Jihlava – Motor ČB 5:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 0:1 (kon.)
5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
cz Utorok 26.08.2014, 17:30 • Horácký zimní stadion • Regionální pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, dovolte mi, abych Vás ještě jednou přivítal u dnešního onlajnu z přípravného zápasu v rámci třetího kola Regionálního poháru, ve kterém se představí Dukla Jihlava proti ČEZ Motor České Budějovice.

Oba týmy na sebe v následujících dvou týdnech narazí hned třikrát. Nejprve dnes jako soupeři v již zmiňovaném regionálním poháru. K dalšímu měření sil dojde 4.9. na ledě Motoru. Opět se bude jednat o Regionální pohár, avšak o jeho poslední kolo, a dost možná zápas na ledě Budějovic rozhodne, kdo se stane jeho letošním vítězem. O čtyři dny později, 8.9., již čeká Duklu ostrý start do první ligy zahajovacím zápasem na ledě koho jiného než Českých Budějovic.

2. kolo: Motor – Havlíčkův Brod 5:0

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Podlipnik, Čáp, Štebih – Melenovský, Štěpánek, Prokš, Březina, Důras, Zeman, Čachotský, Mikeš, Seman, Kuřítko, Jícha, Anděl

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Růžička, Mucha, Suchánek, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Vaniš, Přibyl, Marek – Ruda, Točík, Trummer

Rozhodčí: Kukeně, Jeletz, Rittich.

Rozhodčí právě nastupují na hrací plochu. Čeká se na oba týmy.

Za Duklu letos poprvé nastoupí dva útočníci z juniorky, Lukášové Anděl a Jícha.

Hokejisté Motoru za aplausu svých příznivců jsou již také na ledě. Do Jihlavy přicestovalo zhruba dvacet hostujících fanoušků.

00:01

00:34
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A v úvodu utkání se ujímají vedení hosté. Kuchejda se dostal ke střele z pravé strany a MARTIN HEŘMAN se z dorážky nemýlil. Asistence: David Kuchejda, Daniel Boháč

01:07
    Střela jihlavského Důrase z pravé strany prolétla těsně vedle levé tyče Gáby.

02:58
    Dukla se snažila propracovat před branku Gáby, ale pozorná obrana Budějovic začínající nebezpečí odvrátila. Ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

03:20
    A znovu Kuchejda ! Ten se prezentoval nebezpečnou střelou na Kacetlův beton, k vyraženému puku se však žádný z hráčů Motoru nedostal.

04:20
    Veliký závar před brankou domácích teď způsobil Tomáš Nouza, který obral o puk domácího obránce a natlačil se okamžitě do koncovky zpoza brány !

04:20
    A Tomáš Nouza byl při svém ataku faulován. Dvě minuty za hákování si odsedí Filip Seman (JIH).

04:41
    Dan Růžička vystřelil od modré pořádnou pumelici a Martin Heřman nebyl daleko od toho, aby se prosadil z dorážky i podruhé.

06:00
    Motoru se nedaří udržet útočné pásmo. Dukla se osvobozuje.

06:14
    A rozehrávka hostů je opět nepřesná, hosté se nemohou dostat před Kacetla.

06:20
    Dukla v plném počtu.

07:06
    Hosté dostávají domácí hráče neustále pod tlak a pálí z každé pozice na Kacetla.

07:42
    Lukáš Anděl si najel s pukem po levé straně do útočného pásma. Vystřelil, ale jeho pokus Gába jen vyrazil před sebe. K dorážce se snažil dostat Lukáš Jícha, ale měl již k zakončení těžkou pozici a Gába si celou situaci se štěstím pohlídal,

08:50
    Štěpánek zajímavě hledal Marka Prokše, ten ale na přihrávku nedosáhl.

08:55
    Dukle se tentokrát rozehrávka nevydařila, je pískáno zakázané uvolnění.

09:43
    Bylo nařízeno trestné střílení za hákování jihlavského Romana Mikeše. Jihlavského štírka zahákoval Daniel Boháč.

09:43
    Roman Mikeš ale trestné střílení neproměnil. Snažil se naznačením rozpohybovat gólmana Davida Gábu, ten se ale nenechal ošálit a Mikeš už poté neměl příliš prostoru, kudy puk procpat do branky.

