Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 06.09.2014, 15:00KHL

Skončilo sa nám stretnutie medzi Severstalom Čerepovec a Traktorom Čeljabinsk. Hoci v ňom domáci neustále viedli, ten rozhodujúci gól sa podaril streliť Abdulinovi v 44. minúte a tak jeho zásluhou si Traktor odnáša z dnešného stretnutia 3 body.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok víkendu. (17:14:08)

60:00

59:45
    Štepánek zostáva vo svojej bráne, puk je v strednom pásme a zdá sa, že je rozhodnuté.

59:24
    Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas.

59:24
    Diera v obrane Severstalu, do nájazdu sa dostal Wilson, ale Štepánek si priestor medzi betónami postrážil.

49:01
    Ružička v prečíslení 2 na 1, rozhodol sa vystrelil, ale bránu netriafa!

48:20
    Puk je za Štepánkovou bránou, ten naďalej zostáva vo svojej svätyni.

48:01
    Almqvist vystrelil od modrej čiary, Fokin sa natiahol lapačkou po puku, ale zasahovať nemusel.

47:35
    Nasleduje vhadzovanie po Fokinovej ľavici.

47:10
    Zdá sa, že začína záverečný nápor domácich, tí sa čoraz častejšie dostávajú na dostrel Fokinovej brány. Obrana Traktora ale odoláva.

45:59
    Hostia nahodili puk za bránu Severstalu a odchádzajú striedať. Do konca stretnutia nám zostávajú 4 minúty.

45:55
    Osnovin vykorčuľoval z rohu ihriska, natlačil sa pred Štepánka, vystrelil, ale puk len tak poskakoval na bránkovisku.

53:30
    Traktor v týchto momentoch na ľade jasne dominuje, ďalší náznak prečíslenie, ale teraz výborne zakročil Urbom obranným zákrokom.

52:33
    Osnovin sa pekne zbavil obrancu v situácii 1 na 1, jeho bekhendové zakončenie končí na Štepánkových betónoch.

51:55
    Severstal hrá s piatimi hráčmi.

51:30
    Traktor opäť začína až od Fokina, jeho spoluhráči sa ale nikam neponáhľajú.

50:55
    Traktor rozprúdil klasický presilovkový kolotoč, ale Štepánek puk chytá do lapačky.

50:20
    Domáci to skúšajú vo vlastnom oslabení, ale o puk veľmi rýchlo prichádzajú.

49:55
    Monachov dostáva 2 minúty za hákovanie.

49:45
    Začalo sa nám posledných 10 minút tretej tretiny. Hostia v nej vyhrávajú 2:3 a domáci tak budú mať čo robiť, aby bodovali v druhom zápase.

48:55
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

48:45
    Kokujov odviedol kus roboty, zatiahol puk za súperovu bránu a tam nazbieral dôležité sekundy.

48:10
    A opäť...Traktor sa bráni naozaj výborne.

47:35
    Trela Berdnikova bola zblokovaná a puk je opäž až pri Štepánkovi.

47:10
    Severstal musí začínať až od vlastného brankára.

46:50
    Chlystov odchádza na trestnú lavicu za sekanie a tak je tu ideálna možnosť na vyrovnanie.

44:26
    Wilson sa dostal do prečíslenia 2 na 1, zvolil strelu a na Štepánkovej brány zazvonila žrdka!
    ABDULIN - 2:3

43:18
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Hostia prežili oslabenie, následne výborne zakombinovali v útoku. Popov prihral DENISOVI ABDULINOVI a ten strelou na lapačku nedal Štepánkovi šancu. Asistencie: Andrej Popov, Maxim Kondratev.

Skončila sa nám aj druhá, opäť veľmi vyrovnaná tretina, v ktorej sme nevideli ani jeden gól.
    Dovolím si tvrdiť, že tretia tretina bude o jednom góle, ktorý tím ho dosiahne, ten zvíťazí.
    Tretia tretina začne približne o 16:40.

40:00

40:00
    Máme tu ešte jedno vylúčenie. Od úvodu tretej tretiny budú hrať domáci presilovú hru.

39:01
    Prebieha nám posledná minúta druhej tretiny.

38:10
    Hostia sa dostali do útočného pásma a už hrajú s piatimi hráčmi.

