Olomouc – Slavia 2:3 (kon.) | Jihlava – Liberec 5:4 (1:0 po s.n.) | Kometa Brno – HC Plzeň 6:3 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 4:3 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (kon.)
Zlín – Sparta Praha 2:3 (kon.)
HC Olomouc
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HC Slavia Praha
cz Sobota 22.11.2014, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Nesvadba, Kraigher, Rašner, Tomek, Brandýs, Hes – Ostřanský (C), Jergl, Markl, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Janás, Melichárek.

HC Slavia Praha: Novák Č. (Frodl) – Vala, Novák M., Saňa (C), Havelka, Drahorád, Bureš, Kottek – Červený, Patzelt, Török, Kasala, Nestrašil, Ječný, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Andres, Furch, Navrátil.

Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Novák.

00:01

00:09
    Frodl se musel mít hodně rychle na pozoru, protože do útočného pásma velice rychle vletěl Rašner, který ihned vystřelil a hostující brankář musel zasáhnout svou lapačkou.

00:34
    Je tu velice rychlé první vyloučení. Na trestnou lavici směřuje Aleš Jergl (OLO), jenž dostává dvě minuty za sekání.

01:07
    Po špatném vyhození Olomouce se k puku na modré dostal Vala, jehož dělovku Urbisch vyrazil za svou klec.

01:30
    Tentokrát od modré střílel Drahorád, jenže jeho pokus zblokoval hned první hráč Olomouce.

01:48
    Saňa už zpracoval puk až za útočnou modrou, a tak se Slavie dostala do postavení mimo hru.

02:39
    Střelu M. Nováka zblokovala domácí obrana, a Olomouc tak své první oslabení přežila bez inkasované branky.

03:18
    Pražané se nyní dostali do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

03:45
    Josefus přenechal touš za sebou Kasalovi, jenž ihned vystřelil a Urbisch musel zasáhnout svým ramenem.

04:55
    Beták se krásně prodral do útočného pásma, kde přihrál Janásovi, který ještě vracel puk před prázdnou bránu Kropáčovi, jenže tomu se touš zamotal mezi bruslemi.

05:33
    Jergl vletěl s puk do útočné třetiny, kde nakonec vystřelil z pravého kruhu a Frodl si připisuje další úspěšný zákrok.

06:29
    Drahorád byl v útočné třetině dříve než puk, a tak je Slavii odpískán ofsajd.

07:20
    Vyskočil poslal zadovku na Kottka, jenž z hranice pravého kruhu vystřelil, jenže Urbisch byl ve své bráně pozorný.

07:51
    První přesilovou hru v utkání si zahraje i Olomouc, protože si na dvě minuty za hákování půjde na trestnou posedět Tomáš Andres (SLA).

08:17
    Jenže Mora se zatím ani nemůže usadit ve své útočné třetině.

08:40
    Po nepřesné střele Kraighera od modré se touš odrazil od zadního mantinelu přímo ke Konečnému, který jej ihned poslal směrem do slávistické brány, ale Frodl se stihl včas přemístit.

09:15
    Mora nahodila touš na Frodla, který jej však znovu poslal zpět do středního pásma.

09:52

10:04
    Po Betákově střele z levé strany ještě před bránou nebezpečně dotíral Janás, ale Frodl touš udržel, a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

10:20
    Krátoška vyslal svou navštívenku směrem na Frodla, který jeho pokus chytá bez větších potíží.

10:38
    Po delší době je v akci i Urbisch, na kterého vyslal svou střelu Nestrašil.

10:57
    Pavlovský nyní pálil hodně nad bránu Slavie.

11:47
    První útok Olomouce dlouho držel puk ve svém útočném pásmu, jenže na Frodla nezamířila ani jedna jejich střela.

12:17
    K Frodlovi se puk dostal až nyní, kdy jej na něj poslal Kropáč.

