4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Debreceni HK
Piatok 03.10.2014, 18:00 • Nové Zámky • MOL liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Bielo- zelení privítajú v piatok o 18:00 na domácom ľade nováčika z maďarského Debrecenu a v sobotu vycestujú do Hamuliakova na zápas druhej ligy. Už v nedeľu však opäť "zdvihnú kotvy" a cestujú do Maďarska, kde odohrajú zápas proti "býkom" z Dunaujvárošu.

Novozámockí hokejisti sú po piatich odohratých zápasoch druhý, na svojom konte majú 12 bodov za 3 výhry v riadnom hracom čase, jednu výhru v predĺžení a jednu prehru po samostatných nájazdoch so skóre 23:14. Najproduktívnejším hráčom je s 9 bodmi Martin Frolík, najlepším strelcom so 7 gólmi Juraj Faith. Dobrými výkonmi sa prezentuje aj Robin Blažíček, ktorý odchytal doposiaľ všetky zápasy s percentuálnou úspešnosťou 91,5%.

Debrecen zatiaľ zaostáva za očakávaniami, veď z piatich zápasov vyhrali len jeden a tak im patrí predposledné miesto v tabuľke so skóre 15:18. Najproduktívnejším hráčom a zároveň aj najlepším strelcom DHK je skúsený útočník Balász Ladányi so 6 gólmi a 3 asistenciami.

HC Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Polčík, Uram – Huba, Kameš, Frolík, Faith, Hurtaj – Ďuriš, Šiška, Štefanka (C) , Chrenko, Čaládi (A) – Leško, Král, Uhnák, Cseres, Púchovský

Debreceni HK: Tőke (László) – Emelianov, Csíki, Ládányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Voronov, Sadikov, Kurilyuk, Kaskov, Sychov – Tőkési, Wéber, Barabás, Okos, Dancsfalvi – Orosz, Odnoga.

Rozhodca: Druga, Beniac – Soós, Pálkövi.

00:01

0:57
    Dobrá príležitosť pre Faitha, ktorý nastrelil Tokeho betón.

1:25
    Do brejku sa dostal hosťujúci hráč Dancsfalvi, no netriafa bránu Blažíčka.

1:59
    Podstavek spomedzi kruhov nahodil puk na Urama, ktorého teč si postrážil Toke.

2:50
    Hubovu strelu hosťujúci brankár vyrazil pred seba, dorážal Kameš, no neúspešne.

3:21
    Obranca hostí vyhadzuje puk cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie.

4:35
    Uram si teraz nerozumel s Podstavekom a Polčíkom. Postavenie mimo hru.

5:23
    Sychov v brejku nastreluje tyčku!

6:32
    Čaládi tesne pred strelou podkĺzol, puk majú hráči Debrecenu.

7:30
    Výborný obranný zákrok Hrudíka, ktorý hosťujúcemu mužstvu zmaril dobrú príležitosť v podobe brejku 2 na 1.

8:30
    Blažíček s dobrým zákrokom proti Ladányimu.

9:03
    Hosťujúci hráči sa tlačili pred bránu Nových Zámkov, puk musel vo svojej lapačke skryť Blažíček.

9:18
    HC Nové Zámky dali gól!

Tomáš Chrenko dobre potiahol puk na pravom krídle, prihral pred bránu ERIKOVI ČALÁDIMU a ten nekompromisne zavesil do vinkla. Asistencia: Tomáš Chrenko.

10:58
    Chrenko prízemnou strelou vyskúšal Tokeho pozornosť, ten však chytá.

11:37
    Zblokovaná strela končí na striedačke Debrecénu.

12:50
    Ani jedno mužstvo sa nevie výraznejšie presadiť, hra sa točí zo strany na stranu.

13:03
    Vylúčenie na strane domácich, za podrazenie si posedí Frolík.

14:15
    Hostia vyslali tvrdú tečovanú strelu, Blažíček chytá.

15:03
    Domáci v plnom počte.

15:43
    Sadikov nahadzoval od modrej, pred bránou číhajúci Kaskov puk netrafil a ten nakoniec skončil v lapačke pozorného Blažíčka

16:44
    Polčík nezachytil puk a pripravuje tak domácich o útočné pásmo.