37:38
    Mons vystrelil od modrej čiary a ak som dobre videl, to bola žrdka!

37:18
    Hra je prerušená. Deje sa tak po strele Kvapila, puk kryje výborný Fokin.

36:30
    Traktor vyhadzuje puk do stredného pásma.

36:13
    Vasilčenko odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

35:55
    Po dlhšom čase tú máme tlak domácich, tí sa ale k výraznejšiemu ohrozeniu hosťujúcej brány nedostali.

35:10
    Kagarlickij sa dostal k dorážke, ale Fokin si postrážil aj tento pokus.

34:32
    Kvapil vystrelil z pravej strany. Fokin strelu skryl do lapačky. Hra je prerušená a nasleduje komerčná prestávka.

33:21
    Buliš vystrelil spoza obrancu a jeho strela len tak zadunela na zadnom mantinely.

32:20
    Puk je v domácej tretine, tam ho majú na hokejkách obrancovia Severstalu, ale s rozohrávkou sa vôbec neponáhľajú.

31:00
    Máme za sebou polovicu stretnutia a treba povedať, že stretnutie je veľmi vyrovnané a nedovolím si ani len odhadnúť, kto môže dnešné stretnutie vyhrať.

30:15

30:00
    Domáci síce hrajú presilovú hru, ale do útočného pásma sa dostať nevedia.

29:32
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

28:33
    Kondratev naznačil strelu z ľavej strany, zvolil prihrávku, ale pred bránkou domácich nebol nikto z jeho spoluhráčov.

28:10
    Počet síl na ľadovej ploche sa nám vyrovná vylúčený je Popov za hákovanie

27:32
    Bude sa vylučovať. Hostia budú mať opäť výhodu presilovej hry.

26:40
    Útoky sa nám striedajú na oboch stranách avšak brankári sú bez práe.

25:49
    Kazakovcev sa pekne zbavil súperovho obrancu v situácii 1 na 1, ale bol mimo streleckého uhla.

24:55
    Berdnikov dostal prihrávku do samostatného nájazdu, ale nemal rýchlosť a tak stihol iba vystreliť bekhendom, puk však končí na zadnom mantinely.

24:10
    Ružička obkorčuľoval bránu a snažil sa puk zasunúť pri prvú tyčku, tam bol však Fokinov betón.

22:56

22:25
    Hostia nehrajú túto presilovú hru vôbec zle, ale v rozhodujúcej fáze si nevedia dať presnú prihrávku.

20:56
    Almqvist odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

20:01

Máme za sebou prvú, no veľmi bohatú tretinu na góly a vylúčenia. DOmáci sa ujali vedenia 1:0, no potom v rozpätí dvoch minút padli 3 góly a po 20 minútach je stav vyrovnaný 2:2.

20:00

19:41
    Zdá sa, že s gólmi sa nám roztrhlo vrece. ANDREJ POPOV sa dostal s pukom medzi kruhy a odtiaľ strelou po ľade vyrovnáva. Bez asistencia.
    KVAPIL - 2:1

18:46
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Domáca odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Buchnevič vystrelil z pravej strany, puk sa dostal na hokejku MAREKA KVAPILA a ten strelou z prvej dáva gól. Asistencia: Pavel Buchnevič.
    CHLYSTOV - 1:1

17:57
    Máme vyrovnané! Traktor využíva presilovú hru. NIKITA CHLYSTOV dostal presnú prihrávku a strelou z prvej trafil presne k žrdke Štepánkovej brány! Asistencie: Anton Glinkin, Andrej Popov.

17:20
    Bulis dostal prihrávku do bránkoviska, no bol tiesnený dvojicou hráčov súpera a nedokázal ideálne zakončiť.

17:07
    Za držanie odchádza na trestnú lavicu Kazakovcev.

16:55
    Kovyršin dostal prihrávku medzi kruhy, vystrelil z prvej ale Fokin bol na mieste.

16:05
    V týchto chvíľach sa nám hra strieda z jednej polovice ihriska na druhú, no ani jedno mužstvo si nedokáže vytvoriť príležitosť, ktorou by ohrozilo brankára súpera.

15:07
    Hra je teraz prerušená a nasleduje reklamná prestávka.

14:10
    Kondratev ukľudňuje hru a drží puk za svojou bránou.

