Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 1:0 (kon.) | Ufa – D. Moskva 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Novgorod 0:1 (kon.)
A. Mytišči – Jugra Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Barys 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Viťaz 5:1 (kon.)
Petrohrad – Jekaterinburg 4:0 (kon.) | CSKA Moskva – Doneck 2:1 (2:0 po s.n.) | Jaroslavľ – Omsk 4:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Riga 5:2 (kon.) | Lev – Záhreb 2:1 (po pr.) | HC Slovan – S.Moskva 0:3 (kon.)
SKA Petrohrad
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Nedeľa 02.03.2014, 14:00 • Ľadový dvorec • KHL

Napriek tomu, že pomer striel je po zápase vyrovnaný 29:29, stretnutie sa skončilo jednoznačne v prospech domácich. Petrohrad dokázal skórovať v každej tretine, v tej druhej dokonca dvakrát a tak sa zaslúžene teší z vysokej výhry v pomere 4:0.
    Odo mňa j to pre dnes všetko, prajem Vám príjemný zvyšok víkendu. (16:16:29)

60:00

59:30
    Dnešné stretnutie navštívilo 11 977 divákov, ktorí sledujú ako sa dnešné meranie síl už len dohráva

59:00
    V tretej tretine je pomer striel na bránu 6:6. Zápas je už jednoznačne rozhodnutý a oba celky k jeho záveru tak aj pristupujú.

57:49
    Petrohrad dal gól!
    PATRCIK THORESEN sa strelou z pravého kruhu presadzuje v presilovej hre a posiela domácich do vedenia 4:0. Asistencie: Kevin Dallman, Roman Červenka.

57:05
    Dmitry Kalinin, domáci obranca triafa svojou prudkou ranou od modrej len brvno Lobanovej brány.

56:28
    Hosťujúci Anton Lazarev dostáva dve minúty za úder do oblasti hlavy a krku. Navyše dostáva tiež osobný desaťminútový trest a do dnešného zápasu tak už nezasiahne.

55:40
    Krátko po skončení presilovej hry Petrohradu sa dostali hostia do útočnej tretiny, ale nezdržali sa v nej dlho. Jedinú strelu na bránu vyslal Ilja Arkalov.

54:39
    Hostia v plnom počte, Andre Deveaux už naskakuje na ľadovú plochu.

53:50
    Presilová hra nepriniesla zatiaľ žiadnu strelu na bránu, hostia sa bránia dobre.

52:39
    Domáci si zahrajú presilovú hru, keďže dve minúty dostáva hosťujúci Andre Deveaux za hrubosť.

51:00
    Videli sme po jednej strele na každej strane, za domácich pálil Chudinov, za hostí krátko potom Megalinskij.

49:45
    Černov sa vystrelil na bránu a krátko potom sa za ňou ocitol domáci gólman Ježov, ktorý sa snažil pomôcť svojmu tímu rozohrať, ale nevyšlo mu to a poslal puk priamo na hokejku Černova, ktorý následne z ťažkej pozície prázdnu bránu prestrelil.

48:20
    Lewandowski sa dostal k strele na bránu, a Ježov nemal s jeho nevýrazným pokusom žiadne problémy.

48:00
    Hra nemá nijak výrazné tempo a zápas sa zrejme inak ako výhrou Petrohradu neskončí.

47:21
    Martensson sa vracia na ľad a absolútne nezvládnutá presilovka hostí je na konci.

46:10
    Hostia zatiaľ zo svojej presilovej hry nevyťažili žiadny tlak a ani žiadnu strelu na bránu. Naopak Lobanov musel zasahovať proti pokusu Šipačjova.

45:21
    Domáci budú hrať v početnej nevýhode, oslabuje ich Tony Martensson, ktorý dostal dve minúty za podrazenie.

44:20
    Videli sme jednu strelu hosťujúceho Černova, inak sa na ihrisku nič výrazné nedeje. Hra sa prerušovala pre ofsajd domáceho tímu.

43:00
    Vadim Śipačjov svojím pokusom z trestného strieľania triafa len betón hosťujúceho Lobanova.

43:00
    Evgenyj Rybnickij si počínal nedovolene, keď zastavil v samostatnom úniku domáceho Vadima Šipačjova a hlavný arbiter nariaďuje trestné strieľanie pre domáci tím.

41:40
    Hostia zo svojej presilovej hry v úvode tretiny vyťažili len jedinú strelu z hokejky Fjodorova a Petrohrad už môže v zápase pokračovať v plnom počte.