10:35
    Kotouč je teď především na hokejkách domácích. Ti se ale do žádné větší šance zatím nedostávají.

11:57
    Po několika odrazech puku si kotouč našel mezi kruhy Marek Prokš, ale než stačil vystřelit, byl zblokován beky hostí.

12:13
    Na pravé straně se uvolnil David Březina! Jeho střela šla těsně mimo.

12:52
    První lajna domácích opět operuje před brankou Gáby.

13:09
    Roman Mikeš našel přihrávkou zpoza branky před Gábou zcela volného Tomáše Čachotského, ale gólman hostí opět vytáhl dobrý zákrok. Dukla je v této fázi utkání aktivnější.

13:53
    Teď ale zahrozili i České Budějovice. Ladislav Marek si nabruslil s pukem před branku a pohotově vystřelil, ale nová posila domácích, Ondřej Kacetl, si puk bezpečně pohlídal.

14:17
    Mladá jihlavská čtvrtá lajna opět rozčeřila vodu před Gábou. Jakub Suchánek (CEB) si pomohl proti pronikajícímu Lukáši Andělovi vražením na hrazení a půjde si na dvě minuty odpočinout.

14:17
    Obrovská šance pro Lukáše Jíchu ! Ten našel mezírku mezi hostujícími beky a dostal se až do mezikruží. Jeho střelu však Gába pozorně kryl.

14:42
    Motor se krátce po buly osvobodil.

15:01
    Stejně tak i nyní, Dukle se přesilovka příliš nedaří, hosté si dobře hlídají svoje obranné pásmo.

15:36
    Tomáš Kaláb střelou poslal puk do předbrankového prostoru, kde byl tečován a tyč Gábovi svatyně hezky zacinkala !

16:12
    Dukla právě vstřelila branku!
    MAREK MELENOVSKÝ přihrával z velkého úhlu z pravé strany před branku, kde si kotouč srazil do branky jeden z obránců Motoru. Dukla tak pět vteřin před koncem využívá svojí přesilovou hru. Asistence: Filip Seman, Vojtěch Zadražil.

17:14
    Jan Trummer zle dotíral na Petra Šidlíka, který puk před vlastním obráncem uhájil a vzápětí odehrál jen s vypětím všech sil.

17:41
    Motor si zahraje početní výhodu. Na trestnou lavici usedne Martin Kuřítko za vysokou hůl.

18:03
    Dělovka Dana Růžičky od modré prolétla těsně vedle levé tyče Kacetla.

18:12
    A hosté přesilovku využívají! Od modré čáry se tvrdou ranou prezentoval Švihálek, Kacetl pouze vyrazil a TOMÁŠ NOUZA už neměl z dorážky problém poslat puk do jeho odkryté brány! Asistence: Michal Švihálek, Roman Vráblík.

19:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, ve které se bojuje o puk ve středním pásmu.

20:00

20:01

20:16
    Máme tu zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Kacetlem.

20:54
    Tomáš Čachotský se svým typickým způsobem propracoval před branku hostí, ale zakončit nedokázal, protože si jej nakonec hlídali dva hráči Motoru.

21:03
    Výborně teď zakombinovali domácí ihned po buly, kdy vyhrané vhazování šlo na Zadražila, ten se podíval a přihrávkou mezi kruhy našel FILIPA SEMANA, který se střelou z první nemýlil! Asistence: Vojtěch Zadražil

21:18
    Budějovice se pokoušely hned odpověět, ale průnik Boháče si pohlídal Jiří Dobrovolný se Zdeňkem Čápem.

21:42
    Buly před Gábou vyhrál sice Motor, ale Dukla se hned vzápětí dostala do gólové šance, kdy z prostor mezi kruhy vypálil Jakub Schejbal. Jeho rána skončila na gólmanovi hostí.

21:48
    Dukla si zahraje přesilovou hru. Za hákování dostává dvě minuty Ján Mucha (CEB).

22:30
    Motor se osvobozuje.

23:25
    Domácí se drží v útočném pásmu a snaží se najít cestu k brankové příležitosti.