18:32
    Kaskov robí problémy domácej obrane, ktorá sa však môže spoliehať na dobré chytajúceho Blažíčka.

18:37
    Debreceni HK dáva gól!

Hosťujúci hráči vyhrali buly, puku sa zmocnil BALÁSZ LADÁNYI a presnou strelou nad Blažíčkovu lapačku vyrovnáva. Asistencia: Áron Könczei, Ákos Berta.

20:00

Prvú tretinu začali lepšie domáci hráči, no dobre chytajúci hosťujúci brankár Toke odolával náporu striel. V 10. minúte sa však dobre uvoľnil Tomáš Chrenko, puk potiahol po pravom krídle, prihral pred bránu Tomášovi Čaládimu a ten nádhernou strelou do ľavého vinkla otvoril skóre. Novozámčania však po strelení gólu začali hrať skôr z obrany, čo využívali hráči hostí a Blažíček musel byť v pozore. V 19. minúte po vyhratom buly hráči Nových Zámkov nedokázali puk vyhodiť do bezpečia, puku sa zmocnil Ladányi a presnou strelou nad Blažíčkovu lapačku vyrovnáva.

20:01

20:30
    Polčíkovu strelu si postrážil Toke a tak sa stav nemení.

21:20
    Kameš stratil prilbu a musí ísť rýchlo striedať.

22:12
    Puk skončil na striedačke hostí, vhadzuje sa v strednom pásme.

23:39
    Prihrávku do úniku od Hurtaja nespracoval Faith a tak sa Nové Zámky dopúšťajú zakázaného uvoľnenia.

23:56

Juraj Faith z pravého krídla nahodil "nabiehajúcemu" ĽUBOMÍROVI HURTAJOVI, ten si puk spracoval a backhendom pomedzi Tokeho betóny zaznamenáva krásny gól. Asistencia. Juraj Faith

25:55
    Ladányiho tvrdú strelu vyrazil Blažíček ľavým betónom.

27:35
    Sychovova strela letela vedľa, Blažíček nemusel zasahovať.

28:44
    Okosovu strelu spoza Hrudíka skryl Blažíček vo výstroji.

29:27
    Chrenko v avizovanom vylúčení Tokeho neprekonal a to znamená vylúčenie pre hosťujúceho Voronova.

Domáci sa v presilovke nedokážu usadiť v útočnom pásme.

31:27
    Hostia v plnom počte.

31:40
    Domáci útočník Peter Polčík si oddýchne 2 minúty za krosček.

32:40
    Domáce mužstvo sa zatiaľ dobre bráni tlaku hostí.

33:01

Hosťujúcemu mužstvu sa nakoniec podarilo využiť presilovú hru. BALÁSZ LADÁNYI presnou strelou vyrovnáva. Asistencia: Ákos Berta.

33:01

35:24
    Čiarový rozhodca nevidel dotyk hosťujúceho hráča a odpísal zakázané uvoľnenie.

Vylúčenie na strane hostí. Za držanie si posedí obranca Sadikov.

37:37
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí. Csíki odchádza za seknutie.

37:55

Domácim sa podarilo využiť presilovku o dvoch hráčov, keď sa tvrdou strelou od modrej presadzuje TOMÁŠ CHRENKO. Asistencia: Pavel Kowalczyk, Marek Uram.

39:35
    Domáci sa sami vyhadzujú z útočného pásma nepresnou prihrávkou.

39:37

39:41
    Dancsfalvi odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

40:00

V tretej tretine začalo aktívnejšie domáce mužstvo, v 23. minútu poslal Nové Zámky do vedenia Ľubomír Hurtaj, ktorý backhandom zasunul puk medzi betóny Tokeho. Po góle domácich však ožilo aj mužstvo z Debrecénu, aktívny Ladányi vyskúšal Blažíčkovu pozornosť niekoľko dobre mierenými strelami, no brankár Nových Zámkov úspešne odolával. V 33. minúte sa však Debrecénu podarilo vyrovnať, keď v presilovej hre našiel Berta pred bránou voľného Ladányiho a ten bez problémov strelil gól do prázdnej brány. Domáci však s remízou nesúhlasili a hneď sa natlačili pred bránu Tokeho, čo viedlo k niekoľkým vylúčeniam na strane hostí. Jedno z nich sa nakoniec podarilo Chrenkovi využiť, keď mu Kowalczyk priklepol na modrú a tvrdou strelou poslal Nové Zámky do vedenia 3:2.

