Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 1:0 (kon.) | Ufa – D. Moskva 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Novgorod 0:1 (kon.)
A. Mytišči – Jugra Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Barys 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Viťaz 5:1 (kon.)
Petrohrad – Jekaterinburg 4:0 (kon.) | CSKA Moskva – Doneck 2:1 (2:0 po s.n.) | Jaroslavľ – Omsk 4:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Riga 5:2 (kon.) | Lev – Záhreb 2:1 (po pr.) | HC Slovan – S.Moskva 0:3 (kon.)
Lev Praha
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
KHL Medveščak Záhreb
Nedeľa 02.03.2014, 17:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vitajte pri prenose zo zápasu ruskej KHL, medzi HC Lev Praha a Medveščakom Záhreb.
    Základná časť sa nezadržateľne blíži ku svojmu záveru. Niektoré tímy sezónu už len dohrávajú iné stále bojujú o Play-off a potom je tu skupina tímov, ktoré majú postup do vyraďovacích bojov istý. Tieto tímy sa snažia o vybudovanie si čo najlepšej pozície pred Play-off. Medzi tímy s istotou postupu patria taktiež obaja dnešný súperi.

HC Lev Praha momentálne figuruje na treťom mieste konferenčnej tabuľky a do konca základnej časti sa bude snažiť udržať si túto výhodnú pozíciu pred svojimi prenasledovateľmi, teda hlavne pred Dinamom Riga a Donbassom Doneck. Hrá sa hlavne o výhodu domáceho prostredia, ale samozrejme aj o prijateľnejšieho súpera. Náskok na svojich najbližších prenasledovateľov činí momentálne 3 body a tak Levu stačí k istote prvej štvorky poraziť Medveščak aj po predĺžení. V prípade úspechu v dnešnom zápase sa domácim tiež podarí natiahnuť sériu neporaziteľnosti na vlastnom ľade na 8 duelov. V českom tíme nie je jasný líder ofenzívy, boduje celý tím. Na čele produktivity sú 26 bodovíMartin Thörnberg a Jiří Sekáč. Jasnou brankárskou jednotkou je počas celej sezóny skúsený Petri Vehanen.

Medveščak Záhreb sa ako nováčik súťaže dokázal hneď v svojej prvej sezóne prebojovať do Play-off. Momentálne už len bojuje o to aby sa vyhol silnému Petrohradu, k čomu sa priblížil po poslednom zápase keď porazil CSKA Moskva. Podľa momentálneho tabuľkového postavenia by sa Medveščak stretol v Play-off práve so svojím dnešným súperom, teoreticky sa však ešte môže tento chorvátsky klub dostať aj na piate miesto. Za vyššími pozíciami tento tím ťahať vyrovnaný útok na čele s Jonathanom Cheechoom ako aj dvojica vyrovnaných brankárov Barry Brust a Mark Dekanich, ktorý sa v bráne pravidelne striedajú a ich úspešnosť zákrokov je takmer totožná. Barry Brust zastavil 93,4% pukov, ktoré na neho leteli. Jeho kolega Mark Dekanich 93,3%.

HC LEV Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Gragnani, Němec, Jaakola, O'Byrne, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Pacovský – Matai

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich – Martinovič, Popovič, Švarný, Foster, Katič, Klubertanz, O'Connor – Thomas, Murley, Cheechoo – Linglet, Vesce, Ellison – Jessimen, Ryan, Glumac – Kane, Murray, Björkstrand – Nyström..

Na štadióne znejú hymny, stretnutie sa čochvíľa začne.

Do Prahy so svojím klubom pricestovalo aj 500 fanúšikov Záhrebu, ktorý sa určite postarajú o búrlivú atmosféru.

00:01

00:08
    Thomas okamžite vyskúšal Vehanena s pomedzi kruhov, fínsky brankár bol pozorný.

01:15
    Němec vyslal na brankára Záhrebu 2 strely, ten však so strelami od modrej nemal problém.

01:45
    Lev sa dostal do mierneho tlaku, ktorý zakončila strela Zackrissona.

02:32
    Prečíslenie 3 na 2 a v ňom hráči Leva! Pacovský nahrával Riderwallovi ale ten zakončil len do Dekanicha.

03:35
    Novotný v obrovskej šanci pred bránou Záhrebu. Puk z jeho hokejky však zastavil vynikajúci Mark Dekanich!