23:49
    A úspěšně ! Čachotský vybídl ke střele TOMÁŠE KALÁBA. Druhý jmenovaný šancí nepohrdl a střelou plnou vitamínů poslal Duklu do vedení! Asistence: Tomáš Čachotský, Adam Zeman

24:26
    Michal Švihálek projel s pukem za branku, odkud přihrál na Tomáše Nouzu, jehož zblokovaná střela skončila na pravém betonu Kacetla, od kterého se puk odrazil těsně vedle pravé tyče.

26:03
    Krásný gól z hole PETRA ŠIDLÍKA! Lahůdkově mu předložil kotouč Michal Důras a před osamoceným domácím bekem vznikla dálnice až do brány. Gábovi nedal žádnou šanci. Asistence: Michal Důras, Petr Schejbal.

26:23
    Signalizovaný trest hostů se tak ruší a bude se pokračovat v pěti.

27:20
    Dukla po čtvrtém gólu ožila a domácím stadionem zní "dejte jim bůra, Jihlavo dejte jim bůra". Volání domácích příznivců málem vyslyšel Marek Melenovský, jehož pumelice od modré prolétla v těsné blízkosti pravé tyče branky Gáby.

28:00
    Anděl s Jíchou, dva spoluhráči z juniorky, o sobě ví, ne že ne. Prvně jmenovaný hledal před brankou Jíchu, který se k puku těsně nedostal.

28:12
    Lukáš Anděl (JIH) dostává dvouminutový trest za krosček. Motor si tak zahraje přesilovou hru.

28:29
    Hosté si v přesilovce párkrát vyměnili puk a způsobili závar před Kacetlovou svatyní. Blízko ke kotouči měl Nouza, ale Kacetl stihl zareagovat !

28:41
    V oslabení ukázal své kvality Marek Melenovský, který vystihl chybnou rozehrávku hostí, ale u pravé tyče se neprosadil.

29:04
    Filip Seman unikl po pravé straně a dostal se až před Gábu, trestuhodně však přestřelil brankovou konstrukci !

29:17
    Motor se dostal do útočného pásma a první lajna hostí se pokouší vstřelit kontaktní gól.

29:44
    Dukla se osvobozuje.

30:05
    Ledabyle nahozený puk Danielem Boháčem elegantně tečoval Martin Heřman, naštěstí pro Kacetla mu uvízl mezi betony!

30:12

31:20
    Hraje se ve velmi dobrém tempu. Na obou týmech je vidět chuť po vítězství.

31:35
    David Ruda orazítkoval střelou z levého kruhu pravou tyčku Kacetlovy branky.

31:42
    Adam Zeman dostává dvě minuty za faul na Jana Trummera v předbrankovém prostoru. Vysoká hůl jihlavského útočníka.

32:05
    Zatím úspěšně Dukla brání hostům usazení se v pásmu.

32:32
    Filip Seman se v oslabení dostal do protiútoku jeden na jednoho, na pravém kruhu lehce zabrzdil, otočil se kolem své osy a vystřelil. Gába byl ale pozorný.

33:17
    Dukla hraje v oslabení opět velmi dobře, vypadá to spíše, jako by měla sama přesilovku.

33:40
    Štebih výborně zachytil kotouč v obranném pásmu, pomalou rozehrávkou si ale způsobil problémy a se štěstím dostal puk z ven.

33:42

35:22
    Heřman se snažil natlačit před branku Dukly, ale s pomocí faulu mu v tom zabránil Schejbal, který si odpyká 2 minuty za podražení.

36:57
    Heřman teď surově poslal na mantinel Tomáše Kalába, který zůstal ležet na ledě a s lékařskou pomocí se odebral do kabiny !

37:22

37:27
    A situace na ledě se pořádně ostří. Na Tomáše Čachotského si v rohu za brankou Kacetla vyšlápl Dominik Točík, což samozřejmě nenechalo chladného domácího bijce Martina Kuřítka, který se málem pustil do pěstního souboje s jedním z hostujících hokejistů.

37:27
    Martin Kuřítko (JIH) dostává 5 minut + do konce utkání za hrubost. Martin Heřman (CEB) je oceněn trestem 2+2 minuty za hrubost.

37:27
    Situace je napjatá na ledě i v hledišti odkud se ozývá ohlušující pískot fanoušků. Zároveň něco neustále řeší hráči Motoru s hlavním rozhodčím, který teď odjel ke střídačce hostů a debatuje s jejich trenérem.

