Chabarovsk – Jugra Chanty-Mansijsk 2:4 (kon.) | Novokuzneck – Nižnekamsk 1:3 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Neftechimik Nižnekamsk
Sobota 08.03.2014, 11:00KHL - Pohár Nádeje

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Prajem príjemné dopoludnie všetkým priaznivcom Kontinentálnej hokejovej ligy. Dnes nás čaká aj druhý osemfinalový zápas Pohára Nádeje. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi Metallurgom Novokuzneck a Neftechimikom Nižnekamsk. Začiatok zápasu je naplánovaný na 11:00 SEČ. Pred úvodným buly sa poďme pozrieť na účinkovanie oboch tímov v dlhodobej časti súťaže.

Domáci nič svetoborné v základnej časti nepredviedli a dlhý čas bolo jasné, že do play off sa neprebojujú. Nakoniec sa Metallurg umiestnil v tabuľke Východnej konferencie na 13.mieste so ziskom 50 bodov pri skóre 115:170. Celkovo dosiahli 14 víťazstiev a 40 prehier. Z posledných piatich stretnutí získali 9 bodov. V poslednom zápase prehrali na ľade Novosibirsku 5:6. Najproduktívnejším hráčom tímu je Lapenkov, ktorý nazbieral 28 kanadských bodov za 12 gólov a 16 asistencií.

Hostia skončili o niečo lepšie a svojho dnešného súpera predbehli v tabuľke. Nižnekamsku patrila po základnej časti 12.pozície so ziskom 57 bodov pri skóre 127:152. Celkovo dosiahli 19 víťazstiev a 35 prehier. Z posledných piatich stretnutí získali hostia len 3 body. V poslednom kole prehrali na domácom ľade s Dinamom Moskva 2:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Peter Koukal, ktorý nazbieral 19 kanadských bodov za 9 gólov a 10 asistencií.

Metallurg Novokuzneck: Ložkin (Sorokin) – Giroux, Mantyla, Kanarskij, Kapotov, Kuklev, Kamalov, Aksjonenko, Skutar – McLean, Valuiskij, Lapenkov, Kurepanov, Veličkin, Mitrjakov, Garejev, Jemelin, Musin, Galimov, Skladničenko, Žafjarov

Neftechimik Nižnekamsk: Dalton (Mamedov) – Berezin, Kosmačjov, Kurbatov, Šulakov, Lisov, Romanov, Mnatsjan, Bryncev – Koukal, Trunjov, Sexton, Chochrjakov, Taratuchin, Zdunov, Rybin, Polygalov, Netík, Kulikov, Alševskij J., Alševskij S.

Rozhodca: Nalivaiko, Beljajev – Petrov, Matjuša.

00:01

00:05
    Domáci vyhrali úvodné vhadzovanie tohto zápasu.

00:28
    Lapenkov dostal puk do útočnej tretiny, ale pri puku bol skôr hosťujúci Berezin. Jeho rozohráva však nenašla spoluhráča v útoku.

00:49
    Strela Zdunova nemohla Ložkina ohroziť.

01:28
    Prvé vylúčenie. Denis Kurepanov dostáva 2 minúty za podrazenie. Presilovka hostí.

01:34
    Nižnekamsk sa rozostavil v útočnom pásme.

01:49
    Strela Romanova od modrej čiary bola zblokovaná.

02:09
    Hostia sa nevedia dostať do pásma.

02:51
    Ložkin vyrazil strelu Kulikova z ostrého uhla na ochrannú sieť.

03:06
    Nižnekamsk dal gól!
    Hostia využívajú presilovku. Po kombinácii sa presadil strelou zápästím z kruhu ALEXANDER BRYNCEV. Asistencie: Samuel Mnatsyan, Jaroslav Alševskij.

04:12
    Domáci sa veľmi ťažko dostávajú do obranného pásma hostí.

05:25
    Kamalov prihrával od mantinelu na kruhy, ale tam nenašiel spoluhráčov.

06:08
    Metallurg opäť zaváža puk do útočného pásma, ale bojuje sa len popri mantineloch. Nikto sa nevie dostať do zakončenia.

06:31
    Domáci zrýchlili kombináciu, ale Dalton odrazený puk zo strany bez problémov pokryl.

06:50
    Galimov netrafil bránu z ideálnej pozície!

07:14
    Založenie útoku v podaní Girouxa nebolo úspešné.

07:36
    Novokuzneck je aktívnejší, ale stále sa nevie dostať do gólovej šance.