04:18
    Vidíme vylúčenie na oboch stranách za hostí Martinovič za domácich Vrána. Obaja si posedia 2 minúty

05:30
    Linglet sa snažil dostať cez Ševca 1 na 1 ale obhodiť sa mu ho nepodarilo.

06:45
    Martin Thörnberg mal pred sebou prázdnu bránu! puk však do nej dostať nedokázal. Puk sa obtrel iba o bočnú sieť!

07:27
    Zackrisson teraz vybojoval útočné pásmo pre český tím.

07:40
    Vidíme viacero hraničných zákrokov rozhodcovia však zatiaľ nechávajú hru voľne plynúť.

08:20
    Hra sa nám chvíľu odvíjala v strednom pásme až kým opäť neprebrali iniciatívu domáci.

09:30
    Vesce prečítal rozohrávku Leva ale puk si posunul ďaleko a tam už boli pripravený obrancovia domácich.

10:40
    Z medzikružia strieľal Zackrisson, ale jeho strela letela vysoko nad bránu.

11:07
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Obrovská chyba OˇByrneho keď rozohrával puk stredom klziska, svojou rozohrávkou našiel iba Hugha Jessimana, jeho strelu ešte Vehanen zneškodnil, ale na dorážku MICHAELA RYANA bol prikrátky.
    Asistencia: Hugh Jessiman

12:00
    Lev sa snaží okamžite odpovedať, ale jeho strelecké pokusy momentálne nenachádzajú priestor brány.

12:55
    Vehanen prišiel o svoju masku po strete v bránkovisku s hráčom Záhrebu, vyzerá to, že vylučovať sa však nebude.

13:31
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme po prihrávke rukou.

14:30
    Riderwall obkrúžil bránu prihral Ševcovi na modrú a ten pri strele zlomil hokejku.

14:40
    Lev Praha dala gól!
    Gól strelil NOVOTNÝ. Rýchla akcia domácich znamená vyrovnanie stavu stretnutia. Akciu zakončil strelou do horného rohu brány JIŔÍ NOVTNÝ
    Asistencia: Mikko Mäenpää

16:12
    Keď sa Medveščak dostane dopredu tak to stojí zato. Vehanen bol rád, že puk z hokejky hráča Záhrebu minul jeho bránu.

17:20
    Dekanichovi sa zaplietol puk medzi korčuľami pri rozohrávke za bránou, hráči Leva túto situáciu nedokázali využiť.

17:42
    Na trestnú lavicu smeruje domáci hráč David Ullström, ktorý si odsedí 2 minúty za napadnutie

18:20
    Záhreb sa usadil v útočnom pásme ale jeho snaha skončila strelou do nôh brániaceho útočníka.

19:24
    Vesce strieľal z hranice kruhov, na jeho strelu však Vehanen videl a bez väčších problémov ju pokryl.

19:47
    Domáci v plnom počte.

20:00

V prvej tretine sme mohli vidieť pekný útočný hokej z oboch strán treba však povedať, že o čosi aktívnejší sú predsalen domáci hokejisti. Na skóre sa to však nepremietlo a do druhej tretiny pôjdu tímy za vyrovnaného stavu 1:1

Hráči už nastupujú na ľadovú plochu

20:01

20:10
    Na trestnú lavicu odchádza Kyle Klabertanz z tímu hostí. Inkasuje od rozhodcu 2 minúty za hru vysokou hokejkou.

20:50
    Domácim sa nedarí usadiť sa v tejto presilovke v útočnom pásme.

21:10
    Pokus o prechod stredného pásma sa končí postavením mimo hry.

21:53
    Strelou od modrej čiary sa prezentoval Mäenpáá, jeho strela skončila v lapačke Dekanicha.

22:10
    Hostia v plnom počte.

23:20
    Zackrisson mal otvorený priestor na strelu a veru bola to tvrdá rana o čom svedčí aj to, že brankárovi hostí vyrazila hokejku z ruky.

24:11
    Od modrej páli Nakládal a vybojoval aspoň vhadzovanie v útočnom pásme.

25:00
    Tímy sa striedajú v držaní puku v strednom pásme.

25:40
    Thörnberg pálil z ostrého uhla a vyzeralo to, že kanadskému brankárovi v službách Záhrebu pomohla žrdka!

26:20
    V druhej tretine zatiaľ nevidíme taký atraktívny hokej ako tomu bolo v predchádzajúcej časti hry.