13:22
    Přesilová hra pro Slavii. Matěj Tomek (OLO) míří k trestoměřičům, protože dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

13:57
    Střelu Valy od modré čáry ještě tečovalo hned několik hráčů a Urbisch měl co dělat, aby touš vytěsnil nad svou klec.

14:20
    Olomouci se následně podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

14:57
    Mora přežila i další zámek Slavie a touš opět směřuje až ke Frodlovi.

15:23

15:47
    Patzelt chtěl poslat puk před olomouckou bránu, jenže jeho pas zblokovala domácí obrana.

16:02
    Alex Rašner (OLO) poslal v souboji Patzelta k ledu a dle rozhodčích to bylo nedovoleným způsobem, protože olomoucký bek dostává dvě minuty za vysokou hůl.

16:22
    Jergl vyvezl touš alespoň do středního pásma.

16:33
    Török nyní vystřelil z mezikruží a Urbisch jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

17:02
    Střelu Valy od modré vyrazil olomoucký brankář nad svou bránu.

17:21
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané využívají přesilovou hru! Nyní už si však dělovka DAVIDA VALY našla svou cestu až do olomoucké brány, a Slavie se tak ujímá vedení. Asistence: Aleš Furch, Tomáš Török.

17:43
    Konečný poslal puk před Frodlovu bránu a hostující brankář jej raději chytil do své lapačky.

18:34
    Ječný vletěl s pukem do útočného pásma, kde nakonec i vystřelil a Urbisch musel opět zasáhnout svou lapačkou.

19:32
    Mora bude hrát svou druhou přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Petr Tejral (SLA).

20:00

První třetina utkání nenabídla příliš pěknou podívanou, protože byl k vidění spíše hodně bojovný hokej, ve kterém padla pouze jediná branka. O tu se ve své druhé přesilové hře postarali hosté ze Slavie, kdy se od modré čáry prosadil Vala.

Druhá část začne asi v 12:46.

20:01

20:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora využívá přesilovou hru! ALEŠ JERGL si nyní počínal hodně zkušeně, kdy se k němu dostal odražený touš do pravého kruhu, odkud nevystřelil a potáhl puk až k hostující bráně, kde naznačil pohyb za bránu, ale následně zasunul touš za záda Frodla, který mu nechal příliš prostoru u své levé tyče. Asistence: Matěj Pavlovský.

21:48
    Urbisch se musel mít na pozoru, protože na něj svou střelu z pravého kruhu vyslal Török.

22:49
    Tak to byla obrovská šance domácích! Krátoška poslal puk zpoza slávistické brány přímo na najíždějícího Brandýse, který však pouze trefil dobře postaveného Frodla.

23:05
    Milan Ostřanský (OLO) je prvním vyloučeným v druhé třetině, protože si olomoucký kapitán odsedí dvě minuty za hákování.

24:09
    Od modré to zkusil Drahorád, jenže jeho střelu chytil Urbisch svou lapačkou.

24:25
    Další střela od modré čáry, kterou nyní vyslal střelec první branky Vala, jenže jeho pokus byl tentokrát hodně nedůrazný.

24:45
    Drahorád nyní pálil z levé strany a Urbisch musel jeho střelu vyrazit svým betonem.

25:05

25:51
    Vala se nyní doslova rozbil na Rašnerovi a slávistický obránce se hodně těžce zvedá z ledu.

26:35
    Mora musela odrazit hned dva menší útoky Slavie, ale hosté se v nich ani nedostali do zakončení.

27:09
    Beták krásně posunul touš pod sebe na rozjetého Kropáče, jehož následnou střelu však chytil Frodl do své lapačky.

28:00
    Drahorád vyslal svou další dělovku od modré čáry, ale tentokrát jeho střela nemířila mezi tři tyče.

28:34
    Střelu Kotteka z pravé strany ještě před vlastním brankářem tečoval Rašner, ale Urbisch puk chytil bez větších problémů.

28:40
    Tejral se prodral až do zakončení z mezikruží a jeho střela byla přizvednuta až do ochranné sítě.

