Zlaté Moravce – Trnava 1:2 (kon.) | Ružomberok – Senica 0:0 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 0:0 (kon.)
Myjava – Dunajská Streda 1:1 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
0:0 (0:0)
FC Nitra
Sobota 03.05.2014, 17:30 • Štadión SNP Štiavničky • Niké liga

90+2
    Boszorád takmer spasil Nitru. Pálil po odrazenej lopte a trafil len brániaceho Ľuptáka, od ktorého sa lopta odrazila k Borošovi, ktorý mu poďakoval za uľahčenie práce.

87
    Fantastickú techniku teraz predviedol domáci Kliment. Pohral sa s dvomi súpermi a pripravil si palebnú pozíciu. Jeho technický pokus z hranice veľkého vápna len tesne minul hornú tyč.

85
    Posledné striedanie hosťujúceho celku. Špalek išiel z ihriska, naň vybehol Moravčík.

83
    Brejk Dukly takmer skončil gólom v sieti Putnockého! Faško bol faulovaný, ale lopta sa dostala k Chrienovi a ten sa ocitol v samostanom úniku. Na poslednú chvíľu zakročil brániaci Harbuľák, ktorý zblokoval jeho strelu tesne nad brvno.

81
    Po Slančíkovej zblokovanej strele nasleduje psoledné striedanie Dukly, v ktorom vymení Faško Považanca.

80
    Druhé striedanie Nitry. Kráľ nahradil na posledných desať minút Augustína.

76
    Šmehyl sa snažil obstreliť Boroša, lopta mierila k zadnej tyči, kde ju chcel doklepnúť do brány Böhm, ale prestrelil.

74
    Böhm vidí žltú kartu a prispieva do zbierky kariet dnešného zápasu. Za niečo vyše polovicu druhého dejstva sme videli štyri žlté karty a jednu červenú, zatiaľ čo v prvom polčase ani jednu.

73
    V obrovskej šanci sa ocitol Špalek, ale v súboji zoči-voči brankárovi Dukly neuspel.

71
    A opäť žltá karta. Tentoraz v tíme hostí. Vidí ju kapitán Mikuš.

68
    Striedajú hostia. Dubeňa nahradil Forbs.

66
    Neskutočný závar pred nitrianskou bránou. Ukončil ho De Vito, ktorého strelu mieriacu do brány zblokovali obrancovia Nitry na roh.

63
    Ďalšia príležitosť hosťujúceho tímu. Zblízka vystrelil Šmehyl, Boroš padol k zemi a vyrazil na rohový kop.

61
    Taktické striedanie oslabenej Dukly. De Vito nahradil Rejdoviana.

60
    Z avizovaného priameho kopu namieril dobre kapitán Nitry Mikuš. Lopta letela len tesne vedľa pravej tyče, Boroš by nemal šancu.

59
    Za protesty bol potrestaný žltou kartou aj brankár Boroš.

59
    Bystrica bude hrať v oslabení. Za predchádzajúcu hru rukou bol po dlhom váhaní rozhodcu vylúčený Podstavek.

55
    Boszorád vidí žltú kartu za faul zozadu na prenikajúceho Klimenta.

53
    Stopercentná šanca Böhma, ktorý mohol a mal poslať Nitru do vedenia. Augustínov center sa v zhluku tiel odrazil práve na jeho kopačku a tak vypálil osamotený z troch metrov. Len do tyče! Lopta sa k nemu opät odrazila, ale už ju nestihol spracovať a bystrický brankár zasiahol.

46
    Veľká možnosť Nitry na otvárací presný zásah už po minúte hry v druhej 45-minútovke. Krásne vysunul za obranu Šmehyl spoluhráča Böhma, ktrorý vypálil z dobrej pozície, ale skvelo zasiahol Podstavek, ktorý zblokoval jeho strelu.

45
    Do druhého polčasu nastúpia s jednou zmenou domáci Bystričania. Peňašku, ktorému sa absolútne nedarilo, vystriedal Chrien.

20
    Jeden zo spoluhráčov poslal brankárovi Borošovi malú domov, Boroša lopta preskočila, keďže zrejme nerátal s vetrom a pred bránkovou čiarou musel zachytávať loptu. Nitra mohla vyhrávať zásluhou súperovej chyby.

3
    Pekná akcia hostí v úvodných minútach zápasu. Boszorád sa predral po ľavej strane a odcentroval na Mikuša, ktorý sklepol na hranici šetnástky Šmehylovi. Jeho rana z prvej narobila Borošovi problémy, ale nakoniec všetko dobre dopadlo z pohľadu Dukly.