26:37
    Momentálne vidíme množstvo zakázaných uvoľnení.

27:27
    Je tu ďalšie postavenie mimo hry tentokrát sa vhadzuje bližšie k Vehanenovi.

28:04
    Najväčšia hviezda hosťujúceho tímu Jonathan Cheechoo odchádza na trestnú lavicu za podrazenie bránenie na dve minúty.

28:51
    Mäenpää opäť bombarduje Dekanicha tvrdími strelami od modrej, zatiaľ bez gólového efektu.

29:20
    Lev oblieha bránu Záhrebu ale hráči Medveščaku nedovoľujú domácim dostať sa do vyložených pozícií.

30:04

30:40
    Pacovský vystrelil spoza obrancu a Dekanich mal s touto strelou čo robiť, ale nakoniec ju vytlačil svojou vyrážačkou.

31:10
    Nakládal naložil Ellisonovi a obaja kohúti odchádzajú na trestnú lavicu + 2 minúty inkasuje Riderwall za hrubosť, čo znamená, že uvidíme presilovku hostí

31:30
    Strela od modrej sa odrazila od zadného mantinelu a hráč Medveščaku mal možnosť dorážať do prázdnej brány , no výborne sa do dorážky vrhol jeden z domácich obrancov.

32:22
    Kapitán hostí opäť na trestnej lavici za oplácanie a hrať sa bude 4 na 4

32:55
    Linglet v obrovskej šanci sám zoči voči Vehanenovi, to však namieril len do fínskeho brankára!

34:21
    Kapanen výborne tečoval strelu od modrej čiary, ktorá len tak tak, že neprešla pomedzi Dekanichove betóny.

34:37
    Po Azevedovej strele zvoní za Dekanichom brvno hádam ešte aj doteraz.

34:58
    Icing hostí.

36:00
    Lev je výrazne aktívnejši ale Záhreb mohol ísť opäť do vedenia po ďalšej zo šancí Lingleta, jednoznačne najlepšieho hráča hostí.

36:52
    Puky teraz lietali okolo Dekanichovej brány, ale za jeho chrbát nedostal puk ani Vrána ani jeho spoluhráč.

38:01
    Azevedo sa individuálne dostal až pred bránu hostí, chcel ešte dať puk na druhú stranu svojmu voľnému spoluhráčovi, čo sa mu nepodarilo preto, že bol faulovaný!

38:06
    2 minúty dostal nakoniec Andrew Murray za sekanie.

38:15
    Němcovu dobrú strelu najskôr dorážal vynikajúco Novotný Dekanich to ustál, rovnako ako aj ďalšie dorážky, po ktorých skončil v pozícií "mŕtveho chrobáka".

38:52
    Rysujúce sa prečíslenie Medveščaku musel riešiť faulo Martin Ševc a tak sa bude hrať opäť 4 na 4.

39:50
    V druhej tretine sa pravdepodobne už nič nestane.

40:00

V druhej tretine sa nám síce neroztrhlo vrece s gólmi, ale zato vylúčenie začali pribúdať ako na jednej tak aj na druhej strane. Lev je stále aktívnejším tímom o čom svedčia aj 2 tyčky, ktoré zvonili za hosťujúcim brankárom v priebehu druhej tretiny, ale Medveščak vie taktiež riadne podkúriť obrane domácich. Ako tento zápas dopadne sa dozvieme možno už v tretej tretine, je však možné, že tímy budú potrebovať aj viac ako 60 minút.

40:01

40:06

40:52

41:07
    Vhadzuje sa pred brankárom Vehanenom

41:31
    Linglet našiel Ellisona, ten sa rútil na Vehanena, ktorý ho však zastavil.

41:49
    Rozohrávka hostí nikoho nenašla a je z toho zakázané uvoľnenie.

42:51
    Hra sa opäť kúskuje tempo zatiaľ v tretej tretine nie je vysoké.

43:15
    Thörnberg prešiel od polovice ihriska s pukom cez 2 hráčov a dostal sa až k strele ktorá Dekanichovi vypadla, ale k dorážke sa nikto nedostal.

44:10
    O´Byrne si opäť neporadil s Lingletom a Lev mal problémy dostať puk zo svojho obranného pásma.

45:20
    Puk padol pred Ullströma ale ten ho z prvej nedokázal trafiť, mal pred sebou už len odkrytú bránu.

