktný gól, no na viac mu už nezostal čas.

Verím, že ste sa pri sledovaní tohoto prenosu bavili, nemecký futbal nás opäť raz nesklamal. (20:31:45)

90+3

90+2
    Joselu sa teraz nedokázal presadiť a za svoje neadekvátnu reakciu následne inkasuje piatu žltú kartu zápasu.

90+2
    Hoffenheim opäť nasáčkovaný na polovici hostí. S bodovými nádejami Hannoveru to už nevyzerá práve najlepšie.

90+1
    Nuž a koniec samotný príde asi o stodvadsať sekúnd, ktoré ešte zostávajú do konca oficiálneho nadstavenia, ktoré stanovil pán Brych.

90
    Zatiaľ sa im to ale nedarí. Hoffenheim sa i vďaka štandardným situáciám naďalej drží na polovici hostí. Radi by tam ostali až do konca.

88
    Hosťom zostáva aj s nadstaveným časom ešte nejakých päť minút. Podarí sa im vyrovnať? Hoffenheim čaká poriadna fuška.
    STINDL - 4:3

86
    Hannover dal gól!
    Artur Sobiech sa stáva čarovným ťahom tureckého manažéra Korkuta, ktorý okamžite po svojom naskočení do hry pripravuje kontaktný gól pre LARSA STINDLA. Sobiech dostával ťažkú loptu do vápna, ktorú ale dokázal spracovať do behu a následne už tradične v dnešnom zápase prihrávať pred odkrytú bránku na Stindla. Oliver Baumann sa už nestihol včas presunúť a Hannover tak ďalšou strelou do odkrytej bránky vykresal nádeje na bodový zisk!

84
    Hostia zároveň i naposledy striedajú. Tayfun Korkut sťahuje z ihriska Schmiedabacha, ktorého vymení poľský útočník Artur Sobiech.

84
    Strelec posledného gólu hostí Lars Stindl sa stáva i aktuálnym držiteľom žltej karty, keď na polovici ihriska nedovolene podkopol súpera.

83
    Zaujímavá analýza nemeckej réžie, ktorá poukazuje na priemerné postavenie hráčov na hracej ploche. Domáci hrajú o desať metrov vyššie, než Hannover.

81
    Otrasený Sven Schipplock krivká za postrannú čiaru a bude striedať. Namiesto domáceho zakončovateľa príde na trávnik Sebastian Rudy.

80
    Joselu si teraz vo vzduchu pomáhal nedovolene a hostia tak musia vypratať šestnástku stále vedúceho Hoffenheimu.

79
    Priamy som sme po dlhšej dobe videli i v modrom prevedení. Pri Schweglerovej absencii sa ho ujal Kim, ktorý ale napálil loptu vysoko nad.

78
    Teraz sa chvíľku hrať nebude, pretože na trávniku zostáva ležať domáci útočník s číslom deväť na chrbte Sven Schipplock.

76
    Následný voľný kop Kiyotakeho mieril sympaticky k pravému hornému rohu, ale ten napokon lopta minula asi o meter.

75
    Ešte pred exekúciou štandardnej situácie tu máme striedanie na hosťujúcej strane. Na trávnik príde Leonardo Bittencourt, ktorý mení Brianda.

75
    Tretia žltá karta smeruje po prvýkrát do domáceho táboru. Vidí ju bosenský stopér Bičakčič, ktorý si na hranici šestnástky pomáhal faulom.

Erik Farkaš

Góly: 19. Schwegler, 37. Volland (Kim Jin-su), 59. Polanski (Volland), 63. Süle (Schwegler) – 43. Stindl, 52. Joselu (Briand), 86. Stindl (Sobiech)

Karty:   75. Bičakčič (HOF) – 19. Sakai (HAN), 39. Schulz (HAN), 84. Stindl (HAN), 90+2. Joselu (HAN)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – A. Beck (C), Süle, Bičakčič, Kim Jin-su – Schwegler, Polanski – Volland, Firmino, Zuber – Schipplock
    Náhradníci: Grahl – Rudy, Strobl, Elyounoussi, Salihovič, Modeste, Herdling
    Manažér: Markus Gisdol (GER)

Hannover 96: Zieler – Sakai, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Gülselam – J. Briand, Stindl (C), Kiyotake – Joselu
    Náhradníci: Almer – Prib, Sobiech, Felipe, Karaman, Bittencourt, Hirsch
    Manažér: Tayfun Korkut (TUR)

Rozhodca: Felix Brych – M. Borsch, S. Lupp – C. Bandurski