37:27
    Tomáš Čachotský a Tomáš Nouza si nyní něco vysvětlují na středovém kruhu. Bývalí extraligoví spoluhráči z Jihlavy ze sezony 2004/2005 se dobře znají a zřejmě si přátelsky vyměňují názory na situaci právě předešlou.

37:30
    Konečně opět začíná hra.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli rozhodně zajímavý hokej, ostatně jako ve třetině první. Jihlavě se podařilo ve dvaadvacáté minutě po Semanově střele z první vyrovnat, o dvě minuty již Dukla poprvé v zápase vedla, kdy od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Výborná pětiminutovka v podání domácích skončila v sedmadvacáté minutě, kdy svůj návrat do Jihlavy okořenil Petr Šidlík gólem na 4:2.

Další třetina začne přibližně v 19:17.

40:01

41:27
    České Budějovice v plném počtu.

41:58
    Od modré vyslal ránu jak z kanonu Petr Punčochář, ale gólově se prosadit nedokázal, Kacetl vyráží.

42:15
    I v oslabení se dá zahrozit ! V situaci 2 na 1 nabil Čáp Důrasovi, jeho ránu Gába ale úspěšně kryl !

42:32
    Přesilová hra pro Duklu Jihlava. Motor špatně střídal, rozhodčí si toho všiml, a jeden z hráčů hostí už míří na trestnou lavici.

43:15
    Dukla drží svého soka před jeho brankou, ale ke střele se dostala až nyní, když Prokš z pravého kruhu vymetl betony Gáby.

43:50
    Motor se sice osvobodil, ale Dukla ihned získala kotouč pod kontrolu a podniká další útočný výpad vpřed.

44:25
    Budějovice se podruhé osvobodily a nepovolily Dukle usadit se v pásmu.

44:37
    Budějovice hrají v plném počtu.

45:40
    Hra se přelívá ze strany na stranu, šance se neobjevuje ale žádná.

47:01
    Hosté v postavení mimo hru !

47:10
    Nechce se mi věřit, že by České Budějovice byly spokojeni se současným výsledkem. Ale na hřišti se již několik desítek vteřin nic světoborného neděje, takže jak Kacetl, tak Gába mohou být v klidu.

47:18
    Štebih otestoval od modré pozornost Gáby, který bez potíží vyrazil puk.

47:53
    Přesilovou hru bude hrát Jihlava. 2 minuty za podražení obdržel hráč Motoru, Jakub Suchánek.

48:11
    Dukla se kostrbatou kombinací ke střele nedostala, hosté se osvobozují a posílají puk do středního pásma.

48:35
    Dnešnímu utkání přihlíží 693 diváků !

48:55
    Domácí se dostali do útočného pásma a drží se před Gábou.

49:18
    České Budějovice se opět osvobozují a posílají kotouč před Kacetla.

49:53

50:05
    A znovu to je Dukla, kdo má početní výhodu. Na 2 minuty usedl Marek Vaniš na trestnou za podražení.

50:25
    Zadražilovu přihrávku po modré vystihl Jan Trummer, který do ní nastavil hůl a poslal puk do středního pásma.

51:03
    Ofsajd Dukly při přechodu do útoku. Vzahovat se bude ve středním pásmu.

51:35
    Budějovičtí svědomitě brání a nepouštějí Duklu do svého pásma.

51:42
    Síly na ledě se na 23 vteřin srovnají a poté začne přesilovka hostů. Petr Štěpánek (JIH) dostává za krosček dvě minuty.

52:05
    Motor v plném počtu, Jihočeši budou mít nyní k dispozici 97 vteřin dlouhou přesilovku pět na čtyři.

52:21
    Buly před Kacetlem vyznělo lépe pro domácí a ti se okamžitě osvobozují.

52:46
    Adam Zeman fauloval na vlastní obranné modré pronikajícího Martina Heřmana a dostává dvě minuty za hákování. Hosté si zahrají 53 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.

53:10
    Ve třech se daří domácím vyhodit puk z obranné třetiny.

53:42
    Dukla ve čtyřech, Motor bude hrát ještě minutu a čtyři vteřiny proti čtyřem jihlavským hokejistům.

