Chabarovsk – Jugra Chanty-Mansijsk 2:4 (kon.) | Novokuzneck – Nižnekamsk 1:3 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Sobota 08.03.2014, 11:00KHL - Pohár Nádeje

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (13:13:21)

Je dobojované! Nižnekamsk si v tretej tretine udržal svoje vedenie, navyše v 44.minúte zvýšil na konečných 1:3 z trestného strieľanie Chochrjakov.

60:00

59:38
    Domáci sa nevedia presadiť, už to vyzerá na víťazstvo hosťujúceho celku.

59:17
    Neftechimik posiela puk do bezpečnej zóny.

59:01
    Prebieha už posledná minúte tretej tretiny, hra sa odohráva v obrannom pásme hostí.

58:20
    Domáci hrajú v šestici, Ložkin je na striedačke!

58:20
    Tréner Metallurgu to vidí podobne ako ja a tak si berie oddychový čas.

58:20
    Pavel Kulikov dostáva 2 minúty za hákovanie a je tu šance pre domácich na kontaktný gól.

57:35
    Metallurg už bude musieť riskovať a otvárať svoju obranu. Podarí sa im ešte zdramatizovať tento zápas?

56:52
    Situácia sa nemení. Hostia poctivo bránia modrú čiaru.

56:05
    Novokuzneck sa nevie dostať do gólovej príležitosti a vyzerá to tak, že hostia si už vedenie postrážia.

55:02
    Na druhej strane odišiel naprázdno aj Kulikov.

54:18
    Valuiskij zakončil z pravého kruhu priamo do Daltona.

53:31
    Hosťom takáto hra vyhovuje, už nemusia skórovať, len udržať svoj náskok.

52:54
    V tejto fáze sa hrá prevažne bez streleckých príležitostí.

51:49
    Garejev nepresne prihral a tak môže Alševskij založiť útok hostí.

51:25
    Kuklev dostal puk na kruh, ale ani táto strela nemohla Daltona prekonať.

50:03
    Domáci si nerozumeli pri prechode do pásma a dopustili sa ofsajdu.

Martin Platko

Góly a asistencie: 28. Žafjarov – 4. Bryncev (Mnatsyan, Alševskij), 25. Koukal (Šulakov), 44. Chochrjakov

Metallurg Novokuzneck: Ložkin (Sorokin) – Giroux, Mantyla, Kanarskij, Kapotov, Kuklev, Kamalov, Aksjonenko, Skutar – McLean, Valuiskij, Lapenkov, Kurepanov, Veličkin, Mitrjakov, Garejev, Jemelin, Musin, Galimov, Skladničenko, Žafjarov
    Neftechimik Nižnekamsk: Dalton (Mamedov) – Berezin, Kosmačjov, Kurbatov, Šulakov, Lisov, Romanov, Mnatsjan, Bryncev – Koukal, Trunjov, Sexton, Chochrjakov, Taratuchin, Zdunov, Rybin, Polygalov, Netík, Kulikov, Alševskij J., Alševskij S.

Rozhodca: Nalivaiko, Beljajev – Petrov, Matjuša