Jekaterinburg – Barys 2:1 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – Ufa 2:6 (kon.) | Čerepovec – A. Mytišči 3:4 (po pr.)
Jaroslavľ – Togliatti 2:4 (kon.) | Viťaz – Nižnekamsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Omsk 4:2 (kon.)
Riga – Petrohrad 4:2 (kon.) | Záhreb – Helsinki 1:3 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Atlant Mytišči
Sobota 22.11.2014, 15:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vítam Vás pri online prenose z Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom o 15:00 SEČ privíta Severstal Čerepovec moskovský Atlant Mytišči.

Severstal Čerepovec

Domácim patrí 12. priečka, keď v 29 zápasoch získali 37 bodov so skóre 77:86. V poslednom zápase podľahli moskovskému CSKA 0:3. Najprduktívnejšími hráčmi Severstalu sú s 22 bodmi Pavel Chernov a Dmitri Kagarlitsky. Brankárskou jednotkou je český legionár Jakub Štepánek, ktorý si drží percentuálnu úspešnosť zákrokov nad číslom 91.

Hostia z hlavného mesta Ruska sú na tom bodovo rovnako ako Čerepovec. Postavením v tabuľke sú na 11. priečke so skóre 66:73. V poslednom zápase zverenci Alexeia Kudashova prehrali na domácom ľade proti Slovanu Bratislava 1:2. Najproduktívnejším hráčom Atlantu je s 20 bodmi Artyom Chernov, Brankárskou jednotkou je bývalý brankár Levu Praha Atte Engren. 26-ročný Fín si drží percentuálnu úspešnosť zákrokov taktiež nad číslom 91.

Severstal Čerepovec: Štepánek (Magarilov) – Urbom, Pyett, Stolyarov (A), Trubachyov, Buchnevich – Stasenko, Shinin (A), Kagarlitsky, Chernov, Mons – Arzamastsev, Antropov, Ullstrom, Berdnikov, Kvapil – Nekolenko, Kazakovtsev, Kovyrshin, Nikontsev, Gimatov

Atlant Mytišči: Engren (Shikin) – Korobov (A), Gilroy, Shmelyov, Engqvist, Chernov – Novopashin, Nemec (C), Potapov, Bodrov, Vrana – Tyulyapkin, Dyblenko, Radulov, Yashin, Koltsov (A) – Soshnikov, Voronin, Levitsky

Rozhodca: Akuzovsky, Čerenkov – Nesterov, Černyšev.

00:01

00:40
    V pozore musel byť hosťujúci brankár Engren, no strela domáceho útočníka bola nepresná.

01:25
    Postavenie mimo hry, ktorého sa dopustili domáci.

03:10
    Domáci hráči sa teraz síce ocitli v útočnom pásme, no celý ich pobyt bol pri mantinely a Engrena neohrozili.

04:33
    Engren teraz radšej prerušil hru.

05:49
    Atlant Mytišči dál gól!

ANDREAS ENGQVIST výborne tečoval pred Štepánkom strelu Korobova. Asistencia: Dmitry Korobov.
    ENGQVIST - 0:1

07:30
    Atlantu gól pridal sebavedomie a teraz to skúšajú využiť.

09:25
    Prvé vylúčenie v dnešnom zápase. Za podrazenie si posedí hosťujúci Shmelyov.

10:02
    Domáci útok teraz zastavili rozhodcovia. Postavenie mimo hru.

10:30
    Domáci sa konečne usadili v útočnom pásme.

11:25
    Trestné strielanie pre Engqvista!

11:25
    Andreas Engquist toto vôbec nevyriešil tak, ako mal! Puk skúsil pretlačiť Štepánkovi medzi betóny, no bol veľmi pomalý a domáci brankár s tým tak nemal veľa problémov.

11:26
    Hostia v plnom počte.

13:04
    Ďalšie trestné strielanie pre hostí! Radulov sa dostal do úniku a jeden z domácich obrancov ho tesne pred zakončením sekol.

13:04

IGOR RADULOV premieňa trestné strielanie! Blafákom na ľavú stranu si položil Štepánka a následne poľahky forehandom vymietol šibenicu.
    RADULOV - 0:2

13:50
    Soshnikov striela veľmi nepresne.

