Zvolen – Trenčín 2:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Skalica 2:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 3:4 (kon.)
Košice – Topoľčany 10:1 (kon.) | Poprad – HC Slovan 2:3 (2:3 po s.n.) | B. Bystrica – Žilina 3:1 (kon.)
HKM Zvolen
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
HK DUKLA Trenčín
Sobota 04.10.2014, 14:00 • Zimný štadión Zvolen • Extraliga juniorov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Príjemné sobotné popoludnie zo zimného štadióna vo Zvolene. Vítam Vás pri sledovaní 9. kola juniorskej Extraligy medzi HKm Zvolen a Duklou Trenčín.

Juniorom Zvolena úvod sezóny absolútne nevychádza a domáci sú so šiestimi bodmi priebežne na poslednom mieste tabuľky. Naopak hostia z Trenčína držia v úvode sezóny krok s najlepšími a so 16 bodmi stoja na treťom mieste za Košicami a vedúcou Nitrou.

Zvolenčania si jednu z výhier pripísali paradoxne proti Nitranom a aj to svedčí o tom, že v tejto lige môže vyhrať každý s každým. Spomenuté tabuľkové fakty teda nemusia nič zaručovať a rozhodovať sa bude na ľade. Stretnutie sa začne o 14:00 a ja Vás pozývam sledovať náš on-line prenos.

Hráči aj arbitri dnešného stretnutia sú už na ľadovej ploche a zápas sa nám o malú chvíľu začne.

00:01

00:40
    V prvej útočnej akcii boli domáci, no hostia im odobrali puk a nastreľujú ho na zadný mantinel útočného pásma.

01:23
    Máme tu prvú presilovku, hosťujúci Hrehuš sa previnil sekaním a odchádza na trestnú lavicu.

01:48
    Domácim úvod presilovky príliš nevychádza a hostia teraz dokonca vystrelili na Petríka.

02:30
    Zvolenčania už usadení v útočnom pásme, Pohankovu strelu zrazil jeden z obetavých útočníkov hostí.

02:37
    Ivan Jakubík to skúšal osamotený na ľavej strane, no ani na dva krát sa mu nepodarilo dopraviť puk do siete, škoda pre domácich.

03:23
    Nič vážnejšie sa už nestalo a hostia sú v plnom počte.

04:20
    Domáci začína útočnú akciu spoza vlastnej brány, pri puku je Čorovčák.

05:07
    Dobrou hrou sa teraz prezentuje štvrtý zvolenský útok, po Primusovej prihrávke z rohu takmer skóroval Filkus.

06:30
    Po kombinácii Jakubíka s Chalupským takmer druhý menovaný prekonal hosťujúceho brankára. Následne sa hostia oslobodzujú zakázaným uvoľnením.

07:18
    Po Trnkovej strele sa pred bránkou hostí strhla mela a bude sa aj vylučovať.

07:18
    Nakoniec je z toho vzájomné vylúčenie. Za domácich odišiel Tomáš Trnka, za Trenčín je to Curtis Lamp.

08:00
    Momentálne sledujeme hru 4 na 4, pri puku je Gábor za vlastnou bránou, kde čaká na čerstvých spoluhráčov.

08:37
    Zvolen dal gól!
    Kuriózna situácia na zvolenskom štadióne. Domáci hlásateľ nepochopiteľne oznámil hru 5 na 5, pričom trest bol len v polovici. Zvolenčania pár sekúnd na to strieľajú zásluhou Ivana JAKUBÍKA vedúci gól! Asistencia: Chalupský

09:05
    Po menších protestoch, ktoré hosťom nepomohli sa už opäť hrá.

09:52
    Do situácie 2 na 1 sa mohli dostať hostia, no pokazili finálnu prihrávku. Petrík skrýva puk vo svojej Lapačke a ukludňuje hru.

10:38
    Po faule na domáceho Primusa hlavný rozhodca signalizuje vylúčenie.

10:58
    Ruslan Aslamkhanov sa previnil podrazením a odchádza na trestnú lavicu.

12:00
    Obrovská šanca pre domácich ísť do dvoj-gólového vedenia! Dominik Novák hral nebezpečne so zdvihnutou hokejkou a dostáva 4 minútový trest.

12:24
    Ďalšie vylúčenie, tentokrát na domácej strane. Balko fauloval kolenom a odchádza na trestnú lavicu.

12:58
    Trenčania so štyrmi hráčmi.

14:20
    Hrá sa 4 na 4, no domáci sa o chvíľu dostanú opäť do presilovky, Balko je pripravený naskočiť.

15:30
    Domáci teraz poriadne zatlačili hostí, mali by však viac strieľať.

16:00
    Trenčín v plnom počte, po dlhšej dobe sa hrá 5 na 5.

16:53
    Pri puku je Patrik Pohanka za vlastnou bránou, odkiaľ ho zaváža až do útočnej tretiny, kde však oň domáci prichádzajú.

17:33
    Chalupský bojuje o puk v rohu, na pomoc mu prišiel Primus a rozhodca signalizuje ďalšie vylúčenie.

