Braunschweig – Augsburg 0:1 (kon.) | Brémy – Hertha 2:0 (kon.) | Dortmund – Hoffenheim 3:2 (kon.)
Frankfurt – Leverkusen 0:2 (kon.) | Freiburg – Schalke 0:2 (kon.) | Hamburger – Bayern 1:4 (kon.)
Mönchengladbach – Mainz 3:1 (kon.) | Norimberk – Hannover 0:2 (kon.) | Stuttgart – Wolfsburg 1:2 (kon.)
Eintracht Frankfurt
0:2 (0:2)
Bayer Leverkusen
Sobota 03.05.2014, 15:30Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vítam vás pri sledovaní onlajnov. Moje meno je Denis Vaďovský a budem vás sprevádzať zápasom Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen. V ďalších riadkoch si priblížime obidva tímy a ich doterajšie pôsobenie v lige.

EINTRACHT FRANKFURT:
    Domáci celok sa nachádza na 11. priečke ligovej tabuľky ale bodov majú rovnako ako 2 tímy za nimi. Doteraz odohrali 32 zápasov. Na konte majú 36 bodov za 9 výhier, 9 remízy a 14 prehier. Z posledných 3 zápasov si odnieslol Frankfurt 1 bod za 1 remízu a 2 prehrané zápasy.

Posledné 3 zápasy:
    Hoffenheim- FRANKFURT 0:0
    FRANKFURT-Hannover 2:3
    Schalke-FRANKFURT 2:0

MÁLAGA CFBAYER LEVERKUSEN:
    Hostia sa nachádzajú na 4. priečke ligovej tabulky. Mužstvo stráca 3 body na tím pred ním. Klub má na konte 55 bodov za 17 výher, 4 remíz a 11 prehier. Z posledných 3 zápasov si odniesli 7 bodov za 2 víťazstvá a 1 remízu.

LEVERKUSEN-Dortmund 2:2
    Norimberg-LEVERKUSEN 1:4
    LEVERKUSEN-Hertha 2:1

Posledný vzájomný zápas:
    15.12.2013 hostil Leverkusen v zápase na domácom trávniku Frankfurt. V tomto zápase sa radovali hostia, ktorí súpera porazili najtesnejším rozdielom 0:1

Bayer Leverkusen – Eintracht Frankfurt 0:1 (61.RUSS)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jung (C), Zambrano, Kempf, Oczipka – Aigner, Lanig, Meier, Russ, Stendera – Joselu.
    Náhradníci: Wiedwald – Djakpa, Celozzi, Rosenthal, Schwegler, Kadlec, Waldschmidt.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Boenisch – Brandt, L. Bender (C), Castro, Can, Son – Derdiyok.
    Náhradníci: Yelldell – Hilbert, Guardado, Rolfes, Öztunali, Sam, Ryu..

Hlavným rozhodcom dnešného zápasu je Jochen Drees.

1

2
    Do dnešného zápasu vstupujú ako favoriti hráči z Leverkusenu. Uvidíme, či túto úlohu potvrdia a zvíťazia nad domácim tímom.

4
    Zatiaľ sme neboli svedkami žiadnej šance. Tými sa snažia o krátke nahrávky na vlastnej polke a do útoku sa veľmi nehrnú.

5
    Faul na strane domácich. Russ sa dopustil nedovoleného zákroku na hráča hostí. Leverkusen má výhodu voľného kopu.

7
    Videli sme prvú strelu hostí v tomto zápase. Jej autorom bol Castro. Tento pokus ohroziť Trappovu bránu však v sieti neskončil.

9
    V úvodnej 10 minútovke sme toho veľa nevideli. Lepším tímom na ihrisku sú zatiaľ hostia, ktorí nepustili Frankfurt k žiadnej strele na bránu.

12
    Ofenzíva domácich je zatiaľ bezzubá. Frankurtu sa nedarí prejsť cez defenzívny val hostí a loptu strácajú pred šestnástkou súpera.

14
    Strelu vysoko nad domácej brány teraz predviedol Son. Do útoku ženú domácich diváci.

15
    Hráčom Frankfurtu sa na útočnej polke ihriska vôbec nedarí.

17
    Teraz sa po prihrávke Sona dostal do šance Spahić. No jeho úmysel prečítali obrancovia domácich a loptu mu čistým sposobom odobrali.

18
    Hostia sa snažili o útok z ľavej strany. Center do vápna ale skončil len na kopačkách domácich obrancov. Tí odkopávajú loptu do bezpečia, ďaleko od Trappovej svätyňe.

21
    Na obidvoch stranách sme mali možnosť videť sériu rohových kopov. Táto výhoda však vytúžené ovocie v podobe streleného gólu nepriniesla a tak je stav stále nerozhodný.

24
    Šanca na strane hostí. Castro vyslal nebezpečný projektil na bránu domácich. Trapp však zasahovať nemusel pretože strela minula bránu domácich.

27
    Bayer Leverkusen dal gól! Najaktívnejší hráč na ihrisku GONZALO CASTRO strelil zaslúžený gól a nakláňa tak misky váh na stranu hostí. Rozhádzaná obrana domácich nedokázala pokryť hráčov súpera. Prihrávku dostal Castro a z prvej poslal loptu za chrbát Trappa.

30
    Domáci sa ani po góle nezobudili. Skôr by som povedal, že gól ešte viac nabudil Leverkusen. Hostia nepúšťajú súpera za polku ihriska.