15:50
    Domáci teraz zatlačili Atlant v ich pásme, no nie a nie pretlačiť puk za Engrena.

16:27
    Domáci si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Za hákovanie si posedí Gilroy.

16:54
    Atlant sa oslobodzuje vyhodením puku.

17:30
    Aj keď domáci točia Atlant v útočnom pásme, vôbec nestrielajú.

17:50
    Hostia sa opäť oslobodzujú.

18:16
    Prvá vážnejšia príležitosť Severstalu prišla tesne pred koncom presilovej hry. Engren však všetko rieši bez problémov.

18:28

18:50
    Chernov teraz nahadzoval puk na Engrena, ktorý prerušuje hru.

20:00

Prvú tretinu síce začali lepšie domáci, no nedokázali sa presadiť, čo sa z prvej príležitosti podarilo hosťujúcim hráčom. V 6. minúte dobre tečoval Korobovu strelu Engqvist. Ten istý hráč mal potom veľkú príležitosť v 12. minúte, keď bolo nariadené trestné strielanie, no neuspel. O dve minúty na to bolo ale nariadené ďalšie trestné strielanie po faule na Radulova, ktoré potom s prehľadom premenil. Po prvej tretine tak vedie moskovský Atlant 0:2.

Druhá tretina začne o malú chvílu.

Strely v prvej tretine 11-9.

20:01

21:20
    Úvod druhej tretiny je roztržitý, puk lieta z jednej strany na druhú.

21:45
    Domáci teraz skúšajú založiť útok zo svojej tretiny.

22:09
    Engren teraz radšej zachytáva puk a prerušuje hru.

23:09
    Engren dnes chytá naozaj skvelo! Pokryl strelu a poradil si aj s dorážkou domácich.

25:00
    Domáci brankár Štepánek je v druhej tretine zatiaľ bez práce.

25:14
    Hostia mohli ísť opäť do nájazdu, no krížna prihrávka nebola presná.

25:39
    Obrancovia Atlantu teraz výborne zneškodnili domáci útok.

27:18
    Engren je dnes naozaj vo "svojej koži".

28:17
    V Sports-Concerts Hall Almaz nasleduje reklamná prestávka.

Dnešný zápas v Čerepovci sleduje 4460 divákov.

28:54
    Domáci Pyett si posedí za hákovanie.

29:30
    Prvá práca pre Štepánka. Strelu vyráža lapačkou.

Po Engqvistovej strele musel domáci brankár opäť zasahovať.

30:19
    Domáci sa oslobodzujú.

30:55
    Domáci v plnom počte.

31:53
    Domáci dobre napádajú rozohrávky Atlantu.

32:23
    Radulov mal teraz gól na hokejke! Dva výborné zákroky však vytiahol Jakub Štepánek.

35:17
    Ďalšie vylúčenie. Hosťujúci Novopashin si posedí za hákovanie. Domáci hrajú presilovú hru 4 na 3.

35:50
    Domáci teraz tlačia Atlant v ich pásme.

36:32
    Severstal Čerepovec dal gól!

Domácim sa to napokon podarilo! Zásluhou DMITRIHO KAGARLITSKYHO, ktorý z ľavého kruhu prepálil Engrena. Asistencia: David Ullstrom, Alexander Urbom.
    KAGARLITSKY - 1:2

37:44
    Radulov teraz skúšal prekvapiť Štepánka, ktorý však bol pozorný.

39:00
    Hosťujúca obrana teraz opäť zneškodnila dobrú príležitosť Severstalu.

40:00

Máme za sebou druhú tretinu, v ktorej bolo lepšie domáce mužstvo. Hostia sa nedostávali pred bránu Petružálka skoro vôbec, narozdiel od Severstalu, ktorému sa podarilo aj skórovať v presilovej hre zásluhou Kagarlitskyho.

Tretie tretina začne približne približne o 16:50.

Strely v druhej tretine: 14-7.

40:01

40:19
    Strela hostí smerovala nad bránu Štepánka.

40:51
    Puk končí na ochrannej sieti.

41:45
    Koltsov teraz ani na dvakrát neprekonal Štepáneka.

