Olomouc – Slavia 2:3 (kon.) | Jihlava – Liberec 5:4 (1:0 po s.n.) | Kometa Brno – HC Plzeň 6:3 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 4:3 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (kon.)
Zlín – Sparta Praha 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
6:3 (3:2, 1:0, 2:1)
HC Plzeň 1929
cz Sobota 22.11.2014, 12:30 • hala Rondo • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek dne. (14:44:27)

Máme za sebou duel dvou úspěšných týmů. Utkání bylo bohaté na góly, ale také na vyloučení, která jinak pohledný hokej trochu kazila. Brno prodlužuje svoji vítěznou šňůru už na pět v řadě a může se radovat z cenných tří bodů.

58:19
    Brno se už už hnalo do útoku, nicméně bylo zastavenou defenzivou hostů. Alespoň tak šetří vteřinky.

57:19
    Jan Dufek jde pykat za sekání. Plzeň tak má šanci snížit.

56:20
    Kometa právě vstřelila branku!
    Dva na jednoho se teď řítili ROMAN DYMÁČEK s Tadeášem Králem. Parádní kombinací navyšují skóre Asistence: Tadeáš Král.

55:52
    Za hrubost dostávají trest Pokorný i Walter. Své emoce tak budou moci uklidnit.

55:52
    Houfek pálil těsně vedle Jekela. Následnou potyčku řeší sudí.

55:32
    Brněnští bojují u mantinelu, ze souboje však vyšla vítězně Plzeň.

54:19
    Filip Dvořák posílá svůj tým do čtyř.

53:43
    TADEÁŠ KRÁL dokázal zužitkovat tlak, který si jeho formace vytvořila. Asistence: Jan Dufek a Roman Dymáček.

53:41
    Po icingu hostů se vhazuje před Paclem.

52:24
    Teď se hosté dokázali osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

51:02
    Dvě minuty za nesportovní chování dostává plzeňský hráč.

50:05
    Plzeň právě vstřelila branku!
    MATĚJ POLATA se dokázal nejrychleji zorientovat před brankovištěm a zamést puk až do brány. Asistence: Filip Suchý a Václav Krliš.

49:57
    Hájek se hnal přes celé hřiště až k bráně soupeře, tam byl zastaven důslednou obranou.

49:19
    Plzeňští hráči se dostávají do útočné třetiny poněkud kostrbatě. Kometa je kompletní.

48:14
    Kupčík vyhazuje a Brno střídá.

47:39
    Plzeňský útok zastavuje ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

47:09
    A máme tu další trest pro Kometu. Biolek dostává dvě minuty za hákování.

46:58
    Plzeň se usadila v útočné třetině a až Jekel musel hru uklidnit, když podržel kotouč.

44:18
    Tadeáš Král dostává menší trest za hákování. Plzeň si zahraje přesilovou hru.

44:18
    Dymáček se zjevil nikým nepokrytý před Paclem, ten ale zůstal klidný a puk skryl v lapačce.

43:40
    Krliš posílal pas na Michela, ten ovšem nezpracoval a je z toho zakázané uvolnění.

43:19
    Dvořák posílal do útočné akce Denka, ten ale o touš přišel.

42:28
    Dominik Pokorný dostal nepříjemnou střelu do ruky, nicméně bude v pořádku.

41:56
    Střela Kubíka mířila nad bránu.

41:14
    Jekel musel čelit nepříjemné střele Polaty, domácí jsou kompletní.

40:29
    Začínáme přesilovhou hrou, která se nám přenesla i do posledního dějství.

40:01

Druhá dvacetiminutovka nám přinesla jediný gól, ovšem spoustu vyloučení. Do samostatného úniku se dostal Král, který byl následně faulován a bylo nařízeno trestné střílení, které bez problému využil. Postaral se tedy o navýšení skóre.

40:00

39:36
    Střelu Michela Jekel s přehledem likviduje.

39:29
    Plzeň se usadila ve třetině a kombinuje.

38:52
    Vhazuje se po levici Jekela.

38:50
    A bude se znovu vylučovat. Dymáček odjíždí za katr na dvě minuty za nedovolené bránění.

38:20
    Kupčík teď střílel do betonu Pacla, který ho jako zázrakem stačil nastavit.

37:13
    Kometa hraje další přesilovku.

36:23
    Dva na jednoho teď jeli plzenští hráči. Jejich akci však překazila brněnská obrana.

