Braunschweig – Augsburg 0:1 (kon.) | Brémy – Hertha 2:0 (kon.) | Dortmund – Hoffenheim 3:2 (kon.)
Frankfurt – Leverkusen 0:2 (kon.) | Freiburg – Schalke 0:2 (kon.) | Hamburger – Bayern 1:4 (kon.)
Mönchengladbach – Mainz 3:1 (kon.) | Norimberk – Hannover 0:2 (kon.) | Stuttgart – Wolfsburg 1:2 (kon.)
SC Freiburg
0:2 (0:1)
FC Schalke 04
Sobota 03.05.2014, 15:30 • MAGE SOLAR Stadion • Nemecká Bundesliga

Schalke síce dohrávalo od 73.minúty zápas v početnej nevýhode po vylúčení Felipeho Santanu, ale už predtým mali hostia náskok dvoch gólov, ktorý sa im podaril udržať si až do záverečného hvizdu. Freiburg v druhom polčase už nebol tak aktívny ako v tom prvom a tak je trojbodový zisk pre Schalke zaslúžený.

Odo mňa je to na dnes všetko, prajem Vám príjemný zvyšok sobotného večera. (17:48:46)

90+2
    Striedajúci Obasi sa dostal vo vápne k strele, ale netrafil ideálne loptu a tú si vzal pre seba Baumann.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty, hrá sa z jednej strany na druhú, ale v bezpečnej vzdialenosti od oboch brán.

88
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Julian Draxler, prichádza Chinedu Obasi.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 24 000 divákov.

85
    V závere zápasu už vidíme len čisté defenzívne "betónovanie" v podaní hostí za účelom nedovoliť Freiburgu zdramatizovať dnešný duel.

81
    Prízemný pokus mladučkého Sebastiana Kerka trafil len dobre postaveného gólmana hostí.

80
    Po Mehmediho nepresnom centri sa Schalke snaží udržať si loptu čo najdlhšie na vlastných kopačkách a hlavne ju držať čo najďalej od Fährmanovej brány.

78
    Freiburg zahrával rohový kop, ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo poriadne ohroziť hosťujúcu bránu. Najskôr tomu zabránil včasným vyboxovaním lopty Fährmann, krátko na to bol center domácich do vápna Schalke nepresný.

75
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Max Meyer, prichádza Jan Kirchhoff.

75
    Po Santanovom faule zahrávali domáci voľný kop, po ktorom sa im síce podarilo dopraviť loptu do siete, ale znižovanie stavu sa nekoná. Gól neplatí pre ofsajd.

73
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Felipe Santana (FC Schalke 04).

70
    Žltú kartu dostáva Julian Schuster (SC Freiburg).

68
    Žltú kartu dostáva Felipe Santana (FC Schalke 04).

67
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Karim Guedé, prichádza Marco Terrazzino.

66
    Žltú kartu dostáva Klaas-Jan Huntelaar (FC Schalke 04).

65
    Schalke 04 dalo gól!
    Hernú prevahu hostí potvrdzuje po tečovanej strele KLAAS-JAN HUNTELAAR, ktorý svojím dvanástym presným zásahom v sezóne posiela Schalke do dvojgólového vedenia.

62
    Je za nami hodinka hry a Schalke vedie 1:0. Držanie lopty je síce vyrovnané, ale hostia sú jednoznačne lepším tímom.