17:45
    Opäť to bude presilovka pre domácich, Andrej Longauer si odpyká menší trest za podrazenie.

18:13
    Novotný s Kochom kombinujú na ľavej strane a snažia sa niečo vymyslieť.

18:45
    Hostia sa oslobodzujú a môžu prestriedať.

19:10
    Prebieha nám posledná minúta prvej tretiny.

19:30
    Trenčania sa dobre bránia a opäť posielajú puk až k Petríkovi.

19:48
    Gáborovu rozohrávku nikto z domácich hráčov nepochopil, píska sa icing.

19:59
    Trenčín dal gól!
    V poslednej sekunde sa hosťom podarilo vyrovnať. Peknú akciu hostí zavŕšil po prihrávke spoza brány Andrej LONGAUER a dáva tak domácim gól do šatne. Asistencie: Aslamkhanov, Duda

20:00

V prvej časti sme videli rýchly hokej a veľa vylúčení, hlavne na strane hostí. Domáci sa po kurióznej situácii dostali do vedenia zásluhou Ivana Jakubíka, no sekundu pred koncom za hostí vyrovnal Andrej Longauer.

Druhá tretina začne približne 14:48.

20:01

20:28
    Útočnú snahu hostí zastavuje čiarový rozhodca, píska sa ofsajd.

21:20
    Puk sa zvláštnym odrazom dostal z rohu až pred Petríka, kde číhal hosťujúci Ondris.

21:53
    Trenčania teraz zavreli domácich v pásme, no puk držia len v rohu odkiaľ góly zvyčajne nepadajú.

22:56
    Hostia začali akciu od vlastnej brány a na útočnej modrej čiare och zastavil ofsajdový verdikt čiarového rozhodcu.

23:20
    Ďalšia kuriózna situácia na zvolenskom štadiónie! Hlavný rozhodca teraz pravdepodobne obral domácich o regulérny gól, ktorý strelil Chalupský, v hre sa pokračuje.

24:02
    Nedáš dostaneš. Nino Ondris sa s pukom v útočnom pásme príliš nemaznal a presnou strelou švihom triafa šibenicu Petríkovej brány. Asistencie: Bača, Pataky

25:01
    Domáci brankár dostal pukom do prilby a hra je tak prerušená.

25:22
    Hostia si nerozumeli pri rozohrávke, píska sa icing.

26:08
    Pohanka si teraz trúfol na veľa, hostia mu zobrali puk v strednom pásme a všetko musel hasiť neodbytný Jakubík.

26:42
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane.

27:22
    Krásne akcie teraz predvádzajú hosťujúci hráči v útočnom pásme, domáci nevedia kde im stojí hlava.

27:40
    Jeden z trančianskych útočník nastrelil tyčku!

28:15
    Domáci sa konečne zásluhou Novotného dostali s pukom do stredného pásma a môžu prestriedať.

28:54
    Curtis Lamp dostal menší trest za napadnutie, šanca pre domácich vyrovnať.

29:45
    Hostia sa oslobodtujú vyhodením puku cez všetky čiary, domácim sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

30:10
    Gábor s pukom na modrej nič nevymýšľal a posielaj ho okamžite na Kompasa, tesne pred ním ho niekto z hostí tečoval na ochrannú sieť.

30:37
    Nebezpečná hra s vysokou hokejkou na Ivana Jakubíka ostala nepovšimnutá.

30:54
    Trenčín hrá s piatimi hráčmi.

31:58
    Kontroverzné vylúčenie sa teraz píska na strane hostí, Curtis Lamp odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

32:18
    Gáborova strela spomedzi kruhov končí na žrdi!

32:40
    Hostia vyhrali buly v obrannom pásme a okamžite sa oslobodili.

33:15
    Dobre teraz napádajú hostia aj keď sú len štyria, domáci nevedia rozohrať puk a sekundy im utekajú.

33:58
    Hostia sú v plnom počte.

34:08
    Ďalšia presilovka pre domácich, hostia boli na ľadovej ploche šiesti.

34:26
    Zvolen dal gól! Gól strelil KOCH. Asistencie Parobok, Balko.

35:35
    Hostia sa okamžite snažia odpovedať, sériu striel likviduje Petrík.

36:32
    Po tom ako domáci brankár pre istotu prikryl puk pod lapačkou sa bude vhadzovať v útočnom pásme hostí.

37:25
    Trenčania teraz zavreli svojho súpera v útočnom pásme, domáci vyhodili puk do stredného pásma a môžu vystriedať.

38:12
    Milan Duda odchádza na trestnú lavicu za napadnutie.

38:30
    Novotného strelu od modrej zachytili obrancovia hostí a puk je už v strednom pásme.

39:04
    Prebieha nám posledná minúta prvej tretiny, puk je za bránkou domácich.

39:40
    Pohanka kombinuje s Jakubíkom a Kochom, domáci by mali viac strieľať.

39:57
    Hra so zdvihnutou hokejkou, vhadzovať sa bude v strednom pásme, čo znamená, že sa v tejto tretine už zrejme nič neudeje.

