Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
6:1 (3:0, 2:1,1:0)
Metallurg Novokuzneck
Sobota 06.09.2014, 12:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Príjemné sobotné poludnie všetkým fanúšikom kvalitného ľadového hokeja. Kontinentálna hokejová liga sa pomaly a isto rozbieha do svojej 7.sezóny. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi HK Sibir Novosibirsk a Metallurgom Novokuzneck. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 12:00 SEČ. Pred úvodom sa poďme pozrieť na formu oboch tímov.

HK Sibir Novosibirsk

Domácich dnes čaká len prvý zápas novej sezóny. Klub založený v roku 1962 povedie v tejto sezóne Andrej Skabelka. Sibir si po minulej sezóne udržal v kádri Fínov Koskinene, Koskirantu a Enlunda. Pribudol Jefimenko, taktiež dvaja Švédi Thuresson a Hursley. Počas prípravy odohrali 10 zápasov s bilanciou 5 víťazstiev a 5 prehier. Naposledy hrali s Traktorom Čeljabinsk a prehrali 3:4 po predĺžení.

Hostia z Novokuznecku už majú úvodný zápas novej sezóny KHL za sebou. Zverenci trénera Titova šokovali Avangard Omsk, keď na jeho ľade vyhrali futbalovým výsledkom 0:1. O víťazný gól sa postaral Komaristy. Metallurg nebol v príprave až tak úspešný ako jeho dnešný súper, ale napriek tomu bude aj dnes určite chcieť zabodovať. Podarí sa im to?

HK Sibir Novosibirsk: Bespalov (Koskinen) – Hersley, Alexejev, Belov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Meňšikov – Monja, Thuresson, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov.

Metallurg Novokuzneck: Karejev (Sorokin) – Fairchild, Skutar, Kuklev, Kamalov, Makarov, Lashoff, Gavrilyčev, Zotov – Malcev, Plotnikov, Stoa – Komaristyj, Garifullin, Galimov – Romanov, Rachůnek, Malinovskij – Kurepanov, Musin, Kosourov

Rozhodca: Naumov, Cyplakov – Misjur, Raming.

00:01

00:15
    Karajev už mal v bránke hostí prácu po niekoľkých sekundách. Domáci sa však nepresadili a tak si mohol vydýchnuť.

00:58
    Sibir je stále pri puku, teraz zakladá akciu spoza svojho gólmana Koskinena.

01:55
    Dmitry Kugryšev dostáva 2 minúty za sekanie a tak je tu presilovka pre Novokuzneck.

02:30
    Hostia sa už rozostavili v pásme, ale ku strele na Koskinena nedošlo a obrana Novosibirsku puk vyhadzuje.

03:11
    Ani teraz neprišlo zakončenie a tak môžu domáci opäť vyhodiť puk a prestriedať.

03:55
    Novosibirsk sa dokázal ubrániť a už hrá v plnom počte.

04:38
    Z kruhu vystrelil Zotov, ale Koskinen bol pozorný a puk chytil do lapačky. Bude sa vhadzovať.

05:36
    Metallurg dokázal zastaviť rýchly protiútok Novosibirsku a teraz už rozohráva spoza vlastnej brány.

06:54
    Novosibirsk dal gól!
    Sibir sa dokázal vymaniť spod tlaku Novokuznecku a hneď sa presadil. ANDREAS THURESSON prebral puk na ľavej streane a po dorážke prvej strely sa už radoval z gólu. Asistencie: Dmitrij Monja.
    THURESSON - 1:0

07:20
    Mohlo byť vyrovnané! Musin dostal prihrávku od mantinelu, ale Koskinen si pokryl tyčku a nedopustil gól.

07:35
    Hosťujúci Galimov dostáva 2 minúty za napadnutie a domáci budú hrať prvú presilovku.

08:14
    Metallurg sa zatiaľ veľmi pozorne bráni a puk vyhadzuje cez všetky čiary.

09:12
    Domáci nechápu! Od modrej vystrelil Ožiganov a Kugryšev sa snažil puk doraziť zo brankára Karajeva, ale minul tyčku.

09:35
    Novokuzneck už hrá v plnom počte.

10:41
    Je tu ďalšie vylúčenie. Menšikov pridržal Galimova a Metallurg si zahrá druhú presilovku.