45:55
    Obrovská šanca Medveščaku Murray nabil Kaneovi, ktorý chcel vytiahnuť na Vehanena blafák ale ten si s jeho úmyslom poradil!

46:16
    Hákovaním sa previnil Patrick Bjorkstrand a tak budú mať domáci výhodu ďalšej presilovej hry v trvaní dvoch minút.

47:33
    Domáci to opäť skúšajú od modrej čiary ale tieto strely Dekanich s prehľadom likviduje.

48:13
    Pravica hlavného rozhodcu je opäť vo vzduchu. Na trestnú lavicu putuje kapitán domácich Jiří Novotný, ktorý bránil svojho spoluhráča Azeveda po tom čo si to s ním chcel ručne stručne vysvetliť Ivan Švarný. Práve slovenský zadák je druhým potrestaným.

48:16

48:51
    Zatiaľ to nevyzerá, žeby sa jeden či druhý tím výrazne hrnul do útoku a chcel rozhodnúť tento zápas.

49:30
    Séria striel domácich z väčšej vzdialenosti. 3 smerovali mimo bránu a 2 zneškodnil pozorný Dekanich.

50:40
    Je tu ďalší ofsajd. Na hraciu plochu sa v tomto prerušení vracajú potrestaní Novotný a Švarný.

51:36
    Novotný sa len pred malou chvíľou vrátil z trestnej lavice a už tam smeruje opäť. 2 minúty za nedovolené bránenie

52:30
    Hostia sa prezentujú tvrdou hrou ktorá hokejistom Leva príliš nevonia, rozhodcovia však ostávajú kľudní.

43:35
    Medveščak sa v tejto presilovke vôbec nepresadil Novotný je späť na hracej ploche.

54:30
    Medveščak mal problémy s rozohrávkou a brankár hostí musel byť pozorný aby puk neskončil v jeho bráne.

55:15
    Vyzerá to vyzerá, že predĺženiu sa dnes nevyhneme, oba tímy akokeby už naň čakali.

56:26
    Ďalšia strela Vránu od modrej čiary končí vo výstroji kanadského brankára.

56:45
    Ďalší pozdrav hráčov Leva končí v lapačke Dekanicha, ten si dnes zachytá do sýtosti.

57:05
    Prečíslenie Medveščaku sa končí postavením mimo hry.

58:00
    Dopredu sa individuálne pustil Sekáč natlačil sa cez ruku a svoj prienik ukončil ostrým nárazom do Dekanicha, ktorý nepríjemne narazil do tyčky ale vyzerá byť v poriadku.

58:27
    Azevedo páli zo strednej vzdialenosti, do svojej strely dal naozaj všetku silu a Dekanich sa už obzeral za svoj chrbát, ale puk udržal.

59:00
    Posledná minúta riadneho hracieho času.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Ak
    Ako v druhej tak ani v tretej tretine sme gól nevideli a tak bude nasledovať 5 minútové predĺženie. Ak sa nerozhodne ani v ňom uvidíme samostatné nájazdy.

Mark Dekanich zneškodnil v tomto dueli už 43 striel zatiaľ čo jeho náprotivok Vehanen takmer polovicu, konkrétne 22.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:55
    V útočnom pásme sa nachvíľu ocitol Lev, puk je už všaqk pod kontrolu obrany hostí.

61:54
    Thörnberg ušiel Ivanovi Švarnému všetko však rieši spoľahlivý Dekanich.

61:58
    Jaakola smeroval strieľanú prihrávku presne na hokejku MARTINA THÖRNBERGA, ktorý nasmeroval puk za Dekanichov chrbát a rozhodol dnešné stretnutie.
    Asistencie: Topi Jaakola, Ryan O'Byrne

Pražský Lev nakoniec zvládol tento zápas a predĺžil neporaziteľnosť na domácom klzisku už na 8 zápasov. Taktiež si zabezpečil po základnej časti umiestnenie v prvej štvorke a teda výhodu domáceho prostredia v prvých zápasoch Play-off.

Ja Váám ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok víkendu a teším sa na Vás pri ďalších prenosoch. (19:35:20)

Róbert Michalec

Góly a asistencie: 15. Novotný (Mäenpää), 62. Thörnberg (Jaakola, O´Byrne) – 12. Ryan (Jessiman)

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Gragnani, Němec, Jaakola, O'Byrne, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Pacovský – Matai