Dortmund – Stuttgart 2:2 (kon.) | Leverkusen – Augsburg 1:0 (kon.) | Mönchengladbach – Hamburger 1:0 (kon.)
Hannover – Kolín nad Rýnom 1:0 (kon.) | Hertha – Wolfsburg 1:0 (kon.)
Hertha BSC
1:0 (1:0)
VfL Wolfsburg
Streda 24.09.2014, 20:00Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Dobrý deň. Volám sa Denis Vaďovský a budem pre vás koentovať zápas medzi HERTHOU BSC a VFL WOLFSBURG. Ďalej si povieme niečo o doterajšom pôsobení tímov v lige.

HERTHA BSC:
    Domáci zatiaľ nedokázali vyhrať ani jeden z doterajších štyroch zápasov. Nachádzajú sa na 16. mieste v tabuľke. Na konte majú 2 body za 2 remízy. Posledný zápas hrala Hertha na trávniku Freiburgu. Zápas skončil spravodlivou remízou 2:2.

VFL WOLFSBURG:
    Hosťujúci tím sa nachádza na 12. priečke tabuľky. Na konte majú 5 bodov za jednu výhru a dve remízy. V poslednom zápase s Leverkusenom sa im podarilo naplno bodovať. Stretnutie skončilo vysoko 4:1 pre domáci Wolfsburg.

Môj tip na výsledok tohto zápasu je 1:1. Netrúfol by som si povedať ktorý z tímov bude mať navrch.

Hertha BSC: Kraft – Ndjeng, Lustenberger (C), Heitinga, Pekarík – Hosogaj, Skjelbred – Ronny, Beerens, Haraguči – Kalou.
    Náhradníci: Burchert – Hegeler, Ben-Hatira, Niemeyer, Stocker, Wagner, Schieber.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Jung, Naldo, Klose, Rodríguez – Gustavo, Malanda – Vieirinha, de Bruyne, Olić – Bendtner.
    Náhradníci: Grün – Schäfer, Knoche, Caligiuri, Perišič, Hunt, Guilavogu..

1

1
    Úvodný výkop mali na storosti hostia. Hertha loptu udržala na svojich kopačkách aj ďalej a snažia sa o ohrozenie brány súpera.

3
    Faul domácich. Rozohrávať z bezpečnej vzdialenosti pre domácich budú hostia.

5
    Ofsajdová pasca domácich zaklapla. Uviazol v nej Olić. Rozohrávať bude Hertha.

7
    Faul Heitinga. Loptu do hry rozohrá Wolfsburg. Zatiaľ je priebeh zápasu opatrný. Tímy sa dostávajú do tempa.

10
    Bedtner nakopáva loptu do vápna. Súperova obrana však bola na správnom mieste a loptu posiela do bezpečia.

14
    Prvým potrestnaným hráčom žltou kartou sa stáva Gustavo.

16
    Domácim chybujú a loptu získava súper. Nepodarený pass v podaní Ronnyho.

19
    Haraguchiho prihrávku vystihol jeden z hráčov Wolfsburgu. V zápase zatiaľ vynikajú obrany oboch tímov.

21
    Po nevydarenej akcii Kalouho nasleduje výkop od brankára Benaglia.

25
    Krátke prihrávky hostí na vlastnej polovici. Wolfsburg vyčkáva na správny moment, kedy zaútočiť a prekvapiť Herthu.

27
    Rohový kop pre domácu Herthu. Center do šestnástky však pozorný obrana Wolfsburgu odvrátila.

30
    Druhý roh v podaní Ronnyho taktiež skončil bez väčšej príležitosti.

32
    Slubná šanca na strane hostí. Po peknej akcii zakončoval Vierinha. Jeho strela však končí mimo brány a Wolfsburg bude zahrávať roh.

35
    Hertha dala gól! Chyba Rodriguéza po ktorej získala loptu Hertha. Center do vápna premenil hlavou SALOMON KALOU. Stav stretnutia 1:0.

38
    Zdá sa, že prvý gól pomohol skôr Wolfsburgu, ktorý je v týchto minútach aktívnejším celkom.

41
    Pekný obraný zákrok od jedného z hráčov Herthy. Prehupli sme sa do poslednej päťminútovky prvého polčasu.

43
    Faul Wolfsburgu. Bedtner sa previnil útočným faulom. Rozohrávať budú domáci.

45
    Nad rámec hry sa bude hrať len jedna minúta.

45+1

Začiatok zápasu bol veľmi opatrní v podaní oboch tímov. V prvom polčase sme videli len pár šancí. V 35. minute premenil tú svoju Kalou. Aktívnejším tímom sa javili počas zbytku zápasu hostia.

46

46
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Olić, prichádza Caligiuri.

47
    Na žlté karty je stav vyrovnaný. Previnil sa Ndjeng.

49
    Zranený Klose sa porúča za postranú čiaru. Uvidíme, či bude museť byť vystriedaný alebo sa znovu zapojí do hry.

51
    Klose naskakuje do hry. Pri lopte sú hostia.

54
    Faul na strane domácich. Rozohrávajú hostia. Do druhého polčasu aktívnejšie vstúpil tím hostí. Domáci hrá dosť pasívne.

56
    Ďalšiu žltú kartu pre domácich vidí Haraguchi.

59
    Caligiuri prihráva spoluhráčovi. Bendterova prudká strela však minula svätyňu Krafta.

61
    Pred očami Hosogaja za zažltilo. Jeho zákrok posúdil rozhodca ako nepovolený.

63
    Tréner hostí sa snaží posilniť ofenzívu. Z ihriska sa porúča Malanda nahradza ho Hunt.

65
    Aktívny striedajúci hráč Caligiuri sa snažil viacerými strelami ohroziť Krafte. Za jeho chrbtom ale lopta neskočila.

67
    Hertha sa snaží krátkymi prihrávkami ukludniť hru. Loptu však strácajú a dopredu idú hostia.

69
    Hostia využívajú aj posledná striedanie. Odchádza Vierinho. Prichádza Perišič.

71
    Mohlo to byť 2:0. Vo veľkej príležitosti sa ocitol strelec prvého a jediného gólu Kalou. Brankár Benaglio však ukázal, čo sa v ňom skrýva a krásne zabránil gólu.

74
    Dochádza k striedaniu aj na strane domácej. Heitinga nahradí Hegeler.

76
    V zápätí ďalšie striedanie. Kaloua vymení Wagner.

79
    Séria rohových kopov pre hostí. Gólom sa však nekončí ani jedna z nich. Wolfsburg pokračuje v tlaku.

81
    Dostali sme sa do poslednej desaťminútovky zápasu. Čas hrá proti Wolfsburgu. Uvidíme, či sa im podarí niečo spraviť s výsledkom zápasu.

84
    Aj hostia využívajú aj domáci. Na trávnik nastupuje Niemeyer.

87
    Hosťom sa čas kráti. Na vstrelenie vyrovnávajúceho gólu maju necelé 3 minúty plus nadstavený čas.

90
    Nervy pracujú. Žltú kartu teraz uvidel de Bruyne.

90+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

90+3

V zápase boli aktívnejšími futbalistami hostia. O konečnom výsledku rozhodol Kalou v prvom polčase. Domácim sa najtesnejší náskok napokon podarilo ubrániť. Pri daľšom sledovaní onlajnov DOVIDENIA. (21:57:38)