53:57
    Skvěle se teď prezentoval kapitán Dukly Čachotský. V útočném pásmu zachytil rozehrávku budějovických a udělal si z nich dobrý den, kdy s kotoučem objel branku hostů, obehrál dva protihráče a ještě zvládl zakončit !

54:07
    Devětatřicet vteřin před koncem jihlavského oslabení využívá Motor přesilovku, když po levé straně ujel s pukem DANIEL BOHÁČ, z levého kruhu vystřelil a puk zapadl přesně k levé tyči domácí klece. Asistence: Martin Heřman.

54:33
    Jíchovi se nepodařilp dostat puk z obranného pásma a nepřesnou přihrávkou vybídl ke střele Vaniše. Kacetl byl ale pozorný.

54:48
    No, tohle zrovna nebyla přihrávka jako vystřižená z hokejové učebnice. Adam Přibyl si nepohlídal své postavení a nepřesnou přihrávkou poslal puk na zakázané uvolnění.

55:48
    Roman Mikeš opět předvedl své mrštné nohy, když se ve vlastním obranném pásmu dostal k puku a nabruslil si až k pravé tyči Gáby, u které zakončil. Prostor u tyče si však gólman Motoru pokryl.

57:00
    V situaci 2 na 1 volil Štěpánek střelu, ale šancí pohrdl a bránu netrefil.

57:18
    Petr Punčochář udělal to nejjednodušší, co se v dané situaci udělat dalo. K obránci hostí se mezi kruhy dostal odražený puk a bývalý hráč Dukly jej poslal na zakázané uvolnění.

57:33
    Nádhera v podání útočného tria Důras, Melenovský, SEMAN. Nejprve Důras předal puk za bránu Melenovskému, ten se poté zbavil protihráče a po jeho přihrávce z rohu před branku, které měla sakra dobré oči, nezbylo na FILIPA SEMANA nic jednoduššího, než nastavit čepel hokejky tak, aby puk skončil v brance. Asistence: Marek Melenovský, Michal Důras

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    České Budějovice si vyžádaly oddechový čas.

58:22
    Branka hostí zůstává opuštěná, Motor se pokusí zdramatizovat zápas v power-play.

58:33
    Roman Vráblík trošku zaspal na modré čáře, ale jeho zaváhání nedokázal potrestat Filip Seman, který se k puku přes beka hostí nedostal.

59:00
    Běží poslední minuta hry a hraje se v obranném pásmu domácích.

59:25
    Dukle se daří nepouštět Motor do pásma.

59:55
    A už se nic nestane, máme tu konec utkání !

60:00

Ve třetím dějství jsme viděli dvě branky. Motoru se podařila využít přesilovka a Daniel Boháč snížil na 5:3. Hra se pak přelívala ze strany na stranu, kdy spíše domácí byli tím, kdo určoval tempo hry a vítězství definitivně potvrdil Filip Seman. Dukla si připisuje do tabulky zasloužené 3 body. Příště na počtenou, Tomáš Lysý a Vojtěch Balaštík.
    Ondřej Kacetl děkuje fanouškům
    Pohledem na Ondřeje Kacetla, který děkuje fanouškům na zbrusu novém středovém kruhu udělaném speciálně pro Zlaté utkání, se s Vámi loučí a pěkný večer přejí Tomáš Lysý a Vojtěch Balaštík.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 17. Melenovský (Seman, Zadražil), 22. Seman (Zadražil), 24. Kaláb (Čachotský, Zeman), 27. Šidlík (Důras, Schejbal), 58. Seman (Melenovský, Důras) – 1. Heřman (Kuchejda, Boháč), 19. Nouza (Švihálek, Vráblík), 55. Boháč (Heřman)

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Podlipnik, Čáp, Štebih – Mikeš, Zeman, Čachotský – Melenovský, Seman, Důras – Prokš, Štěpánek, Březina – Anděl, Jícha, Kuřítko. Trenéři: Petr Vlk a František Zeman.
    Banes Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Růžička, Mucha, Suchánek, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Vaniš, Přibyl, Marek – Ruda, Točík, Trummer. Trenér: Petr Rosol a Radek Bělohlav.

Rozhodca: Kukeně, Jeletz, Rittich