13:51
    Domáci prežili presilovkový tlak a hrajú s piatimi hráčmi.

13:01
    Ten bol zažehnaný a hostia sú už opäť nasťahovaný pred domácim brankárom.

12:20
    Popov dobre vystrelil z pravej strany, ale iba do Štepánkových betónov a Traktor sa bude musieť brániť rýchlemu protiútoku.

11:50
    Za sekanie odchádza na trestnú lavicu domáci Alqvist.

11:21
    Na modrú čiaru dostal puk Kondratev, jeho strelu švihom ale s prehľadom Štepánek chytá.

10:45
    Pri puku Čistov a ten sa bude snažiť po dlhšom čase poslať svoj tím do útoku.

10:10
    Vylúčený Martin Ružička je už na ľadovej ploche a tak sa nám hrá 5 na 5.

08:56
    Výborný zákrok Fokina lapačkou po strele Kvapila. Skóre sa nám mohlo meniť, ale brankár Traktoru je proti.

08:30
    Čerepovec už je nasťahovaný v útočnom pásme a začína presilovkový kolotoč.

08:07
    A opäť vylúčenie! Nasleduje ďalšia presilová hra pre Severstal.

07:40
    Domáci nahodili puk iba za brankára Fokina a obe mužstvá striedajú a na ľad prichádzajú čerstvé sily.

06:55
    A opäť sa nám bude vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Piganovič a domáci hráč Kazakovcev. Počet síl na ľadovej ploche sa tak nemení.

06:40
    Od úvodu sú lepším mužstvom domáci hokejisti, tí svojho súpera nepustili do žiadnej výraznejšej príležitosti.

06:00
    Tak to bola obrovská príležitosť na zvýšenie skóre! Monakhov dostal prihrávku medzi kruhy, pred ním stál už iba Fokina, ale priestor medzi betónami si ustrážil.

05:31

05:00
    Hostia sa veľmi dobre bránia, svojho súpera nepúšťajú do žiadnej príležitosti. Puk je teraz až pri Štepánkovi.

03:29
    Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Popov za sekanie.

00:31
    Domáci sa dostávajú do vedenia! PAVEL BUCHNEVIČ sa dostal k puku v súperovej tretine, vykorčuľoval do streleckého uhla pred Fokina a jeho pokus končí v bráne Traktora. Asistencia: Gennadij Stoljarov, Marek Kvapil.

00:01

Vítam Vás pri stretnutí nadnárodnej hokejovej ligy. Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Severstalom Čerepovec a Traktorom Čeljabinsk.
    Obe mužstvá majú za sebou úvodné kolá a tak si priblížme v krátkosti, ako si v nich počínali.
    Domáce mužstvo z Čerepovca nastúpilo na duel proti Novgorodu a podľahlo mu 0:2, stretnutie sa vyznačilo viacerými vylúčeniami. Počas celého stretnutia bol stav nerozhodný 0:0, no hostia sa ujali vedenia v 56. minúte zásluhou Kazionova a druhý gól pridal Krasnoslobodtsev.

Traktor taktiež svoj prvý duel nezvládol, keď podľahol 1:4 Nižnekamsku. Podobne aj v tomto stretnutí rozhodcovia udelili veľa 2 minútových trestov. O jediný gól Traktora sa postaral Čistov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 1. Buchnevič (Stoljarov, Kvapil), 19. Kvapil (Buchnevič) – 18. Chlystov (Glinkin, Popov), 20. Popov, 44. Abdulin (Popov, Kondratev)

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Magarilov) – Urbom, Alqvist, Šefer (C), Arzamascev, Stasenko, Šinin, Chochlov, Kalašnikov – Stoljarov (A), Buchnevič, Kvapil – Berdnikov, Kagarlickij, Nikoncev (A) – Mons, Černov, Monachov – Kazakovcev, Zemčenko, Kovyršin.
    Traktor Čeljabinsk: Fokin (Demčenko) – Quint, Kondratev, Vasilčenko, Piganovič, Katičev, Chlystov, Borodkin, Aťušov (A) – Glinkin, Wilson, Kosticin – Růžička, Bulis (C), Panov (A) – Osnovin, Čistov, Abdulin – Popov, Kokujov, Penkovskij.

Rozhodca: Ščeňov, Akuzovskij – Metalnikov, Sirotkin