40:01

Dvoma gólmi v úvode druhej časti si domáci zaistili pohodlné trojgólové vedenie, ktoré sa im zatiaľ darí bez výraznejších ťažkostí udržať. V úvode záverečnej časti však budú mať hostia k dispozícii ešte 100 sekundovú presilovú hru pri vylúčení Makarova a môžu počas nej skorigovať výsledok stretnutia. Tretia tretina začne približne 15:38.

40:00

39:30
    Z tejto presilovky hostia zatiaľ nevyťažili žiadny tlak a druhá tretina sa už len dohráva.

38:40
    Hosťom sa vrátil na ľadovú plochu Fjodorov a začína sa ich takmer trojminútová presilová hra, ktorá ale bude rozdelená prestávkou medzi tretinami.

37:40
    Segej Makarov je vylúčený za hru vysokou hokejkou a keďže sa objavila aj krv na tvári protihráča Malychina, budú to štyri trestné minúty pre domáceho útočníka.

37:15
    Petrohrad sa zatiaľ v útočnom pásme nedokázal usadiť a Jekaterinburg sa oslobodil vyhodením puku.

36:41
    Presilovku si zahrá domáci tím, pretože na trestnú už smeruje Evgeny Fjodorv za sekanie.

35:50
    Tak ako pred chvíľou dobiedzal Malychin pred domácou bránou, tak bol teraz neodbytný Thoresen pred brankárom hostí, Ani na tri krát však puk za jeho chrbát nepretlačil.

34:53
    Domáci v plnom počte.

34:40
    K strele sa dostali ešte hosťujúci Deveaux a Lewandowski, ale Lobanov ich pokusy vystihol.

33:35
    K dvom strelám v krátkom časovom slede sa dostal útočník hostí Fjodor Malychin. Krátko po ňom pekne vypálil aj Sami Lepisto, ale strela z jeho hokejky sa od brvna odrazila na ochrannú sieť a hra sa prerušuje.

32:53
    Dmitry Kalinin dostáva dve minúty za sekanie. Nasleduje druhá presilovka Jekaterinburgu v krátkom časovom slede.

31:30
    Po skončení početnej výhody tlak hostí trošku opadol. Do brejku sa rútil domáci Tichonov, ale svoje sólo strelou zakončiť nedokázal.

30:46
    Znovu musel Ježov dvakrát zasahovať, najskôr po strele Fjodorova a krátko potom betónom zastavil strelu Golyševa. Domáci bek Alexandrov už ale naskakuje na ľadovú plochu a Petrohrad už je v plnom počte.

30:01
    Presilová hra hráčom Jekaterinburgu zatiaľ vychádza veľmi dobre, na Ježova vystreli Lazarev aj Megalinskij, ale ani jeden z nich domáceho gólmana neprekvapil. Zápas sa prehupol do svoje druhej polovice.

28:46
    Za hákovanie si odpyká dve minúty autor prvého gólu, domáci Yury Alexandrov.

28:00
    Hostia stále aktívnejší, dvakrát sa dostal k zakončeniu Malychin. Z ťažkej pozície to skúšal aj jeho spoluhráč Viklund.

27:00
    Roman Červenka páli nepresne, ale momentálne Petrohrad trošku poľavuje a čoraz viac sa do ofenzívy dostávajú hostia.

25:19
    Ľadovú plochu opúšťa český gólman Jakub Kovář a zvyšok zápasu odchytá v bráne Jekaterinburgu Evgeny Lobanov.

25:19
    V momente, keď na ľad naskakoval Deveaux, tak sa strelecky presadzuje svojou strelou z ľavého kruhu ARTEMY PANARIN a zvyšuje už na 3:0 pre domáci Petrohrad. Asistencie: Dmitry Kalinin, Vadim Šipačjov.

24:40
    Už v úvode presilovej hry sa dostali k strele Thoresen i Červenka, ale následne hostia vyhodili puk z vlastného pásma a Petrohrad má problémy sa dostať pred Kovářa.

23:19
    Hosťujúci Andre Deveaux dostáva dve minúty za hrubosť a Petrohrad si zahrá svoju druhú presilovú hru.

22:29
    Po Ponikarovskeho nahrávke vystrelil ILJA KABLUKOV a svojou ranou z medzikružia posiela domácich do vedenia o dva góly. Asistencie: Alexei Ponikarovsky, Dinar Chafizullin.

20:45
    Prvú strelu druhej časti má na svedomí domáci Tony Martensson, ale Kovářa neprekvapil.