31
    Faul Dediyoka. Domáci budú mať šancu ohroziť súperovú bránku z priameho kopu.

32
    A aj sa tak stalo. Po zahranej štandardke
    najvyššie vyskočil Lanig. Hlavičkou sa snažil ohroziť bránu súpera. Jeho pokus však končí mimo.

36
    Bayer Leverkusen dal gól! Je to o 2 góly! Autorom gólu je EMRE CAN. Dorazil pokus spoluhráča, ktorý trafil len tyčku Trappovej brány.

38
    Hráči Eintrachtu sú zrelí na uterák. Do druhého polčasu musia zlepšiť svoj výkon o 100 % ak chcú so zápasom ešte niečo urobiť.

40
    Voľný kop pre domácich. Nakopávanú loptu do vápna posiela Stendera. Pozorná obrana Leverkusenu však hrozbu zažehnáva.

43
    Herný prejav domácich sa očividne nepozdáva ani fanúšikom. Štadionom vo Frankurte sa ozýva piskot.

45

Leverkusen po prvom polčase vyhráva nad Frankfurtom 0:2. Obrana hostí nemala veľa roboty. Šatňou domácich sa určite bude niesť krik. Uvidíme, čo spraví s tímami prestávka. Podarí hosťom udržať vedenie alebo príde znovuzrodenie domácich v podobe strelených gólov a zlepšeného výkonu ? K zápasu sa vrátime približne o 15 minút.

46

46
    Striedanie na strane hostí. Z trávnika odchádza Brandt. Nahrádza ho Rolfes.

46
    Oživiť hru sa posnaží Rosenthal, ktorý nahradí Stendera.

48
    Leverkusen nastupuje do druhého polčase s defenzívnou taktikou. Krátkymi nahrávkami vyčkávajú na chybu súpera. Čas hrá v tomto prípade s nimi.

51
    Voľný kop po faule domácich zahráca strelec druhého gólu Leverkusenu Can. Jeho pokus však skončil na kopačkách súperových obrancov, ktorý lotu odkopávajú do bezpečia.

53
    Ofsajdová pasca domácich zaklapla. Uviazol v nej Derdiyok.

54
    Prvú žltú kartu v dnešnom stretnutí vidí Zambrano. V ďalšom priebehu zápasu sa bude museť krotiť.

56
    Leverkusen pokračuje v ofenzívnom tlaku aj v druhom polčase. Frankfurt je zrelý na uterák.

57
    Josela po rohovom kope v šanci. Jeho nepresná hlavička, iba minula bránu. Skóre sa nemení.

58
    Hra sa presunula do stredu ihriska. Lopty sa ujali hráči domácich, ktorí krátkymi prihrávkami zakladajú útok.

60
    Po centri domácich veľká šanca na zníženie. Lanigovu strelu akrobatickým zákrokom pokryl Leno. Teraz môžu hostia svojmu brankárovi ďakovať.

62
    Strelu sme mali možnosť vidieť aj na druhej strane. Aktívny Can skúšal prekvapiť brankára. Jeho pokus však neskončil gólom.

65
    Priamy kop zahrával Oczipka. Jeho pokus však skončil u súperových obrancoch, ktorí zakladajú protiútok.

67
    Ďalším potrestaným na strane domácich je Russ.

70
    Šanca Rolfesa. Jeho pokus z hranice vápna však končí tesne nad Trappovou svätyňou.

73
    Zambrano nám už viac svoje futbalové umenie nepredvedie. Strieda ho Schwegler.

75
    Na trávniku leží Derdiyok. Už sú pri ňom zdravotníci a odvážujú ho za postranú čiaru. Dúfajme, že to nie je nič vážne a bude schopný pokračovať v hre.

77
    Bez žltej karty sa neobišiel ani zákrok Spahića.

78
    Druhé striedanie na strane hostí. Sam vystriedal unaveného Sona.

80
    Voľný kop hostí zahrával Leno. Nakopávaná lopta však končí v moci súpera, ktorí sa bude snažiť ešte niečo spraviť s nepriaznivým výsledkom zápasu.

82
    Derdiyok sa teraz rútil do šance. Jeho snahu však zastavili dobre brániaci hráči domácich.

82
    Domáci využívajú aj posledné striedanie. Celozzi nahradí Junga.

85
    V posledných minutách riadnej hracej doby majú na ihrisku prevahu domáci. Aj by museli mať veľkú dávku šťastia aby dokázali niečo so zápasom spraviť.

88
    Územná prevaha je na strane domácich. Držanie lopty je v pomere 53%-47% v prospech domácich.

89
    Donati mal výhodu outového vhadzovania, ktorým poslal loptu až do vápna.

90
    Tri striedania využíva aj Leverkusen. Po dobrom výkone miesri k striedačkám Castro. NA trávnik vybieha Guardado.

90+1
    Nad rámec hry sa bude hrať 1 minúta.

90+2

Skóre sa v druhom polčase nemenilo. Leverkusen si postrážil dvojgólové vedenie z prvého polčasu a tak si do tabuľky pripusuje 3 body. Pasívna a bezzubá hra domácich z prvého polčasu rozhodla o prehre Frankfurtu. Ja sa s vami lúčim a pri Ďalšom sledovaní onlajnov DOVIDENIA. (17:23:45)