HC Slovan – Lipt. Mikuláš 7:2 (kon.) | B. Bystrica – Topoľčany 4:0 (kon.) | Košice – Žilina 8:1 (kon.)
Trenčín – Skalica 5:3 (kon.)
HC Košice
8:1 (1:1, 3:0, 4:0)
MsHK Žilina
Nedeľa 02.03.2014, 11:30 • Steel Aréna • Hokejová extraliga juniorov play-off

Košičania zvládli aj druhý zápas štvrtfinálovej série so Žilinou, keď vyhrali jednoznačne 8:1. Najbližšie sa oba tímy stretnú v stredu v Žiline. (13:31:55)

60:00

59:54
    Vylúčenie Košice. 2 minúty za podrazenie dostáva Ondrej Briják.

59:24
    Hostia v plnom počte.

58:30
    Žilinčania vyhadzujú puk cez všetky čiary, domáci sa nikam neponáhľajú.

57:24
    Vylúčenie Žilina. 2+10 minút za napadnutie hlavy a krku si odsedí Jakub Niník.

57:08
    Rusňák si po dlhej dobre pripísal zákrok. Likvidoval však len ľahkú strelu švihom.

56:13
    Košice dali gól!
    Tretej formácii domácich dnes zápas vychádza. Po Kaszonyiho prihrávke sa presadil spred brány JURAJ DRÁBIK. Asistencie: Peter Kaszonyi, Dalibor Mikula.

55:24

54:52
    Matúš Gálik dostal nepríjemný úder a ostal ležať v bránkovisku. Rozhodca však nevylučoval a žilinský obrana odišiel na striedačku po svojich.

53:24
    Vylúčenie Žilina. 2 minúty za hákovanie si odpyká Marek Janák.

52:56
    Dominancia domácich hokejistov pokračuje. DALIBOR MIKULA získal puk v strednom pásme, zbavil sa dvoch obrancov a prekonal Škorvánka. Asistencie: Ľubomír Buraľ, Juraj Drábik.

52:00
    Borecký opäť ukázala svoju rýchlosť. Našliapol na krídle, no jeho bekhend skončil tesne vedľa.

50:35
    Kaszonyiho strela spoza obrancu našla len lapačku pripraveného Škorvánka.

49:45
    Domáci kontrolujú stav i priebeh hry. Miestami to vyzerá, že tímom sa posledných 10 minút duelu ani nechce hrať.

48:30
    Filip Podsedlý si odsedel 10 minút na trestnej lavici a po ďalšom prerušení hry sa vráti na ľad.

47:40
    Dnešný zápas nemá vysokú úroveň, no diváci videli aspoň množstvo gólov. Košičania si pohodlne kráčajú k druhej výhre vo štvrťfinálovej sérii.

46:31
    Domáci sa presadili hneď po buly. Schnelly posunul puk na ĽUBOMÍRA BURAĽA a ten trafil od modrej čiary presne do horného rohu brány. Asistencia: Jozef Schnelly.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 17. Markuš (Socha, Borecký), 23. Stupeň (Schnelly, Lenďák), 28. Socha (Briják, Mikula), 36. Drábik (Mikula, Buraľ), 46. Mikula (Kaszonyi, Lenďák), 47. Buraľ (Schnelly), 53. Mikula (Buraľ, Drábik), 57. Drábik (Kaszonyi, Mikula) – 11. Piják (Teubner, L. Dolinajec)

HC Košice: Rusňák – Briják, Pavúk, Lenďák, Pribula, Varga, Buraľ, Grega – Borecký, Markuš, Socha – Stupeň, Schnelly, Podsedlý – Kaszonyi, Drábik, Mikula – S. Hrivňák, Dimun
    MsHK Žilina: Škorvánek – Slota, Prášek, Klačko, Niník, Mendrej, Gálik – M. Dolinajec, Holák, Hrušík – Rogoň, Rehák, Čičala – L. Dolinajec, Piják, Teubner – Rovner, Janák.

Rozhodca: Sýkora – Kalina, Bľanda