Barys – Jekaterinburg 3:2 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – Vladivostok 3:1 (kon.) | Ufa – Novgorod 1:3 (kon.)
D. Moskva – Jaroslavľ 2:1 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 5:1 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Doneck – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Záhreb 5:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Sobota 08.03.2014, 12:00 • Dvorec sporta Kazachstan • Play-off KHL

Vážení športoví priatelia, skončil sa nám dlhý boj, v ktorom napokon zvíťazili hostia po góle Savčenka, ktorý padol až v druhom predĺžení, ale hneď v jeho úvode.
    Druhý zápas sa odohrá zajtra o rovnakom čase. Teším sa na Vás opäť, zatiaľ dovidenia a príjemný zvyšok dňa. (15:34:15)

80:42
    Barys Astana dala gól!
    Domáci sa bleskovo dostali do vedenia a rozhodujú tak tento zápas! ROMAN SAVČENKO vypálil od modrej čiary, a tak prekonal gólmana Kovářa v bráne!
    Bez asistencie.

Začiatok druhého predĺženia!

Skončilo sa nám prvých 20 minút predĺženia, v ktorom sme však nevideli gól, a tak bude hra pokračovať aj naďalej v ďalšom predĺžení, ktoré začne približne o 15:26 a domáci budú mať k dispozícii ešte 6 sekúnd presilovej hry, ktorá však pravdepodobne nič neprinesie.

Koniec prvého predĺženia!

79:31
    Teraz sa však k zakončeniu dostali hostia, keď Lewandowski strieľal švihom z ľavej strany, no nedokázal prekvapiť Jeremejeva.

78:58
    Po nahodenom puku od Lundina sa hráčom Jekaterinburgu opäť podarilo oslobodiť vyhodením puku a početná výhoda domácim zatiaľ nevychádza.

78:38
    Hostia sa zatiaľ oslobodzujú a nedávajú veľa priestoru hráčom Astany.

78:06
    Je tu možnosť početnej prevahy pre domáci celok. Sami Lepisto inkasuje dve minúty za podrazenie.

77:48
    Od modrej čiary tvrdo vypálil Rudenko, no ten trafil len stojaceho protihráča pred sebou, ktorý zblokoval strelu mimo brány.

76:44
    Z ľavej strany teraz zápästím z prvej vypálil Eduard Lewandowski, no Jeremejev bol pozorný a vyrážačkou zlikvidoval túto strelu.

76:17
    Samostatný prienik teraz podnikol Anton Lazarev, no dokázal zakončovať len na špičku hokejky Jeremejeva, ktorý poslal puk na ochrannú sieť.

75:13
    K ľadovej ploche bol tvrdo zrazený domáci Poliščuk, no napokon hlavní arbitri neudeľovali trest.

74:46
    Spomedzi kruhov bezkompromisne pálil Arťom Černov, no Jeremejev bol v strehu a svojou výstrojou dopravil puk do bezpečia.

73:51
    Rudenko sa prekľučkoval do medzikružia, no napokon bol odstavený od puku defenzívou hostí.

72:55
    Cam Barker tvrdo vypálil od modrej čiary, no svojou dôraznou delovkou ani on nedokázal prekonať Kovářa.

72:48
    Teraz sa k zakončeniu po prenechávke od Bochenskeho dostal Mike Lundin, ktorý strieľal švihom z hranice ľavého kruhu, no napokon trafil len pozorné Kovářove betóny.

72:00
    Dobrý individuálny prienik predviedol Konstantin Romanov, ktorý zakončoval z ľavého krídla, no napokon neprekvapil Kovářa.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 25. Starčenko (Savčenko, Litvinenko), 45. Starčenko, 81. Savčenko – 21. Černov, 47. Lepisto (Černov, Viklund)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Jeremejev) – Barker, Lundin, Savčenko, Litvinenko, Semjonov, Kudroč, Grebenščikov – Dawes, Bochenski, Boyd, Rudenko, Antropov, Starčenko, Žailauov, Upper ("C"), Romanov, Poliščuk, Sagadejev, Gavrilin, Rachmanov
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Žuravľov, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Triamkin – Lewandowski, Deveaux, Jemelejev, Lazarev, Černov, Malykin ("C"), Demagin, Fjodorov, Simakov, Golyšev, Vyglazov, Gorbunov, Arkalov

Rozhodca: Alexander Sergejev, Alexander Čerenkov – Dmitrij Golovľov, Palej Jakov