11:10
    Hráči Sibiru vo štvorici veľmi dobre napádajú a hostí vyhnali zo svojho obranného pásma až ku Karajevovi.

12:40
    Novosibirsk hrá v plnom počte, Menšikov je na ľade.

12:53
    Dlho na ňom však nepobudol, keďže sa dopustil ďalšieho faulu. Menšikov dostáva tentokrát 2 minúty za hákovanie.

13:24
    Puk prevzal Bobrov a vyviezol ho až do stredného pásma, kde ho fauloval Kuklev.

14:14
    Sibir bude hrať v početnej prevahe. Stoa to prehnal pri mantineli a za hrubosť dostáva 2 minúty.

14:41
    Pred bránkou sa pokúšal o dôraz Enlund, ale Karajeva nedokázal prekonať.

14:55
    Pre Novosibirsk sa začína očakávaná presilovka 5 na 3! Dokážu sa presadiť?

15:04
    Neskutočné! Hostia si pripisujú ďalšie vylúčenie. Makarov sekal v obrannom pásme a presilovka 5 na 3 bude pre domácich o niečo dlhšia.

16:10
    Pred Karajevom to vrie, ale ten aj so šťastím odoláva veľkým šanciam domácich útočníkov.

17:07
    Nakoniec sa to podarilo. Od modrej čiary vystrelil Thuresson a jeho strela sa odrazila presne pred PATRIKA HERSLEYHO, ktorý už nemal problém doraziť puk za Karajeva. Asistencie: Andreas Thuresson.
    HERSLEY - 2:0

17:50
    Sibir stále nemá dosť a pokračuje vo svojej aktivite, obrana hostí je v posledných minútach poriadne vyťažená.

18:30
    Až teraz sa podarilo Novokuznecku pozrieť do útočného pásma, ale bolo to skutočne len na chvíľu a nedošlo ani k ohrozeniu Koskinena.

19:01
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny.

19:38
    Šumakov poslal puk pred bránku, kde chcel silou mocou dorážať Gubin, no puk mu preskočil hokejku.

19:57
    A je tu tretí gól v sieti Karajeva! Postaral sa oň DMITRIJ MONJA, ktorý sa vymanil z roku klziska a rýchlo vystrelil na bránu. Pred ňou ešte čakal Thuresson, ale puk za chrbát Karajeva prepadol už po strele Monju.
    MONJA - 3:0

20:00

Prvá tretina je minulosťou. Metallurg Novokuzneck do nej vstúpil aktívnejšie a domáci sa musel prvé minúta brániť. Potom sa však karta obrátila a Sibir aj vďaka presilovkám zvyšoval obrátky. Výsledkom je priebežné vedenie 3:0. Druhá tretina sa začne o 12:56.

20:01

20:52
    Už v prvej minúte prostrednej časti odchádza na trestnú lavicu Musin za sekanie.

21:59
    Pred koncom presilovky sa domáci predsa len tešia zo štvrtého gólu. Enlund vystrelil, Sorokin vyrazil puk pred seba a to už ANDREAS THURESSON poslal puk presne k tyčke. Asistencie: Jonas Enlund, Dmitrij Monja.
    THURESSON - 4:0

23:12
    Gubin dostáva 2 minúty za hákovanie a hostia môžu znížiť nepriaznivé skóre.

23:54
    Pomerne ľahké nahodenie Koskinen preventívne pridržal a jeho spoluhráči odchádzajú striedať.

24:45
    Hráči Novokuznecku akoby zabudli strieľať. V útočnom pásme si len prihrávajú. Takto sa gólu nedočkajú.

25:12
    Novosibirsk je už v plnom počte.

25:46
    Teraz mal Koskinen ďalšiu prácu, a po tom, čo sa puk ocitol na ochrannej sieti nasleduje vhadzovanie.

26:49
    Postup domáceho Jonasa Enlunda zastavilo ofsajdové postavenie. Bude sa vhadzovať v strednom pásme.

27:25
    Domáci akoby nemali stále dosť a pokračujú vo svojej aktivite. V posledných desiatkach sekúnd sa však dopustili niekoľkých nepresností.