42:34
    Engren si dal na strelu z pravého krídla pozor.

43:35
    Domáci sa tlačia do zakončenia.

44:12

Domáci vyrovnávajú zásluhou ILYU NEKOLENKA, ktorý tečoval pred Engrenom strelu Nikontseva. Asistencia: Anatoli Nikontsev, Marek Kvapil.
    NEKOLENKO - 2:2

45:15
    Domáci ešte viac ožili.

46:28
    Štepánek puk prikryl pred napádajúcimi útočníkmi Atlantu.

47:30

Krásna akcia domácich zakončená gólom. Trubachyov nahral Stolyarovi, ktorý potiahol puk za bránu, priťukol PAVELOVI BUCHNEVICHOVI, ktorý z ľavej strane prestrelil Engrena. Asistencia. Gennadi Stolyarov, Yuri Trubachyov.
    BUCHNEVICH - 3:2

49:10
    Domáci sa opäť natlačili do útočného pásma, no puk zachytil Engren a prerušuje hru.

49:10
    Komerčná prestávka v hale Sports-Concerts Hall Almaz.

49:30
    Hostia teraz čakajú so založením útoku.

50:10
    Bodrov sa teraz natlačil až pred Šteánka, gól z toho však nie je.

51:45
    Postavenie mimo hry domácich hráčov.

52:41
    Vylúčenie na strane hostí. Za podrazenie si posedí Bodrov.

53:20
    Domáci sa usadili v pásme, ohrozili dvoma dobrými strelami Engrena, no ten drží.

54:41

54:50
    Štepánek sa teraz musel mať na pozore.

54:51
    Za nedovolené bránenie si posedí domáci Nikontsev.

56:03

ANDREAS ENGQVIST svojim druhým gólom v zápase vyrovnáva na 3:3! Presnou strelou nad Štepánkove rameno využíva presilovú hru. Asistencia: Sergei Schmelyov, Matt Gillroy.
    ENGQVIST - 3:3

56:03

57:50
    Štepánek vyráža puk do bezpečia pri rýchlej akcii Atlantu.

58:45
    Veľkú chybu domácej obrany teraz Severstal nepotrestal.

59:00
    Minúta do konca tretej tretiny.

59:30
    Postavenie mimo hry.

59:45
    Urbom strielal od modrej, no Engrenovu bránu netrafil.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Skončila sa nám tretia tretina, v ktorej sa dokonca domácim podarilo otočiť a ísť do vedenia. Hráči Atlantu však na seba nenechali dlho čakať, zásluhou Engqvista vyrovnali na 3:3 a poslali zápas do predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:17

Hostia nakoniec odchádzajú zo zápasu šťastnejší! Český útočník PETR VRÁNA sa krásne preštrikoval cez obranu domácich a z kruhov nedal krajanovi Štepánkovi žiadnu šancu, keď trafil presne do vinkla. Asistencia: Matt Gilroy.
    VRÁNA - 3:4

V predĺžení rozhodol o víťazstve Atlantu 3:4 český útočník Petr Vrána, ktorý trafil presne do vinkla brány Štepánka.

Zaujímavosť:

-Pre Severstal Čerepovec je to dnes už 9. remíza v tomto ročníku KHL.

-Atlant Mytišči sa vďaka dnešnej výhre presunul na 9. priečku v Západnej skupine.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:36:52)

Patrik Koči

Góly a asistencie: 37. Kagarlitsky (Ullstrom, Urbom), 45. Nekolenko (Nikontsev, Kvapil), 48. Buchnevich (Stolyarov, Trubachyov) – 6. Engqvist (Korobov), 14. Radulov (t.s.), 57. Engqvist (Shmelyov, Gilroy), 62. Vrána (Gilroy)

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Magarilov) – Urbom, Pyett, Stolyarov (A), Trubachyov, Buchnevich – Stasenko, Shinin (A), Kagarlitsky, Chernov, Mons – Arzamastsev, Antropov, Ullstrom, Berdnikov, Kvapil – Nekolenko, Kazakovtsev, Kovyrshin, Nikontsev, Gimatov

Rozhodca: Akuzovsky, Čerenkov – Nesterov, Černyšev