29:02
    Obrovská šance Slavie! Török našel přesným pasem zpoza brány před Urbsichem najetého Tejrala, jenž ihned vystřelil, ale hostující útočník pouze trefil dobře postaveného Urbische.

29:45
    A naopak velká šance Olomouce na druhé straně, kdy se do samostatného úniku dostal Beták, který však svou střelu poslal příliš nad bránu Slavie.

30:14
    Tentokrát se mezi obránci Slavie prosmýkl Brandýs, jenž chtěl Frodla překonat se svou kličkou do bekhendu, ale olomoucký hráč pouze trefil beton hostujícího brankáře.

31:17
    Z pravého kruhu se odhodlal ke střele Patzelt a Urbisch jeho pokus chytá svou lapačkou.

31:51
    Slavie se dostala do postavení mimo hru a vhazovat se bude ve střední třetině.

32:03
    Beták přihrál na střed útočného pásma Kropáčovi, kterého však velmi pěkným hitem seslal k ledu Saňa.

32:42
    Beták z rohu kluziště nahrál před bránu Slavie, kde si najel Janás, jenž sice nejdříve trefil hostujícího brankáře, ale jeho následná dorážka už možná skončila až v bráně, ale dle rozhodčích se touš odrazil od břevna.

33:00
    Následně je však na trestnou lavici poslán Jan Kropáč (OLO), jenž si odsedí dvě minuty za faul loktem.

33:58
    Slavie se zatím drží ve svém útočném pásmu, ale Urbisch je zatím bez zákroku.

34:13
    Ostřanský byl nyní u mantinelu hodně tvrdě seslán k ledu, ale zákrok slávistického hráče je zcela bez odezvy hlavního rozhodčího.

34:39
    Saňa dostal nabito na střed útočného pásma a Urbisch jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče.

35:20
    Útok Slavie ukončuje svou střelou od modré Hlinka a Urbisch jej chytá do své lapačky.

35:42
    Střelu Janáse z levé strany útočného pásma Frodl vytěsnil až do ochranné sítě.

36:04
    Pavlovský nyní možná místo střely zvolil trochu špatně přihrávku, kterou totiž obrana Slavie dokázala zastavit.

37:17
    Tejral si vybruslil zpoza olomoucké brány, ale hostující hráč byl následně zastaven domácí obranou.

38:22
    Krátoška vybojoval puk pro Kropáče, který však v obrovské příležitosti pouze trefil hostujícího brankáře.

38:33
    A tak přichází trest na druhé straně, kde se ke střele z pravého kruhu dostal FILIP HLINKA a jeho střela končí až za zády Urbische. Asistence: Tomáš Andres, Marek Novák.

38:57
    Mora však může následně vyrovnat, protože domácí budou hrát přesilovou hru. Na dvě minuty za vysokou hůl míří na trestnou lavici Filip Ječný (SLA).

39:24
    Hostům se však podařilo vyvézt puk až do útočné třetiny.

40:00

40:01

40:40
    Rašner vystřelil od modré čáry, jenže tato střela Frodla nemohla nijak ohrozit.

40:57

41:07
    Slávisté zřejmě zapomněli, že už nehrají oslabení a poslali puk přes celé kluziště, a je jim tak odpískáno zakázané uvolnění.

41:27
    Další zakázané uvolnění Slavie.

42:07
    Török se nyní pokusil zakončit zpoza olomoucké brány, jenže Urbisch byl u své tyče připraven.

42:20
    Pavlovský nahrál mezi kruhy najíždějícímu Kropáčovi, jenž však ve skvělé pozici míjí bránu Slavie!

44:05
    Olomouc se nyní zatím marně snaží dostat do svého útočného pásma.

44:42
    Rázná střela Semoráda od modré čáry končí až pod betony Urbische, jenž si chvíli nebyl jistý, kde vlastně puk je.