08:11
    Alševskij posunul bránu, bude sa vhadzovať pred Ložkinom.

08:49
    Puk sa odrazil na ľavý kruh, ale strela hostí neskončila v sieti.

10:01
    Za nami je polovica prvej tretiny. Domáci sú aktívnejší, ale hostia z Nižnekamsku sa dostali ako prví do vedenia.

10:28
    Skladničenko prihrával spoza brány, ale na kruhu nenašiel spoluhráča.

10:39
    Mnatsyan si s Galimovom niekoľkokrát vymenil puk.

12:04
    Lapenkov sa pustil do bitky s Trunjovom!

12:04
    Samozrejme sa to nezaobišlo bez trestu. Lapenkov dostáva 2+2+10 minút za hrubosť a údery do hlavy a krku a Trunjov dostal 2 minúty.

13:04
    Hostia v prvej minúte presilovky nič nevymysleli, snáď len jednú strelu mimo brány Ložkina.

14:04
    Metallurg sa ubránil a už hrá v plnom počte.

14:20
    Vyljachin okamžite zakladal popri mantineli útok domácich, Dalton musel túto situáciu riešiť zákrokom.

14:44
    K strele od modrej sa dostal Kanarskij, Dalton vyrazil betónom puk do rohu klziska.

15:01
    Päť minút do konca prvej tretiny.

16:30
    Musin sa snažil dotlačiť puk za Daltona, ale do sa mu nepodarilo.

17:07
    Romanov dostáva trest na 2 minúty, domáci môžu vyrovnať.

17:55
    Strela Girouxa od modrej nenarobila Daltonovi problémy.

18:35
    Následne sa Giroux dostal na medzikružie, ale opäť bol úspešnejší Dalton.

19:07
    Neftechimik hrá v plnom počte.

19:27
    Dalton sa na nedostatok práce nemôže sťažovať, teraz zasiahol proti strele zblízka.

20:00

Prvá tretina je už minulosťou. Novokuzneck mal síce viac z hry, ale hostia sa presadili už v 4.minúte zásluhou Brynceva v presilovke. Potom sme videli už len snahu Metallurgu o vyrovnanie, ale hosťujúca defenzíva odoláva na čele s výborným brankárom Daltonom.

20:01

20:40
    Nižnekamsk vstúpil do tejto tretiny aktívnejšie, Ložkin musel pokryť niekoľko striel.

21:32
    Protiútok Metallurgu 2 na 1, ale zakončenie Garejeva nebolo presné.

21:49
    Žafjarov získal puk za bránou a chcel puk natlačiť ku bližšej tyčke, Dalton sa nenechal zaskočiť.

22:08
    Dalton zhltol aj ďalšiu strelu Žafjarova.

23:03
    Nikita Lisov dostáva 2 minúty za hákovanie.

23:38
    Domáci sa usadili v útočnom pásme. Giroux nahodil od modrej čiary, Dalton chytil puk do lapačky.

23:58
    Vzápätí zakončil od modrej Mantyla, ale len doprostred brány, kde kraľuje Dalton.

24:42
    Hostia udreli v oslabení! Od modrej tvrdo vystrelil Šulakov a jeho strelu dokázal rýchly PETR KOUKAL doraziť do prázdneho rohu brány Ložkina. Asistencie: Vitaly Šulakov.

25:03
    Hostia v plnom počte.

25:46
    Ďalši útok Metallurgu skončil na pozornom Daltonovi.

26:02
    Alševskij strieľal z rovnakej pozície ako Koukal, ale tretí gól nepridal.

27:33
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Domáci sa aktivita vyplatila a DAMIR ŽAFJAROV puk dotlačil za chrbát doteraz bezchybného Daltona. Bez asistencie.

28:16
    Zakončenie hosťujúceho Polyganova sa nestretlo s presnosťou.

28:56
    Naďalej sa hrá v obrannom pásme Novokuznecku, Ložkin prerušil svojim zákrokom hru.

29:35
    Alševskij doslova uháňal na bránu Ložkina, ten povyšiel z brány a hosťujúceho hráča zastavil.

30:01
    Máme za sebou polovicu riadnej hracej doby, hostia si stále držia jednogólový náskok.

31:19
    Momentálne sa oba tímy dopúšťajú nepresností vo svojej hre.

32:44
    Ani jeden z tímov sa nevie dostať do výraznejšej šance.

33:52
    Tempo hry v tejto fáze značne upadlo. Verme, že sa to veľmi rýchlo dostane do starých koľají.