36:16

36:09
    Brno se osvobozuje a posílá na led nové síly.

35:19
    Houfek tvrdě pálil od modré, Jekel má touš ve výstroji.

34:36
    Plzeň teď dobře napadá! Kometa se bude bránit. Biolek dostává menší trest za podražení.

33:49
    Teď se ovšem dopustila icingu.

33:41
    Kometa je při chuti a střílí z každé pozice.

32:29
    TADEÁŠ KRÁL využil trestné střílení a střelou pod beton zvyšuje na 4:2.

32:27
    Do brejku se dostal Král, který v rozhodující fázi minul. Bylo nařízeno trestné střílení.

32:15
    Kusko měl na holi čtvrtý gól, když orazítkoval tyč.

31:04
    Plzeň získala puk a drží ho v útočné třetině.

30:19
    Sledujeme útočný hokej na obou stranách.

29:51
    Do útoku se teď žene Plzeň, která dokázala vypíchnout brněnskou rozehrávku.

29:13

28:56
    Hosté vyhazují.

28:14
    Brno je v tlaku a motá hosty v útočné třetině.

27:52
    Domácí kombinují v rozích. Střelu Vágnera Pacl zneškodnil.

27:07
    Kometa si zahraje další přesilovku. Na trestnou odjíždí Suchý za držení.

26:45
    Tři hráči Komety se hnali na Pacla, který puk ukryl ve své výstroji.

26:28
    Svižnou pasáž zastavuje ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

26:02
    Vlček zkusil tečovat puk letící na Pacla, nicméně ho do brány nenasměřoval. Hosté jsou kompletní.

25:08
    Hosté už jsou ve čtyřech.

25:01
    Vágner na ledě operuje s Boltvanem, střela z toho ovšem není.

24:32
    Kupčík nabíjel spoluhráči, jež trefil pouze mantinel.

23:57
    A Plzeň jde do tří. Rajal dostává menší trest za podražení.

23:43
    Nepřesným pasem vyhnal svůj tým z útočné třetiny Garčic.

22:45
    Kometa bude mít početní výhodu. Polívka odjíždí pykat za sekání.

22:44
    Hosté se teď sami vyhnali z útočného pásma, když příhru na modré nezastavil Polívka.

22:07
    Polívka zkusil pálit hned po buly, Jekel byl pozorný.

21:34
    Domácí se dopouštějí ofsajdu. Hra se stěhuje před Jekela.

21:04
    Kozel se snažil zakončit, o puk ale přišel.

20:37
    Domácí zakládají útok od vlatního brankoviště. Hosté jsou v plném počtu.

20:01

Je za námi první opravdu pestrá perioda. Diváci sledovali atraktivní hokej, který nám přinesl hned pět branek. Kometa je pro tuto chvíli šťastnějším týmem, nicméně plzeňští hráči dokázali snížit na nejtěsnější rozdíl.

20:00

19:25

19:06
    Nepřesností v brěnské obraně využil JAKUB HOUFEK, který po přihrávce od Krliše dostal puk za brankovou čáru. Asistence: Václav Krliš a David Michel.

18:36
    Cívka se nadvakrát pokoušel prostřelit plzeňskou obranu. Ta byla ale neoblomná.

17:16
    Zohorna dostal dvě minuty za hákování a v témže čase i osobní trest do konce zápasu za nesportovní chování. Hraje se ve stejném počtu.

17:16
    Kometa se drží v útočné třetině a střelou od pravého mantinelu zkouší pozornost Pacla.

16:18
    Plzeň teď čeká dlouhé oslabení. Na 2+2 minuty odjíždí za katr Kristl.

16:14

16:02
    Touš vyletěl mimo hřiště, vhazuje se po levici Pacla.

15:36
    Hosté se osvobozují.

15:13
    Domácí se snaží kombinovat, nicméně chybí střelba.

14:10
    Kometa bude mít početní výhodu. Za krosček si posedí dvě minuty Walter.

13:42
    Západočeši ještě udělali závar před brněnským gólmanem. Ten byl ale pozorný.

13:33

13:19
    Hra ve čtyřech.

13:13
    Avšak brněnští se osvobozují a posílají na led čerstvé síly.

12:38
    Plzeň je kompletní a hraje se ve třech proti pěti.

12:02
    Brno vyhazuje a může tak v poklidu vystřídat.