27:58
    Jarno Koskiranta dostáva 2 minúty za držanie a tak má Novokuzneck ďalšiu šancu na prvý gól.

28:09
    Ale dlho im početná výhoda nevydržala. Komaristy je vylúčený za hákovanie. Hrá sa 4 na 4.

28:19
    Dnes je tých vylúčení akosi priveľa. Kuklev obdržal 2 minúty za podrazenie.

28:42
    Zakončenie Sorokina z pravého kruhu mierilo presne do stredu bránky, kde už rozchytaný Sorokin nemal problémy.

29:06
    Spomínaný Švéd je pri chuti. Opäť to skúšal z kruhu, ale ani v tomto prípade mu Sorokin nedoprial tretí gól.

30:20
    Polovica riadnej hracej doby je už za nami a tímy už sú v plnom počte.

30:27
    Dlho tento stav nevydržal. Šumakov oslabuje Sibir na 2 minúty za sekanie.

30:50
    Aj za stavu 4:0 hrá Novosibirsk obetavo v obrannom pásme a hádžu sa do striel hostí.

31:16
    Novokuzneck rozhodne neskladá zbrane a stále sa intenzívne pokúša o prvý gól, ktorý by im mohol vliať pozitívnu energiu.

32:10
    Alexeev oslabuje domácich na 2 minúty za držanie a tak bude hrať Metallurg dvojnásobnú presilovku.

33:16
    Od modrej čiary skúsil tvrdú strelu Fairchild a Koskinen len tak tak zasiahol svojou lapačkou.

33:47
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Tak predsa sa hosťom podarilo znížiť! Krásna presilovková súhra končí gólom ALEXEJA KOSOUROVA, ktorý tečoval nahodený puk Malinovského. Asistencie: Vladimir Malinovskij, Alexander Komaristyj.
    KOSOUROV - 4:1

33:55
    To sa však Sibiru nepáčilo a opäť ide do štvorgólového vedenia! Kugryšev našiel na pravej strane ALEXEJA KOPEJKINA, ktorý z bodu na vhadzovanie prekonal Sorokina. Asistencie: Dmitrij Kugryšev.
    KOPEJKIN - 5:1

34:48
    Ďalšia šanca Novosibirsku, ale Sorokin na poslednú chvíľu stiahol svoje betóny.

35:01
    Začalo sa posledných päť minút druhej tretiny.

35:55
    Novosibirsk sa stále snaží o ďalšie góly a hosťujúcej defenzíve nedáva šancu na vydúchnutie.

36:58
    Alexejev to pri mantineli poriadne prehnal! Musina trafil celou váhou do hlavy a ten leží nehybne na ľade.

36:58
    Domáci Alexejev dostáva trest 5 minút plus do konca zápasu.

37:12
    Na druhej strane ukončil presilovku Novokuznecku Romanov, ktorý pridržal domáceho hráča a putuje na trestnú lavicu.

38:30
    Hráči Sibiru sa držia pri hre 4 na 4 v útočnom pásme a pokojne si vymieňajú medzi sebou prihrávky.

39:12
    Romanov je späť na ľade a Novokuznecku pokračuje presilová hra pri vylúčení Alexejeva do konca zápasu.

40:00

Je tu koniec druhej tretiny. Najprv sa domácim podarilo zvýšiť vedenie na 4:0, keď sa presadil Thuresson. Potom prišiel aj čas hostí, ktorí získali presilovky a zásluhou Kosourova znížili na 4:1. Konečný rezultát po druhej tretine stanovil už o niekoľko sekúnd po znížení Kopejkin.

40:01

40:50
    Zatiaľ to vôbec nevyzerá tak, že hostia hrajú presilovku. Domáci sa bez problémov bránia.

41:40
    Početná výhoda sa pomaly a isto blíži k záveru a Novokuzneck sa stále nevie usadiť v útočnom pásme.

41:55
    Sibir hrá v plnom počte a môže pokračovať vo svojej nátlakovej hre.

42:42
    Fín Koskiranta nenašiel pred bránkou spoluhráča, rýchlejší bol hosťujúci obranca.

43:48
    Podrazením sa previnil Belov a Sibir sa bude musieť opäť brániť.

43:55
    Na buly boli úspešnejší domáci a tí puk okamžite vyhodili von z obranného pásma.