40:01

40:50
    Blažíček teraz musel čeliť 3 strelám, no bez problém si s nimi poradil.

41:41

42:43
    Hostia sa už rútili do protiútoku, no zastavil ich hvizd rozhodcu. Postavenie mimo hru.

43:09
    Polčík sa dokázal preštrikovať až pred Tokeho, no jeho backhandové zakončenie sa gólom nekončí.

44:56
    Vylúčenie na strane hostí, za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou si oddýchne Sadikov.

45:51
    Kowalczykovu tvrdú strelu skryl Toke v lapačke.

46:56

47:45
    Dobrý obranný zákrok od Hrudíka, ktorý zblokoval strelu Kaskova. Puk končí na ochrannej sieti.

48:26
    Faith sa čuduje, no rozhodca je nekompromisný. Hákovanie.

49:23
    Hráči hostí sa sami pripravili o útočné pásmo.

50:26

51:21
    Domáci sa dopustili postavenia mimo hru.

51:31
    Chrenko strielal presne, no Toke vytiahol vynikajúci zákrok.

52:57

Hosťujúcim hráčom sa napokon predsa podarilo vyrovnať, aj keď v posledných minútach sa bránili. V protiútoku Sychov našiel voľného DANIL KASKOVA a ten zasunul puk za chrbát bezmocného Blažíčka.

54:37
    Kurilyuk v dobrej príležitosti, no trafil len Blažíčkove betóny.

55:20
    Podstavek mohol uniknúť do nájazdu, no zastavil ho hvizd rozhodcu. Postavenie mimo hru.

55:51
    Zakázané uvoľnenie zo strany hosťujúceho mužstva.

56:41
    Uram neprekvapil Tokeho a stav sa nemení.

57:01
    Polčík si nakorčuloval na pravé krídlo a poslal nebezpečnú strelu, ktorú Toke vyráža.

57:52
    Puk končí na ochrannej sieti, vhadzuje sa v strednom pásme.

58:50
    Hosťujúci obranca vyhadzuje puk cez všetky čiary. Ofsajd.

59:48
    Kapitán domácich, Miro Štefanka to zobral na seba a dobre vystrelil na Tokeho, ktorý puk len vyrazil a po chvíľkovom zmätku puk skryl v lapačke.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Skončila nám tretia tretina, v ktorej sa podarilo skórovať len hosťom, keď v 53. minúte v protiútoku Kaskov strelil gól za chrbát Blažíčka po vynikajúcej prihrávke Sychova.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:32

Po 30 sekúndách rozhodlo o víťazstve domáce mužstvo zásluhou MAREKA URAMA, ktorý si vychutnal blafákom Tokeho a puk zasunul do prázdnej brány. Asistencia: Pavel Kowalczyk

Videli sme vynikajúci zápas, v ktorom padlo 6 gólov v riadnom hracom čase, nasledovalo predĺženie, v ktorom po 32. sekundách rozhodol o víťazstve Nových Zámkov 4:3 Marek Uram.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný večer. (20:09:49)

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 10. Čaládi (Chrenko), 24. Hurtaj (Faith), 38. Chrenko (Kowalczyk, Uram), 61. Uram (Kowalczyk) – 19. Ladányi (Könczei, Berta), 34. Ladányi (Berta), 53. Kaskov (Sychov, Kurilyuk)

HC MIKRON Nové Zámky: Blažíček (Krajčovič) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Polčík, Uram – Huba, Kameš, Frolík, Faith, Hurtaj – Ďuriš, Šiška, Štefanka (C) , Chrenko, Čaládi (A) – Leško, Král, Uhnák, Cseres, Púchovský
    Debreceni HK: Toke (László) – Emelianov, Csíki, Ládányi (C), Könczei (A), Berta (A) – Voronov, Sadikov, Kurilyuk, Kaskov, Sychov – Tőkési, Wéber, Barabás, Okos, Dancsfalvi – Orosz, Odnoga.

Rozhodca: Druga, Beniac – Soós, Pálkövi