34:07
    Šulakov vyskúšal šťastie z diaľky, Ložkin si bez problémov poradil.

35:01
    Domáci McLean preveril Daltona strelou z medzikružia.

35:49
    Novokuzneck stráca puk v strednom pásme, hostia preniesli hru do útočného pásma. Bude sa vhadzovať.

36:57
    Od modrej Vyliachkin trafil len Daltona.

37:39
    Strelu Girouxa do hornej časti brány zblokoval obrana Nižnekamsku.

38:05
    Tempo sa opäť stupňuje, ale na ďalšie góly si ešte musíme počkať.

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny sa práve začala.

40:00

Druhá tretina je taktiež za nami. V prostrednej časti sme videli dva góly, po jednom na každej strane. Najprv v oslabení pridali druhý gól hostia, keď do prázdnej brány dorážal Petr Koukal. Už o tri minúty neskôr z dorážky znížil na 1:2 Žafjarov. Bude tretia tretina poslednou tretinou alebo domáci dovedú zápas do predĺženia?

40:01

40:35
    Prvá akcia domácich skončila nahodením do útočného pásma.

41:15
    Dalton vyrazil zakončenie z rohu v podaní Žafjarova svojim ramenom.

41:41
    Domáci pokračujú v akcii.

42:22
    Odpoveď hostí nenechala na seba dlho čakať, Ložkin pokryl strelu z uhlu.

43:20
    Pozor! Curtis McLean zahákoval v zakončení Chochrjakova a rozhodca nariadil trestné strieľanie.

43:20
    Hosťujúci PETR CHOCHRJAKOV sa nemýlil a posiela Nižnekamsk do vedenia 1:3.

44:30
    Domácich tento gól vyburcoval a Dalron musel najprv zakročiť po strele Garajeva potom pri pokuse Kukleva z dorážky.

45:01
    Domáci obranca nahodil puk od modrej, Dalton prerušil hru.

46:30
    Hostia sa už sústredia len na pozornú defenzívu a čakajú na prípadné okienka v domácej obrane.

47:17
    Hráči Novokuznecku dvakrát dostali puk do pásme, ale oba akcie stroskotali na nepresnej prihrávke.

47:55
    Strela Musina z kruhu letela mimo bránky Daltona.

48:26
    Galimov čisto zastavil prenikajúceho Mnatsjana.

49:03
    Scutar najprv skúšal prekvapiť hostí prihrávkou, ale Kulikov ho prečítal.

50:03
    Domáci si nerozumeli pri prechode do pásma a dopustili sa ofsajdu.

51:25
    Kuklev dostal puk na kruh, ale ani táto strela nemohla Daltona prekonať.

51:49
    Garejev nepresne prihral a tak môže Alševskij založiť útok hostí.

52:54
    V tejto fáze sa hrá prevažne bez streleckých príležitostí.

53:31
    Hosťom takáto hra vyhovuje, už nemusia skórovať, len udržať svoj náskok.

54:18
    Valuiskij zakončil z pravého kruhu priamo do Daltona.

55:02
    Na druhej strane odišiel naprázdno aj Kulikov.

56:05
    Novokuzneck sa nevie dostať do gólovej príležitosti a vyzerá to tak, že hostia si už vedenie postrážia.

56:52
    Situácia sa nemení. Hostia poctivo bránia modrú čiaru.

57:35
    Metallurg už bude musieť riskovať a otvárať svoju obranu. Podarí sa im ešte zdramatizovať tento zápas?

58:20
    Pavel Kulikov dostáva 2 minúty za hákovanie a je tu šance pre domácich na kontaktný gól.

58:20
    Tréner Metallurgu to vidí podobne ako ja a tak si berie oddychový čas.

58:20
    Domáci hrajú v šestici, Ložkin je na striedačke!

59:01
    Prebieha už posledná minúte tretej tretiny, hra sa odohráva v obrannom pásme hostí.

59:17
    Neftechimik posiela puk do bezpečnej zóny.

59:38
    Domáci sa nevedia presadiť, už to vyzerá na víťazstvo hosťujúceho celku.

60:00

Je dobojované! Nižnekamsk si v tretej tretine udržal svoje vedenie, navyše v 44.minúte zvýšil na konečných 1:3 z trestného strieľanie Chochrjakov.

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (13:13:21)

Martin Platko

Góly a asistencie: 28. Žafjarov – 4. Bryncev (Mnatsyan, Alševskij), 25. Koukal (Šulakov), 44. Chochrjakov

Rozhodca: Nalivaiko, Beljajev – Petrov, Matjuša