Bastia – Nantes 0:0 (kon.) | Évian TG – Lens 2:1 (kon.) | Guingamp – Metz 0:1 (kon.)
Lyon – Lorient 4:0 (kon.) | Montpellier – Monaco 0:1 (kon.) | Nice – Lille 1:0 (kon.)
Caen – Paríž 0:2 (kon.)
Olympique Lyon
4:0 (2:0)
FC Lorient
cz Streda 24.09.2014, 19:00 • Stade de Gerland, Lyon • Ligue 1 Uber Eats

Lyon poráží v sedmém kole francouzské Ligue 1 Lorient a vrací se zpět na vítěznou dráhu. O výhře domácího celku rozhodli Lacazette, Njie a Fékir, který zaznamenal dva góly. Konečný výsledek. Lyon 4 Lorient 0. (20:53:59)
    Lyon vítězí 4:0

90+3

90+3
    Střídající Yoann Gourcuff se ocital v dobré šanci, uvnitř pokutového území se ale do zakončení nakonec nedostal.

90+2
    Hráči Lorient se dostali ke střele, ta ale byla velmi nepřesná a Anthony Lopes mohl v klidu odkopávat od své brány.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

89
    Lyon rozehrál rohový kop, po němž byl jednomu z domácích hráčů odpískán útočný faul.
    Koné v šanci

88
    Bakary Koné ještě mohl přidat pátý gól, Benjamin Lecomte ale dokázal jeho tvrdou střelu z úhlu vyrazit na rohový kop!

87
    STŘELY NA BRÁNU: Lyon 8 Lorient 3

86
    STŘELY CELKEM: Lyon 11 Lorient 8

84
    Lacazette se poroučel v blízkosti šestnáctky na zem, pád si ale zavinil sám, když nikým neatakovaný podklouzl.

82
    Jordan Ayew tvrdě vypálil z pravé strany pokutového území, Anthony Lopes byl ale opět připraven a pro jistotu vyrazil jeho střelu na rohový kop!

81
    Tak alespoň v závěru zápasu hosté ještě zahrozili, bohužel pro ně už je příliš pozdě.
    Lopes předvádí úžasný zákrok

80
    Mehdi Mostefa napřáhl zpoza šestnáctky k fantastické střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, brankář Anthony Lopes se ale překonat nenechal a vytáhl úžasný zákrok!

78
    Pokud v prvním poločase hrozil jako jediný aktivní Raphaël Guerreiro, tak ve druhém poločase jsou hráči Lorient absolutně neviditelní.

77
    Mesloub podklouzl a přišel o míč. Tento moment dokonale vystihl výkon Lorient v dnešním zápase.

76
    Domácí využili patnáct minut před koncem zápasu všechny tři možnosti střídání. Lyon má dostatečný náskok a tak si mohou zahrát i jiní hráči.

75
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Alain Traoré.

Tomáš Reiner

Góly: 5. Lacazette (Njie), 39. Fékir (Jallet), 50. Njie (Ferri), 68. Fékir (Tolisso)

Karty:   62. Lautoa (LOR)

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Koné, Umtiti, Bedimo (61. Mvuemba) – Ferri, Gonalons (C), Tolisso – Njie (69. Gourcuff) – Lacazette, Fékir (75. Yattara).
    Náhradníci: Gorgelin – Rose, Gourcuff, Ghezzal, Malbranque, Mvuemba, Yattara.

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Le Goff, Lautoa (C), Guerreiro (68. Diallo) – Bellugou, Coutadeur (75. Traoré), Mostefa, Sunu – Jeannot (58. J. Ayew), Mesloub.
    Náhradníci: Chaigneau – Pedrinho, Wachter, Traoré, Diallo, J. Ayew, Lavigne.

Rozhodca: S. Moreira. Asistenti: C. Saint-Cricq Lompre, H. Ocak. Čtvrtý rozhodčí: W. Lavis