44:45
    Matěj Pavlovský (OLO) oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

44:54
    Jenže Filip Navrátil (SLA) si zřejmě řekl, že ve čtyřech se bude hrát líp a podrazil jednoho z domácích hráčů, a dostává tak od hlavního rozhodčího dvouminutový pobyt na trestné lavici.

44:59
    Slavie jde však do tří! Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Tomáš Andres (SLA), a Mora tak bude hrát velmi zajímavou přesilovou hru.

45:29
    Mora využívá přesilovou hru! Nesvadba nahrál na pravou stranu Rašnerovi, jenž si chtěl vybrusli mezi kruhy, kde mu však touš ujel z hokejky, ale puk si to namířil přesně k dobře postavenému ALEŠI JERGLOVI, jenž už pouze trefil zcela prázdnou bránu Slavie. Asistence: Alex Rašner, David Nesvadba.

46:25
    Tejral už si zpracovával touš až v ofsajdovém postavení a hra se vrátí až před bránu Frodla.

46:42
    Střela Nesvadby od modré míří hodně nad bránu Slavie.

47:02
    Obě mužstva již hrají v plném počtu.

47:45
    Po nepřesné rozehrávce Olomouce míří touš až do obranného pásma domácích.

48:24
    Touš se po jedné ze zblokovaných střel Slavie odrazil od zadního mantinelu zpět před Urbische, jenž jej raději přikryl pod svou lapačkou.

49:13
    Pavlovský se nyní v krátkém časovém rozmezí dostal hned k dvěma střelám, ale ani jedna z nich si nenašla cestu až za Frodlova záda.

49:58
    Hodně jedovatou střelu nyní ze středu útočného pásma vyslal Andres a Urbisch jeho pokus dokázal vyrazit mimo svou bránu.

50:49
    Furch vyslal svou ráznou střelu směrem na Urbische a olomoucký brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

51:48
    Kasala nahrál na modrou čáru VIKTORU NESTRAŠILOVI, jenž se díky pěkně stahovačce dostal až před Urbische, kterého překonal se střelou pod břevno domácí klece. Asistence: Lukáš Kasala.

52:26
    Další útok Slavie je zastaven už na útočné modré, protože se hosté dostali do postavení mimo hru.

53:30
    Mora bude hrát přesilovou hru, protože si dvě minuty za podražení vykoledoval Filip Ječný (SLA).

54:00
    Janás měl hodně prostoru v levém kruhu, jenže jeho střelu dokázal chytit Frodl.

54:15
    Jenže počet hráčů na ledě se vyrovná, protože dvě minuty za hákování dostává Šimon Beták (OLO).

55:12
    Nesvadba neudržel touš v útočné třetině, a tak se z něj musí Olomouc vystěhovat.

55:32

56:04
    Pavlovský zavezl touš až do útočného pásma Olomouce.

56:20

57:11
    Slavie zatím drží puk ve svém útočném pásmu.

57:54
    Olomouc nyní pouze vyhodila touš na zakázané uvolnění.

58:59
    Kotouč je zašlápnut v útočném pásmu Slavie a hlavní rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

58:59
    Domácí si berou oddechový čas.

59:05
    Urbisch míří na svou střídačku!

59:28
    Mora zatím drží puk ve svém útočném pásmu.

59:41
    Domácí nyní vystřelili z hodně velkého úhlu, jenže Frodl byl připravený.

59:50
    Slavie nyní pouze vyhodila touš na zakázané uvolnění.

60:00
    Konec zápasu. (14:07:24)

Jan Matúš

Góly a asistencie: 21. Jergl (Pavlovský), 46. Jergl (Rašner, Nesvadba) – 18. Vala (Furch, Török), 39. Hlinka (Andres, Novák M.), 52. Nestrašil (Kasala)

HC Slavia Praha: Frodl (Novák Č.) – Vala, Novák M., Saňa (C), Havelka, Drahorád, Bureš, Kottek – Červený, Patzelt, Török, Kasala, Nestrašil, Ječný, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Andres, Furch, Navrátil.

Rozhodca: Vaněk – Blaha, Novák J.