Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 1:0 (kon.) | Ufa – D. Moskva 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Novgorod 0:1 (kon.)
A. Mytišči – Jugra Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Barys 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Viťaz 5:1 (kon.)
Petrohrad – Jekaterinburg 4:0 (kon.) | CSKA Moskva – Doneck 2:1 (2:0 po s.n.) | Jaroslavľ – Omsk 4:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Riga 5:2 (kon.) | Lev – Záhreb 2:1 (po pr.) | HC Slovan – S.Moskva 0:3 (kon.)
SKA Petrohrad
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 02.03.2014, 14:00 • Ľadový dvorec • KHL

Napriek tomu, že pomer striel je po zápase vyrovnaný 29:29, stretnutie sa skončilo jednoznačne v prospech domácich. Petrohrad dokázal skórovať v každej tretine, v tej druhej dokonca dvakrát a tak sa zaslúžene teší z vysokej výhry v pomere 4:0.
    Odo mňa j to pre dnes všetko, prajem Vám príjemný zvyšok víkendu. (16:16:29)

60:00

59:30
    Dnešné stretnutie navštívilo 11 977 divákov, ktorí sledujú ako sa dnešné meranie síl už len dohráva

59:00
    V tretej tretine je pomer striel na bránu 6:6. Zápas je už jednoznačne rozhodnutý a oba celky k jeho záveru tak aj pristupujú.

57:49
    Petrohrad dal gól!
    PATRCIK THORESEN sa strelou z pravého kruhu presadzuje v presilovej hre a posiela domácich do vedenia 4:0. Asistencie: Kevin Dallman, Roman Červenka.

57:05
    Dmitry Kalinin, domáci obranca triafa svojou prudkou ranou od modrej len brvno Lobanovej brány.

56:28
    Hosťujúci Anton Lazarev dostáva dve minúty za úder do oblasti hlavy a krku. Navyše dostáva tiež osobný desaťminútový trest a do dnešného zápasu tak už nezasiahne.

55:40
    Krátko po skončení presilovej hry Petrohradu sa dostali hostia do útočnej tretiny, ale nezdržali sa v nej dlho. Jedinú strelu na bránu vyslal Ilja Arkalov.

54:39
    Hostia v plnom počte, Andre Deveaux už naskakuje na ľadovú plochu.

53:50
    Presilová hra nepriniesla zatiaľ žiadnu strelu na bránu, hostia sa bránia dobre.

52:39
    Domáci si zahrajú presilovú hru, keďže dve minúty dostáva hosťujúci Andre Deveaux za hrubosť.

51:00
    Videli sme po jednej strele na každej strane, za domácich pálil Chudinov, za hostí krátko potom Megalinskij.

49:45
    Černov sa vystrelil na bránu a krátko potom sa za ňou ocitol domáci gólman Ježov, ktorý sa snažil pomôcť svojmu tímu rozohrať, ale nevyšlo mu to a poslal puk priamo na hokejku Černova, ktorý následne z ťažkej pozície prázdnu bránu prestrelil.

48:20
    Lewandowski sa dostal k strele na bránu, a Ježov nemal s jeho nevýrazným pokusom žiadne problémy.

48:00
    Hra nemá nijak výrazné tempo a zápas sa zrejme inak ako výhrou Petrohradu neskončí.

47:21
    Martensson sa vracia na ľad a absolútne nezvládnutá presilovka hostí je na konci.

46:10
    Hostia zatiaľ zo svojej presilovej hry nevyťažili žiadny tlak a ani žiadnu strelu na bránu. Naopak Lobanov musel zasahovať proti pokusu Šipačjova.

45:21
    Domáci budú hrať v početnej nevýhode, oslabuje ich Tony Martensson, ktorý dostal dve minúty za podrazenie.

44:20
    Videli sme jednu strelu hosťujúceho Černova, inak sa na ihrisku nič výrazné nedeje. Hra sa prerušovala pre ofsajd domáceho tímu.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 20. Alexandrov (Tichonov, Ponikarovsky), 23. Kablukov (Ponikarovsky, Chafizullin), 26. Panarin (Kalinin, Šipačjov), 58. Thoresen (Dallman, Červenka)

SKA Petrohrad: Ježov (Šikin)- Kalinin, Čudinov, Alexandrov, Dallman, Semenov, Chafizullin- Martensson, Thoresen, Červenka- Ketov, Panarin, Šipačjov- Burdasov, Makarov, Tichonov- Kablukov, Sigarjov
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov)- Gusev, Žuravljov, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Postnikov, Rybnickij- Lewandowski, Jefimov, Jelemejev- Malychin, Lazarev, Černov- Simakov, Golyšev, Fjodorov- Arkalov, Vyglazov, Deveaux

Rozhodca: Olenin, Romasko- Majtak, Pronskich