11:27
    A znovu se bude vylučovat. Brno jde do tří. Šnajnar si posedí na trestné lavici a domácí čekají těžké chvilky.

11:04
    Počet hráčů na ledě se srovná. Cívka jde na dvě minuty za hákování.

10:44
    Kometa si zahraje přesilovku. Za nedovolené bránění usedl na trestnou lavici Kepka.

10:04
    Kometa rozehráva zpoza svojí brány.

08:34
    Sledujeme přestřelku! DOMINIK POKORNÝ přidává třetí gól a vyhání tím Štekra z brány. Asistence: Radim Zohorna.

08:10
    Vhazování před Štekrem vyhrála Kometa, která se usadila v útočném pásmu.

06:58
    A máme tu další gól, tentokráte na straně hostů. Po pasu od zadního mantinelu na Petráše se kotouč dostal až k VOJTĚCHU TULAČKOVI, který puk dokázal propasírovat až za Jekelova záda. Asistence: Šimon Petráš a Richard Kristl.

05:54
    A teď se role obrací. Pokorný poslal přesnou nahrávku na SILVESTERA KUSKA, který střelou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Kometu . Asistence: Dominik Pokorný.

05:24
    Zatím vidíme spoustu nepřesných rozehrávek na obou stranách.

04:33
    Naopak Polata měl docela slušnou šanci, když se zjevil sám před Jekelem.

04:00
    Po vyhraném buly přihrával Kepka spoluhráči, jeho náhru však brněnský útočník vystihl a hnal se na Štekra.

03:08
    Jakubec s Vlčkem se prodírali do útočné třetiny, ale defenziva domácích je důrazná.

02:10
    Avšak plzeňští také vyzkoušeli pozornost Jekela.

01:58
    A znovu domácí operují v útočné třetině.

00:28
    Hned po 28 vteřinách jdou domácí do vedení. Prostor mezi obránci si udělal DOMINIK POKORNÝ po přihrávce od Kuska a byl neomylný. Asistence: Silvester Kusko.

00:27
    A domácí se hned v úvodu ženou do útoku.

00:01

Hráči se už rozbruslují na ledě. Za několik málo okamžiků odstartuje zápas.

Západočeši přijeli ovšem také vítězně naladěni. Od 26. září prohráli z šestnácti odehraných zápasů pouhé čtyři a v tabulce drží suverénní druhou příčku, přičemž na vedoucí Vítkovice ztrácí čtyři body.

Kometa se momentálně drží na čtvrté příčce s devětačtyřiceti body a můžeme říct, že je při chuti. V posledních čtyřech zápasech nastřílel brněnský celek devatenáct branek a ze všech zmiňovaných utkání vyšel vítězně. Nejprve zdolal na domácím ledě po nájezdech Chomutov, poté deklasoval taktéž v domácím utkání Litvínov 8:2, následně vyloupil pardubickou halu výhrou 1:3 a nakonec si poradil ve včerejším duelu i s Kladnem.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Přeji vám hezký den z chladného brněnského Ronda. S blížícími se vánocemi se pomalu dostáváme do závěru první části juniorské DHL extraligy. Dnes máme na programu souboj mezi domácí Kometou, která hostí v rámci 28. kola západočeskou Plzeň. Můžeme očekávat vyrovnaný zápas, neboť oba celky figurují v přední části tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Veronika Freyová

Góly a asistencie: 1. Pokorný (Kusko), 6. Kusko (Pokorný), 9. Pokorný (Zohorna), 33. Král (t.s.), 54. Král (Dufek, Dymáček), 57. Dymáček (Král) – 7. Tulačka (Petráš, Kristl), 20. Houfek (Krliš, Michel), 51. Polata (Suchý, Krliš)

HC Kometa Brno: Jekel (Šalena) – Vágner (C), Cívka, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák – Denk, Zohorna, Biolek – Garčic, Kusko, Dufek – Král, Boltvan, Dymáček
    HC Plzeň 1929: Štekr (9.Pacl) – Polívka, Kubík, Prokop, Walter, Holý, Houfek – Petráš, Beneš, Švarc – Vlček, Kristl, Rajal – Polata, Michel, Jakubec – Suchý, Tulačka (C), Čadek – Krliš, Kepka

Rozhodca: Roman Polák – Pavel Kříž, Martin Maťašovský