44:15
    Presilovka Metallurgu nie je ani v tomto prípade nebezpečná, Sibir dokáže hostí držať v strednom pásme.

45:04
    Až teraz prišla šanca! Pred bránu sa dostal s pukom Galimov a pokúšal sa ho dostať medzi betóny Koskinena. Neúspešne.

45:55
    Chyba v strednom pásme mohla hostí stať ďalší gól. Sannikov unikal sám na brankára Novokuznecku, ale bol seknutý Lashoffom a je tu presilovka.

46:30
    Jeden z hráčov Sibiru sa ocitol v bránkovisku, rozhodca si to všimol a vykazuje hru do stredného pásma.

47:53
    Defenzíva Metallurgu veľmi dobre vykrýva priestor pred Sorokinom a tak nepripúšťa šance na šiesty gól.

48:09
    Novosibirsk je už na ľade v plnom počte a nikam sa neponáhľa. Hostia sa pokúšajú tvoriť, ale dnes im to proste nejde a o puk často prichádzajú.

48:52
    Na 2 minúty za sekanie odchádza na trestnú lavicu hosťujúci Garifullin.

49:20
    Domáci sa počas presilovky už bavia hrou a nacvičujú rôzne kombinácie. Sorokin musí byť na pozore.

49:31
    Kopejkin dostal krásnu prihrávku za obranu a už chcel puk zasunúť do prázdnej bránky, lenže Sorokin sa blysol zákrokom svojou lapačkou.

50:25
    Rozhodca mal plné ruky práce! Pred Sorokinom došlo k výmene názorov a všetci hráči sa zapojili do šarvátky. Nasleduje tresty...

50:31
    Ide o vzájomné vylúčenie. Butuzov na domácej strane dostáva 2 minúty za hrubosť a na strane hostí Galimov ten istý trest.

51:52
    Bobrov schytal náraz do hlavy Romanova a ten je potrestaný na 2+10 minút.

52:18
    Ďalšie vylúčenie! Garifullin inkasuje 2 minúty za hákovanie. Veľká šanca pre Novosibirsk na zvýšenie náskoku.

53:35
    A to sa aj podarilo! Sibir doslova ako lego rozobral obranu hostí a ALEXEJ KOPEJKN dostal puk do poloprázdnej brány. Asistencie: Dmitrij Kugryšev, Jarno Koskiranta.
    KOPEJKIN - 6:1

54:50
    Na strane hostí prišiel krásny prienik, ktorý obstaral Malinovskij, ale Koskinen jeho blafák prečítal a puk vykopol.

55:55
    Kopejkin pridržal protihráča a oslabuje domáci tím.

56:35
    Nervozita na strane Novokuznecku je stále vyššia. Niet sa čo čudovať. Dnes im nič nevychádza.

57:38
    Hosťujúci Stoa to skúšal viackrát od modrej čiary, ale ani jednu strelu defenzíva Sibiru nepustila pred Koskinena.

58:05
    Domáci fanúšikovia už oslavujú dnešné vysoké víťazstvo. Ich miláčikovia mali celý zápas pod kontrolou a Novokuzneck k ničomu významnému nepustili.

59:01
    Začala sa posledná minúta dnešného zápasu. Už sa len dohráva.

60:00

Je dobojované! Hostia z Novokuznecku by mohli povedať, že dotrápené. Dnes im vyšiel len úvod zápasu, kedy sa dostali do niekoľkých šancí a držali Sibir pod tlakom. Potom už domáci zvýšili obrátky a zápas troma gólmi v priebehu prvej tretiny rozhodli. Metallurg si však domov odnáša ešte väčší náklad, keďže v Ice Sports Palace prehral 1:6.

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (14:32:55)

Martin Platko

Góly a asistencie: 7. Thuresson (Monja), 18. Hersley (Thuresson), 20. Monja, 22. Thuresson (Enlund, Monja), 34. Kopejkin (Kugryšev), 54. Kopejkin (Kugryšev, Koskiranta) – 34. Kosourov (Malinovskij, Komaristyj)

HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Koskinen) – Hersley, Alexejev, Belov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Meňšikov – Monja, Thuresson, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov.

Rozhodca: Naumov, Cyplakov – Misjur, Raming