20:01

Prvá polovica tejto tretiny sa niesla v pomalom, až dokonca nudnom tempe, ale v tej druhej si Petrohrad vytvoril obrovský tlak, ktorý dokázal v infarktovom závere zúžitkovať a sedem sekúnd pred koncom prvej časti sa ujal vedenia 1:0. Druhá tretina začne približne 14:48.

20:00

19:53
    Sedem sekúnd pred záverečnou sirénou tak hostia inkasujú po tvrdej strele od modrej čiary, ktorú má na svedomí YURY ALEXANDROV. Asistencie: Viktor Tichonov, Alexei Ponikarovsky.

19:05
    Vstupujeme do poslednej minúty prvej tretiny a hostia sú pod veľkým tlakom.

18:56
    Petrohradu presilová hra úplne nevyšla a už je na konci, pretože Eduard Lewandowsk sa vracia na ľadovú plochu.

18:15
    Artemy Pananin tentokrát pálil na gólmana hostí z pravej strany, ale ten jeho strelu kryje výborným zákrokom.

17:45
    Rozbehnutému Petrohradu zatiaľ nevychádza presilová hra podľa predstáv a nedokáže sa usadiť v útočnom pásme.

16:56
    Domáci Petrohrad si zahrá presilovku, keďže na trestnú lavicu smeruje Eduard Lewandowsk za držanie.

16:20
    Z ľavého kruhu páli domáci Pananin, krátko na to ho z medzikružia napodobnil spoluhráč Sigarjov.

15:30
    S približujúcim sa záverom prvej časti pridal domáci celok na aktivite. Za domácich skúšali šťastie Makarov a Alexandrov. Taktiež trestuhodne minul odkrytú bránu Tichonov.

13:50
    Až štyri strely na bránu vyslali domáci hráči, ale Jakub Kovář všetky ustál. Hra sa prerušuje na druhej strane klziska, keď Ježov prikrýva puk po strele jedného z hostí.

12:00
    Ježov nedokázal udržať puk po Malychinovej strele a pripustil dorážku Černova, ktorý ale prestrelil domácu bránu.

11:00
    Domáci sa dokázali dostať do útočného pásma, ale bek Čudinov pálil veľmi nepresne.

09:45
    Patrick Thoresen sa dokázal dostať k strele, ale hosťujúci Kovář jeho pokus zastavuje. Úvodná desaťminútovka duelu zatiaľ veľa pekných akcií nepriniesla.

08:15
    Hostia sú trošku aktívnejší, ale ohroziť Ježova v domácej bráne dokázal lenFjodorov.

07:20
    Od uplynutia Sigarjovho trestu už ubehli dve minúty, počas ktorých sa ani jeden z tímov do ničoho nepúšťa a nevideli sme žiadnu strelu na bránu.

05:14
    Andrej Sigarjov sa vracia na ľadovú plochu, Jekaterinburg zo svojej prvej početnej výhody vyťažil jedinú strelu z hokejky Vyglazova.

04:00
    Hostia pekne kombinovali, ale keďže sa nedokázali odhodlať k strele na bránu, puk získala domáca defenzíva a vyhodila ho cez všetky čiary.

03:14
    Za sekanie si odpyká dvojminútový trest Andrej Sigarjov a presilovku si tak zahrajú hostia.

02:15
    Zápas sa začal opatrne, ale obaja gólmani si už pripísali po jednom úspešnom zásahu. Domáci Ježov musel čeliť strele Lewandowskeho, jeho náprotivok Kovář zase streleckému pokusu Burdasova.

00:01

SKA Petrohrad: Ježov (Šikin)- Kalinin, Čudinov, Alexandrov, Dallman, Semenov, Chafizullin- Martensson, Thoresen, Červenka- Ketov, Panarin, Šipačjov- Burdasov, Makarov, Tichonov- Kablukov, Sigarjov

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov)- Gusev, Žuravljov, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Postnikov, Rybnickij- Lewandowski, Jefimov, Jelemejev- Malychin, Lazarev, Černov- Simakov, Golyšev, Fjodorov- Arkalov, Vyglazov, Deveaux

Rozhodca: Olenin, Romasko- Majtak, Pronskich.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 20. Alexandrov (Tichonov, Ponikarovsky), 23. Kablukov (Ponikarovsky, Chafizullin), 26. Panarin (Kalinin, Šipačjov), 58. Thoresen (Dallman, Červenka)

Rozhodca: Olenin, Romasko- Majtak, Pronskich