40:00

Skončila sa nám druhá tretina, v ktorej sme videli opäť dva góly. Tentokrát viedli hostia a vyrovnať sa podarilo domácim. Naďalej sledujeme rýchle, vyrovnané stretnutie s množstvom vylúčení na oboch stranách. Rozuzlenie nám možno prinesie tretia tretina, ktorá začne približne 15:38.

40:01

40:11
    Rado Gábor odchádza na trestnú lavicu za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou, zároveň sa hostia dostali do plného počtu.

41:20
    Hostia to skúšali viac krát od modrej čiary, no hradbu domácich tiel pred Petríkom neprestrelili.

41:52
    Zvolenčania sa oslobodili a môžu prestriedať brániacu štvoricu.

42:11
    Domáci sú v plnom počte.

42:41
    Priatka sa previnil podrazením a odchádza na trestnú lavicu.

43:25
    Hostia strieľali od modrej čiary a následne aj dorážali. Skvelým zákrokom lapačkou sa predviedol domáci brankár Petrík.

44:03
    Ďalší zákrok domáceho gólmana, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Zvolena.

44:20
    Po tečovanej strele od modrej sa puk odráža od tyčky domácej brány do rohu!

44:41
    Domáci sa nakoniec oslobodili a už korčuľujú v plnom počte.

45:47
    Po tvrdom strete v rohu klziska zostáva domáci kapitán Matej Koch ležať na ľadovej ploche.

45:58
    Po krátkej pauze sa opäť hrá, pri puku sú za vlastnou bránou domáci.

46:19
    Balko sa teraz natlačil až pred Kompasa, no puk sa mu do brány prepasírovať nepodarilo.

47:07
    Útočnú snahu hostí zastavuje ofsajd.

47:26
    Opäť je hra prerušená, domáci si nerozumeli pri rozohrávke a píska sa icing.

48:34
    Na túto strelu od modrej čiary mal Petrík pekný výhľad a bez väčších problémov skrýva puk vo svojom náručí.

50:03
    S Balkovým pokusom na opačnej strane tak isto nemal Kompas žiadne problémy a prerušil hru.

50:40
    Patrik Pohanka citeľne oslabuje svoje mužstvo, odchádza si odsedieť 2 minúty za podrazenie + 2 minúty za faul lakťom.

51:55
    Hostia si len prihrávali v útočnom pásme bez strelby, nakoniec im Balko zobral puk a poslal cez všetky čiary až ku Kompasovi.

52:39
    Útočnú snahu Jakubíka a Chalupského zastavuje ofsajd, to však domácim zrejme aj vyhovuje.

53:15
    Domáci sa opäť oslobodzujú, hosťom zatiaľ početná výhoda absolútne nevychádza.

54:34
    Tak predsa sa hosťom podarilo využiť túto dlhú presilovku. Po prihrávke od Paloviča sa strelou z medzikružia presadil Dominik NOVÁK. Asistencia: Palovič

54:34
    V tom istom čase si domáci berú oddychový čas.

55:30
    Hostia sa po góle stiahli a snažia sa pokrývať stredného pásmo, čo domácim robí značné problémy.

56:00
    Po faule na Ivana Jakubíka odchádza na trestnú lavicu za podrazenie Adam Tužinský.

56:38
    David Primus oslabuje svoje mužstvo v nevhodnom čase, previnil sa hákovaním a odpyká si menší trest.

58:00
    Trenčín je v plnom počte, zároveň nám priebehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

58:17
    Vhadzovalo sa teraz pred Kompasom a nasledovala nepresná Gáborova strela.

58:38
    Primus je už na ľade a s pukom v útočnom pásme, domáci teda v plnom počte.

59:05
    Zakázané uvoľnenie hostí dáva domácim šancu ohroziť Kompasa a vyrovnať.

59:30
    Domáci to skúsili bez brankára čo sa im absolútne nevyplatilo. Dominik NOVÁK pohodlne zvyšuje náskok hostí na 4:2 a o stretnutí je zrejme rozhodnuté. Asistencie: Pataky

59:44
    Zbytočný faul na strane hostí. Adam Longauer nezmyselne kolenom zrazil Primusa k ľadu a odchádza pod sprchy.

60:00
    Koniec zápasu. (16:15:03)
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Lukáš Slatinec

Góly a asistencie: 9. Jakubík (Chalupský), 35. Koch (Parobok, Balko) – 20. Longauer (Aslamkhanov, Duda), 25. Ondris (Bača, Pataky), 55. Novák (Palovič), 60. Novák (Pataky)

HKM Zvolen: Petrík (Babik) – Gábor, Priatka, Koch, Pohanka, Majerík, Čorovčák, Klein, Necpál – Trnka, Balko, Novotný – Chalupský, Jakubík, Parobok – Lunter, Primus, Filkus – Molnár, Daniš
    HK DUKLA Trenčín: Kompas – Bača, Herc, Hrehuš, Lamp, Matejka, Palovič, Pisch, – Aslamkhanov, Čacho, Cíger – Berák, Babka Ondris – Duda, Longauer, Novák – Pataky, Tužinský, Špankovič

Rozhodca: Štefik – Vyoral, Frimmel